Şimdi Ara

BRC LDI'li MONTAJ RESİMLERİ (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.235
Cevap
27
Favori
309.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

BRC LDI'li MONTAJ RESİMLERİ
  • BRC Ldi Sistemi. Tank pompa grubu detayı

• Valla arkadaşlar resimler tek tek yükleyemecem. Bu forum işi zor.
    Bu son resmim olsun .BRC Lpi sisteminin booster detay.

• quote:

Orijinalden alıntı: Genci

Lpi değil biz Ldi çağıryoruz.

Merhaba Genci bey, başlık "BRC LPI'li MONTAJ RESİMLERİ" şeklinde. Sistem ile ilgili bir detay yok, sadece HMC'ye ait KIA araç üzerinde bir sistem görünüyor. Başlıktaki LPI sistemi HMC'nin patentli sistemidir (Bknz. patent no : 7182073). Alıntınıza istinaden bu bilgiyi veriyorum, konu başlığında bir düzeltme yapılırsa yanlış anlaşılmalarda ortadan kalkar.

Çalışmalarınızda başarılar.
  • bu sistem direkt enjeksiyonlu araclar icin kullanılabilecek olan lpdi sistemi mi?? Hyundai ix35 1.6 gdi araçlara uygulanabilecek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mscsi

quote:

Merhaba Genci bey, başlık "BRC LPI'li MONTAJ RESİMLERİ" şeklinde. Sistem ile ilgili bir detay yok, sadece HMC'ye ait KIA araç üzerinde bir sistem görünüyor. Başlıktaki LPI sistemi HMC'nin patentli sistemidir (Bknz. patent no : 7182073). Alıntınıza istinaden bu bilgiyi veriyorum, konu başlığında bir düzeltme yapılırsa yanlış anlaşılmalarda ortadan kalkar.

Bildiği kadarıyla patentler sisteme (buluş/yenilik) veriliyor.
    LPI deyimi kamuoyuna mal olmuş bir kısaltmadır. ( LPI-liquefied petroleum gas injection)
    ECU, ABS, ESP v.s. gibi. Bu kısaltmaların patenti olmaz.
    Herkes kullanabilir.

• Genci Prevazi Bey.. google den hakkınızda araştırma yaptım sanırım BRC 2a Müdür Yardımcısısınız..

Gdi motor ix35 aracım var..Başka firma da bizim araçlara uygun kit çıkardı onlar da yakında piyasaya sürecekmiş..Fiyat konusunda tereddütlerim var ..BRC ne zaman bu ürünü piyasaya sürer..Kabataslakta olsa bir tarih verebilirmisiniz==???

Sanırım telefonunuz 0-212-321 52 52.. Sizi arayacağım müsait olursanız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mybestfriendim -- 1 Şubat 2012; 21:34:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

BRC NİN AR-GE MERKEZİNDE LDI MONTAJI YAPILMIŞ,
    SGI, FSI, TSİ ARAÇ FOTOLARI.

Resimlerde gördügüm kadarıyla kia sportage /gdi/ motora lpg takılmış..Benim araçta gdi motor..Sanırım bizim arabaya da takılabiliyor bu sistem..Mayıs ayında sisteme yakında gelecek deniyordu..mayıs haziran temmuz agustos eylül ekim kasım aralık ocak aha geldi şubat....

Bakalım kısmet hangi ay hangi yıl :)

• Hocam çalışmalarınızda başarılar dilerim,

ana hedefimiz yeni teknoloji araçlarda lpg kullanımını ve tüketimini artırmaktır...

sektöre verdiğiniz hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz,

bu bağlamda yaptığınız çalışmalar italya'daki 3,5 araçtan mı ibaret ?

italya'da montajlarınız başladı mı?

Türkiye'de bir uygulama yapma fırsatınız oldu mu?

saygılarımızla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PRINS ANKARA -- 1 Şubat 2012; 22:50:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avnisanal

quote:

quote:

LPI deyimi kamuoyuna mal olmuş bir kısaltmadır. ( LPI-liquefied petroleum gas injection)
    Herkes kullanabilir.

LPI deyim değil sistemin ismidir, kamuoyuna şimdi siz mâl ediyorsunuz. Hyundai Motor Company 'e ait sistemdir. Sizin dediğiniz gibi olsa;

Prins : Direct LiquiMax
    Vialle : LPDI
    KME : Diego DI
    Icom : JTG

diye isimlendirmezdi, hepsi LPI yazardı. MTM'de LDI olarak isimlendirmiş, sorun yok yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: avnisanal

quote:

quote:

Herkes kullanabilir.

kusura bakmayın,

lpi ,

açılımında petroleum kullanan yok,sizler hariç,daha önce açıkladık ,

lpi ,açılımı "liquid propan injection" ,kısalatmaları çarpıtmayalım,

saygılarımızla,

• Anladığım kadarı ile gdı,tsı gibi motorlara lpg uygulanabiliyor doğru mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mybestfriendim

bu sistem direkt enjeksiyonlu araclar icin kullanılabilecek olan lpdi sistemi mi?? Hyundai ix35 1.6 gdi araçlara uygulanabilecek mi?

Evet uygulanabilecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonatave6

Anladığım kadarı ile gdı,tsı gibi motorlara lpg uygulanabiliyor doğru mu?

Evet doğru
  • Sayın Faruk bey, 2004 model ford focusa dönüşüm yaptırmak istiyorum ancak LPG ve LDİ, LPİ gibi dönüşümler beni biraz tereddüte düşürdü. Bu çıkacak olan BRC LDİ, LPİ isimli yeni sistem benim aracıma da uygulanabilecekmi? Bu dönüşümü beklesem LPG'ye göre daha uyumlu ve sorunsuz kullanacakmıyım? Yoksa sadece yeni versiyon motorlar için geliştirilen bir sistem olup, boşuna beklememelimiyim? Aydınlatırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abersim

Sayın Faruk bey, 2004 model ford focusa dönüşüm yaptırmak istiyorum ancak LPG ve LDİ, LPİ gibi dönüşümler beni biraz tereddüte düşürdü. Bu çıkacak olan BRC LDİ, LPİ isimli yeni sistem benim aracıma da uygulanabilecekmi? Bu dönüşümü beklesem LPG'ye göre daha uyumlu ve sorunsuz kullanacakmıyım? Yoksa sadece yeni versiyon motorlar için geliştirilen bir sistem olup, boşuna beklememelimiyim? Aydınlatırsanız sevinirim.

Bekleyip beklememeniz konusu tamamen size kalmış :) Herkese bekleyin dersek biz işsiz kalırız değilmi henüz sistemin ne zaman çıkacağı da takvim olarak belli değil.

Sizin aracınızada uygulana bilecek tabii ki ama fiyat farkına baktığınızda sizin aracınıza şuan ki sistemi taktırmak daha mantıklı bana göre, inşallah yeni alacağınız araca bu sistemimizi takarız
    Saygılar

• Faruk bey fiyatlar belli herhalde fiyat farkini bildiginizi belli etmissiniz ustteki notta...
  • quote:

Orijinalden alıntı: abersim

Sayın Faruk bey, 2004 model ford focusa dönüşüm yaptırmak istiyorum ancak LPG ve LDİ, LPİ gibi dönüşümler beni biraz tereddüte düşürdü. Bu çıkacak olan BRC LDİ, LPİ isimli yeni sistem benim aracıma da uygulanabilecekmi? Bu dönüşümü beklesem LPG'ye göre daha uyumlu ve sorunsuz kullanacakmıyım? Yoksa sadece yeni versiyon motorlar için geliştirilen bir sistem olup, boşuna beklememelimiyim? Aydınlatırsanız sevinirim.

Sayın Abersim,

bizce siz aracınıza,sıvı fazda değil, buhar fazında çalışan bir sistem taktırın,

saygılarımızla,
  • Sayin Princ Ankara,
    neden buhar fazini oneriyorsunuz? Bence diye baslayan cumlenin bir sebebi olmali. Mesela sizin bildiginiz ama kullaniciya belirtmediginiz bir yonu gibi, henuz cok yeni kobay olmayin gibi... cunku notunda aracini ne kadar suredir kullandigi ya da kac km yol yaptigi belirtilmemis. bence noktasina giderken izlediginiz yolu yazar misiniz?
  • Aracın 2004 olması sebebiyle pahallı bir sisteme gerek görmemiş olabilir ve bana görede haklı :)
    ''Bence'' demek nacizane tavsiyem demektir, art niyet aramayın
    İyi pazarlar.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.