Şimdi Ara

ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.637
Cevap
326
Favori
1.615.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eediz

issey miyake ile rochas in kokusu karrismiss issey miyake sabunumsu bi kokuysa rochasi hic tutturamamislar

issey miyake sabunumsu limonumsu bir koku hani kolanyayı dökersin de en son bir koku kalır ya onun gibi kokuyor.rochas'ın orjinalini de sevmediğim için beğenmedim zaten.
  • rochas tutmamış bence ozamnn issey miyake hoş bence o kolanyanın sonundaki iğrenç kokuyu bende sevmem ama öle kokmuo gayet hoş ve fresh ama çok hafif. David backham ve joop jump ı denedim. Joop jump one million a bayağı benzio. Beğendim o yüzden oldukça hemde. David beckham instict mi herneyse o da fresh gibi ama hoş bi havası var ama çok hafif o da yaz kokusu bence. miyake ve instict. Şimdilik bu kadar :D 4 den fazla sıkmak istemedim hepsini sıkasım var ama karışmasın kokular. puan gibi bişi verirsem rochas 5 ( olmamış) , miyake 6 ( çok hafif olduğu için ) instict 8 ( çok orjinal bi kokusu var hem hafif hemde şekerli gibi ama anlayamadım. çiçeksi de olabilir biraz. jump 8 ( one million a benzediği için düşük biraz )
  • Eediz diğer kokular hakkındaki yorumlarını bekliyoruz ;)
  • Bargellonun orjinaline en yakın kokuları hangileri? Alıp deneyenler yorum yazabilirler mi? Kalıcılık 2. planda benim için, önemli olan koku benziyor mu benzemiyor mu.. 3-4 saat bile koksa yeter benim için..

Düşündüğüm parfümler :

Issey Miyake
    212
    Armani Code
    Hugo Boss - Boss

bu 4 ü arasında en çok benzeyeni hangisi acaba? (eğer kullanıpda beğendiğiniz, kesinlikle bunuda dene dediğiniz bir parfum varsa onuda deneyebilirim)
    Yarın taksimde işim var, oraya gitmişken alıp geleyim diyorum bargellodan
    ivedilikle cevaplarınızı bekliyorum

not : esmer tenliyim
    not : aslında armani code ta aklım, daha once hiç kullanmadım, bir arkadasımda vardı, kendim görüyordum, sürekli iltifat alıp duruyordu yazın çalıştığımız barda.. ama bargelloda nasıldır bilmiyorum, acaba armani code u en iyi hangi firma yapıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrah_Tr -- 4 Mart 2011; 10:26:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Emrah_Tr

Bargellonun orjinaline en yakın kokuları hangileri? Alıp deneyenler yorum yazabilirler mi? Kalıcılık 2. planda benim için, önemli olan koku benziyor mu benzemiyor mu.. 3-4 saat bile koksa yeter benim için..

Düşündüğüm parfümler :

Issey Miyake
    212
    Armani Code
    Hugo Boss - Boss

bu 4 ü arasında en çok benzeyeni hangisi acaba? (eğer kullanıpda beğendiğiniz, kesinlikle bunuda dene dediğiniz bir parfum varsa onuda deneyebilirim)
    Yarın taksimde işim var, oraya gitmişken alıp geleyim diyorum bargellodan
    ivedilikle cevaplarınızı bekliyorum

not : esmer tenliyim
    not : aslında armani code ta aklım, daha once hiç kullanmadım, bir arkadasımda vardı, kendim görüyordum, sürekli iltifat alıp duruyordu yazın çalıştığımız barda.. ama bargelloda nasıldır bilmiyorum, acaba armani code u en iyi hangi firma yapıyor?

Armani Code'u aradım arkadaşım bende bir kaç yerde ama tam yakalayabildiklerini söyleyemem david walker biraz iyi yapmış ama armani code da sansiro'yu övüyorlar ixora da iyi yapamamış bugün kızılay'a inme durumum var inersem bir kaç yerde daha denerim.
    Eğer istiyorsan bargello'nun bir bayii ile irtibata geç tester parfüm gönderiyorlar merkezden onlara tanesi 3 liradan kalem parfüm boyutunda
    Parfümde önerim armani he mor parfümeri güzel yapmış deneme ihtimalin varsa dene adamlar eline kargo ile ulaştırır.

• Hugoboss issey miyake fresh kokular daha çok açık tenlilere gider armani mania davidoff echo armani he favorilerim bunlar deneme imkanın varsa dene derim bunları.
  • gökhan çokilgilisin teşekkür ederim. bargelloyu şart koşmamın nedeni şu, bir arkadaşım bargellodan hediye almış, saolsun dün verdi ancak eğer beğenmezsem gidip değişebilirsin dedi, bende alınmasın ama bana aldıgı parfümü begenmedim, yarın hazır beyoğlu tarafına inmişken değiştireyim istiyordum..

issey miyake orjinalini kullanmıstım geçen yaz, çok iltifat almıştım, ama orjinali cok pahalı, o yuzden açık bakıyorum..
    hugo boss - boss u ben biraz ağirca bir koku olarak biliyorum, acaba senin soylediğin selection veya hugo boss hugo olmasin? bargelloda hugo boss bossu tıpatıp yapmışlar diyorlar ama bilmiyorum..
  • quote:

gökhan çokilgilisin teşekkür ederim. bargelloyu şart koşmamın nedeni şu, bir arkadaşım bargellodan hediye almış, saolsun dün verdi ancak eğer beğenmezsem gidip değişebilirsin dedi, bende alınmasın ama bana aldıgı parfümü begenmedim, yarın hazır beyoğlu tarafına inmişken değiştireyim istiyordum..

issey miyake orjinalini kullanmıstım geçen yaz, çok iltifat almıştım, ama orjinali cok pahalı, o yuzden açık bakıyorum..
    hugo boss - boss u ben biraz ağirca bir koku olarak biliyorum, acaba senin soylediğin selection veya hugo boss hugo olmasin? bargelloda hugo boss bossu tıpatıp yapmışlar diyorlar ama bilmiyorum..

Estağfrullah arkadaşım issey miyake'yi bir dene belki tutturmuşlardır benim pek beğenmediğim bir koku olduğu için denemedim açıkcası orda only the brave diesel'i güzel tutturmuşlar bir dene istersen ben kullanıyorum güzeldi. Hugo boss hugo ile karıştırmışım kusura bakma bence dene arkadaşım yalnız 4 ten fazla kesinlikle deneme bişey anlamazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

quote:

gökhan çokilgilisin teşekkür ederim. bargelloyu şart koşmamın nedeni şu, bir arkadaşım bargellodan hediye almış, saolsun dün verdi ancak eğer beğenmezsem gidip değişebilirsin dedi, bende alınmasın ama bana aldıgı parfümü begenmedim, yarın hazır beyoğlu tarafına inmişken değiştireyim istiyordum..

Estağfrullah arkadaşım issey miyake'yi bir dene belki tutturmuşlardır benim pek beğenmediğim bir koku olduğu için denemedim açıkcası orda only the brave diesel'i güzel tutturmuşlar bir dene istersen ben kullanıyorum güzeldi. Hugo boss hugo ile karıştırmışım kusura bakma bence dene arkadaşım yalnız 4 ten fazla kesinlikle deneme bişey anlamazsın

quote:

Orijinalden alıntı: Ed Vedder

Ben de firma bazında kullandığım bazı açık parfümleri yazayım, almak isteyenler fikir sahibi olurlar..

bargello

hugo boss boss:
    baya benziyor ve çok kalıcı. tavsiye ederim. çok sıcak yaz günleri hariç iyi gider.

lancome hypnose: orjinalini denemedim, ama burdaki güzeldi. çok övülen bir parfüm. soğuk havalara uygun.

issey miyake: gerçeğine çok yakın. hatta birkaç arkadaş issey miyake mi kullanıyorsun dedi. favorimdir.

dolce gabbana the one: bence tam olmamış. dp nin ki de böyleydi. hiç durmuyor zaten. uçucu.

Gökhan burda bir arkadaş iki parfümüde çok begenmiş ve gerçeğine yakın bulmus.. ancak en güzeli birde kendim deneyeyim.. topu topu 2 koku.. bolbol koklar, bir karar veririm

• hatta bi çılgınlık yapacağım, 2 tane kağıda bu iki kokuyu sıktıracağım ve istiklal caddesinden aşağıya doğru süzüleceğim, ve gördüğüm en az 15-20 yerli-yabancı bayana "hangisi?" diye soracağım
    Sonuçları size bildiririm
  • Daha önce hiç açık parfüm almamıştım. D&P'ye gidip tavsiye edilen kodları verirsem eğer, bulabilmiyim o parfümlerden? Yoksa getirtiyor muyum? Kalem parfüm şeklinde de alabiliyor muyum? Kaç günde geliyor, fiyatları nasıl?
  • quote:

Gökhan burda bir arkadaş iki parfümüde çok begenmiş ve gerçeğine yakın bulmus.. ancak en güzeli birde kendim deneyeyim.. topu topu 2 koku.. bolbol koklar, bir karar veririm

Valla arkadaş diyorsa doğrudur ben hugo boss boss ile hugo boss hugo 'yu karıştırdım sorun bende yani :D Yalnız biz 2-3 dakika geçsin öyle karar ver üzerinden ilk başta denetip hemen nasıl diye bakmanı istiyorlar öyle bir hataya düşme bargello'nun one millio'ınını da beğenmiştim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: holyjohn

Daha önce hiç açık parfüm almamıştım. D&P'ye gidip tavsiye edilen kodları verirsem eğer, bulabilmiyim o parfümlerden? Yoksa getirtiyor muyum? Kalem parfüm şeklinde de alabiliyor muyum? Kaç günde geliyor, fiyatları nasıl?

Arkadaşım bulursun o parfümlerden lakin kalem boyu yok kargo gönderiyorlar mı bilmiyorum gönderdiklerini duymadım.
  • issey miyake önceden söylediğim gibi bargellodaki gayet iyidir. ama gökhan arkadaş ten konusunda haklı sanırım. ben açık tenliyim. her ten parfüme farklı tepkiler verir zaten.
  • bargello dan alınacak kokuların başında hugo boss boss geliyor bence, hem kalıcı hemde orjinaline oldukça yakın

bu arada david walker da issey miyakeye yaklaşmayın bile çok kötü yapmışlar
  • quote:

Eediz diğer kokular hakkındaki yorumlarını bekliyoruz ;)

ya ben orjinallerini bilmediğim için sadece zevkime göre yorum yapıourum :D bugünün kokuları armani mania black code a benzio sanki yada ne biliyim otarz bi koku ama biraz daha keskini. Tom Ford u da hiç sevmedim. Viks gibi kokuo ya çok kötü :( beğenmedim.Ultraviolate de yine ağır ama kalıcı parfümler kategorime girdi.4. sıktığım versace blue jeans çok hafif ve omo gibi böle fresh bi kokusu var. Bilmiyorum ya parfümler bozuk mu geldi anlamıyorum ki :( Son denediğim parfüme bayıldım sadece . Lancome hypnose . çok kalıcı ve hoş bi kokuydu ne çok ağır değil nede fresh değil. Böle armani black code a benziodu o da sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eediz -- 4 Mart 2011; 20:29:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deeply11

bargello dan alınacak kokuların başında hugo boss boss geliyor bence, hem kalıcı hemde orjinaline oldukça yakın

bu arada david walker da issey miyakeye yaklaşmayın bile çok kötü yapmışlar

Kardeşim aramızdaki hugo boss boss sorunu çözüldü benim aklıma hep hugo boss hugo gelmiş o yüzden fresh demişim..
    İxorada'ki armani code'u beğenmedim only the brave'i en mükemmel yapan yer. Tom Ford viks alakası yok ki anlamadım bu arada ediz.
    İxora'da benim gittiğim abla en çok o kokunun sattığını söylüyor denettiği herkes almış kokuyu.
  • quote:

quote:

ya ben orjinallerini bilmediğim için sadece zevkime göre yorum yapıourum :D bugünün kokuları armani mania black code a benzio sanki yada ne biliyim otarz bi koku ama biraz daha keskini. Tom Ford u da hiç sevmedim. Viks gibi kokuo ya çok kötü :( beğenmedim.Ultraviolate de yine ağır ama kalıcı parfümler kategorime girdi.4. sıktığım versace blue jeans çok hafif ve omo gibi böle fresh bi kokusu var. Bilmiyorum ya parfümler bozuk mu geldi anlamıyorum ki :( Son denediğim parfüme bayıldım sadece . Lancome hypnose . çok kalıcı ve hoş bi kokuydu ne çok ağır değil nede fresh değil. Böle armani black code a benziodu o da sanki.

Viks gibi kokusu olan givenchy pour home'dur, Versace blue jeans de kesinlikle çok hafif bir koku değil ağır bir kokudur omo gibi de kokmuyor bunlar kokuları mı karıştırdı acaba

• quote:

quote:

quote:

Viks gibi kokusu olan givenchy pour home'dur, Versace blue jeans de kesinlikle çok hafif bir koku değil ağır bir kokudur omo gibi de kokmuyor bunlar kokuları mı karıştırdı acaba

Yaa bildigin viks ya cok agir bidr bilmiourum bida sikaamam migdem bulandi ama gayet tom ford kodu yanlis olabilir bvlgari de agir biraz evet ama cok kotu deil

• selam arkadaşlar böle 20li yaşların başı için fresh ve okyanus esintileri olan bi parfüm önerebilirmisiniz........tam alkalı diil ama burrbery sport için fikri olan var mı....aslında fresh odunsu kokularda olabilir......ufffff kafam çok karışık:)
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.