Şimdi Ara

Hyundai ix35 1.6 Yakıt Tüketimi Testi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
81.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Haftasonu Ankara'daydım. Dönüşte küçük bir deneme yapmak istedim. Aracım Hyundai ix35 1.6 Style Plus.

Yola çıkmadan önce tüm gerekli gördüğüm göstergeleri sıfırlayarak yola çıktım ve yakıt tüketimi testi yaptım. Aracın kendi ağırlığına ek olarak yaklaşık +200 kg'luk (ben dahil :-)) ek yük ile yapıldı test.

Aşağıda youtube linkini paylaşıyorum. Umarım sizlere de fikir verir. Sorunuz var ise seve seve cevaplarım.

videoya bu linten ulaşabilirsiniz: Hyundai ix35 Yakıt Tüketimi Testi Linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi threek -- 22 Mart 2011; 11:43:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ototube
    sanırım araçta GDI motor var.Bu büyüklükteki bir araç yani yüksek rüzgar direnci artı bu ağırlıktaki bir araç ve de ortalama 95ile 100km hız arasında bir ortalama ile çok iyi bir değer.Ben burdan Hyundai Assan sesleniyorum.1.3lt GDI motor üretip yeni era ve i20 gibi b sınfı araçlarına ayrıca i10 gibi a sınıfı araçlarına da 1.1ltGDI motor koyarsa ülkemizde deli gibi satacak ve insanların dizel ve lpgye olan eğilimini azaltacaktır.Ben şahsen 1.3lt GDI motorlu 1200kglık accentin ortalama 90kmh ile 4lt/100km tüketim değerine ulaşabileceğini düşünüyorum.

Biraz hortlatma olucak ama gözüm takıldı. 1.2 GDI Turbo büyük ihtimal Yeni Rio ile gelecek. Sonra Hyundai modellerinde devam edecek...

KIA Drops 1.2 Hyundai/KIA GDI Turbo with 130 HP, which is only 8 less HP than the 1.6 GDI engine going into KIA Rio, Hyundai Accent, and Hyundai Veloster. Maximum output, however is 136 HP.

http://www.accentplanet.org/2011/04/premium-small-cars-12-hyundaikia-gdi.html

• quote:

Orijinalden alıntı: threek

Merhaba Arkadaşlar,

Haftasonu Ankara'daydım. Dönüşte küçük bir deneme yapmak istedim. Aracım Hyundai ix35 1.6 Style Plus.

Yola çıkmadan önce tüm gerekli gördüğüm göstergeleri sıfırlayarak yola çıktım ve yakıt tüketimi testi yaptım. Aracın kendi ağırlığına ek olarak yaklaşık +200 kg'luk (ben dahil :-)) ek yük ile yapıldı test.

Aşağıda youtube linkini paylaşıyorum. Umarım sizlere de fikir verir. Sorunuz var ise seve seve cevaplarım.

Selamlar

Olay budur teşekkürler kazasız güzel günlerde kullanman dileğiyle...

En azından ne kadar yakıyor diye sorulduğunda git başka araç al gibi fanatiklik yapanlardan olmayıp bilgilendirme yaptığın için

TEŞEKKÜRLER....

• quote:

Orijinalden alıntı: threek

Merhaba Arkadaşlar,

Araca benzin aldığınızda yol bilgisayarındaki tüketim ortalamasının sıfırlanmamasını nasıl sağladınız?

• http://arabasi.org/tag/hyundai-ix35-yakit-tuketimi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rsnbk -- 8 Eylül 2012; 13:56:27 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.