Şimdi Ara

Otoyolarda ne yapacağım (ogs,kgs, paralı geçiş)hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bir kaç gün içerisinde eskişehirden istanbul sabiha gökçen hava alanına gitmem gerekiyor aynı gün gidip geri döneceğim yolcum gelecek onu alacağım, bu güne kadarda kendi aracımla o tarafa hiç gitmedim, otoyolara giriş çıkışlarda para alındığını biliyorum ancak bu ödeme işlemini nasıl ve nerede yapacağım. tavsiyeleriniz önerileriniz nelerdir.

• Eskiden nakit para vererek halledebiliyordunuz. Şimdi en azından KGS gerekiyor. Eskişehir'de Ziraat Bankası'ndan 50 liralık KGS almayı deneyiniz.
  • Yolcunuzun Sabiha gökçen'den tekrar uçağa binip Eskişehir de inmesi daha pratik bir yöntem.
    Bazı kredi kartları da kgs yerine kullanılabiliyor.
  • Nakit gişesini artık yok yani kullanmanız mümkün değil o yüzden eskişehirde ziraat bankasından alabilirsiniz ya da benim size tavsiyem shell istasyonundan almanız yönünde olacaktır. Zira kart ücreti 3 lira ve istediğiniz kadar dolum yapıyorlar. Shell internet sitesinde satan bayilerin listesi var. Bu arada eğer Yalova tarafından feribotla geçmeyi planlıyorsanız zaten kgs almanıza gerek yok pendikten doğrudan Sabiha Göçken'e çıkıyorsunuz...
  • kartıziraat bankasından yada shellden aldık diyelim, ne kadar para yükletmem gerekecek,

eskişehirden sabiha gökçene gidiş geliş olarak kartta ne kadar olması gerekli kartı bir kez kullanacağım belki bir dahi seneye kadar da lazım olmayacak.
  • Karayollarının sayfasında otoban geçiş ücretleri olması lazım. Yol güzergahına göre ücretleri hesaplayabilrsin.
  • o yolu kullananlar için bir soru daha;

eskişehirden sabiha gökçene giderken ve gelirken hangi gişelerde kart okutmam gerekecek
  • Otoyol yerine niye çevreyolunu tercih etmiyorsunuz?

Googlemaps'ten baktığımda ikisi arasında 3km. fark var.
  • Şu paralı yol ve köprü uygulamasından ne zaman vaz geçecekler acaba. Seyahat özgürlüğünü kısıtlıyor insanın.

Devlet sene sonunda bu gişelerden aldığı toplam hasılatı otomobil sayısına bölecek ve senelik otomobil vergisine ekleyecek. Kişi başına cüzi bir miktar düşeceğinden eminim. Gişelerin kaldırılması karşılığı bunuda herkes kabul eder heral.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.respect -- 19 Ağustos 2011; 17:55:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

Otoyol yerine niye çevreyolunu tercih etmiyorsunuz?

Googlemaps'ten baktığımda ikisi arasında 3km. fark var.

yolu bilmiyorum google maps tan bende baktım ve rotayı oradan çizdi, aracımda navigasyon var ve onunla gideceğim. çevre yoluna nereden girilir çıkılır bilmiyorum tarif ederseniz ona göre gitmeye çalışırım.
  • Aracınızda navigasyon cihazı varsa niye dert ettiniz?

Rota ayarlarından otoyolları çıkarırsanız ücretsiz yollardan yolculuk yaparsınız.

Yolları ben de çok fazla bilmiyorum ama kabaca genel tabela okuma bilgisi olarak, yeşil tabelalar otoyollar (ücretli), maviler çevreyolu (ücretsiz) olarak biliyorum.

Google Maps'te de ayarlardan "Ücretli yolları kullanma" tarzında bir seçenek var. Onu seçerseniz yeni güzergahı görebilirsiniz.

Umarım faydalı olabilmişimdir. İyi yolculuklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

Aracınızda navigasyon cihazı varsa niye dert ettiniz?

Rota ayarlarından otoyolları çıkarırsanız ücretsiz yollardan yolculuk yaparsınız.

Yolları ben de çok fazla bilmiyorum ama kabaca genel tabela okuma bilgisi olarak, yeşil tabelalar otoyollar (ücretli), maviler çevreyolu (ücretsiz) olarak biliyorum.

Google Maps'te de ayarlardan "Ücretli yolları kullanma" tarzında bir seçenek var. Onu seçerseniz yeni güzergahı görebilirsiniz.

Umarım faydalı olabilmişimdir. İyi yolculuklar

dediğiniz gibi ayarlayıp google mapstan baktım, arada yarım saat fark atıyor(sanırım otobandaki araç hız farkından kaynaklanıyor.) km. olarakta 3 km. fark ediyor.

adapazarına kadar yolu biliyorum fakat diğer kalan tarafı bilmiyorum acaba trafik ve yol durumu nedir bu konuda bilgi verebilirmisiniz.

• Bir önceki mesajda da yazmıştım yolları ben de çok fazla bilmiyorum. Çevreyolundan gittiğinizde, İzmit şehir içine giriyorsunuz ve trafik ışıkları biraz can sıkabiliyor. Bir de 2 ay kadar önce Hereke'de İstanbul yönüne doğru yol çalışması vardı. Son durum ney bilmiyorum.

Alternatif olarak, Topçular-Eskihisar arabalı vapur'u kullanmayı düşünür müsünüz? Körfezi dolaşmak yaklaşık 200km. Eğer aracınız "otomobil"se arabalı vapur 45TL. 3 hafta önce kullandık, ortalama 1 saatlik bekleme süresi var iskelede. Galiba misafiriniz bayram için gelicek. Bu da trafik yoğunluğunu arttıracaktır.

Kullanacağınız iskeleyi yazıp, 3436'ya sms attığınızda tahmini ne kadar bekleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Alakasız not: İmzanızda imla hatası var.

TDK

Gurup: 1. Ay, güneş, yıldız vb. gök cisimlerinin ufkun altına inmesi. 2. Güneşin batması, batış
    Grup: Ortak özellikleri olan varlıklar, nesneler bütünü

Yanlış anlamamanız dileğiyle

• sayın Niyet 0070
    imzamda imla hatası var demişsiniz,

iyi güzelde GURUBU yerine ne yazmalıydım başka yazayak bişey yok ki

gurup- gurubu

yani ortak özelliklere sahip varlıklar, yani eskişehirli olanlar eskişehirde yaşayanlar, okuyanlar eskişehirli olmakta bir ortak özelliktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

sayın Niyet 0070
    imzamda imla hatası var demişsiniz,

iyi güzelde GURUBU yerine ne yazmalıydım başka yazayak bişey yok ki

gurup- gurubu

yani ortak özelliklere sahip varlıklar, yani eskişehirli olanlar eskişehirde yaşayanlar, okuyanlar eskişehirli olmakta bir ortak özelliktir.

"Yanlış anlamamanız dileğiyle" yazmıştım ama yanlış anladınız galiba...

GURUBU yerine GRUBU yazılması doğru olanı. Bir önceki mesajımda iki kelimenin de TDK'dan alınmış anlamlarını yazmıştım.

Sizin imzanızda, sanki Eskişehir'deki günbatımı gibi bir anlam çıkıyor.

Gerçi anlayan anlıyor

İsterseniz imza muhabbetini yok sayalım. Yol için neye karar verdiniz?

Saygılarımla

• yolumun üzerinde shell istasyonlarına uğrayacağım eğer kgs kartı bulup alırsam otoyoldan giderim, orası daha düzgün diğeri beleş diye kalabalık olabilir.
  • hayırlı yolculuklar
  • quote:

o yolu kullananlar için bir soru daha;

eskişehirden sabiha gökçene giderken ve gelirken hangi gişelerde kart okutmam gerekecek

Otoyola Adapazarı gişelerinden gireceksiniz. Sabiha Gökçen tabelasından çıkacaksınız. Yaklaşık 110 km gibi bir mesafe otobanda gidilecek. Dönüşte yine Sakarya-Bilecik-Antalya tabelasından çıkacaksınız. Gişelerden geçtikten sonra sola, Pamukova-Bilecik-Antalya tabelasına döneceksiniz. 175 km'lik Sakarya-Bilecik-Bozüyük-Eskişehir yoluna girmiş olacaksınız.

Yolunuz açık olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

o yolu kullananlar için bir soru daha;

Otoyola Adapazarı gişelerinden gireceksiniz. Sabiha Gökçen tabelasından çıkacaksınız. Yaklaşık 110 km gibi bir mesafe otobanda gidilecek. Dönüşte yine Sakarya-Bilecik-Antalya tabelasından çıkacaksınız. Gişelerden geçtikten sonra sola, Pamukova-Bilecik-Antalya tabelasına döneceksiniz. 175 km'lik Sakarya-Bilecik-Bozüyük-Eskişehir yoluna girmiş olacaksınız.

Yolunuz açık olsun.

teşekkür ederim bir kaç saate kadar yola çıkıyorum.

Allah herkesin yolunu açık etsin, tüm yollarda olanların yardımcısı olsun.

• Konuya hort olacak ama...
    Beykoz dan Sabiha gökçene giderken kaç adet gişeden ve paralı yoldan geçiliyor bilgi verirseniz sevinirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.