Şimdi Ara

yeni radar sistemi ve ortalama hız radarı nedir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
3
Favori
20.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hani radara yakalanıp para ödemek kötü ama yolda dehşet saçanları umarım durdurur
  • ortalama hız radarları adam akıllı çalışırsa kimse hız yapamaz, yol kenarındaki tabelalarada kuzu kuzu uyarız, aslında olması gereken de budur, hep hız sınırının altında gidip anlık dalgınlık sonucu radara yakalananırsam çok daha fazla üzülürüm, ama ortalamada hız sınırı aşmıssam zaten haketmişim demektir. bundan 2 ay önce Ankara'ya gittiğimde bu sistem yoktu, dün ankaraya gittim geldim, giderken polatlı girine doğru önce arabamın plakasının da yazıldığı hızınız 116 YAVAŞ uarısını gördüm çok ta takmadım her zamanki uyarı sistemi diye düşünmüştüm ama biraz sonra yine bir yol üstü uyarı sisteminde bu yolda ortalama hız kontrolü yapılmaktadır yazısını görünce ayağımı gazdan çektim, hatta Polatlı içinde 3 ışığın üçüne de yakalandım, ilçe içinde de 70 sınırına uydum, 8 km sonra ortalam hızım çok düşük çıktı Polatlıdan Ankara'ya kadarda 100 sınırını hiç geçmedim, Ankara girişinde bir yerlerde gene plaka ve ortalama hızımı gösteren bir sistem vardı bu sefer son 48 km de diyordu yani farklı farklı noktalarda ölçüm yapıyorlar, dönerken gözüm hep hız sınırı tabelarındaydı ve hız sınırları hiç geçmedim, hele birde cezalar gelmeye başlasın kimse hız sınırlarını aşamaz, aşsada parasını öder

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

Orijinalden alıntı: sandjak

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Şerefsizim aklıma gelmişti ... :)))

Çeşme otobanında hep düşünürüm, yolda mola veren yok gibi, sadece benzin için duranlar var.
    OGS ile geçen araçların plakaları sistemde belli. Giriş-çıkış arasındaki zamandan ortalama hızı hesaplasalar epeyce kişi ceza yer..

Doğru ama girişte okutturmaz iseniz birşey ispatlanamaz.

Türk zekası her zaman bir çözüm bulur... :))

• quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

Birde taksici abi en sagdan geç plakayı okuyomuyorlar dedi , dikkat ettim bu tür yerlere yaklaşırken herkez saga yaklaşıyor dogrumu acaba

Aynaya CD takınca da radara yakalanmıyorsunuz.

O esnada bi de silecekleri çalıştırırsan tam olacak.
  • oldu olcak lazer güdümlü yansıtıcılarıda açalım
  • quote:

quote:

Birde taksici abi en sagdan geç plakayı okuyomuyorlar dedi , dikkat ettim bu tür yerlere yaklaşırken herkez saga yaklaşıyor dogrumu acaba

• Her gün kullandığım yol. Bilgi amaçlı mı yoksa ceza yazılıyor mu son durumu bilen var mı?
  • Bu konuyu önceden okumuştum ama aklıma gelmedi.Dün geçtim Ankara-Eskişehir yönüne doğru.İlk 50km'de ortalama hızım 122 çıktı.İlk başta bilgilendirici yazıyı görmedim.Sadece tabelayı gördüm plaka ve hız olarak.Sonra Polatlı'da son 50km ortalama hız 122 hızım 96 çıktı.Yolun geri kalanını Eskişehir'e kadar ortalama 85 ile gittim.Çok sinir bozucu bir yolculuktu.Tek yön 2 şerit kaymak gibi yol ve hız sınırı 90.Bir daha da bu yolu kullanmamaya karar verdim.Ama yaygınlaşması muhtemeldir.

Sonuçta ne oldu 850kmlik yolumu 8 saatte değil 9.5 saatte gittim.Sonlara doğru dikkatim dağılmıştı hafiften uykum gelmişti.Geldiğim tüm yollarda olsaydı 12 saat civarı sürecekti tek seferde tamamlamam zor maalesef.Yavaştan otobüslere geri dönüş yapacağız herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cottonmurat

Her gün kullandığım yol. Bilgi amaçlı mı yoksa ceza yazılıyor mu son durumu bilen var mı?

şimdilik bilgi ama ceza yazması için duyduğum yılbaşı sonrası
  • Bilgi için teşekkürler. Ben de bir bilgi vereyim. Denemek amaçlı başka bir aracın hemen arkasından çizgiyi ortalayarak geçtim plakamı alamadı haberiniz olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cottonmurat -- 20 Kasım 2011; 16:43:08 >
  • Çözùmler gelmeye başladı
  • duyduğum kadarı ile bu kameralar şerit ihlalinide tespit edebiliyormuş, ayrıca plakasını okuyamadıklarını başka bir dosyada saklıyormuş yani o an plakanın yazmamasıda bir garanti değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 27 Kasım 2011; 10:10:08 >
  • Bizim bu mahmutbey yolunda da var insanlar bakıyorum emniyet şeridinde dörtlüleri yakmış takılıyorlar........
  • quote:

Orijinalden alıntı: set

Uzun yoldan yeni geldim, bazı araçlar çok hızlı gidiyorlar. Bu araçlar ya gelecek cezayı kabul ediyorlar veya radar tesbit cihazları bulunduruyorlar.

Aksini düşünemiyorum,deli bile o hızla gitmez radarla kontrol edilen yolda...

Sizin hız neydi, bahsettiğiniz hızlar nedir?
  • atık bu kara şimşekdeki gibi çift plaka kullanmak lazım
  • yanlız şunu denedim şeridi ortalarsanız plakayı okuyamıyor iki defa denedim okumadı umarım bunun yüzünden ceza yemem
  • quote:

yanlız şunu denedim şeridi ortalarsanız plakayı okuyamıyor iki defa denedim okumadı umarım bunun yüzünden ceza yemem

şeridi ortalamak suçtur
  • quote:

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

yanlız şunu denedim şeridi ortalarsanız plakayı okuyamıyor iki defa denedim okumadı umarım bunun yüzünden ceza yemem

şeridi ortalamak suçtur

cezası nedir?
  • şerit ihali cezası diye bir ceza var sanıyorum 55 tl miymiş neymiş öyle duymuştum??
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.