Şimdi Ara

fiat siena 1.4 EL lpg tankını resmen sömürüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
33.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • arkadaşlar herkese selamlar. 99 model 1.4 motor siena aracımız var. ve en büyük sorunumuz yakıt... geçen yaza kadar benzinli kullanıyorduk ve 45 litre civarı benzinle 250 km yi çok zor görüyorduk şehir içinde. çareyi lpg taktırmakta aradık ve geçen yaz lpg taktırdık. lpg tankımız lovato. 35 litrelik bir tank. sistem brc imiş. ama lpg de çözüm olmadı. 70 liralık gazla (ki bu da yaklaşık 35 litre ediyor) 150-200 km arası gidebiliyoruz. birkaç yere gösterdik araca ayar yapılması için ama ustalar motor sıcakken ayar yapıyolar haliyle. ayar yapılıp eve gelince, ertesi gün aracı çalıştırdığımda gaza geçince stop ediyor araba. motor biraz ısınınca böyle bi sorun yok ama bi 5 dk. kadar çalışması lazım motorun stop etmemesi için. böyle bi sorun olduğu için biz de gaz ayarını açıyoruz biraz ama o zaman da dediğim gibi 150 km.yi bile çok zor görüyoruz. ayrıca çekişte falan da düşme yok benzinle aynı diyebilirim.sürekli kullanmayan biri anlayamaz bile aradaki farkı. yok mudur bunun bi çözümü? ustalara götürüyoruz kendince 1-2 ayar yapıyo sonra sabah yine stop ediyor. ustaya diyorum abi sabahları stop ediyo motor soğukken falan diye. abi ya motor ısınana kadar bekleyeceksin ya da çok yakacak diyorlar. motor ısınana kadar ben zaten gideceğim yere varıyorum ne anlamı kaldı ki o zaman bu lpg nin aracı zaten okula gidip gelmek için kullanıyorum sadece. okul da arabayla 10 dklık bir mesafede

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.