Şimdi Ara

Türkçe Şarkıların Arap versiyonları [Çalıntı şarkılar] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
98
Cevap
17
Favori
138.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu parçayı daha üniversite yıılarımda (2001-2005) dinliyordum. Nasıl oluyor da bizden çalıntı oluyor. Biz onlardan çalmışız. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: KKııZZııLL

bu parçayı daha üniversite yıılarımda (2001-2005) dinliyordum. Nasıl oluyor da bizden çalıntı oluyor. Biz onlardan çalmışız. :)
    Konuyu açan arkadaşın konu dışı yasağı olduğu için, bunları yazmamı rica etti.

Son günlerde çok duyduğum bi şarkı.

Gökçe - Tuttu Fırlattı

Buda orjinali (İsimlere dikkat )

Kultur Shock - Tutti Frutti

• quote:

Orijinalden alıntı: Frobe

Çalıntı değil. Sample diye birşey var.Mesela Sagopa Kajmer'den biliyorum, adam kullandığı bütün sample'ların telif haklarını ödeyerek kullanıyor. Bir Pesimistin Gözyaşları albümünü yaparken adam telif hakkı ve düet yaptığı rapcilere para ödemekten aylarca kendine kıyafet & ayakkabı vs. alamamış :D 2 CD - 40 parça :O

Alıntıları Göster
    tek kelimeyle ibretlik.

• quote:

Orijinalden alıntı: RC5807

Konuyu açan arkadaşın konu dışı yasağı olduğu için, bunları yazmamı rica etti.

Son günlerde çok duyduğum bi şarkı.

Gökçe - Tuttu Fırlattı

Buda orjinali (İsimlere dikkat )

Kultur Shock - Tutti Frutti

teşekkürler

• quote:

Çalıntı değil. Sample diye birşey var.Mesela Sagopa Kajmer'den biliyorum, adam kullandığı bütün sample'ların telif haklarını ödeyerek kullanıyor. Bir Pesimistin Gözyaşları albümünü yaparken adam telif hakkı ve düet yaptığı rapcilere para ödemekten aylarca kendine kıyafet & ayakkabı vs. alamamış :D 2 CD - 40 parça :O

Alıntıları Göster
    Adamlar (ç)alıntı yapmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zenci Forvet

Adamlar (ç)alıntı yapmış.

Alıntıları Göster
    listede göremedim, Limon Çiçekleri

http://www.youtube.com/watch?v=3QsU_869X4E&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reverse Blade -- 5 Eylül 2011; 8:32:39 >

• Mesajımı bulanlara veya getirenlere yüz bin lira veriyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reverse Blade

listede göremedim, Limon Çiçekleri

http://www.youtube.com/watch?v=3QsU_869X4E&feature=related

ilginç nakarat bile çok benziyo
  • konu yanlışlıkla silinmiş galiba. Dijitaladam a konuyu geri getirdiğinden dolayı çok teşekkürler
  • quote:

Alıntıları Göster
    Eline saglık guzel konu..

• mesajım bulunsun önemli buldum bu konuyu
  • yeni şarkılar buldukca eklerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyyorlamam bu kadar

yeni şarkılar buldukca eklerim
    Ekleme yapmaya çalışacağım. :)

King Amr'dan alınan o kadar çok şarkı var ki...

www.amrdiabturkiye.net

Elissa'yı da unutmamak lâzım ama en çok Amr Diab'tan alındı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MİY1988 -- 29 Ekim 2011; 3:18:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

Ekleme yapmaya çalışacağım. :)

King Amr'dan alınan o kadar çok şarkı var ki...

www.amrdiabturkiye.net

Elissa'yı da unutmamak lâzım ama en çok Amr Diab'tan alındı.

Alıntıları Göster
    Takipdeyim severim arap şarkılarını nedense

• quote:

Alıntıları Göster
    Bir tane de ben ekleyeyim ..

Yuh be arkadaş kaç kişi kullanmış bu şarkıyı :))

Sagopa Kajmer
    Harika Avcı
    Semiha Yankı
    Neşe Karaböcek kullanmış :)
    Gerçi Sagopa rap yaptığı için sample alması normal ..

Sagopa Kajmer ft. Dr. Fuchs - Yokluk İçinde Varlık Çeksemde
    Harika Avcı - Günahkar Sevgilim
    Neşe Karaböcek - Yalvarma
    Semiha Yankı - Kurtarma Beni

--
    Jean Francois Michael - Coupable
    http://www.youtube.com/watch?v=_gPMKKtKfIA

Klipteki kız da çok güzel ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burc ugur -- 2 Mayıs 2012; 11:56:50 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Vay be neydeyse bütün şarkılarımızı izinli veya izinsiz kendilerine uyarlamışlar.Bu araplar Türklere çok meraklı.Muhteşem Yüzyıl dizisine de bu yüzden karşıyım.Dizi 40 ülkede yayınlanıyormuş , ortadoğuda 85 milyon izleyicisi varmış.Hadi bizim kendi tarihimiz bunların gerçek olmadığını biliyoruz da o adamlar nerden bilsin.Kendi kendimizi millete rezil ediyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tek Kural Ahmet Kural

Vay be neydeyse bütün şarkılarımızı izinli veya izinsiz kendilerine uyarlamışlar.Bu araplar Türklere çok meraklı.Muhteşem Yüzyıl dizisine de bu yüzden karşıyım.Dizi 40 ülkede yayınlanıyormuş , ortadoğuda 85 milyon izleyicisi varmış.Hadi bizim kendi tarihimiz bunların gerçek olmadığını biliyoruz da o adamlar nerden bilsin.Kendi kendimizi millete rezil ediyoruz.

Alıntıları Göster
    bizim çaldığımız bir şarkıda burada. ferdi tayfur ağlamazsam uyuyamam

http://www.youtube.com/watch?v=xt0BjmoeskU

• quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

bence yanlış düşünüyorsun. bence hep türkler çalmış . biz çalmayı severiz. ayten alpmanın memleketim şarkısı bile israil halk şarkısı çıktı. biz türklerde gögsümüz gerile gerile bir başkadır benim memleketim diye övündük durduk. türkiye de arabesk ve arabesk tarzı müzik olduğu müddetçe biz araplardan çalacağız.

• quote:

Orijinalden alıntı: hectorgomez

quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

bence yanlış düşünüyorsun. bence hep türkler çalmış . biz çalmayı severiz. ayten alpmanın memleketim şarkısı bile israil halk şarkısı çıktı. biz türklerde gögsümüz gerile gerile bir başkadır benim memleketim diye övündük durduk. türkiye de arabesk ve arabesk tarzı müzik olduğu müddetçe biz araplardan çalacağız.

Alıntıları Göster
    Kimin kimden aldığını karıştırıyor olmayasanız.

Sen baştan başa bir Dalı Araplardan almışsın.

Arabesk nedir araştırın

• quote:

Alıntıları Göster
    Takip

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.