DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
yeni radar sistemi ve ortalama hız radarı nedir?
102
Cevap
3
Favori
18.584
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Trafik ve Biz >> yeni radar sistemi ve ortalama hız radarı nedir?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      3193 Mesaj
      08 Kasım 2011 14:30:04
      arkadaşlar iki gündür yen sistem radarları görüyorum yanlız birde şu var ankara - sivrihisar arası ortalama hız kontrolü yapılmaktadır diye bir şey var
      sistem hızınızı ve plakanızı elektronik tabloda gösteriyor acaba ortalama hızdan kasıt şimdi benim ankaradan çıktığım saati hafızaya alıp sivrihisardan çıkışım atalım 200 km hzla hiç durmadan gittim ama radarlarda yavaşladım ve yakalanmadım fakat süre itibari ile yasal sınırlarda o mesafeyi o sürede gidemeyeceğimden bana ceza yazma olasılığı varmıdır?

• Yüzbaşı
      641 Mesaj
      08 Kasım 2011 15:08:06
      ilk bakıldıgında cok mantıklı gorunuyor ama uzerinde biraz düşünüldüğü zaman cok sacma. örnegin ben diyelimki butun yolu 200 km ile gittim ama yolda tuvaletim geldi girdim benzinliğe işimi hallettim sonra yola devam ettim. ee ne oldu ben hep hız sınırının ustunde gittim ama kameraya gore cok daha yavasım

• Yarbay
      3193 Mesaj
      08 Kasım 2011 21:54:16
      yanlız şöyle bir şey var nerdeyse 10 km bir kuruyorlar bunu yani iki 10 km lik arada hız sınırı geçtiyse bu ihlal anlamına gelirse cezamı ödeyeceğiz

• Yarbay
      6162 Mesaj
      08 Kasım 2011 21:57:46
      Şerefsizim aklıma gelmişti ... :)))

Çeşme otobanında hep düşünürüm, yolda mola veren yok gibi, sadece benzin için duranlar var.
      OGS ile geçen araçların plakaları sistemde belli. Giriş-çıkış arasındaki zamandan ortalama hızı hesaplasalar epeyce kişi ceza yer..

• Yarbay
      3193 Mesaj
      15 Kasım 2011 12:24:10
      Birde taksici abi en sagdan geç plakayı okuyomuyorlar dedi , dikkat ettim bu tür yerlere yaklaşırken herkez saga yaklaşıyor dogrumu acaba

• Yarbay
      8518 Mesaj
      15 Kasım 2011 12:26:59

quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

Birde taksici abi en sagdan geç plakayı okuyomuyorlar dedi , dikkat ettim bu tür yerlere yaklaşırken herkez saga yaklaşıyor dogrumu acaba

Aynaya CD takınca da radara yakalanmıyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      3193 Mesaj
      15 Kasım 2011 12:32:55
      quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Alıntıları Göster

Cd mı? DVD mı ? Yoksa blueray daha iyi?

• Yarbay
      8518 Mesaj
      15 Kasım 2011 12:35:11
      Onu taksici dayıya sormak lazım.

• Yarbay
      3193 Mesaj
      15 Kasım 2011 12:38:57
      quote:

Onu taksici dayıya sormak lazım.

Hani gercekten yaptığını bilsemde o cd yi takmam oraya 100 tl ceza için 100 bin kusur kisinin kro demesini kabul edemem herhalde

• Yarbay
      3193 Mesaj
      15 Kasım 2011 12:40:28
      Ama büyük sehirlerde dikkat et herkez en sagda gidiyor veya gitmeye calisiyor

• Teğmen
      234 Mesaj
      15 Kasım 2011 14:50:23
      quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Şerefsizim aklıma gelmişti ... :)))

Çeşme otobanında hep düşünürüm, yolda mola veren yok gibi, sadece benzin için duranlar var.
      OGS ile geçen araçların plakaları sistemde belli. Giriş-çıkış arasındaki zamandan ortalama hızı hesaplasalar epeyce kişi ceza yer..

Doğru ama girişte okutturmaz iseniz birşey ispatlanamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sandjak -- 15 Kasım 2011; 14:52:10 >

• Yarbay
      8518 Mesaj
      15 Kasım 2011 14:54:25

quote:

Ama büyük sehirlerde dikkat et herkez en sagda gidiyor veya gitmeye calisiyor

Bizim millet ne denirse inanır. Sağ tarafa dikkat edin, orda da kamera ve kızılötesi ışık veren lamba ya da radarın alıcı-vericisi var. Yola radar koyup da sağ tarafa koymamanın bir mantığı yok.

• Yarbay
      6162 Mesaj
      15 Kasım 2011 14:56:44

quote:

Orijinalden alıntı: sandjak

Alıntıları Göster

Türk zekası her zaman bir çözüm bulur... :))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      10501 Mesaj
      15 Kasım 2011 15:25:59

quote:

Orijinalden alıntı: sandjak

Alıntıları Göster

o zamanda radardan değil ama ogsden geçiş yapmadığınız için ceza ödersiniz. :)

• Yarbay
      6162 Mesaj
      15 Kasım 2011 15:34:39

quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

Alıntıları Göster

o zamanda radardan değil ama ogsden geçiş yapmadığınız için ceza ödersiniz. :)

Girişte ogs'den geçmezseniz, sadece çıkışta geçerseniz, en uzun mesafenin parasını keser. Kaçak geçiş falan olmaz.
      Eğer çıkışta arıza, torpidoda kalması vs. sebeple ogs çalışmazsa, gişe cayır cayır öter, ama sonra cezayı kesmeden önce sistemden plakayı kontrol ederler ve araç plakasında ogs gözüküyor ise ceza kesmezler, en uzun mesafe geçiş parası alırlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      3193 Mesaj
      17 Kasım 2011 06:30:51
      sabah hızımı 5 km gösteriyordu geçen gün 80 ile geçtim 140 yazıyordu yani ceza gelirdiye videosunu çektim bakalım, bir de duyduğuma göre biri geçerken parmak işareti yapmış mahkemeye vermişler dikkatli olun,!!!

• Yarbay
      2280 Mesaj
      17 Kasım 2011 07:39:47
      Ankaradakini bilemem ama genelde o göstergelerde olmuyor kamera ve sensörler 1-2 km aralıktaki üst gecit veya trafik levhalarına monte ediliyor sonra o iki noktadaki ortalma hız alinıyor. gostergeler uyarı icin yani yoksa o andada cezayı yazabilir. ama hız sensor aralıkları cok uzun degildir ve sag şerit vs. kurtarmaz sistem acıksa kaçışı yok

• Yarbay
      3320 Mesaj
      17 Kasım 2011 08:25:47
      Ortalama hiz kontrolu yazisini gorunce olay bitiyor demektir bu.

Yillar once sincan osb'den kizilaya gitmek icin otostop cekmistim. Skoda favorit'li bir yasli dayi almisti beni. Kizilaya 50 dakikada varmistik.

Artik o dayidan farkimiz kalmadi yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmosphere -- 17 Kasım 2011; 8:27:51 >

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
      Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
      GENÇLERBİRLİĞİ

• Yüzbaşı
      376 Mesaj
      17 Kasım 2011 09:34:57
      Arkadaşlar, çalıştığım İstanbul şirketinin yaklaşık 1 yıl önce saha ekibine gönderdiği trafik uyarısı mailinde İstanbul' da bir bölgede yol üzerinde bir radar tabelasını geçince aynı yol üzerindeki diğer radar tabelasından geçtikten sonra 2 tabela arasında yapılan ortalama hızı hesaplayarak yasal sınırın üzerindeyse hız cezası kesildiği anlatılıyordu.

Aynı uygulama Ankara-İstanbul otoban üzerinde de uygulanıyormuş!?

Ben Ankara'da İstanbul yolu üzerinden eryaman'a giderken kurulan 3 tabeladan şüpheleniyorum, aynı sistem uygulanıyor olabilir. Dikkat edin.

• Emekli Yönetici
      10736 Mesaj
      17 Kasım 2011 09:52:36
      Uzun yoldan yeni geldim, bazı araçlar çok hızlı gidiyorlar. Bu araçlar ya gelecek cezayı kabul ediyorlar veya radar tesbit cihazları bulunduruyorlar.

Aksini düşünemiyorum,deli bile o hızla gitmez radarla kontrol edilen yolda...

• Yarbay
      3193 Mesaj
      17 Kasım 2011 11:05:09
      hani radara yakalanıp para ödemek kötü ama yolda dehşet saçanları umarım durdurur

• Yarbay
      3609 Mesaj
      18 Kasım 2011 17:16:20
      ortalama hız radarları adam akıllı çalışırsa kimse hız yapamaz, yol kenarındaki tabelalarada kuzu kuzu uyarız, aslında olması gereken de budur, hep hız sınırının altında gidip anlık dalgınlık sonucu radara yakalananırsam çok daha fazla üzülürüm, ama ortalamada hız sınırı aşmıssam zaten haketmişim demektir. bundan 2 ay önce Ankara'ya gittiğimde bu sistem yoktu, dün ankaraya gittim geldim, giderken polatlı girine doğru önce arabamın plakasının da yazıldığı hızınız 116 YAVAŞ uarısını gördüm çok ta takmadım her zamanki uyarı sistemi diye düşünmüştüm ama biraz sonra yine bir yol üstü uyarı sisteminde bu yolda ortalama hız kontrolü yapılmaktadır yazısını görünce ayağımı gazdan çektim, hatta Polatlı içinde 3 ışığın üçüne de yakalandım, ilçe içinde de 70 sınırına uydum, 8 km sonra ortalam hızım çok düşük çıktı Polatlıdan Ankara'ya kadarda 100 sınırını hiç geçmedim, Ankara girişinde bir yerlerde gene plaka ve ortalama hızımı gösteren bir sistem vardı bu sefer son 48 km de diyordu yani farklı farklı noktalarda ölçüm yapıyorlar, dönerken gözüm hep hız sınırı tabelarındaydı ve hız sınırları hiç geçmedim, hele birde cezalar gelmeye başlasın kimse hız sınırlarını aşamaz, aşsada parasını öder

• Yarbay
      3956 Mesaj
      18 Kasım 2011 17:20:42
      quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Alıntıları Göster

Türk zekası her zaman bir çözüm bulur... :))

• Binbaşı
      1281 Mesaj
      18 Kasım 2011 17:34:22
      quote:

Alıntıları Göster

O esnada bi de silecekleri çalıştırırsan tam olacak.

• Yarbay
      3193 Mesaj
      19 Kasım 2011 11:01:15
      oldu olcak lazer güdümlü yansıtıcılarıda açalım

• Yüzbaşı
      814 Mesaj
      19 Kasım 2011 11:16:42
      quote:

Alıntıları Göster

Bir şey biliyorum, o da hiçbir şey bilmediğimdir. Sokrates

• Yüzbaşı
      557 Mesaj
      19 Kasım 2011 20:35:04
      Her gün kullandığım yol. Bilgi amaçlı mı yoksa ceza yazılıyor mu son durumu bilen var mı?

• DH Yönetici
      5526 Mesaj
      19 Kasım 2011 20:44:06
      Bu konuyu önceden okumuştum ama aklıma gelmedi.Dün geçtim Ankara-Eskişehir yönüne doğru.İlk 50km'de ortalama hızım 122 çıktı.İlk başta bilgilendirici yazıyı görmedim.Sadece tabelayı gördüm plaka ve hız olarak.Sonra Polatlı'da son 50km ortalama hız 122 hızım 96 çıktı.Yolun geri kalanını Eskişehir'e kadar ortalama 85 ile gittim.Çok sinir bozucu bir yolculuktu.Tek yön 2 şerit kaymak gibi yol ve hız sınırı 90.Bir daha da bu yolu kullanmamaya karar verdim.Ama yaygınlaşması muhtemeldir.

Sonuçta ne oldu 850kmlik yolumu 8 saatte değil 9.5 saatte gittim.Sonlara doğru dikkatim dağılmıştı hafiften uykum gelmişti.Geldiğim tüm yollarda olsaydı 12 saat civarı sürecekti tek seferde tamamlamam zor maalesef.Yavaştan otobüslere geri dönüş yapacağız herhalde.

2014 BMW 3.20i ED Sportline Plus & 2011 BMW 1.16i
      ZOWIE EC 2 & SteelSeries QCK Heavy

*"Seizures are fun to watch , boring to diagnose"House M.D.
      **Sammy FARHA & Tony G. the table dominators!!! "Do you feel my pawa?!"
    • Yarbay
      3193 Mesaj
      20 Kasım 2011 16:38:57
      quote:

Orijinalden alıntı: cottonmurat

Her gün kullandığım yol. Bilgi amaçlı mı yoksa ceza yazılıyor mu son durumu bilen var mı?

şimdilik bilgi ama ceza yazması için duyduğum yılbaşı sonrası

• Yüzbaşı
      557 Mesaj
      20 Kasım 2011 16:42:16
      Bilgi için teşekkürler. Ben de bir bilgi vereyim. Denemek amaçlı başka bir aracın hemen arkasından çizgiyi ortalayarak geçtim plakamı alamadı haberiniz olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cottonmurat -- 20 Kasım 2011; 16:43:08 >
    • Yarbay
      3193 Mesaj
      21 Kasım 2011 06:59:33
      Çözùmler gelmeye başladı

• Yarbay
      3609 Mesaj
      27 Kasım 2011 10:07:42
      duyduğum kadarı ile bu kameralar şerit ihlalinide tespit edebiliyormuş, ayrıca plakasını okuyamadıklarını başka bir dosyada saklıyormuş yani o an plakanın yazmamasıda bir garanti değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 27 Kasım 2011; 10:10:08 >
    • DH+ Dergi Editörü
      9483 Mesaj
      27 Kasım 2011 10:13:21
      Bizim bu mahmutbey yolunda da var insanlar bakıyorum emniyet şeridinde dörtlüleri yakmış takılıyorlar........

Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Quattro Sport.... Scuba Blue
      When the lamp is turned off, all women get beauty.
    • Yarbay
      4156 Mesaj
      27 Kasım 2011 11:44:07
      quote:

Orijinalden alıntı: set

Uzun yoldan yeni geldim, bazı araçlar çok hızlı gidiyorlar. Bu araçlar ya gelecek cezayı kabul ediyorlar veya radar tesbit cihazları bulunduruyorlar.

Aksini düşünemiyorum,deli bile o hızla gitmez radarla kontrol edilen yolda...

Sizin hız neydi, bahsettiğiniz hızlar nedir?

• Yarbay
      3193 Mesaj
      27 Kasım 2011 21:02:26
      atık bu kara şimşekdeki gibi çift plaka kullanmak lazım

• Yarbay
      3193 Mesaj
      04 Aralık 2011 21:22:00
      yanlız şunu denedim şeridi ortalarsanız plakayı okuyamıyor iki defa denedim okumadı umarım bunun yüzünden ceza yemem

• Yarbay
      6832 Mesaj
      17 Aralık 2011 11:30:51
      quote:

yanlız şunu denedim şeridi ortalarsanız plakayı okuyamıyor iki defa denedim okumadı umarım bunun yüzünden ceza yemem

şeridi ortalamak suçtur

Anakart Dayanıklılık Kriterleri Nelerdir, Öğrenmek İçin Tıklayın.

Yaşıyor ve Nefes Alıyor musunuz? O Halde Sevinin !
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      17 Aralık 2011 20:23:29
      quote:

Alıntıları Göster

Samsung Galaxy S4 / iPhone 4S.
    • Yarbay
      3193 Mesaj
      18 Aralık 2011 21:40:27
      quote:

Orijinalden alıntı: selmand

Alıntıları Göster

şeridi ortalamak suçtur

cezası nedir?

• Yarbay
      6832 Mesaj
      19 Aralık 2011 12:08:50
      şerit ihali cezası diye bir ceza var sanıyorum 55 tl miymiş neymiş öyle duymuştum??

• Binbaşı
      1690 Mesaj
      19 Aralık 2011 12:25:46
      Bu sistem sadece Sivrihisar Ankara arasımı var acaba?

Birde bölünmüş yollarda hız sınırı 110 km/h olmuştu

• Yarbay
      3193 Mesaj
      19 Aralık 2011 13:29:06
      quote:

Orijinalden alıntı: GreatWhite

Bu sistem sadece Sivrihisar Ankara arasımı var acaba?

Birde bölünmüş yollarda hız sınırı 110 km/h olmuştu

sistemin merkezi ora zaten dikkat et, ankara girişte yazıyor polatlıdan buraya ortalama hızınız şudur diye

• Yarbay
      3193 Mesaj
      19 Aralık 2011 13:30:32
      quote:

şerit ihali cezası diye bir ceza var sanıyorum 55 tl miymiş neymiş öyle duymuştum??

ihlal etmiyorum sol şeritten sağ şeride geçiyorum ama yavaş yavaşşşş

• Binbaşı
      1690 Mesaj
      19 Aralık 2011 13:41:45
      Ben kurtarıyorum o zaman

Eskişehir- Ankara istikametinde Sivrihisara gelmeden, Hamidiye'den sağa Emirdağ-Bolvadin tarafına dönüyorum

quote:

Alıntıları Göster

sistemin merkezi ora zaten dikkat et, ankara girişte yazıyor polatlıdan buraya ortalama hızınız şudur diye

• Yarbay
      3193 Mesaj
      19 Aralık 2011 15:41:40
      quote:

Orijinalden alıntı: GreatWhite

Ben kurtarıyorum o zaman

Eskişehir- Ankara istikametinde Sivrihisara gelmeden, Hamidiye'den sağa Emirdağ-Bolvadin tarafına dönüyorum

Alıntıları Göster

şimdilik yırtıyorsun ama hat genişletiliyor dikkatli ol

• Yarbay
      6832 Mesaj
      19 Aralık 2011 20:16:31
      en iyisi yavaşş gitmek.

• Yüzbaşı
      557 Mesaj
      19 Aralık 2011 22:22:55
      arkadaş nedir bu A'dan Z'ye halkı köşeye sıkıştırıyorlar... Adamlar nerden daha çok gelir getiririz diye her yolu kapatıyorlar.. Yağ gibi yollarda 110'la gitmek otobanda 140 la gitmek peehhh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ice Tea -- 19 Aralık 2011; 22:25:05 >

• Yarbay
      3193 Mesaj
      20 Aralık 2011 09:10:39
      quote:

Orijinalden alıntı: ice Tea

arkadaş nedir bu A'dan Z'ye halkı köşeye sıkıştırıyorlar... Adamlar nerden daha çok gelir getiririz diye her yolu kapatıyorlar.. Yağ gibi yollarda 110'la gitmek otobanda 140 la gitmek peehhh

bazı yollar için 110 fazla bazı yollar için az ama levhalarda 130 filan yazarsak gülerler bize 110 gayet güzel hız sanırsam yüzde 10 da fazlasıyla 121 km oluyor ama otobanda işkence olabiliyor,

• Yarbay
      3609 Mesaj
      22 Aralık 2011 13:57:03
      Tüm ülkelerde belirli hız sınırları vardır ve çoğuda bizdeki olan hız sınırları ile aynıdır, hatta bir avrupa ülkesinde ölümlü kazaları azaltmak için hız sınırlarını düşürme planları yapılıyordu, bu hızlar herşey iyi giderken size az gibi gelebilir ama ya bir terslik olursa o zaman ne yapacaksınız??

• Yarbay
      6832 Mesaj
      22 Aralık 2011 22:31:26
      quote:

plakayı bilgisayar okuyamadığında o görüntüyü özel bir ekip manuel kontrol ediyormuş :(

• Yarbay
      3193 Mesaj
      23 Aralık 2011 07:50:13
      quote:

Alıntıları Göster

plakayı bilgisayar okuyamadığında o görüntüyü özel bir ekip manuel kontrol ediyormuş :(

ozaman vadaaaaa

• Yarbay
      4566 Mesaj
      23 Aralık 2011 10:52:01
      Benim bir arkadaşım geçen hafta ceza yedi söylediğine göre Ankara yolunda ki bu kamera tertibatından dolayı. İki kamera arasında aracı kenara çekip bekleyebileceğin bir cep bile yok diye söyledi bana ama ben onun yalancısıyım tabi, görmeden kesin konuşmamak lazım.

Bu yolu kullanacaklara dikkat etmelerini öneririrm.

Aptalların en akıllı tarafı, onlar hiç vakit kaybetmez, başkalarının vakit kaybetmesini sağlar ve bu konuda harıl harıl çalışırlar!
    • Yarbay
      3193 Mesaj
      03 Şubat 2012 09:54:43
      kar yağıyor ve artık o cihazlar plakaları okuyamıyor yaza kadar tatil

• Çavuş
      68 Mesaj
      03 Şubat 2012 10:26:48
      2 hafta önce ankaradan afyona doğru giderken bütün hız gösterici cihazlar hatalı gösteriyordu. 100 ile giderken 140 diyor. öndeki kamyonun hızına 230 diyodu. hava sıcaklığı -10 derece civarı olduğu için olabilr ama genede böyle bir durumda ceza yediğinizde cihaz ın hatasının da olabileceğini unutmayın.

• Yarbay
      2888 Mesaj
      03 Şubat 2012 10:37:54
      tüm türkiyeye yaysınlar şu sistemi de yolda rahat rahat gidelim. 110'la giderken dibine girip sellektör yapan şerefsizlerden bıktım.

• Yarbay
      3193 Mesaj
      07 Şubat 2012 11:29:52
      quote:

Orijinalden alıntı: ozan_sarac

2 hafta önce ankaradan afyona doğru giderken bütün hız gösterici cihazlar hatalı gösteriyordu. 100 ile giderken 140 diyor. öndeki kamyonun hızına 230 diyodu. hava sıcaklığı -10 derece civarı olduğu için olabilr ama genede böyle bir durumda ceza yediğinizde cihaz ın hatasının da olabileceğini unutmayın.

ankaranın girişinde giderken 5 km az gelirken 5 km fazla gösteriyor, şimdilik ceza yazdığına inanmıyorum , deneme aşamasında sanırsam

• Onbaşı
      15 Mesaj
      07 Şubat 2012 19:39:09
      aynı yol üzerinde yarım saat arayla 2 defa radar cezası yedim. (2.si 96 km kamyonet-fiorino)
      bugün bir arkadaşım aynı yolda birden fazla radar cezası yazılamayacağını söyledi.
      bu doğru musur? yola çıkmaya korkar hale geldim, psikolojim bozuldu şu radarlar yüzünden. ceza yemekten bıktım.

• Yarbay
      3193 Mesaj
      08 Şubat 2012 12:29:48
      quote:

Orijinalden alıntı: smh48

aynı yol üzerinde yarım saat arayla 2 defa radar cezası yedim. (2.si 96 km kamyonet-fiorino)
      bugün bir arkadaşım aynı yolda birden fazla radar cezası yazılamayacağını söyledi.
      bu doğru musur? yola çıkmaya korkar hale geldim, psikolojim bozuldu şu radarlar yüzünden. ceza yemekten bıktım.

valla öyşle bir söylenti var ama , şuda var atıyorum bin km yol gideceksin biryerde 100 tl ceza yedin sonra 220-230 yola devam edip polis durdurnca kardeşim bir kere yedim bir daha yazamassın demekte abest olur kanısındayım

• Yarbay
      3609 Mesaj
      08 Şubat 2012 22:02:21
      quote:

Orijinalden alıntı: smh48

şehir efsanesi, siz hem hız sınırını aşın hemde ben daha 5 km önce ceza yediydim deyip kurtulun olurmu hiç? bunu şöylede düşünebilirsiniz aynı gün aynı suçu iki kez işlediniz (trafik harici bir suç) ikincisinden ceza almayacakmısınız? ceza yemekten bıktıysanız kurallara uyacaksınız başka yolu yok.

• Yarbay
      3193 Mesaj
      09 Şubat 2012 09:39:09

işimiz çokda kolay değil

Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Trafik ve Biz >> yeni radar sistemi ve ortalama hız radarı nedir?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.