Şimdi Ara

100bin tl nakitımız var ve ıs kurmak istiyoruz öneriler ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
10
Favori
61.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu para dedemin köydeki arsalarından kaldı bi kısmı satıldı ve abimle bana bu kadar düştü ve biz abimle ıs kurmak istiyoruz abim askerligini yaptı geldi ben daha gitmedim ne tür ıs önerirsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşım merhaba,

www.hediyedede.com diye bi site bayilik veriyor.

Türkiye' nin En Sıradışı Hediyeleri ile ilgili bir şirket...

bir bak derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lightmyfire

quote:

Orijinalden alıntı: mstbayar

öncelikle iddia ve tekel melezi bir bayi kurmak. ve böylelikle paranı döndürmüş olursun yani şöyle ;

1.si bahsettiğin türde zaten mekanlar mevcut, yeni bir fikir değil.
    tutacağın dükkanın depozit hava parası ve alkol satmak için ruhsat bayilik alabilmek için verilen depozit vb gibi masraflar yok
    Açılış masrafları yani muhasebe vergi gibi
    Eleman 1000 tl demişssin sigorta ve yemek gibi giderler eksik
    üstün körü bunlar aklıma geldi.
    Gelir olarak da belirli bir hedef belirlenmemiş.Bu tür şans oyunlarında kasa yükle paralar birikir ve bu haftalık teslim edilir.bunuda günlük bankada tutulup gelir sağlanabilir.

Sonuç;Hiç bir mekan ilk günden para kazanmaya başlamaz,müşteri tutmakda bir iştir.Şayet bir gelen bir daha gelmesin bir mekan arıyorsan çok işlek bir mekan lazım.buda çok ciddi kiralardan geçer.Bir işletme kurarken herşeyi düşünmek lazım.Beklenmedik giderler ortaya çıkacaktır.

SONUÇ : bankada 100 bin liran var( her geçen ay 450 tl sabit gelirin var) ve 50 bin liralık şirketin var ( kredi 1300 TL+ kart 500+ kira 1500+ eleman 1000 = 4300 Tl aylık sabit giderin var)

Muhalif olacaksan araştır. Haklı olabilirsin. Aynı şekil bende üstün körü hesap yaptım. Her işte +-%10 opsiyon vardır.

1. Ben yeni bir fikir demedim.
    2. Alkollü içki satış harcını bilmiyorum ama çok fazla bir miktar değilmiş. Tüzük
    3.İmalat yapmayacağı için sıkıntı yok. Maksimum 2bin tutar. İşyeri deposito işini hesaba katmamış olabilirim.
    4.Eğer araştırırsak asgari ücretin 658.95 TL işverene maliyeti 896,74 TL olduğunu görürüz. Yemek giderinden bahsetmeme gerek kalmadı.
    5. Gelir olarak bir hedef belirtmemimi bekliyordun! Gelirler giderleri karşıladığı zaman bu şirket zaten kârdadır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.