Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★ (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.002
Cevap
72
Favori
1.494.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar telefonu alalı 2 gun oldu.Almayı düşünen arkadaşları anlıyorum.Hep acabalar var kafalarında.Ben çok memnunum.Yüklediğim oyunlar
    NEED FOR SPEED SHİFT
    ASPHALT 5
    PES 2011
    ANGRY BIRDS
    BACKGAMMON LITE
    OKEY
    MAU MAU

PROGRAMLAR
    IBB TRAFIK
    IGO NAVIGASYON
    EBUDDY
    FACEBOOK
    Dahalık bunları kurdum hiçbir sıkıntı ve problem yaşamadım.
    Bnde marketi açtım ancak bu seferde bilgisayardan andoit markete girdiğimde hiçbir şey indiremedim bu ülkede bu uygulamayı inderemezsiniz dedi bende aynı yöntemle ECT yerine TUR geri seçtim
  • Arkadaslar bu telefona koruyucu ekran jelatinini nerden bulabiliriz?
  • Arkadaşlar iyi akşamlar, telefondan çok memnunum hiçbir sıkıntısı yok gayet stabil çalışıyor. görenler hasta oluyor ace ime, soracağım şu hattımı sınırsız vodafone internet yaptım onuda şu an bağladım pc ye internete bilgisayardan giriyorum. ay sonunda fatura şişmesin bu konuda bilgisi olan var mı acaba ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihodabasi

Arkadaslar bu telefona koruyucu ekran jelatinini nerden bulabiliriz?

Bulmana gerek yok, ekran çizilmiyor hiçbir şekilde
  • istanbul içi, ikinci el uygun fiyattan, garantisi devam eden ACE aramaktayım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

quote:

Orijinalden alıntı: fatihodabasi

Arkadaslar bu telefona koruyucu ekran jelatinini nerden bulabiliriz?

Bulmana gerek yok, ekran çizilmiyor hiçbir şekilde

GorillaGLASS
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilonemsi

gidip intihar etmek istiyorum servisten haber geldi en sonunda ve cihaza hiç bir şekilde mudahale edemiyorlarmış.. anakart değişmesi gerekiyormuş 265 tl para istiyolar
    biraz saçma geldi siz jtag yada riff ile denedinizmi dedim adam duraksadı filan sonra istersen bir kaç gün daha kalsın birkaç şey daha deneyelim dedi.. bende al kalsın dedim... biraz tuaf geldi diyalog....

sermender yada başka bir arkadaş bu rom yükleme olayı direk donanıma zarar vere bilirmi

yada donanımda sorun varsa bu garati den olması gerekmiyormu. yazım kısmını ben yüklenmeyi kabul ediyorum... neticede...

bu lanet olası riff denilen alet ile zaten açılmayan direk epron a bios u yazması derekmiyormu bu adam cihazı hiç açamadık dedi bana...

Dostum bence servisten al sıradan tamircilere götür. Onlara servisteki maceranı söyleme direk ace için jtabox sor varsa yapsınlar.

Dostum rom yükleme donanıma zarar verebilirmi demişsin. Rom yükleme vermez, ama oluşan şartlar verebilir. Yazılamıyan silinemiyen veya bir kez yazılan epromlar flaşlar 15 sene öncesinde kaldı, çin malı telefonlarda bile yok artık. Böyle eski model bir epromda olurdu yazılımla bir daha kullanılmama. Ama samsung'dan bahsediyoruz artık onlar çok eskide kaldı. Oluşan şartlar zarar verir dedik. Anakartın tümden değişmesini gerektirecek durum usb bağlantısı esnasında oluşabilir. Kalitesiz bir güç kaynağı anlık olarak USB'ye değişik bir voltaj gönderebilir. Zaten usb kablomuzda parazit giderici yok. İşte böylesi bir durumda anakartın üstündeki işlemci zarar görmüş olabilir ve bir geri dönüşü olmaz. ROM bilgilerinin yazıldığı çiplerde bu tür bir voltaj veya amper değişikliğinden nasibini alabilir. Görünüşte yazılımdan gibi görünüyorsada asıl sebep bence elektirik dolayısıyla usb bağlantısı. Elektronik devreler çok ilginç şeylerdir. Statik elektirik bir devreyi tümden durdurabilir. Elektirik değişik oyunlar oynar ve bunları anlamak tecrübe gerektirir. Özetle tam olarak şu olmuştur bu olmuştur demek çok zor ancak elektirik ile ilgili olduğu ve usb bağlantısı esnasında oluştuğu kesin gibi.

Ben derimki tanıdığın bir Cep tamircisi varsa orda şansını dene. Onlarda aynı şeyi söylüyorsa yapacak bir şey yok.

• merhaba

konuyu tamamiyle okudum biliyorum saçma olucak bel ki ama halen kesin bir kanıya varamadım.
    Ace çok istiyorum büyük bir istekle Gold bilgisayara gittim ( enuygun fiyatı + Garanti bonus 10-12 taksit orada bulacağımı düşünerek)
    yetkili kişiye;
    sadece Skype kullanacağımı ( sesli ve yazılı)
    Gmail üzerinden mail okuma ve yazma istediğimi söyledim.
    bu telefonun javası yok, 800mhz olduğundan çok yavaş kalacağını ACE yerine 1gb işlemcili wave almamı ısrarla söyledi.
    Satış/prim politikasını düşünerekten şüpheye düştüm ve almadım.

dediğim gibi Sadece skype kullanımı ( sesli ve yazılı) ve birde mail okumak + web sitelerinde dolaşmak ( acil birşey olduğunda)

bunu dışında fazla bir performansına ihtiyacım yok. sizce alamalımıyım.
    Teşekkürler

• merhaba arkadaşlar..bende ilk android işlemci telefon kullananlardanım..yaklaşık 1 aydan beri telefonu kullanıyorum acele etmeden telefonu öğrenmeye çalışıyorum..sizlere bir sorum olacak; çektiğim fotoğrafları sd kartı çıkarıp pc'ye takıyorum, sd kart pcde açıldığında DCIM klasöründe fotolar görünüyor,bu klasör içinde iki alt klasör daha var bunlardan kamera yazan klasöre girip fotoları pcye atıyorum.Buraya kadar sorun yok fotoları pcye attıktan sonra foto düzenleme programlarıyla düzenlemek istiyorum ama izin vermiyor kayıt etmeme izin vermiyor bunun sebebi ne olabilir..bana yardımcı olabilirmisiniz ? tşklr..hoşçakalın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: monti eses

merhaba arkadaşlar..bende ilk android işlemci telefon kullananlardanım..yaklaşık 1 aydan beri telefonu kullanıyorum acele etmeden telefonu öğrenmeye çalışıyorum..sizlere bir sorum olacak; çektiğim fotoğrafları sd kartı çıkarıp pc'ye takıyorum, sd kart pcde açıldığında DCIM klasöründe fotolar görünüyor,bu klasör içinde iki alt klasör daha var bunlardan kamera yazan klasöre girip fotoları pcye atıyorum.Buraya kadar sorun yok fotoları pcye attıktan sonra foto düzenleme programlarıyla düzenlemek istiyorum ama izin vermiyor kayıt etmeme izin vermiyor bunun sebebi ne olabilir..bana yardımcı olabilirmisiniz ? tşklr..hoşçakalın...

fotoğraflara sağ tuş - özellikler salt okunur çentiğini kaldır tamam de .
  • yapıyorum ama olmuyor:(
  • Arkadaşlar bugün 5800 ile internet deneyimi yaşayım dedim, denemez olaydım. Sırf wi-fi şifresini yazmam 1-2 dk sürdü sanırım. Parmakla yazmak zaten mümkün değil. Bileklikteki üçgen "taş"la yazdım ki o bile uğraştırdı. Aynı işlemci Ace'te saniyeler içinde sıkıntısız şekilde yaptım, telefonuma bir kez daha aşık oldum. Evet onu seviyorum. Şaka bir yana Nokia 5800'a göre internet kullanımı çok rahat. Ayrıca, film izlemek de öyle. Dün akşam fellik fellik program aradım 5800'da avi formatını açmak için. Sonunda smart movie ile açtım onda da 15 kare/sn gösterim hızı ile izleniyor. Lanet ettim. Zaten 5800 kullanıcıları da en iyi yöntemin video formatını değiştirerek telefona uyumlu hale getirmek olduğunu söylüyorlar. Yani ekranın çözünürlüğü yüksek ama bir halta yaramıyor. Rock Player'ın gözünü seveyim. Şimdiye kadar hiç kırmadı, zor durumda bırakmadı. Çatır çatır açıyor. Genel hız, kullanım rahatlığı, ekran kalitesi, çoklu dokunmatik gibi özelliklere baktığımda Nokia milleti kazıklıyor resmen. Telefonun ederi 300-350 Lira ama 450-500 Lira'ya satılıyor. Genel durumu göz önüne alırsak Gio ile hiç kıyaslanmaz. Ezer geçer Gio...

Ama yazılım desteğini es geçmeyelim. Windows 7'de telefon takıldığında direk algılanıyor ve video dosyası atmak istendiğinde bile telefona göre formatın düzenlemesini isteyip istemediğimiz soruluyor. Bunun yanısıra Nokia'da ciddi anlamda gelişmiş bir GPS desteği var. Hiçbir programla vs. uğraşmaya gerek yok. Operatör destekli GPS ile evin içindeyken bile rahatlıkla bulunduğumuz yeri gösteriyor ve çok hızlı şekilde yapıyor bunu. Yani Nokia'nın da hâlâ köklerde devam eden kalitesi bulunuyor ancak donanımsal yapı ve genel durum, Nokia'nın en çok tutulan 5800'ını gözümden düşürdü.

@bilonemsi

Geçmiş olsun hocam. Teknik servise teknik destek vermişsiniz...

Buarada dostlar iki sorum var:

1- Telefonda ekran görüntüsünü nasıl yakalıyoruz?

2 - Telefon için ekran jelatini var mı piyasada? Telefonculara gösteriyorum adam telefonu bile tanımıyor... Parmak izi tutuyor olması canımı sıkıyor. İnternet deneyimimi örseliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@U -- 22 Mayıs 2011; 19:07:04 >

• Galaxy Ace ime kavuşana kadar TRIDENT WT11 ile idare edicem. Bu postu ondan atiyorum cihaz hic fena degil. (220 lira)
  • güzel dikleriniz için saolun çok...

yarın bir haber bekliyorum işte buldum biryer samsung servisi yapamazsa oraya götüreceğim bir de onlar denesin. bu arada hastanede çalışıyorum rom yükleme işlemlerini hep hastanede yaptim ve özel güç kaynakları ile korunuyor bole manyak manyak aletler var elektrük odasında voltaşda bir sorun olmaz lazer cihazları takılıyor milletin gozunun içine lazer yapıolar voltaşla ilgili bir sorun olacağını sanmıyorum... bakalım görecez.....

sermender api sana özelden mesaj atmıştım gördün mü... tablet ile ilgili...
  • arkadaşlar merhaba ;

VILLAINROM dan stock rom a nasıl dönerim ? tekrar garanti kapsamına girmesi için cihazın neler yapmam gerekli ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ace01

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. telefon bazen durduğu yerde kilitleniyor, beklemede modunda ben açmaya kalktığımda farkediyorum ama açamıyorum telefonu. hatta birinde telefonu açamadım yani tepki vermedi telefon ben de telefonu başka bir telden aradım benim telefon çalmıyor yine tepki yok ama arama yaptığım telefonda çağrı sesi alıyorum. Sizce sorun nedir? Bu telefonda böle bi şey başına gelen var mı?

evet arkadaslar bekliyorum cevsplarinizi. yok mu bole bir sorunla karsilasan. Telefon rootsuz. Yalniz acaba yeni surume 2:3:3 gecince duzelme ihtimali var miki? Bu arada internete girdigimizde girdigimiz sayfayi nasil kayit edebilirim? Tesekkurler simdiden
  • Arkadaşlar sizce samsung galaxy tab mi alsam yoksa samsung galaxy ace s5830 mu hemen hemen aynı telefonlar biri taşınabilir birideğil ve ufak detay farkları var kamera mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: abhdr

arkadaşlar merhaba ;

VILLAINROM dan stock rom a nasıl dönerim ? tekrar garanti kapsamına girmesi için cihazın neler yapmam gerekli ?

sam firmwareden en son 2.2 romunuu yükle region ayarlarında tur sec alsana orjinal roma geçiş o rusca programlar gitmezse ki gidecek diye tahmin ediyorum. root et sil gene unroot işlemi ile geri al servis cakmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kediciler

Arkadaşlar sizce samsung galaxy tab mi alsam yoksa samsung galaxy ace s5830 mu hemen hemen aynı telefonlar biri taşınabilir birideğil ve ufak detay farkları var kamera mesela

aslında sorduğun soru cok sacma biri denizde de iniş ve kalkış yapa bilen uçak diğeri ufak çaplı bir yat... önce ne istediğini bil ona gore al....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilonemsi -- 22 Mayıs 2011; 23:33:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilonemsi

quote:

Orijinalden alıntı: kediciler

Arkadaşlar sizce samsung galaxy tab mi alsam yoksa samsung galaxy ace s5830 mu hemen hemen aynı telefonlar biri taşınabilir birideğil ve ufak detay farkları var kamera mesela

aslında sorduğun soru cok sacma biri denizde de iniş ve kalkış yapa bilen uçak diğeri ufak çaplı bir yat... önce ne istediğini bil ona gore al....

dostum cihazları bilmediğin ne kadar belli. Galaxy tab dediğin aletteki tüm özellikler s5830 da da mevcut. önde kamera olmayışı ve ekran büyüklüğü dışında. Ayrıca tab de ahize özelliği yok yani kulağına koyup konuşamıyosun . Sizce hangisini almak mantıklıdır diyorum telefon olarak kullanıcam daha çok. Lütfen bilen biri yazsın

• 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.