Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
94.852
Cevap
249
Favori
3.526.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yazılanlardan sonra ben de antivirüs uygulamalarına bir baktım. Telefonu rootladığım ve android olayında yeni olduğum için (hem kel hem fodul olayı ) dikkatte fayda var dedim. Antivirüs yazılımı çok ama hafiflik ve pil kullanımında Lookut iyi gibi duruyor. Nette gördüğüm birkaç yazıda da Lookout öne çıkmış. Ben de onu kurdum. Taradı ve önemli bişi bulmadı ama bir iki uygulamanın yetkileri gereksiz geldi onları sildim. Yeni uygulama kurarken istediği yetkilere dikkat edilirse çok da problem olmaz ama bi yerde yazdığı gibi "Titanik de batmaz deniyordu". Bilgisayar işinde her zaman bi sıkıntı olma ihtimali var. Pilde sıkıntı yaratmıyorsa bizim SGS2'ye kurulmayacak da neye kurulacak zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berserk81 -- 2 Haziran 2011; 1:22:25 >
  • Benide ekleyin arkadaşlar canavarı 3-4 gündür test ediyorum. Bakalım daha neler yapabiliyor. Paylaşacağım zamanla farklılıkları.
  • Arkadaşlar crack'li oyunları çalıştırmak için root gerekiyor mu?
  • Gunaydin
    Gerekmiyor ernestho_che
  • Herkese günaydın,

Dün gece bir PM gelmiş, yatmış olduğumdan sabah gördüm. Telefonuma bir türlü onay kodu gelmediği için kayıt işlemim tamamlanmıyor ondan da PM'lere direk cevap atamıyorum. Cevabı buradan yazıyorum, kusura bakmayın. KE7 güncellemesi nasıl yapılır idi soru, XDA'dan çevirdiğm adımlar şöyledir. Yaparken dikkatli olun, XDA forumdakiler mesuliyet kabul etmiyor

1- Öncelikle bilgisayara Kies kurulu olmalı çünkü Kies telefonla ilgili sürücülerin kurulmasını sağlıyor, bu sürücüler olmadan Odin telefonunuzu görmüyor.
    2- Kies'i kurup telefonunuzu bağlayın. Kies telefonu görebilsin. olsun, böylece sürücülerin kurulduğuna emin olmuş olun.
    3-http://www.multiupload.com/1RTGSE061G adresinden Odin'i indirin. Bir zip dosyası, bir yere açın.
    4- KE7 sürümünü de şu adresten indirin:http://www.multiupload.com/IBRBHDUDXI Bu da bir zip dosyası. Bunu da açın. İçinden "tar" uzantılı bir dosya çıkacak.
    5- Kies kapalı olsun, telefon bağlanınca otomatik başlat seçeneği de KAPALI olsun (yani otomatik başlamasın)
    6- Telefonunuzu kapatın. Ses azaltma + Home + Açma tuşlarına basarak açın. Burada açılana kadar basılı tutmanız gerekebilir. Açılınca size download modda açtınız devam etmek ister misiniz diye soracaktır. Ses arttırma tuşuna basarak bu soruya evet deyin.
    7- Odin'i çalıştırın.
    8 - Odin'de kesinlikle repartition seçilmemiş olmalı!!!
    9- PDA tuşuna basın, yukarıda indirip açtığınız güncellemeden çıkan tar dosyasını seçin.
    10- Telefonu USB ile bilgisayara bağlayın
    11- Bu sırada Windows bir iki sürücü yükleyebilir, normaldir.
    12- ID:COM kısmının sarı renk almasını bekleyin. Burada ID:COM'dan sonra bir sayı yazar, o sayı bağlantı portu numarası gibi bişey sanırım, bilgisayardan bilgisayara değişiyor.
    13- ID:COM kısmının sarı renk olunca START tuşuna basın. Flaşlama işlemi başlar.
    14- Flaşlama bitene kadar USB kablosunu çıkarmayın, telefonu kapatmayın.
    15- Flaşlama bitince telefonunuz kendiliğinden reboot olur. Reboot olunca USB kablosunu çıkarın. İşlem tamamdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berserk81

Herkese günaydın,

Dün gece bir PM gelmiş, yatmış olduğumdan sabah gördüm. Telefonuma bir türlü onay kodu gelmediği için kayıt işlemim tamamlanmıyor ondan da PM'lere direk cevap atamıyorum. Cevabı buradan yazıyorum, kusura bakmayın. KE7 güncellemesi nasıl yapılır idi soru, XDA'dan çevirdiğm adımlar şöyledir. Yaparken dikkatli olun, XDA forumdakiler mesuliyet kabul etmiyor

1- Öncelikle bilgisayara Kies kurulu olmalı çünkü Kies telefonla ilgili sürücülerin kurulmasını sağlıyor, bu sürücüler olmadan Odin telefonunuzu görmüyor.
    2- Kies'i kurup telefonunuzu bağlayın. Kies telefonu görebilsin. olsun, böylece sürücülerin kurulduğuna emin olmuş olun.
    3-http://www.multiupload.com/1RTGSE061G adresinden Odin'i indirin. Bir zip dosyası, bir yere açın.
    4- KE7 sürümünü de şu adresten indirin:http://www.multiupload.com/IBRBHDUDXI Bu da bir zip dosyası. Bunu da açın. İçinden "tar" uzantılı bir dosya çıkacak.
    5- Kies kapalı olsun, telefon bağlanınca otomatik başlat seçeneği de KAPALI olsun (yani otomatik başlamasın)
    6- Telefonunuzu kapatın. Ses azaltma + Home + Açma tuşlarına basarak açın. Burada açılana kadar basılı tutmanız gerekebilir. Açılınca size download modda açtınız devam etmek ister misiniz diye soracaktır. Ses arttırma tuşuna basarak bu soruya evet deyin.
    7- Odin'i çalıştırın.
    9- PDA tuşuna basın, yukarıda indirip açtığınız güncellemeden çıkan tar dosyasını seçin.
    12- ID:COM kısmının sarı renk almasını bekleyin. Burada ID:COM'dan sonra bir sayı yazar, o sayı bağlantı portu numarası gibi bişey sanırım, bilgisayardan bilgisayara değişiyor.
    13- ID:COM kısmının sarı renk olunca START tuşuna basın. Flaşlama işlemi başlar.
    15- Flaşlama bitince telefonunuz kendiliğinden reboot olur. Reboot olunca USB kablosunu çıkarın. İşlem tamamdır.

dün gece rica eden bendim, anlatımınız cok güzel olmus emeğinize saglık, dün gece telefonum nedense acılmıyordu, sabah 4 de kadar urastım neler yağtıgımı hic bilmiyorum ama telefonu kurtardım sükür :) simdi telefonu temizlemek icin bu ke7 yi yüklemeye koyulayım :)

iyi forumlar
  • Tesekkurler @ berserk81.
    aksama ilk mesaja eklenecek
  • Ey kullanıcılar kulübü!

Diğer başlıkta da sordum. Yurt dışı cihazlarınızın garanti kağıtlarında herhangi bir Türkiye servisinin bilgileri yer alıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berserk81

Herkese günaydın,

7- Odin'i çalıştırın.

aslında bu tür önemli bilgileri sayfanın başına almakta fayda var telefona yeni sahip olacaklar safya sayfa dolaşmadan ya da tekrar soru sormadan kolayca yararlanabilirler
  • beyler benide ekleyebilirsiniz :D bu arada samurai II vengance oyununu ve düzgün bi gps programı nerden bulabilirim ? şimdiden teşkkurler...
    bi de telefonla ilgili bişi soyliyim şu kies air olayı cok kullanıslı bence usb bluetooth falan hic urasmaya gerek yok bence kies air varken
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHD

Ey kullanıcılar kulübü!

Diğer başlıkta da sordum. Yurt dışı cihazlarınızın garanti kağıtlarında herhangi bir Türkiye servisinin bilgileri yer alıyor mu?

Benim cihazımın garanti kağıdında Türkiye'deki servis bilgileri yer alıyordu, alır almaz onu kontrol ettim. Telpa yazıyordu, yanlış hatırlamıyorum Başarı, KVK falan da vardı.
  • Güncelleme güzel olmuşta kiesle güncelleyemiyormuyuz yakında geliyor benim telefonda inş :D siparişi verdik benide ekleyin kandiliniz mubarek olsun.

Ayrıca 32 yada 16 lık hafıza kartı iyisinden önerebileceğiniz varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruel37

Güncelleme güzel olmuşta kiesle güncelleyemiyormuyuz yakında geliyor benim telefonda inş :D siparişi verdik benide ekleyin kandiliniz mubarek olsun.

kies le baglayınca ke2 geliyo ke7 icin elle yapman lazım ztn basit bi olay 5 dk suruyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkam92 -- 2 Haziran 2011; 14:08:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkam92
    quote:

Güncelleme güzel olmuşta kiesle güncelleyemiyormuyuz yakında geliyor benim telefonda inş :D siparişi verdik benide ekleyin kandiliniz mubarek olsun.

kies le baglayınca ke2 geliyo ke7 icin elle yapman lazım ztn basit bi olay 5 dk suruyo

KIES'le KE7 de geliyor. Eğer telefonu İngiltere'den unlocked olarak almışsanız tüm güncellemeler gelir.. Telefonu başka yerden almışsanız nasıl debrand edileceğini paylaştım bir kaç sayfa önce..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laconf -- 2 Haziran 2011; 14:09:16 >
  • quote:

http://www.teknobiyotik.com/team-micro-sd-16gb-class-10-flash-kart.html
  • İlk problem benden arkadaşlar sanırım.

Dün cihazı buraki root talimatlari ile root ettim. Dün bir kaç uygulama market vs. yükledim.

Sabah google hesabımı değiştirmek için eskisi silmek istedim fakat gizlilik adımından fabrika ayarlarına dönerek silinebileceği uyarı verdi öyle yaptım cihaz açılmıyor.

Samsung Galaxys II GT-i9100 ekranı geliyor sonrasında büyük tam ekran S logusunda takılıyor tekrar restart yapıyor sürekli aynı.

Bilgisi olan daha önce başına gelen ve çözüm konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar. Şuan bilgisayar başında bekliyorum.

Bu arada 3 tuş kombinasyonlarının hepsi çalışıyor.

Edit: İlave

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestahmet -- 2 Haziran 2011; 14:29:22 >
  • Selamlar,

Bende dün dayanamayıp kadıköyde bir dükkandan aldım sgs2 mi :) Daha önce adnroid kullanmamış ve iphone u da jb lemeden kullanan biri olarak market için takla atmak hoşuma gitmese de kurcalıyorum dün akşamdan beri .. root lamadım daha cihazı, custom rom ise yüklemeyeyim diyorum ama bakalım.. apk dosyalarından bazı programlar kurdum.. igo yu beğenmedim, iphone daki versiyonu bilmiyorum onda kullanmamıştım, ama iki ay önce aldığım navitech cihazım var onun üzerindeki yazılımı çokta beğenmezdim (en son igo sürümü var sanırım onda başarsoft haritasıyla) ama onda çalışan versiyon bu telefona yüklediğimden daha iyiymiş! sygic falan deneyeceğim bir ara..

bazı programları yükleyemiyorum .. apk dosyası var ama "there is a problem parsing the package" diye hata veriyor..? whatsapp, skype, cem yılmaz ve birkaç bazı dosya bu hatayı veriyor.. indirdiğim dosyalar mı bozuk acaba?

bilgisayara kies kurdum, PDA:KE7 / PHONE:KE4 / CSC:KD1 (XEU) görünüyor kendi otomatik güncellemiş olabilir mi ki? KE7 yeni mi çıktı?

birde bu quadrant mıdır nedir, o programın içinden cihaz bilgilerine bakınca 1 core var diyor :) ne ayak? çakma sgs2 mi almışım ben :P test yaptım 3040 mı ne çıktı skor.. izlediğim review larda quadrant kurulu geliyor falan diyordu bende kurulu değildi bu arada..

ayponda garanti internet şubesinde kişisel hesabıma girmek için garanti şifrematik programını kullanıyordum .. o programın android versiyonu yok korkarım? aypon 3gs yi de getirdim yanımda şirkete, internet şubesine onsuz giremiyorum şu an için :P

fontları falan değiştirebiliyorum ama rehberdeki yazı karakter boyutunu küçültemiyor muyuz? tamam ekranda büyük zaten de bana gereksiz büyük geliyor yazılar, daha küçük yazı tek ekranda daha çok isim görmek istiyorum ben, mümkün müdür bu telefonda?

teşekkürler..
  • Best ahmet,telefonun pilini çıkar tak 3 tuş k kombinasyonu ile odine bağla yeni rom kur.veya 3 tuş komisyonu ile recovery ekranına girebiliyorsan oraya yeni rom dosyasını at ordan kur .nasıl yapılabileceğini internetten bulabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: bestahmet

İlk problem benden arkadaşlar sanırım.

Dün cihazı buraki root talimatlari ile root ettim. Dün bir kaç uygulama market vs. yükledim.

Sabah google hesabımı değiştirmek için eskisi silmek istedim fakat gizlilik adımından fabrika ayarlarına dönerek silinebileceği uyarı verdi öyle yaptım cihaz açılmıyor.

Samsung Galaxys II GT-i9100 ekranı geliyor sonrasında büyük tam ekran S logusunda takılıyor tekrar restart yapıyor sürekli aynı.

Bilgisi olan daha önce başına gelen ve çözüm konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar. Şuan bilgisayar başında bekliyorum.

Bu arada 3 tuş kombinasyonlarının hepsi çalışıyor.

Edit: İlave

Telefonu odin modeda açarak yeni rom atmayı deneyin. Nasıl yapılacağını yukarida root için olan anlatimlarda bulabilirsiniz.
  • Peki ke2 idi benim sürüm ke7 yapabilirmiyim sürümü. ondan sonra tekrar root yapsam.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.