Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4264. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 42624263426442654266
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oraya doğru bir gidişat var maalesef biraz önce Nissan Pulsar test sürüsü izledim adam diyor ki bu nasıl C sınıfı araç anlamak ne mümkün.

https://www.youtube.com/watch?v=81vf0ssk2LE
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    Daha iyi bir anlatım olamazdı bence.
  • Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    Gündüz gözüyle de güzel. Yahşi. Karizmatik.

Bu mesaja eklenen görseller:

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 23 Ağustos 2016; 14:23:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abe Onda' dan sevgilerle

Honda Civic Type R, 5 yeni rekor daha kırdı !

Honda Civic Type-R, 2014 yılı ortalarında elde ettiği 7 dakika 50 saniye ve 63 saliselik ünlü Nürburgring pist rekoru ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Bu rekor, Civic Type-R'ı en hızlı önden çekişli model haline getirmişti. Ancak geçtiğimiz günlerde VW, özel tasarlanmış bir model olan Golf GTi ClubSport S ile rekoru 1.42 saniye daha iyi bir derece ile kırarak ele geçirmişti. Ancak Golf'ün rekoru sonrası tartışmalar daha da alevlenmişti. Bunun nedeni ise Golf GTi ClubSport S modelinin sanki bir yarış aracı gibi modifiye edilmiş olmasıydı. Arka koltukları olmayan, özel semi-slick lastiklere ve bunun gibi özelliklere sahip olan modelin standart bir modelin dışına çıktığı eleştirileri oldukça yoğun bir şekilde yapıldı.

Şimdi ise Honda, tamamen standart özelliklere sahip olan Civic Type-R modeli ile VW'e nispet yaparcasına farklı pistlerde rekorlar serisi gerçekleştirdi. Üstelik semi-slick lastikler ile değil tam anlamıyla cadde tipi lastikler ile bunu başardı. Daha önce Nürburgring Pisti'nde kırılan ancak VW Golf GTi ClubSport S modelinin arkasında kalan dakika 50 saniye 63 saliselik rekorun tekrar kırılmasına gerek duyulmamış ancak aracın üzerine büyük bir gurur ile de yazılmış. Sonuçta tamamen stock yani modifiyesiz bir araç ile yapılmış olması bu dereceyi daha özel kılıyor. Nisan 2016 tarihinde başlayan ve yeni tamamlanan Civic Type-R modelinin kırdığı önden çekişli araç rekorları ise şu şekilde;

Silverstone - İngiltere: 2 dakika 31 saniye 85 salise - Sürücü: Matt Neal
    Spa Francorchamps - Belçika: 2 dakika 56 saniye 91 salise - Sürücü: Robb Huff
    Monza - İtalya: 2 dakika 15 saniye 16 salise - Sürücü: Norbert Michelisz
    Estoril - Almanya: 2 dakika 4 saniye 8 salise - Sürücü: Tiago Monteiro
    Hungaroring - Macaristan: 2 dakika 10 saniye 85 salise- Sürücü: Norbert Michelisz

honda-civic-type-r-019.jpg

Cumartesi günü gündüz vakti bahsetmeyi unuttum.
    Arka camdaki 3. fren lambası ampulünü
    değiştirdim LED ampul ile. Flaşör devre ekledim.
    Frene basınca 4 kez hızlı bir şekilde yanıp
    sönüyor; frene basmaya devam edince sürekli
    yanıyor. Arkadaki sürücüyü abartmadan
    uyarmak için uygun bence. Trafikte frene
    basıldığı sürece sürekli yanıp sönen
    versiyonları var; amacından sapıyor.

Basit bir kablo bağlantısı ile anında
    bagajdan iptal edip, arka camdaki 3.
    fren lambasını sürekli yanar şekilde
    orijinal haline çevirebiliyorum.

Otomatik karizmatik Civic.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 23 Ağustos 2016; 23:28:50 >

Güzel görünüyor benimde en son oraya arı sıkışmıştı onu çıkartana kadar akla karayı seçmiştim bodrumda iken
  • haacar kullanıcısına yanıt
    Şaka maka bizim club dolmaya başlamış hocam.

Honda ve diğer tüm markalar hakkında herşey artık burada tartışılıyor. Sizde bu platformda yerinizi almak için acele edin ve yeni bir forum deneyimine başlayın...

http://forum.otobilgini.net/index.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolfen1976 -- 24 Ağustos 2016; 0:05:36 >
  • Akşamüzeri arabadan indim baktım bir tısıltı var, sol arka lastik iniyor. Hemen bindim yavaş yavaş lastikçiye gittim mesafe 3 km. Yolda lastikteki hava neredeyse sıfırlanmış ve lastiğin başını yiyormuşuz. Garibime giden lastik inik uyarı sistemi tık demedi.
  • tcmb T kullanıcısına yanıt
    Demez çünkü lastik patlayınca haber vermiyor o patmadığı zaman uyarı vermek icin yapılmış yani dostlar alışveriste görsün gibisinden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Demez çünkü lastik patlayınca haber vermiyor o patmadığı zaman uyarı vermek icin yapılmış yani dostlar alışveriste görsün gibisinden.

Ne işe yarayacak o zaman o...Şimdiye kadar hep şehir dışına çıktığımda yandı, o da neredeyse tamamı lastik basıncı 32 den 34 e çıktığı zaman. Anca telaş yarattı yani. Her sabah arabanın etrafında dolanacaz yani.
  • tcmb T kullanıcısına yanıt
    Benim geçen yaz 2 Conti Marmaris yolunda gümledi ama gümledi derken sesli olarak değil birine raptiye digerine ise çivi saplanmisti ben bunu tabiki araci sürerken fark etmedim cunku lastikler hemen inmemisti Bodrum yazlığa dönüste araci park ettim bir baktim sol ön lastik baya inmis sonra aracin etrafinda bir tur attim sağ arka lastikte benzer şekilde ama tam asfalta yapismamis vaziyette hemen en yakın lastikçiye oda Ortakent civarında 15 dakika süresince lastikler tamamen yere yapismadan yavas yavas sürdüm araci fakat tüm bunlar olurken Check Tyre Pressure denen uyarıcı ikaz hiç uyarmadı fakat lastikleri tamir ettirdikten hemen sonra aniden yanıverdi benimde yanımda manual yoktu evde bırakmistim İstanbul'da sonra lastikçiye yakın Özerler Honda Bayisi var hemen oraya gittim onlar ikazı durdurdular.

Şimdi marka model vermeyeyim ama bazı araçlarda 4 lastigin ayrı ayrı lastik hava basıncını ekranda gösteren modeller var o modelleri kullanan vatandaşlara sormak lazım gercekten işe yarıyor mu eğer yariyor ise yukaridaki durumdan önceden haberimiz olacaksa o modelleri de takibe almak lazım.

Abi bu paylasimin konu başlığı " Hareket halinde ön ve arka kameraları kör nokta uyarıcısı gibi kullanmak " olabilirmis kamera sadece ön/arka degil daha genis acili cekebiliyor cunku.
    Çivi tamam da, raptiye nasıl bir hasara yol açtı?
    Demek ki asfaltta raptiye de varmış. Dikkat
    ederiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Abi bu paylasimin konu başlığı " Hareket halinde ön ve arka kameraları kör nokta uyarıcısı gibi kullanmak " olabilirmis kamera sadece ön/arka degil daha genis acili cekebiliyor cunku.

Başlık şöyle;

Hareket halinde çekilen videoyu anında youtube'a
    yükleyip, forumda paylaşmak.

Biraz önce köprü girişinde çektim. Şimdi
    köprüyü geçtim; Kavacık civarındayım.
    Yola devam. Hala hareket halindeyim.

Tamamı gerçek zamanlı. Anında şipşak.

Yallah şüfeeeer yallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 24 Ağustos 2016; 18:29:36 >

Aslında ona lastik tamircisi bile şaşırdı ufacık raptiye şu okullarda panolara resim asmak icin nasıl olmusta Continental 2 yi patlatmis diye Alaman malı sağlam olur göya.

Şöyle olmuş raptiye tam olarak lastigin aralik boşlugundan girmis ve saplanmis yani tırtıklı olan şeritlerin ic kismina girmis mukadderat.
    Çok yüksek bir lastik teknolojisi sayesinde raptiye
    yolunu bulmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 24 Ağustos 2016; 18:45:42 >
    Arka camdaki fren lambası için LED ampul
    kullanmak yerinde oldu; çok hızlı flaş ediyor.
    Park kameraları kapalı otoparkta faydalı oluyor.

• 3. fren lambasının flaşör modülünü bagajdaki
    2 adet 12 Volt elektrik soketinin hemen
    yanına monte ettim.

Bu mesaja eklenen görseller:

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

@Wolfen1976

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 24 Ağustos 2016; 20:19:06 >

Abi senin bagajda 1 den fazla mi aydınlatma var fotoya göre 2 hatta 3 ışık var gibi ?
  • 
Sayfa: önceki 42624263426442654266
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.