Şimdi Ara

En güvenilir kan şekeri ölçen cihaz markası hangisidir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
7
Favori
225.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar accu-check heryerde bulunur ve güvenilir bir markadır. eczanemde güvenle verdiğim bir markadır hem güvenilir hem bulunabilir olması büyük avantajdır. bir miktar fark çıkartır. fark çıkartmayan ürünlerde en iyisi plus med striptir.
  • Size hangi ürünü almanız gerektiğini değil ama hangi ürünü almamanız gerektiğini söyleyebilirim :

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Uzakdoğu'dan ithal edilen şeker ölçüm cihazlarında (glukometre) yapılan denetimlerde 9 markanın "standartlara uygunsuz" bulunduğunu açıkladı. Şeker hastaları için hayati önem sahip glukometrelerden bazılarının referans degerleri hatalı gösterdiği ortaya çıktı. MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, glukometrelerin kontrollerini soru önergesiyle Meclis gündemine getirdi. Akdağ'ın verdiği cevap ise daha önce Uzakdoğu malı stentlerde olduğu gibi glukometrelerde de sorun yaşandığını gösterdi. Eczanelerde, tıbbi ürünler satan işyerlerinde rahatlıkla vatandaşa satılan cihazları, 2011 yılında incelemeye aldıklarını belirten Akdağ, testlerin ise Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından yapıldığını söyledi. 1 Mart 2011, 1 Mart 2012 tarihleri arasında eczanelerden 632 bin 741 glukometre cihazı satışı yapıldığını belirten Akdağ, daha tüm ürünleri denetleyemediklerini, denetimden geçirilen ürün çeşidinin 71 olduğunu ifade etti. 9 markayı "uygunsuz" diye niteleyen Akdağ, "Bunlar, Acura 1018, Acura 2018, Truebalance, Gmate, Labonackheck Gluppy, Evereasvoice, Prestige IQ, Gluco Sure Plus, Entrust adlı ürünlerdir" dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafakoc1953

optium xceed kullanıyorum. devlet bir ara çubuklara fark almıyordu. şimdi 50 lik 3 kutu yazdırdım ama eczane kutu başına 35 tl fark isteyince bir kutu uç aldım. makine alma hakkım var ama fark istemeyen çubuğa sahip marka nedir acaba?

Mustafa Bey
    Sgk'nın ödediği fark ödemeyeceğiniz ve rahatlıkla kullanabileceğiniz eczanelerde bulunabilecek Önerebileceğim stripler şunlar:
    EB sensor:Uzak durun
    Fast test:Uygundur
    On call plus:Uygundur
    Ime dc:Uygundur
    Fora:Uygundur
    Life Chek:Uygundur
    Gluco Dr.:Uygundur
    Eğer eczane size fark almadan One Touch select,Accu Chek performa nano verirse yukarıdakilerin hepsini unutun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seljuks42 -- 15 Aralık 2015; 22:24:21 >
  • s.a arkadaşlar babam OPTIMA BLOOD SEKER OLCUM CIHAZI kullanıyor hastane de şeker 122 çıktı insülün bıraktırdı sadece geceleri vurulacaksın dedi

ertesi gün OPTIMA BLOOD SEKER OLCUM CIHAZI ile sabah açlık şeker 126 çıktı yakın sayılır hastane ile sonrası günlerde her 2 günde ölçmeme rağmen 90 95 85 90 75 72 68 62 çıktı bu cihaz ne kadar doğru sonuç verir aşağı yukarı olarak

denemek için de sağlık ocağında cihaz ile karşılastırdık aynı sonuçlar çıkıyor

anlamadığım dr insülün bıraktırınca 10 gün içinde şeker 62 / 90 çıkması normalmidir

OPTIMA BLOOD SEKER OLCUM CIHAZI ne kadar güvenlidir bilgisi olan yazarsa sevinirim
  • Merhaba arkadaşlar,
    Tip 2 diyabet hastası annem için yeni glukometre almayı düşünüyorum. Hemşiresinden doktoruna, eczacısına kadar Accu chek performa Nano önerildi. Bende biraz araştırdığımda genel olarak kullananlar memnun.
    Yalnız piyasadaki fiyatları konusunda aklımda soru işareti kaldı.
    Online sitelerde ve eczanelerde çok uçuk fiyat farkı mevcut. Öyle ki en düşük 40 lira en yüksek 350 lira fiyatlara denk geldim. Bu fiyat farkları hakkında bilgisi olan varsa ve yardımcı olabilirse çok sevinirim.
    Zira tasarruf edelim derken 3-4 yıldır rafta bekleyen ve kalibrasyon diye bir şeyi kalmamış cihaz alıp da annemin sağlığını riske atmak istemem. Diğer taraftan 50 lira olan cihaza da 300 lira vermek istemem.

Yardımcı olan bütün arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
  • Ben internetten aldım cihaz + 50 adet strip 80 TL . Şu an bir sorun yok gayette memnunum. Tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar rocha hangi modeli sizce alinir ? Yada farkli marka modelde olur. Ama kalite olsun. Para mühim degil.
  • optima cihaz nasıl?
  • Arkadaşlar merhaba annem için cihaz arıyorum tavsiye eder misiniz acill ?
  • Merhaba

Güncel cihazlardan kaliteli, güvenilir olanlar hangileri acaba. Yardımcı olabilecek var mı ?
  • Kendi sorumu kendim cevaplayım.
    Biraz daha araştırınca Accu Chek performa nano modelinin eski bir model olduğunu fark ettim. 2019 senesinde “ instant “ adında yeni bir model çıkarmışlar ancak bu modelin stripleri pahalı galiba .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MINGUS -- 13 Şubat 2021; 23:10:15 >
  • MINGUS kullanıcısına yanıt

Dostum, instant güzel gibi ama, Lanset tanburu felan nedir yaa,

Videoyu izledikten sonra cihazdan soğudum.

Ben aynı lanseti 1 yıl kullanıyorum. :)

• Arkadaşlar selamlar, açlık kan şekerini,tokluk kan şekerini en doğru şekilde ölçen güvenilir marka hangisidir?Misal bu sabah kahvaltıdan 2 saat sonra tokluk kanşekerini ölçtürmek için sağlık ocağına gittim ve ordaki marka 'accu chek go' markasıydı ve 178 mg/dl çıktı akabinde hemen bendeki alet ile ölçtüm'On call Plus' devletin verdiği ücretsiz cihaz ve 162mg/dl çıktı dolayısı ile hangisine güvenmeliyim anlamadım.Parmaktan kan alarak ölçtük.Yani demek istediğim para verip X marka cihaz almalımıyım tekrardan alacaksam hangi marka olmalı önemli olan güvenilir ve doğru ölçmesi.İlgi ve alakanız için çok teşekkür derim.

• Kullananlar yorum yapabilirlermi, bende almayı düşünüyorum.
  • Bir ilac firmasının dıyabet grubunda calışmaktayım.Size sorularınız içerisinde sadece şeker ölçüm cihazları konusunda yardımcı olabilirim.Piyasada birçok yerli ve yabancı marka adı altında şerker ölçüm cihazları bulunmakta secim yaparken dikkat etmenız gereken kriterler

1- Ölçüm çubukları kesinlikle bizim flakon diye tabir ettiğimiz yuvarlak kutularda olmamalı nedeni ise ölçüm çubukları çok hassas materyallerdir her ölçüm esnasında kutu kapağının açılıp kapanması ve çıplak elle çubuklara temas sağlama size ölçüm hassasiyetini saptırma yapar nedenleri havada toz nem ve diğer kir ve bakteriler kutunun açılıp kapatılması sırasında etkılenme yapar

2 Birçok cihaz bizim parasetemol ürik asit vitaminler dibaetik ilaçlar analjezik ajanlar ile etkilesim sağlayarak ölçüm değerlerini saptırma yapar

3- Bir cihaz kesinlikle DKA dediğimiz diabetik ketoasitoz ölçümleri yapabilmeli özellikle Tip 1 diabetli hastalarımız için DKA diabetik ketoasitoz keton ölçümü tek cihaz ile sağlayabilmeliler

4- Son olarak bir ölçü çubuğu eksik kan damlası ıle ölçüm esnasında hata kodu vererek çubuk israfına yanı çubuğun boşa kullanılıp atılması ve yerıne tekrar yeni bir cubuk takılarak eksık kan damlasına yol acmadan tekrar ölcümün tekrarlanmasını sağlayan makinalar kullanılırız

5- Roche markalı ölçüm cihazları özellikle ışık sensörlü fotoselli bir ışık sensör vasıtası ile ölçüm saglarlar ve bu ısık sensörü zamanla ölçümler dahılınde tıkanır ve yanlıs ölcum sonucları verır

Kısaca dıabet hastalarının ıster OAD Oral antıdıabetık ılac hap veya tıp 1 tıp 2 dıabet hastaları ıcın kullanılması gereken tek cıhaz

ABBOTT OPTIUM EXCEED seker ölçum cıhazı farkları pekı nelerdır

1 ölcum cubukları teklı paketler halınde alumınyum folyolu cubuklarda bulunur boylece havada toz nem bakterı vs ve cıplak elle temas engellenmıstır

2- cıhaz ınterferans etkı dedıgımız ılac etkılesımlerınde kesınlıkle etkılenme yapmaz

3- tek cıhazla aynı zamanda hep seker olcum cubukları ıle seker olcumu hemde keton olcum cubukları ıle keton takıbı yapılabılır

• @arsenelupin verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler

Bahsettiğiniz cihaz linktekimi?

http://www.hepsiburada.com/Liste/abbott-optium-xceed-diyabet-izleme-aleti/ProductDetails.aspx?productId=sgmgabbott&categoryId=26012221

Birde her cihaz kendi markasının strip'inimi kullanır yani X marka stripi Y marka cihazda kullanabilirmiyiz eğer uyumlu değilse çok satan markayı tercih etmekmi gerek?

• Burada çok satan veya cok tercih edilen marka değil önemli olan doğru ve sağlıklı bir ölçüm yapabilen marka ve cihaz olması evet her markanın kendine özgü kullanımı strip ve diğer ekipmanları vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin

Burada çok satan veya cok tercih edilen marka değil önemli olan doğru ve sağlıklı bir ölçüm yapabilen marka ve cihaz olması evet her markanın kendine özgü kullanımı strip ve diğer ekipmanları vardır.

Evet aynen dediğin gibi ve bizde bu yüzden en güvenilir markayı arıyoruz.Mesela 'glucomax' nasıldır acaba,fiyatı da 45 TL.

Bir de bu var:http://www.hepsiburada.com/Liste/isotech-lazer-doc-ignesiz-seker-olcum-cihazi/ProductDetails.aspx?productId=sgei77551&categoryId=26012221#Gorseller

Uçuk fiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marseltalon -- 16 Haziran 2011; 8:20:20 >

• Sizin bahsettiğiniz ürün benim verdiğim linkteki ürünmü peki, onumu tavsiye ediyorsunuz??

quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin
    Burada çok satan veya cok tercih edilen marka değil önemli olan doğru ve sağlıklı bir ölçüm yapabilen marka ve cihaz olması evet her markanın kendine özgü kullanımı strip ve diğer ekipmanları vardır.

quote:

http://www.hepsiburada.com/Liste/abbott-optium-xceed-diyabet-izleme-aleti/ProductDetails.aspx?productId=sgmgabbott&categoryId=26012221
  • Arkadaşlar bakın marka olarak sadece Abbot markayı önerdiğimi yazdığım yazılara dikkat ederseniz bu markadan başka marka kullanımını önermiyorum evet doğrudur sizin verdiğiniz linkteki makine evet aynısıdır.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.