Şimdi Ara

Kısa Uzun Dönem 1. Komando Tugay Komutanlığı KAYSERİ Olanlar Gelsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
363
Cevap
4
Favori
116.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • acemilik 1'inci Komd. Tug. K.lığı KAYSERİ
    ustalık : 1'inci Komd. Tug. Hv. İnd. ve Komd. Eğt. Tb. 2'üncü Komd. Eğt. Bl. K.lığı MELİKGAZİ KAYSERİ

eğer bu şekilde yazıyorsa tebrikler kayseri merkezdeki talas caddesi yanındaki kayseri 1. komando tugayına düştünüz demektir. zincidere felan değil onunla karıştırmayın.

Arkadaşlar 10 aralık 2011 de askerliğim (acemi ve usta birliği) kayseri 1. komando tugay komutanlığı çıkmıştı 347 lerinde zamanı geliyor diye bu konunun başlığını 347. kısa dönem kayseri 1. komando tugay komutanlığı olarak değiştirdim. bana bir zaman anlatıldığı gibi kolay askerlik olmaz ama çok zorlanmadan askerliğimizi tamamladık. 4 bölük var 1 2 3 ve hava indirme kışla hakkında birçok bilgiye sahibim 347 ler 10 ağustosta kayseri çıkanlar burada yazsınlar yardımcı olmaya çalışırım. ama sakın 3. bölüğe gelmeyin korkut üsteğmen yeni bölük komutanı oldu öttürür valla :D

acemi ve usta birliği kayseri olanlar yaşadı komando yazdığına bakmayın kışlada komando eğitimine dair birçok unsur yer almıyor. acemilik sizin için çok kolay geçecek ne nöbet var ne bir sorumluluk sadece selam alıp vermek tören için yürüyüş günde 5 defa iştima var tabi hep bulunmak zorundasınız tabi sağlık sorunları olmadığı sürece kantin süpermarket tarzında ne ararsanız çoğu var gerisi sizin sorularınıza göre şekillensin

bir zamanlar böyle açmıştım bu konu üzerine ilk mesajımı şimdi ise durum değişti ben yardımcı olacağım sizlere
    ----------------------------------------------------------------------------
    arkadaşlar 343. dönem yani 12 aralık 2011 de teslim olacak olan arkadaşlar 343. Dönem 1'inci Komando Tugay Komutanlığı KAYSERİ Olanlar Gelsin burası çıkanlar toplanalım. :) bu yer hakkında bilgisi olan varsa yazsın lütfen iyimi kötümü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnan032 -- 24 Ekim 2014; 16:22:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emperor1907

Arkadaşlar benim de usta birliği KAYSERİ K.K. Loj. K.lığı Bkm. K.lığı 2'nci Ana Bkm. Mrk. Des. Gr. Emn. ve Mhf. Bl. K.lığı olacak..

Burası şehir merkezine yakın mıdır ? Ulaşım imkanı nasıldır ? Bilgilendiren olursa çok sevinirim..

Burada yapacaklara şimdiden selam olsun :)

http://maps.google.com/ den bakmanı öneririm. senin için biraz araştırdım ama 1. komando adnan doğu kışlasını gördüm orası benim gideceğim yer :) kayserili olan varsa yanıtlasın :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: adnan032

quote:

Orijinalden alıntı: emperor1907

Arkadaşlar benim de usta birliği KAYSERİ K.K. Loj. K.lığı Bkm. K.lığı 2'nci Ana Bkm. Mrk. Des. Gr. Emn. ve Mhf. Bl. K.lığı olacak..

Burası şehir merkezine yakın mıdır ? Ulaşım imkanı nasıldır ? Bilgilendiren olursa çok sevinirim..

Burada yapacaklara şimdiden selam olsun :)

http://maps.google.com/ den bakmanı öneririm. senin için biraz araştırdım ama 1. komando adnan doğu kışlasını gördüm orası benim gideceğim yer :) kayserili olan varsa yanıtlasın :D

Hocam ilgin için çok teşekkür ederim. Bakalım biz de bir inceleyelim. Neymiş ne değilmiş :)

• kışlaya teslim günü komando çarşısının yakınında internet kafeye girin
    her tarafta valizler göreceksiniz. onlar sizin devreleriniz

metro internet kafe var mesela
    yada komando çarşısının önünde belli bir saatte buluşmak gibi ayarlayın kendinizi
    yada nizamiye önünde felan

bence komanda çarşısını gezmeden gitmeyin

not: komando çarşısında cep sobası satılıyor. ben denedim pek ısıtmıyor
    kalem şeklindeki radyolar var tavsiye ederim, güzel de çalışıyor.

sizlerin karamsar baktığı arkadaşlarınız sanırım şu açıdan ele alıyorlar
    zinciderede kısa dönem usta birliğinde olanlara belki oradaki eğitimler farklı veriliyor olabilir

usta birliğiniz köşk kışla ise zinciderede tvden sorumlu, revirci, yazıcı... gibi işler olmazsa
    verilebilecek eğitim çavuşluğunda farklı eğitimler belki vardır.

benim usta birliği köşk kışlaydı ve zincidere misafir bölük olarak gittik.
    misafir bölükte yer alıyoruz ve 20 günlük kadar eğitim tempomuzun çoğu dağlarda gezmek, atışları tamamlamak, eğitim vermek sözlü olarak. intikal tecrübesi kazandırmak... felandı
    bizim zamanımızda hiç bir sorun yoktu. sırf yürüyorduk, koşuyorduk hepsi bu.

zincidereye usta birliğine katılan bir kısa dönem vardı
    elektronik mezunuydu kendisini gazinodaki tv ve kalorifer yakıt tankerinin bir bölümünden sorumlu yapmışlar.

uzun dönem zincideredeki birini bulmuştum. onunla beraber 2 kişiye toptan sorumlu tutmuşlar.

birkaç video paylaşayım

burası zincidere
    http://www.izlesene.com/video/1komando-tugayi/6271005

buradakilerin kısa dönem olduğunu zannetmem :)
    size roket atar, yakın dövüş eğitimi, halattan sarkarak karşıya geçme... felan neden öğretme ihtimalleri zayıf.
    usta birliğinde 5 ay kadar vaktiniz olacak
    http://www.youtube.com/watch?v=2SoQWsZXdhw

zincidere atış talimi yerdeki karları ve rüzgarı duyuyorsunuz :D
    sırt çantası varsa intikalde var demektir.
    http://www.youtube.com/watch?v=nPYkY3MrReM

burası köşk kışla yemin töreni alanı
    daha önceden bahsettiğim köprü zinciderede
    birkaç mevzi felan var, derenin biraz yukarısında orada eğitim yapardık işte
    http://www.dailymotion.com/video/x7aj35_kayseri-1-komando-tugayi_news

yani hacılar sizin bu tarz komando eğitimleri ile alakanız yok
    adam çamurlu zeminde sürünüyor. az kısa dönem giderseniz usta birliğine sizleri güzel yerlere verirler.
    kısa dönemlerin sayısı çok ise durum sertleşebilir. bizim eğitim çavuşluğumuz çok zorlamadı
    zincideredeki eğitim çavuşluğunu bilemem. oradaki acemiler bildiğin komando eğitimi alıyorlar.
    size yaptırırlar mı tam emin değilim.

siz dua edin çok kısa dönem yer almayın usta birliğindeki bölüklerde
    2-3 toplamda idealdir. fazlası size dokunabilir. :)

13 kısa dönem ve 10'u eğitim çavuşu oluyor bizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnan032 -- 25 Ekim 2014; 10:01:39 >

• dostlar haftasonu cumartesi pazar açık büfe kahvaltı için lider restauranta gidin
    cumhuriyet meydanı, sivas caddesi tarafından çok yakındır
    2 sene önceki fiyat 10 liraydı zam gelmiş olabilir
    fakat görebileceğiniz en zengin kahvaltı çeşitleri orada 100'den fazla diyebilirim
    firmanın pastanesi var ordan üretip, açık büfeye sunuyorlar
    salam, yumurta, reçeller, ekmekler, tatlılar, tuzlular çok defa gittim ve oldukça güzeldi.

ayrıca
    https://www.google.com.tr/search?q=%221%C4%B0NC%C4%B0+KOMD.TUG.+KH.+VE+KH.BL.+%2F+KAYSER%C4%B0+TALAS+%22&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=0JpLVKWpBqXe8gfjv4CwDg#rls=org.mozilla:tr:official&channel=sb&q=1%C4%B0NC%C4%B0+KOMD.TUG.+KH.+VE+KH.BL+KAYSER%C4%B0+TALAS+neresi

burdaki face adreslerine iletilere bırakarak, tam yerinizi öğrenmeniz gerekli.
    benimkiler şöyleydi
    acemilik 1'inci Komd. Tug. K.lığı KAYSERİ
    ustalık : 1'inci Komd. Tug. Hv. İnd. ve Komd. Eğt. Tb. 2'üncü Komd. Eğt. Bl. K.lığı MELİKGAZİ KAYSERİ

ikisi de adnan doğu (köşk kışlaydı)

• quote:

Orijinalden alıntı: Azrubel

telefon kullanma durumu usta birlikte nasıl rahat mı acaba aklıma gelmişken sorayım bunu da üstad :)

bu videodakini ezberlemeden gitmeyin, her an lazım olabilir.
    http://www.youtube.com/watch?v=belqHEGqesc

o beraber koğuşta kaldıklarınla alakalı
    kendi devrelerin koğuşta ağırlıklı olursa pek hırsızlık olmaz
    aynı zamanda priz varsa sorun da değil
    siz telefon yakalatın, ciddi söylüyorum disiplin koğuşu çok nadir olur

kısa dönem kameralı telefonu ile eğitim alanında yol üzerinde foto çektirmişliği var
    koğuşlarda felan. tabi rahatça olmuyor etrafın tenha olması lazım.

hafıza kartlarını rahatça dışarı çıkartabilirsiniz. dosyaları saklamak isterseniz bazı kafelerde card reader var yada foto stüdyosuna gidin. yalnız resimleriniz bazen fotocunun camında yer alabiliyor :D bizim uzun dönemlerden güldüğüm resimler çıkarmışlar. pes doğrusu

komando çarşısı zemin katında bir dükkan var. yaşlı bir adam vardı halen yaşıyormu bilmiyorum. kapıdan içeriye girdiğiniz zaman duvarda çok sayıda resim vardı. dikkatli bakın. adam hiç birinde kameraya bakmıyor. o adam yaşıyorsa bir bana bildirin :D

astsubay takım komutanımız vardı. kısa dönem koğuşta müzik dinliyor
    kalemli radyolardan almış eline. komutan baskın yaptı yakaladı
    dediği şu: "bir daha görmeyeyim" sizin bölüğe farklı bir bölükten komutanlar baskın yapmaz
    ancak tabur komutanı gelir yada bölük komutanları, nöbetçi astsubaylar felan iyi geçinmeye bakın. emirlerini yerine getirin.

size verilecek silahı yere düşürmeyin. silahtan özür dilemenizi istiyorlar. bazen öpmenizde gerekebiliyor :) at, avrat, silahtan bir silah kaldı askerde.

bu yemin töreninde ve tabur, kışla iştimalarında arada bir söyleyeceğiniz komando andı
    http://www.youtube.com/watch?v=hAX33VGQETk

bu arada çavuş mutlaka olacaksınız
    mart nisan gibi olur heralde. askerliğin son 1.5 ayı çavuş olarak geçiyor.
    maaşınıza 2-3 lira zam gelir kıymetini bilin :D
    bu ne demek? takımda yer alıyorsanız nöbetçi çavuş olmanız muhtemel
    eğiticilerden kastediyorum. nöbetçi çavuş iştimaları bağlar, bölük ona emanet
    bölük ve takım komutanı arasında askerlere emir verir. iştima kağıtlarını doldurur falan filan.
    revirci, kollukçu, yazıcı kısa dönemler yapmaz onlar takımda yer almıyor.
    onlar bölük karargah takımında yer alıyor. yine aynı bölükteyiz fakat onları bölük astsubay komutanı yönetiyor. ona bağlı ilk önce. takım dışında kalan tüm görevlilerin yer aldığı kısım.

acemilikte birkaç defa bulaşıkhane yada mutfağa girmeniz gerekebilir.
    mıntıkaları sizler yapıyorsunuz. eğitim alanlarının temizliği de
    topladığınız sigara izmaritleri, abur cubur kağıtlar. atılmasa da toplanmayacak. komutan bunu sıkça söyler arada bir.

botlarınızı her sabah boyayın
    kamuflajlarınızı çaldırmayın.
    bir kısa döneminki çalınmıştı
    acemilikte size dolap verilmemişse yanınızda 2 çanta olacak
    sivil getirdiğiniz ve askeriyeden verilen. her ikisinin gövde bölümündeki kısmı kilitli tutun. haftasonları eşofman giymeniz gerekecek. kamuflaşjlar çantada yer alsın. yatağın üstüne yada yorganın içine bir şey sıkıştırmayın tavsiye etmem. devreleriniz dışardayken, uzun dönemler girebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnan032 -- 26 Ekim 2014; 9:56:30 >

• General adnan dogu kislasinin girisi, ana yoldan yuruyeceksiniz biraz :) sagda ucak vardir bi tane.

http://instagram.com/p/iQvOq1tHc3/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben ucak ile gitmistim. Ordan merkeze taksi ile gectim sonra da otobus ile kisla. Otogari bilmiyorum ama link buldum sizehttp://cbs.kayseri.bel.tr/Ulasim.aspx burdAn bulursunuz sanirim

• http://www.ntvmsnbc.com/id/25547959

Yeni botların siftahını da biz yapacağız sanırım (stoklar bitirilmek istenirse tabi zor, belki Talas'ta ), özelliklerini okudum da. Acaba gene 1 numara büyük almaya gerek var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azrubel -- 3 Kasım 2014; 15:46:40 >
  • Bu arada olur ya aynı yere düştüğümüz arkadaşlar gelir, facebooktaki grubumuza mutlaka üye olsunlar. Şimdiden güzel bi arkadaşlığımız oldu, tanışma-sohbet-muhabbet maksatlı,https://www.facebook.com/groups/727649297313850/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azrubel

O zaman bu yedek kepi vs kantinden alalım daha ulk günlerden.
    İnş fazla sıkıntı çekmeden yapar geliriz, beklemek kötü. Keşke hemen başlasa da bitse.
    Tek derdimiz yürümek koşmak getir götür yapmak olsun. Gerisi önemli değil, askerlik sonuçta üstad. Ama ne yalan söyleyeyim ne kadar beklersem o kadar stres yapıyorum.

acemilikte yedek kepe gerek yok
    usta birliğindekilerden farklı kep takıcaksınız
    bu nedenle uzun dönemler gelipde kepinizi neden çalsın, takamayacaklar :)

yedek kep, kar maskesi ve mavi bereyi (yedek olanları) usta birliğinde alın ve iyi saklayın
    2'şer tane dolaba koyarsanız, hepsi birden gidebilir :)
    komutana "kepsiz çıkmam da diyemezsin"

kepin yoksa çarşın bir kere gitti
    ayrıca ekstra cezalarda gelebilir
    çünkü bölüğün ahengini bozuyorsun demektir

eğitimden yırtmak için neler var?
    http://www.ensonhaber.com/tsk-profesyonel-orduya-geciste-onemli-bir-adim-atti-2014-12-05.html

sözleşmeli er getir, götür işlerini hep kısa dönemlere vermişlerdi, bizim zamanımızda
    20 gün kadar eğitime pek katılmadık. sabah ve öğleden sonra dahil
    öğleden sonra eşofman giyiyorduk, yine sözleşmeli erlerin başındaydık.

bu tip görevler altın değerindedir ve şafağı güzelce attırır, demedi demeyin.

strese gerek yok, ilk gittiğimiz zamanlar doğru düzgün bilgimiz yoktu
    başımıza ne gelecek haberimiz yok
    o zaman stres yaparsın, birçok bilgi verdik bence çoğu bilmeyen kısa dönem gibi olmayın :)

şafak saymayın, yarın başımıza neler gelecek demeyin
    komutanın emirlerini iyi anlayın
    anlamadığınız yer olursa da sorun , sorun , sorun :)
    bunda herhangi bir sorunda yok
    komutanım şunu mu demiştiniz, deyin tabiki
    aklınızda daha iyi kalır.

kışla içi emrinize amade acemiler de olduğunda, keyfinize diyecek yok
    mıntıkaya çıkarsın, onlar toplar sen başında durursun
    bir yere temizlenecektir, şöyle yapın, böyle yapın kontrol edeceğim dersin olur biter
    eşya getirilip, götürülecektir emri verirsin yanlarında gidersin
    ama adamlara da eziyet etmeyin, onlarda insan sonuçta
    yorulduklarında dinlenme fırsatı da verin
    kim bir aceminin hakkınızda kötü konuşmasını ister ki yani beddua olayını diyorum.

dost, kanka gibi asla olmayın
    araya biraz mesafe koyun
    ben askerliğin sonlarına doğru bir uzun dönem acemi ile samimi oldum :=)
    emir veriyorum "yaaa çavuşum yaa" diyor bana :D
    la teskere pek bir şeyok artık 1 ay kadar kalmış
    pek takmadım kafaya fakat şınav, mekik, ördek yürüyüşü, istikamet vermek bunlar cıvıtanlar için güzel ayardır. yalnız çok yormayın derim, sizin haricinizde ayrıca eğitimde görmesi gerekli.

her gün sakal traşlarını tek tek kontrol edin derim
    ayakkabı boyaları, ayak bileklerindeki pantolon lastikleri gergin mi?
    kepini yada beresini düzgünce takmış mı?
    bazıların pastacı şapkası gibi takar
    bunda ne olacak ki demeyin!
    komutan görür, sen buna bakmıyormusun der, çarşını kitleyebilir, tabi aceminin de gidecektir muhtemelen.

kimsenin gözü önünde elektronik cihazlarınızı kullanmayın.
    benim mp3 çalar dolaptan gitti, o kadar da dikkat etmiştim
    fakat dolaplarımız kilitli değildi, biri öğlen arası girip almış
    sabahtan akşama kadar koğuşlara girmek yasak, dolap açık, gerisini sen düşün
    dolabını usta birliğinde kilitlemeye çalış.

kışla dışından malzeme tedarik edileckse, rütbe, otobüs biletleri, çantaya takılacak isimlik felan
    komutan kim çıkmak ister dediğinde ilk atlayanlardan olmaya çalış
    yarım gün eğitimden yırtarsın, fakat genelde izin 2-3 saatlik olur :)
    sabah çıkarsan, 12'ye doğru dönmek üzere diyelim

bizim revirci kısa dönem vardı, hafta içi her sabah genelde sivil giyinirdi
    hastaneye götürecek, oradaki olan bitenin başında durması gerekli
    askeri araç götürüp getiriyor, fakat hastane içinde olmak bile güzeldir

• quote:

Orijinalden alıntı: -Comandante

Benim gideceğim yer zincidere değil dimi bazıları talas zincidere diye geçiyor demişti.Birde otobüs firmalarının kalkışları geç geceden araçları yok birliğe geç katılsak sorun olurmu ki cuma günü yola çıkacağım hafta sonuna denk geliyor.

merabalar

http://www.msb.gov.tr/ictedihl/phpscr/IcTedIhaleDetay.php?id=10686

burada telefon numarası var bir arayıp sorsan iyi olacak

eğer zincidere ise çarşı ile arasında otobüslü 30 dakika kadar vakit var.
    zinciderede birkaç tane bankamatik var fakat aklımda değil.

birliğe geç katılma derim.
    gece 02:00'de kayseriye geldim. orada meydan otel vardı geceliği 25 mi 35 mi ne
    bir gecelik yer ayarladım oldu bitti.

istersen telefonla bu konuyu da bir sor.

• 99/4 aralık kayseri grubu

https://chat.whatsapp.com/invite/Hy1uS94sIaeHl7o1b9MCLQ

• Melikgazi(Köşk) Aralık celbinde olanlar watsapp grubuna gelebilir yeni kurdum arkadaşlar beklerim

Numaram : 5343847195

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asker.34 -- 19 Kasım 2019; 14:11:43 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.