DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
En güvenilir kan şekeri ölçen cihaz markası hangisidir?
Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir Kullanıcı
60
Cevap
1
Favori
44.275
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Elektrikli Küçük Ev Aletleri >> En güvenilir kan şekeri ölçen cihaz markası hangisidir?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      3477 Mesaj
      15 Haziran 2011 12:00:57
      Arkadaşlar selamlar, açlık kan şekerini,tokluk kan şekerini en doğru şekilde ölçen güvenilir marka hangisidir?Misal bu sabah kahvaltıdan 2 saat sonra tokluk kanşekerini ölçtürmek için sağlık ocağına gittim ve ordaki marka 'accu chek go' markasıydı ve 178 mg/dl çıktı akabinde hemen bendeki alet ile ölçtüm'On call Plus' devletin verdiği ücretsiz cihaz ve 162mg/dl çıktı dolayısı ile hangisine güvenmeliyim anlamadım.Parmaktan kan alarak ölçtük.Yani demek istediğim para verip X marka cihaz almalımıyım tekrardan alacaksam hangi marka olmalı önemli olan güvenilir ve doğru ölçmesi.İlgi ve alakanız için çok teşekkür derim.

• Binbaşı
      1691 Mesaj
      15 Haziran 2011 12:27:43
      Kullananlar yorum yapabilirlermi, bende almayı düşünüyorum.

• Yüzbaşı
      888 Mesaj
      15 Haziran 2011 15:58:12
      Bir ilac firmasının dıyabet grubunda calışmaktayım.Size sorularınız içerisinde sadece şeker ölçüm cihazları konusunda yardımcı olabilirim.Piyasada birçok yerli ve yabancı marka adı altında şerker ölçüm cihazları bulunmakta secim yaparken dikkat etmenız gereken kriterler

1- Ölçüm çubukları kesinlikle bizim flakon diye tabir ettiğimiz yuvarlak kutularda olmamalı nedeni ise ölçüm çubukları çok hassas materyallerdir her ölçüm esnasında kutu kapağının açılıp kapanması ve çıplak elle çubuklara temas sağlama size ölçüm hassasiyetini saptırma yapar nedenleri havada toz nem ve diğer kir ve bakteriler kutunun açılıp kapatılması sırasında etkılenme yapar

2 Birçok cihaz bizim parasetemol ürik asit vitaminler dibaetik ilaçlar analjezik ajanlar ile etkilesim sağlayarak ölçüm değerlerini saptırma yapar

3- Bir cihaz kesinlikle DKA dediğimiz diabetik ketoasitoz ölçümleri yapabilmeli özellikle Tip 1 diabetli hastalarımız için DKA diabetik ketoasitoz keton ölçümü tek cihaz ile sağlayabilmeliler

4- Son olarak bir ölçü çubuğu eksik kan damlası ıle ölçüm esnasında hata kodu vererek çubuk israfına yanı çubuğun boşa kullanılıp atılması ve yerıne tekrar yeni bir cubuk takılarak eksık kan damlasına yol acmadan tekrar ölcümün tekrarlanmasını sağlayan makinalar kullanılırız

5- Roche markalı ölçüm cihazları özellikle ışık sensörlü fotoselli bir ışık sensör vasıtası ile ölçüm saglarlar ve bu ısık sensörü zamanla ölçümler dahılınde tıkanır ve yanlıs ölcum sonucları verır

Kısaca dıabet hastalarının ıster OAD Oral antıdıabetık ılac hap veya tıp 1 tıp 2 dıabet hastaları ıcın kullanılması gereken tek cıhaz

ABBOTT OPTIUM EXCEED seker ölçum cıhazı farkları pekı nelerdır

1 ölcum cubukları teklı paketler halınde alumınyum folyolu cubuklarda bulunur boylece havada toz nem bakterı vs ve cıplak elle temas engellenmıstır

2- cıhaz ınterferans etkı dedıgımız ılac etkılesımlerınde kesınlıkle etkılenme yapmaz

3- tek cıhazla aynı zamanda hep seker olcum cubukları ıle seker olcumu hemde keton olcum cubukları ıle keton takıbı yapılabılır

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir. Onun için, hırsızların piri denilebilinir. Her zaman esprili ve kibardır. Kandan nefret eder, olabildiğince silah kullanmaz, Jiu Jitsu bilir, iyi rol yapar, iyi nişancıdır. Her zaman istediğini elde eder. Kadınları kendine âşık etmekte üzerine yoktur fakat her zaman onları bir şekilde kaybeder.
    • Binbaşı
      1691 Mesaj
      15 Haziran 2011 17:41:24
      @arsenelupin verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler

Bahsettiğiniz cihaz linktekimi?

http://www.hepsiburada....bott&categoryId=26012221

Birde her cihaz kendi markasının strip'inimi kullanır yani X marka stripi Y marka cihazda kullanabilirmiyiz eğer uyumlu değilse çok satan markayı tercih etmekmi gerek?

• Yüzbaşı
      888 Mesaj
      15 Haziran 2011 21:24:29
      Burada çok satan veya cok tercih edilen marka değil önemli olan doğru ve sağlıklı bir ölçüm yapabilen marka ve cihaz olması evet her markanın kendine özgü kullanımı strip ve diğer ekipmanları vardır.

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir. Onun için, hırsızların piri denilebilinir. Her zaman esprili ve kibardır. Kandan nefret eder, olabildiğince silah kullanmaz, Jiu Jitsu bilir, iyi rol yapar, iyi nişancıdır. Her zaman istediğini elde eder. Kadınları kendine âşık etmekte üzerine yoktur fakat her zaman onları bir şekilde kaybeder.
    • Yarbay
      3477 Mesaj
      16 Haziran 2011 08:19:16
      quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin

Burada çok satan veya cok tercih edilen marka değil önemli olan doğru ve sağlıklı bir ölçüm yapabilen marka ve cihaz olması evet her markanın kendine özgü kullanımı strip ve diğer ekipmanları vardır.

Evet aynen dediğin gibi ve bizde bu yüzden en güvenilir markayı arıyoruz.Mesela 'glucomax' nasıldır acaba,fiyatı da 45 TL.

Bir de bu var: http://www.hepsiburada....oryId=26012221#Gorseller

Uçuk fiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marseltalon -- 16 Haziran 2011; 8:20:20 >
    • Binbaşı
      1691 Mesaj
      16 Haziran 2011 13:38:52
      Sizin bahsettiğiniz ürün benim verdiğim linkteki ürünmü peki, onumu tavsiye ediyorsunuz??

quote:

quote:

http://www.hepsiburada.com/Liste/abbott-optium-xceed-diyabet-izleme-aleti/ProductDetails.aspx?productId=sgmgabbott&categoryId=26012221

• Yüzbaşı
      888 Mesaj
      16 Haziran 2011 14:34:12
      Arkadaşlar bakın marka olarak sadece Abbot markayı önerdiğimi yazdığım yazılara dikkat ederseniz bu markadan başka marka kullanımını önermiyorum evet doğrudur sizin verdiğiniz linkteki makine evet aynısıdır.

• Er
      1 Mesaj
      09 Haziran 2012 14:42:02
      Arkadaşlar Roche Diagnostic ürünlerinden ACCU CHEK markalı ürün piyasadaki doğruluk oranı %100 olan tek cihazdır.içindeki çip sayesinde doğru ve etkili sonuç veriyor.bu çip cihazın kendini otomatik olarak kodlamasını ve kalibre etmesini sağlıyor.ayrıca stripleri aliminyum folyo içinde değil dolayısıyla striplerdeki metal kısım folyoyla etkileşime geçmiyor.
      bir araştırma yapabilirsiniz;yurt dışından gelen gurbetçilerimizin %90 ACCU CHEK kullanır.
      hekimlerde cihazın kalitesini çok iyi bilirler.Size tavsiyem ACCU CHEK ten şaşmayın.
      İncelendiğinde,eczanede çıkan fark çok büyük bir fark değil,ama sağlığında pazarlığı olmuyor.ACCU CHEK uzun yıllarca kullanabileceğiniz DIN ISO 15197 onayı almıştır.
      yine incelendiğinde striplerinde 6 elektrod (bazılarında gerçek altın) kullanan tek ürün ACCU CHEK...Buda her türlü doğru sonuç almanızı sağlar.
      Ancak bence değinilmesi geken en önemli konu şu.Hasta ACCU CHEK le plazma glukoz değerinide ölçüyor.Yani hastane labaratuarı ölçüm sonucu neyse ACCU CHEK te o sonucu veriyor.Piyasadaki diğer cihazlar sadece tam kan glukoz değerini ölçüyor.halbuki önemli olan plazma glukoz değeri.
      ayrıca konuyla ilgili yapılan bir çalışma var;çünkü tam kan değerindeki hematokrit oranı değiştikçe glukoz değeri de değişiyor ki kandaki hematokrit oranı değişkendir.ancak plazmadaki glukoz değeri çok değişken değildir ve plazma glukozdan aldığınız sonuç daha sağlıklıdır.Biraz önce de söylediğim gib ACCU CHEK tam kan glukoz değerinin yanında plazma glukoz değerini de verir...

size tavsiyem şu çalışmayı bir inceleyin

DIABETES TECHNOLOGY & THERAPEUTICS
      Cilt 12 , Sayı 3
      2010
      inceleyin ve cihazlar arasındki farkı görün.çalışmayı yapan kişi tarafsız abd li bir doktor.

• Yarbay
      7875 Mesaj
      20 Eylül 2012 11:42:27
      oradaki cihazlar ve sonuçlar hakkında siz bilgi verebilirmisiniz ,daha önce accu check stripleri bu kadar pahalı değildi devlet bir kısmını bizde bir kısmını ödeyip kullanıyorduk ,şimdi yeni rapor aldık onunla beraber on call plus cihaz aldık ölçümlerde genelde on call plus accu check e göre 35 - 40 mg daha yüksek sonuç veriyor ne yapmalıyım

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)
    • Yarbay
      2235 Mesaj
      25 Eylül 2012 08:44:12
      aslında 162 ve 178 sonuçları aynı sayılabilir. accu chek ile art arda ölçsen onda da bu kadar fark çıkar. diyelim bir makine 168 ölçtü diğer 250 lerde falan çıkarttıysa o zaman birisinde bir sorun var demektir.

• Onbaşı
      35 Mesaj
      28 Ağustos 2013 11:43:29
      merhaba.

on call plus kullanıyorum ,devletın verdıgı.yeni basladım. arka arka olcumlerde cok degısık sonuclar verıyor orn:280-220-240 vs.

evde doğru sonuclar elde etmek ıstıyorum.

bu bayer olcum cıhazları nasıldır. orn: http://www.bayerdiyabet...com/t/10/sub.jsp?p=4&k=3 bu mesela. hem folyolu ımıs bu da.

glıfor adlı ılacın cıddı yan etkılerı olur mu?. doktoruma guvenmıyorum ve ilac kullanmayı hıc sevmıyorum dıyet ve sporla asamaz mıyım konuyu?

bir de bu plazma glıkoz duzeyı ve tam glukoz duzey tam olarak nedır?

bilgi verırsenız cok makbule gecıcek

sımdıden tesekkuler...

• Yarbay
      2235 Mesaj
      28 Ağustos 2013 11:56:38
      quote:

Orijinalden alıntı: bhtbhtbht

merhaba.

on call plus kullanıyorum ,devletın verdıgı.yeni basladım. arka arka olcumlerde cok degısık sonuclar verıyor orn:280-220-240 vs.

evde doğru sonuclar elde etmek ıstıyorum.

bu bayer olcum cıhazları nasıldır. orn: http://www.bayerdiyabet...com/t/10/sub.jsp?p=4&k=3 bu mesela. hem folyolu ımıs bu da.

glıfor adlı ılacın cıddı yan etkılerı olur mu?. doktoruma guvenmıyorum ve ilac kullanmayı hıc sevmıyorum dıyet ve sporla asamaz mıyım konuyu?

bir de bu plazma glıkoz duzeyı ve tam glukoz duzey tam olarak nedır?

bilgi verırsenız cok makbule gecıcek

sımdıden tesekkuler...

Bu makine (bayer elite) kaliteli ama eski bir makine. Çİn üretimi değil diye biliyorum Önce çubukları bulunabiliyor mu onu araştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 28 Ağustos 2013; 11:58:26 >

• Onbaşı
      35 Mesaj
      28 Ağustos 2013 13:38:19

yeni bir bayer önerebilir misiniz güvenilir ölçüm yapan

ornapsenkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2235 Mesaj
      28 Ağustos 2013 14:02:04
      her makine illa iki ölçüm arası fark çıkartıyor. 10-20 fark normaldir. Bayerin makinesi de çıkartır mutlaka .Ama piyasadaki sağlam makinelerden

• Yarbay
      7875 Mesaj
      28 Ağustos 2013 15:03:07
      devletin ücretsiz sağladığı en güvenilir makine hangisi

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)
    • Yarbay
      2235 Mesaj
      28 Ağustos 2013 15:14:37
      devletin ödediklerinin içinde ime-dc ler bana göre biraz daha kaliteli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 28 Ağustos 2013; 15:14:48 >

• Yüzbaşı
      888 Mesaj
      28 Ağustos 2013 19:59:33
      Bakın sayın forumsever, arkadaşlar bir diyabet ürünleri olan ilaç firmasının, çalışanı olarak kesinlikle oral antidiyabet ilaç kullanımı olan hariç hiç kimse IME DC veya vs bunun gibi farklı marka ürünlerini almayınız ve kullanmayınız kullandırmayınız.Maalesef pazarlama, stratejileri bakımından uygun fiyatlı ürünler nedeniyle birçok kimse markaya bakmadan alıyor.Bugün lab. ortamına, en yakın özellikle Tip 1 diyabetliler için özellikle Abbot optium alınması ,hem şeker hem de keton ölçümü yapabilmesi bakımından ayrıca Tip 2 diyabetliler de tercih edebilirler peki niye özellikle bu marka ...

1-Her çubuk ,ayrı ayrı folyo kaplı
      2-Hem şeker hem keton ölçümleri
      3- Yetersiz damla da aynı çubuk ile ikinci ölçümün yapılabilmesi
      4-Hassas bir ölçüm aralığına ve 450 hafızaya sahip olması...

• Yarbay
      7875 Mesaj
      28 Ağustos 2013 20:42:13
      quote:

Bakın sayın forumsever, arkadaşlar bir diyabet ürünleri olan ilaç firmasının, çalışanı olarak kesinlikle oral antidiyabet ilaç kullanımı olan hariç hiç kimse IME DC veya vs bunun gibi farklı marka ürünlerini almayınız ve kullanmayınız kullandırmayınız.Maalesef pazarlama, stratejileri bakımından uygun fiyatlı ürünler nedeniyle birçok kimse markaya bakmadan alıyor.Bugün lab. ortamına, en yakın özellikle Tip 1 diyabetliler için özellikle Abbot optium alınması ,hem şeker hem de keton ölçümü yapabilmesi bakımından ayrıca Tip 2 diyabetliler de tercih edebilirler peki niye özellikle bu marka ...

1-Her çubuk ,ayrı ayrı folyo kaplı
      2-Hem şeker hem keton ölçümleri
      3- Yetersiz damla da aynı çubuk ile ikinci ölçümün yapılabilmesi
      4-Hassas bir ölçüm aralığına ve 450 hafızaya sahip olması...

peki bu dediğiniz markayı devlet karşılıyormu ,bende accu check var çok memnunum ama kutu başı 14 tl fark çıkıyor

• Yüzbaşı
      888 Mesaj
      28 Ağustos 2013 21:33:13
      quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

Alıntıları Göster

peki bu dediğiniz markayı devlet karşılıyormu ,bende accu check var çok memnunum ama kutu başı 14 tl fark çıkıyor

İşte sıkıntı burada bildiğim kadarıyla bu marka da fark çıkartıyor ama sağlık için değer diyorum...

• Yarbay
      7875 Mesaj
      28 Ağustos 2013 21:36:36
      ne kadar fark çıkarıyor ,ve accu check kadar doğru sonuçlar verebiliyormu

• Binbaşı
      1147 Mesaj
      21 Aralık 2013 18:51:36
      Accu chek te 3 tane model var sizce hangisini almalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      7875 Mesaj
      22 Aralık 2013 13:08:19

Accu chech go baya iyi

mertcekullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1147 Mesaj
      22 Aralık 2013 14:36:03

performa nano siparişi verdim bakalım hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertce -- 22 Aralık 2013; 14:36:38 >
      Bahsedilenler: alperen_69

• Yarbay
      7875 Mesaj
      22 Aralık 2013 14:41:15
      quote:

Orijinalden alıntı: mertce

hayırlı olsun ,ALLAH şifalar versin , kardeşim marka sağlam her ürünü iyidir merak etme

• Binbaşı
      1408 Mesaj
      05 Mart 2014 13:55:42
      s.a arkadaşlar on call plus şeker ölçme cihaz var bende babamda daha doğrusu bende şeker yok ara sırada ben kendimde ölçüyorum bu cihaz şeker hastası olmayanlar için ölçümleri ne kadar doğrudur bende sabah açlık şekeri 107 çıktı 2 saat sonra tokluk şekeri 142 çıktı bu sonuçlar normalmidir + hastane de yapılan sonuçlar ile bu cihazlarda yapılan sonuçlar arasında ne kadar fark oluyor genelde makinalarda düşük mü yüksek mi çıkar hastanelerde yapılan sonuçlara göre

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ
    • Yarbay
      3477 Mesaj
      05 Mart 2014 14:16:50
      quote:

Orijinalden alıntı: derya78

s.a arkadaşlar on call plus şeker ölçme cihaz var bende babamda daha doğrusu bende şeker yok ara sırada ben kendimde ölçüyorum bu cihaz şeker hastası olmayanlar için ölçümleri ne kadar doğrudur bende sabah açlık şekeri 107 çıktı 2 saat sonra tokluk şekeri 142 çıktı bu sonuçlar normalmidir + hastane de yapılan sonuçlar ile bu cihazlarda yapılan sonuçlar arasında ne kadar fark oluyor genelde makinalarda düşük mü yüksek mi çıkar hastanelerde yapılan sonuçlara göre

En garanti hastanede,damardan alınan kanla yapılan tahlildir,kan şekeri ölçüm cihazları sadece fikir vermek için.

• Binbaşı
      1408 Mesaj
      05 Mart 2014 15:21:44
      quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

Alıntıları Göster

En garanti hastanede,damardan alınan kanla yapılan tahlildir,kan şekeri ölçüm cihazları sadece fikir vermek için.

evde aç iken yapılan şeker tahlil çıkan 107 ise hastanede yapılırsa 95 de çıkabilir 195 de mi çıkabilir bu kadar fark olurmu

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ
    • Er
      4 Mesaj
      14 Nisan 2014 15:26:35
      Kullandığınız cihazda kan parmak ucundan alınarak şeker düzeyi ölçülür fakat hastanede şeker ölçümü plazmadan yapılır.Bu yüzden cihazla laboratuvar arasında -%15 / +%15 oynama olması normaldir. Ben teste gitmeden ölçüyorum arada 15 ile 20mg/dl fark çıkıyor en fazla :) Buna istinaden sizin şeker düzeyiniz laboratuvar sonucuna göre 95-120mg/dl arasında bişi çıkar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prof_81 -- 14 Nisan 2014; 15:28:57 >

• Yüzbaşı
      405 Mesaj
      22 Nisan 2014 17:01:03
      Biz hastanede accu check kullanıyoruz. Hiçbir makine tam doğru olcemez

• Teğmen
      233 Mesaj
      10 Haziran 2014 15:36:13
      sd codefree markası alman patentli kore yapımıdır. birde kesinlikle cihazın pilini sık sık değişin sonuna kadar bitmesini beklemeyin.en garantiye yakın en iyi sonucu alırsınız.

™®Her Hakkımız Saklıdıя®™
    • Yarbay
      2051 Mesaj
      11 Haziran 2014 00:24:46
      Roche tanındık marka sonuclarda bir fark görmedim.fakat ölcmesi bence.biraz zor.devletin verdiği alet daha pratik ölçüm yapmak daha kolay.bilindik markaların hepsi tatminkar sonuçlar veriyor.kullanım kolayligi ve.çubuklarin bulunma imkanina gore alim tercihi yapin.ben değil babam kullanıyor.

• Er
      6 Mesaj
      11 Haziran 2014 11:28:03
      arkadaşlar accu-check heryerde bulunur ve güvenilir bir markadır. eczanemde güvenle verdiğim bir markadır hem güvenilir hem bulunabilir olması büyük avantajdır. bir miktar fark çıkartır. fark çıkartmayan ürünlerde en iyisi plus med striptir.

fıtıfıtıfıtı....
    • Binbaşı
      1408 Mesaj
      12 Haziran 2014 15:25:57
      s.a arkadaşlar bende on call plus evde parmaktan alınan kan şekeri ölçümü ile hastaneden damardan alınan kan şekeri ölçümünde fark çıkıyorumu parmaktan alınan mı yüksek çıkar yoksa damardan alınan kandanmı şeker yüksek çıkar ben aç karmına ölçtüm 106 çıktı 2 saat sonra tokluk şekerim 117 çıktı normal midir bunlar

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ
    • Onbaşı
      26 Mesaj
      23 Haziran 2014 13:14:47
      quote:

Orijinalden alıntı: mertce

Sayın Mertçe, üründen memnun musunuz? Ben de aynısını almayı düşünüyorum da..

• Binbaşı
      1147 Mesaj
      24 Haziran 2014 23:11:23
      Evet kardeş cihaz güzel. Alabilirsiniz

• Onbaşı
      33 Mesaj
      03 Temmuz 2014 16:43:04
      Bende he abbott optium exceed, hemde bayer contour TS var. İkisi de çok güzel makine. Ölçümleri aynı çıkıyor. Her ikisinden de memnunum ama bayer daha hoşuma gidiyor. Çubukları silindirik kutuda ama kutu altında özel bölmede galiba silika jel var o yüzden çubuklar neme maruz kalmıyor. Ben hiç bir problem yaşamadım bayer ile.
      Aynı şekilde optium ile de sorun yaşamadım. Onun çubukları tek tek ambalajlı, hepsini fermuarlı çantaya sıkıştırmak sorun olabiliyor. Optium exceed ile 5 sn de Contour TS ile 8 saniyede sonuç alıyorsunuz.

Live life, regret nothing!
    • Onbaşı
      33 Mesaj
      03 Temmuz 2014 16:46:27

Evet parmaktan alınan kandaki glukoz ile damardan alınan kandaki glukoz farklı çıkıyor. Genel olarak damardan ölçülen kabaca 50-60 mg/dl kadar daha düşük oluyor. Tabii bu kadar fark yüksek şeker için geçerli. Bende hastanedeyken parmaktan baktılar 270 mg/dl çıktı damardan alınan kanda ise 201 çıktı.

derya78kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1408 Mesaj
      03 Temmuz 2014 17:21:27
      quote:

Orijinalden alıntı: proteinX

Evet parmaktan alınan kandaki glukoz ile damardan alınan kandaki glukoz farklı çıkıyor. Genel olarak damardan ölçülen kabaca 50-60 mg/dl kadar daha düşük oluyor. Tabii bu kadar fark yüksek şeker için geçerli. Bende hastanedeyken parmaktan baktılar 270 mg/dl çıktı damardan alınan kanda ise 201 çıktı.

s.a evdeki makine ile ölçtüğüm de 102 gibi çıktı hastanede 115 çıktı şeker hastalığın yok dedi fazla tatlı kaçırsan bile yükselmesi normal dedi doktor

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ
    • Onbaşı
      33 Mesaj
      04 Temmuz 2014 09:11:09
      a.s. Tabi şeker hastası tanısı koymak için hem açlık hem tokluk şekeri bakmak lazım. Bir de HbA1c denen tahlil 3 aylık şeker durumunuz hakkında fikir verir. Eğer gizli şekerden şüphelenilirse Glukoz yükleme testi yapılır orada gözlenir. Eğer doktor yok hasta değilsin demişse sorun yok. Sağlıklı günler.

• Yarbay
      7875 Mesaj
      19 Ağustos 2014 00:48:21
      accu chek çok iyidi ama stripler bitti , one call plus accu check e göre doğru sonuçlar vermiyor , devletin karşıladığı en güvenilir marka hangisi

• Yarbay
      3477 Mesaj
      19 Ağustos 2014 08:21:23
      quote:

accu chek çok iyidi ama stripler bitti , one call plus accu check e göre doğru sonuçlar vermiyor , devletin karşıladığı en güvenilir marka hangisi

İMDC diye biliyorum ben, one call plus denedim pek hoşuma gitmedi, şu an conturtc vve lifecheck var ben de lifecheck idare eder ama contur tc baya güzeldi ama stirpleri bitti, devlet hepsini ödemiyor maalesef.

2013 Toyota Corolla 1.6 Premium
    • Yüzbaşı
      288 Mesaj
      02 Eylül 2014 17:03:28
      Ben Evde ve işyerinde Accu Check Performa Nano kullanıyorum. Kanı hızlı alıyor. En önemlisi iğnesi iyi acıtmıyor. Optium Exceed'in iğnesi elimi zonklatıyor o yüzden Performa Nanoyu iğnesi yüzünden öneririm.

PSN:Tiberhan
    • Yüzbaşı
      476 Mesaj
      02 Eylül 2014 22:06:27
      çoğu kişi accu chek performa nano önermiş ben de ona yöneleyim madem.diğer markalardan alacaktım ama cesaret edemiyor insan.sonuçta sağlık.

• Yarbay
      7875 Mesaj
      22 Eylül 2014 18:35:13
      bugün plusmed sipariş ettim bakalım o nasıl çıkacak

• Teğmen
      217 Mesaj
      19 Nisan 2015 00:25:43
      Size hangi ürünü almanız gerektiğini değil ama hangi ürünü almamanız gerektiğini söyleyebilirim :

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Uzakdoğu'dan ithal edilen şeker ölçüm cihazlarında (glukometre) yapılan denetimlerde 9 markanın "standartlara uygunsuz" bulunduğunu açıkladı. Şeker hastaları için hayati önem sahip glukometrelerden bazılarının referans degerleri hatalı gösterdiği ortaya çıktı. MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, glukometrelerin kontrollerini soru önergesiyle Meclis gündemine getirdi. Akdağ'ın verdiği cevap ise daha önce Uzakdoğu malı stentlerde olduğu gibi glukometrelerde de sorun yaşandığını gösterdi. Eczanelerde, tıbbi ürünler satan işyerlerinde rahatlıkla vatandaşa satılan cihazları, 2011 yılında incelemeye aldıklarını belirten Akdağ, testlerin ise Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından yapıldığını söyledi. 1 Mart 2011, 1 Mart 2012 tarihleri arasında eczanelerden 632 bin 741 glukometre cihazı satışı yapıldığını belirten Akdağ, daha tüm ürünleri denetleyemediklerini, denetimden geçirilen ürün çeşidinin 71 olduğunu ifade etti. 9 markayı "uygunsuz" diye niteleyen Akdağ, "Bunlar, Acura 1018, Acura 2018, Truebalance, Gmate, Labonackheck Gluppy, Evereasvoice, Prestige IQ, Gluco Sure Plus, Entrust adlı ürünlerdir" dedi.

Sana zulmedeni affet. Sana küsene git, sana kötülük yapana iyilik yap! Aleyhine de olsa hakkı söyle...
    • Yarbay
      7875 Mesaj
      19 Nisan 2015 01:09:48
      roche accu check ve one call plus kullanmıştım , accu check ten memnundum fakat strip fiyatları çok pahalı idi yukarıda yazdığım üzere plusmedi 5 - 6 aydır kullanıyorum ve en çok memnun kaldığım cihaz diyebilirim

• Onbaşı
      16 Mesaj
      28 Ağustos 2015 17:06:03
      Merhaba arkadaşlar;

Bazı Büyük firmaların (Bayer, Roche v.s) halihazırda Türkiye'deki ürünleri, ISO 15197:2003 standardına uygundur.

Şeker ölçüm cihazları ile ilgili çıkan en son standard ISO 15197:2013 standardıdır ve üreticilerin mayıs 2016'ya kadar bu standarda uygunluğu belgelemeleri istenir. 2013 te çıkan standarda göre 100 mg/dl üzeri kan değerlerinde lab ölçümlerine kıyasla artı/eksi % 15 doğruluk payı gerektirir (2003 standardında bu oran % 20'dir). 100 mg/dl altında ise artı eksi 15 mg/dl hata payı gerektirir. (örneğin 70 mg/dl lab sonucunda : 55 mg/dl ile 85 mg/dl arasındaki gösterim doğru kabul edilir. 150 mg/dl lab sonucunda ise 127.5 mg/dl ile 172.5 mg/dl arasındaki değerler doğru kabul edilir)

Roche accu check active (gc modeli) kitapçığında 2003'e uygundur der.Sitesinde ise tüm ürünlerim 2013 standardına uygundur der.Dolayısı ile Roche'un en yeni modellerini alıp kullanabilirsiniz. Beni arayan teknik ekip ise accu check active gc modelini överek kitapçığında yazmasa bile 2013 standardına uygun olduğundan bansetti.

Bayer contour plus kitapçığında da 2003 standardına uygundur yazıyor.Sitesinde ise contour next serisinin 2013 standardına uygunluğundan bahsediyor.Teknik ekibi telefonla aradım onlar ise piyasadaki tüm contour plusların kitapçıkta yazmasa da 2013 standardına uygun olduğunu belirttiler.

Diğer firmalar konusunda ise bilgim yok.

• Er
      1 Mesaj
      29 Ekim 2015 22:57:06

ACCU CHEK ölçüm cihazı fiyatı sormak için her zamanki eczaneme gittim fakat çok uçuk rakam söylediler... Neden, alıveriş sitelerindeki fiyatlarla aralarında bu kadar uçurum var? Birileri beni bu konuda aydınlatırsa sevinirim.

hebilginkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      22 Mesaj
      15 Aralık 2015 20:50:48
      optium xceed kullanıyorum. devlet bir ara çubuklara fark almıyordu. şimdi 50 lik 3 kutu yazdırdım ama eczane kutu başına 35 tl fark isteyince bir kutu uç aldım. makine alma hakkım var ama fark istemeyen çubuğa sahip marka nedir acaba?

• Android Beta Kullanıcısı
      145 Mesaj
      15 Aralık 2015 22:10:20
      quote:

Orijinalden alıntı: mustafakoc1953

optium xceed kullanıyorum. devlet bir ara çubuklara fark almıyordu. şimdi 50 lik 3 kutu yazdırdım ama eczane kutu başına 35 tl fark isteyince bir kutu uç aldım. makine alma hakkım var ama fark istemeyen çubuğa sahip marka nedir acaba?

Mustafa Bey
      Sgk'nın ödediği fark ödemeyeceğiniz ve rahatlıkla kullanabileceğiniz eczanelerde bulunabilecek Önerebileceğim stripler şunlar:
      EB sensor:Uzak durun
      Fast test:Uygundur
      On call plus:Uygundur
      Ime dc:Uygundur
      Fora:Uygundur
      Life Chek:Uygundur
      Gluco Dr.:Uygundur
      Eğer eczane size fark almadan One Touch select,Accu Chek performa nano verirse yukarıdakilerin hepsini unutun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seljuks42 -- 15 Aralık 2015; 22:24:21 >

• Yarbay
      3477 Mesaj
      16 Aralık 2015 07:59:44

Arkadaşım öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim. Ben de şu an kullandığım life chek var fena değil. Birde ekstradan accu check var amma bir kutu stribe 18 tl fark ödüyorsun. Yani devlet tamamını karşılamıyor. Aslınd karşılasa en güzeli bu ama maalesef işte...

Bahsedilenler: seljuks42
    • Onbaşı
      22 Mesaj
      19 Aralık 2015 14:20:22
      bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Eczacı makina için 5 tl fark var dedi ama onu da almadı ime-dc makina aldım.

• Er
      3 Mesaj
      21 Aralık 2015 18:03:42
      arkadaşlar peki bu cihazları ve ölçüm çubukları almak için rapor çıkarıyor muyuz. nasıl bir yol izlenmeli bilgi verirseniz sevinirim.

• Yarbay
      3477 Mesaj
      21 Aralık 2015 22:03:01

Devletin kini ücretsiz istiyorsan Evet, rapor lazım uzman doktordan dahiliceyi yada endokrin. Paralı olsun diyorsan eczaneden istediğini alabilirsin.

Bahsedilenler: sukedisi
    • Çavuş
      64 Mesaj
      26 Aralık 2015 02:37:22
      Eski mesajlardan birinde bir arkadaş çalıştığı firmanın ürününü satmak için diğer tüm markaları kötülemiş ancak gelin görün ki bugün devletin 17,28 lirasını karşıladığı stribi hastaya 60 liraya satmaya kalktıkları için Türkiye den silindiler. Başka bir arkadaş da Eb Sensör markasından uzak durun demiş, son 2 yılın Türkiye strip pazarında en çok satılan üründür. Ben size sadece şunu önerebilirim, olması gereken koşullarda ölçüm yaptığınızda ve doğru oranda kan verdiğinizde sağlık bakanlığının ödeme yaptığı tüm cihazlar doğru ölçer. kullandığınız makinelerin özelliklerinden birkaçını okumanız veya eczacınızdan bilgi istemeniz yararınıza olacaktır. Elindeki ürünü satmak için diğerlerini kötüleyen binlerce eczacı var, size tavsiyem alacağınız markayı kendiniz belirleyip aldıktan sonra eczacınızdan ürün hakkında kullanım bilgisi isteyin.

Ardarda ölçümlerde farklılıklar olduğundan bahseden kişilere de bunun her cihazda olabileceğini söylemeliyim, ancak açlık şekerinizde bunun olma ihtimali daha azdır. İşin teknik detaylarına inip kafa patlatmayacağım ancak stripleri oda sıcaklığında saklamaya, kutuların kapaklarını sadece stribi çıkarırken açık tutmaya, bir kutu bitmeden diğerine başlamamaya, kutunun üzerinde yazan miad dışında ilk açtığınız günden itibaren 3 ay içerisinde tüketmeniz gerekliliğine, ölçüm yapmadan önce mümkünse ellerinizi sabunla yıkayıp, temizleyip kuruladıktan sonra ölçüm yapmaya, ilk çıkan kanı alkolsüz hafif nemli ve kağıt olmayan veya kalıntı bırakmayan temiz bir bezle sildikten sonra ikinci kan ile ölçüm yapmaya dikkat edin. Bazen cihazınız düşük pil uyarısı verdiğinde ekranda her cihazda farklı olabilen hata kodları ve yazılarda silikleşme olabilir, makinem bozuldu diye panik olmayın, pilini değiştirin. Devlet size 2 yılda 1 sefere mahsus cihaz bedeli olarak 21,60 TL ödeme yapıyor, hiçbir şeker ölçüm cihazını 2 yıldan fazla kullanmayın. Alacağınız cihaz pahalı olabilir, 1 sefere mahsus aradaki farkı ödeyip cihazı aldıktan sonra, kullandığınız striplerin fiyat farkı çıkarıp çıkarmamasına göre devam edebilirsiniz.

Cihazların güvenilirliği ile ilgili de şunu söylemeliyim, ülkemizde ve diğer birçok ülkede bir cihazın pazara girebilmesi için kendilerinden istenen ISO, FDA gibi kalite belgelerinin yanısıra Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanmış, laboratuar cihazına kıyasla maksimum %15 sapma yapma şartını yerine getirmesi gerekiyor. Yani birkaç hastanın kullanım hatası veya başka nedenlerle bir ürüne kötü damgası yapıştırmak çok ucuz bir durum. Bilgi her zaman ahkâmın önüne geçer.

Son olarak Türkiye pazarına 2009 yılında giren FORA G20 diye bir cihaz var. Bu cihazın üretici firması Iphone lara indirilen IDiamond uygulaması ile cihaza gerek olmadan telefon üzerinden ölçüm imkanı sağlayan bir strip üretmiş. Tabii ki Türkiye pazarında yok ama bir dönem fuarlarda marka bilinci açısından tanıtımı yapılmıştı. Şu aralar fiyat farkı çıkaran bir ürün olsa da, sahip olduğu özelliklere göre diğer ürünlerle kıyasladığımda fiyat/performans açısından en sorunsuz cihaz diyebilirim.

• Yarbay
      7875 Mesaj
      26 Aralık 2015 12:06:32

Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim , bende annem şeker hastası olduğu için kullanıyorum ve birkaçtane makine elimden geçti bunlardan accu check go ve plusmed birbirine en yakın sonuçları veren cihazlardı , on call plus diye bir marka kullandım evlerden ırak :) , plus med ile peş peşe ve hatta farklı plus med cihazlar ile yaptığım ölçümdlerde fark 10 scalayı geçmiyor buda bende güven oluşturuyor , ilk cihazımı eczacım yardımı ile sanırım 1,5 sene önce aldım orda kendimde test ettim aslında eczacı önce bana kullanılmış cihazı vermek istedi sonra aa seninki şurdaymış deyip yenisini getirdi ,bu şekilde kendimde iki cihazıda test ettim ve çok aşırdım ikiside 91 olarak ölçtü , dünde yazdırma hakkımı kullanarak aynı cihazdan aldım , dün annemin kan şekerini ölçtüm ilk önce eski cihazım ile ölçtüm ve 106 ölçtü sonra yeni cihaz ile ölçtüm oda 103 sonuç çıkardı bana göre bu baya tutarlı geldi ( bu arada kod parçası var ikisindede 154 numaralı kod ve bu koda uyumlu strip kullandım )

yaskamankullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      64 Mesaj
      01 Ocak 2016 01:47:07
      quote:

Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim , bende annem şeker hastası olduğu için kullanıyorum ve birkaçtane makine elimden geçti bunlardan accu check go ve plusmed birbirine en yakın sonuçları veren cihazlardı , on call plus diye bir marka kullandım evlerden ırak :) , plus med ile peş peşe ve hatta farklı plus med cihazlar ile yaptığım ölçümdlerde fark 10 scalayı geçmiyor buda bende güven oluşturuyor , ilk cihazımı eczacım yardımı ile sanırım 1,5 sene önce aldım orda kendimde test ettim aslında eczacı önce bana kullanılmış cihazı vermek istedi sonra aa seninki şurdaymış deyip yenisini getirdi ,bu şekilde kendimde iki cihazıda test ettim ve çok aşırdım ikiside 91 olarak ölçtü , dünde yazdırma hakkımı kullanarak aynı cihazdan aldım , dün annemin kan şekerini ölçtüm ilk önce eski cihazım ile ölçtüm ve 106 ölçtü sonra yeni cihaz ile ölçtüm oda 103 sonuç çıkardı bana göre bu baya tutarlı geldi ( bu arada kod parçası var ikisindede 154 numaralı kod ve bu koda uyumlu strip kullandım )

one call plus markasından geçen yıl bir partide büyük bir sorun çıkmış ve pazarda büyük pay kaybetmişti. ancak söylediğim gibi sağlık bakanlığının izin verdiği her marka belli standartlara sahiptir. bahsettiğiniz farklar birçok makina arasında gerçekleşebilmektedir. bunların temel nedenlerinden biri, ölçüm için istenen kan miktarı. bazı cihazla 0,5 mL'ye kadar düşük oranlarda kan isterken, bazıları 2,5 mL kan isteyebilir. Bu nedenle başta accu check kullanan bir hasta örneğin 0,7 mL gibi az bir kan oranıyla doğru sonuçlar almaya alışınca, one call plus'a da aynı oranda kan verip ölçüm yapınca farklı sonuçlar çıkabiliyor. ayrıca üstte bahsettiğim standartlardan biri de laboratuar cihazına göre maksimum %15 sapma ile ölçüm gerekliliği konusunda da makinaların kalibrasyon farklarından kaynaklanan ölçüm değerlerinin farklı çıkması mümknüdür. yani eğer accu check cihazı %8 sapma oranı ile ölçüyor, one call ise %12 oranında sapma yapıyorsa bu aradaki %4'lük oran 30-40 mg/dl gibi farklılıklara neden olabilir. ancak bu farklılıklar yüzdesel olduğu için açlık şekeri gibi düşük değerlerde daha düşüktür. Değer arttıkça yüzdesel oranın karşılığı olan rakamsal fark da sizin bileceğiniz gibi artar. Zaten piyasada pahalı satılan ürünlerin bu fiyatlarda olma nedenleri de aslında bu tip teknik detaylardan kaynaklanmaktadır. Kimisi kodsuz cihaz satar, kimisi altın kaplama uç ile iletkenliği arttırdığını iddia eder, kimisi parmak ucu dışında alternatif bölge testi imkanı sağlar, kimisi SSI(Her açıdan kan emebilme) özelliği sunar. Tüm bu ar-ge temelli özellikler, ürünün menşei olan ülkenin verdiği kalite algısı ve üretim teknolojileri ürünler arasında fiyat farklarına neden olur. Bu yüzden hiçbir strip kendi markasından başka cihazda çalışmaz.
      Son olarak bu sektörden ekmek yiyen biri olarak dilerim ki, şeker hastalığı gibi aslında bilim adamları için çözümü basit ama rant uğruna bazı tedavilerin yapılmadığını düşündüğüm bu illete umarım en kısa sürede kalıcı bir tedavi bulunur ve insanların ömürleri sağlıklı ve uzun geçer.

• Yarbay
      7875 Mesaj
      01 Ocak 2016 01:51:38

quote:

Orijinalden alıntı: yaskaman

Alıntıları Göster

one call plus markasından geçen yıl bir partide büyük bir sorun çıkmış ve pazarda büyük pay kaybetmişti. ancak söylediğim gibi sağlık bakanlığının izin verdiği her marka belli standartlara sahiptir. bahsettiğiniz farklar birçok makina arasında gerçekleşebilmektedir. bunların temel nedenlerinden biri, ölçüm için istenen kan miktarı. bazı cihazla 0,5 mL'ye kadar düşük oranlarda kan isterken, bazıları 2,5 mL kan isteyebilir. Bu nedenle başta accu check kullanan bir hasta örneğin 0,7 mL gibi az bir kan oranıyla doğru sonuçlar almaya alışınca, one call plus'a da aynı oranda kan verip ölçüm yapınca farklı sonuçlar çıkabiliyor. ayrıca üstte bahsettiğim standartlardan biri de laboratuar cihazına göre maksimum %15 sapma ile ölçüm gerekliliği konusunda da makinaların kalibrasyon farklarından kaynaklanan ölçüm değerlerinin farklı çıkması mümknüdür. yani eğer accu check cihazı %8 sapma oranı ile ölçüyor, one call ise %12 oranında sapma yapıyorsa bu aradaki %4'lük oran 30-40 mg/dl gibi farklılıklara neden olabilir. ancak bu farklılıklar yüzdesel olduğu için açlık şekeri gibi düşük değerlerde daha düşüktür. Değer arttıkça yüzdesel oranın karşılığı olan rakamsal fark da sizin bileceğiniz gibi artar. Zaten piyasada pahalı satılan ürünlerin bu fiyatlarda olma nedenleri de aslında bu tip teknik detaylardan kaynaklanmaktadır. Kimisi kodsuz cihaz satar, kimisi altın kaplama uç ile iletkenliği arttırdığını iddia eder, kimisi parmak ucu dışında alternatif bölge testi imkanı sağlar, kimisi SSI(Her açıdan kan emebilme) özelliği sunar. Tüm bu ar-ge temelli özellikler, ürünün menşei olan ülkenin verdiği kalite algısı ve üretim teknolojileri ürünler arasında fiyat farklarına neden olur. Bu yüzden hiçbir strip kendi markasından başka cihazda çalışmaz.
      Son olarak bu sektörden ekmek yiyen biri olarak dilerim ki, şeker hastalığı gibi aslında bilim adamları için çözümü basit ama rant uğruna bazı tedavilerin yapılmadığını düşündüğüm bu illete umarım en kısa sürede kalıcı bir tedavi bulunur ve insanların ömürleri sağlıklı ve uzun geçer.

İnşallah kardeşim,bu arada şundan bahsetmeyi unuttum plusmed striplerde çok hoşuma gitti neresinden tutayım derdi yok tutma yeri var ve yan yerleştiriyorsunuz ,birde araştırmıştım kan almadan lazer ile ölçüm yapabilen bie cihaz üzerinde çalışılıyordu ama ne zaman çıkar ALLAH bilir,belkide ileride akıllı telefonlar bile lazer ile ölçüm yapabilecektir

• Er
      8 Mesaj
      01 Ocak 2016 22:51:55
      GlucoDr SUPER SENSOR Şeker Ölçüm Cihazı

http://urun.n11.com/sek...r-olcum-cihazi-P58168687

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Elektrikli Küçük Ev Aletleri >> En güvenilir kan şekeri ölçen cihaz markası hangisidir?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.