Şimdi Ara

Hat devri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
3.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir ara bir kampanya vardı üzerinize olmayan fakat kullandığınız hatları devir ücreti ödemeden üstünüze alabiliyordunuz şu an da böyle bir uygulama halar var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

quote:

Orijinalden alıntı: BENL!

quote:

Orijinalden alıntı: mkarpuz61
    beyler şimdi telekomünikasyon kurulunun 24.03.2011 tarihli kararlarını okudum. devir ücreti(hat) 8,31TL/işlem yazıyor.ve en altta da aboneden burda yazan: "Abonelerden bu tarife dışında başka ad altında herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.Bu tarifede %18 oranındaki KDV ve %25 oranındaki Özel İletişim
    Vergisi dâhildir." şeklinde yazıyor.operatörler nasıl 30lira istiyorlar anlamadım ben.en kısa zamanda tekrar gidip soracağım bu işi

bunun kaynak adresi tam olarak nedir ben de devir düşünüyorum bayiye ispat için iyi olur.

forumda arkadaşlar bu kararı bi ara olduğu gibi paylaşmıştı. btk'nın sitesinden son 1 aya ilişkin kararları incelerseniz bulabilirsiniz sanırım. kararda sms ve arama ücretlerinin azami 41,5 kr olduğu kararın son kısmındaki maddelerin birinde eklenmişti.

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURULU KARARI

Karar Tarihi :24.03.2011

Karar No :2011/DK-07/149

Gündem Konusu :Mobil Elektronik Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret Tarifesi.

--------------------------------------

http://www.btk.gov.tr/Duzenlemeler/Hukuki/kurulkararlari/2011/2011%20DK-07-149.pdf

• karar alınmış da yürürlüğe girmiş mi?

burada yeni bir şey göremedim:

Hat devir almak istiyorum, ne yapmalıyım?

Faturalı hat devredecekseniz, devredeceğiniz kişinin üzerine kayıtlı sabit bir fatura, kimlik ve hattı devir edeceğiniz kişi ile Turkcell iletişim merkezine başvurarak 31.10 TL karşılığında devir işlemini yapabilirsiniz.

http://www.turkcell.com.tr/yardim/sizeyardimciolalim/diger
  • Devir İşlemleri

Aboneliğinin geçiş veya devir işlemlerini Turkcell İletişim Merkezleri'nden yapabilirsin.

Gereken evraklar:

Nüfus cüzdanı
    Devir alan aboneden yeni abonelik evrakları istenir.

Devir durumunda alınan vergiler:

Faturalı hattın devri durumunda, hattı devralan kişi devir için başvurduğu ve Devir Beyan Formu'nu imzaladığı tarih itibariyle henüz faturaya dönüşmemiş haberleşme hizmetlerine ilişkin ücretleri, abonelik ve ek hizmetlere ilişkin ücretleri

(roaming, kampanya cayma bedelleri, gecikme faizi bedelleri vb.)

ve bu işlemlerden doğan tüm devir masraflarını

(Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi, TGM ruhsat ücreti, TGM kullanım ücreti)

devralmış olur. Devir aldığı hatla ilgili olarak yeni abonelik işlemleri yapılacak olup, ilk abonelikte tahakkuk eden vergiler devir alan abonenin ilk faturasına yansır. Devir başvuru tarihi itibariyle faturalandırılmış borçlar ise devreden kişinin ödeme sorumluluğundadır. Devir işleminin gerçekleşebilmesi için devreden kişinin bu tutarı ödemesi gerekmektedir.

Faturalı hattan Hazır Kart'a geçiş işlemini tüm Turkcell İletişim Merkezleri'nde gerçekleştirebilirsin.

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/turkcellliolmak/TurkcellliOlmakistiyorum/Hattiniz_ile_ilgili_islemler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.