Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.287
Cevap
16
Favori
377.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ev 100 m2. yoğuşmalı kombiyi 200 m2 gibi büyük evler için önerdiker. petek uzunluğu çok olmalıymış.
  • selam üstadlar yeni ev aldım manisada evim 15 senelik dışardan yalıtımı yok 5' katt son kat çatı yalıtımı yok izocam kaplatmayı düşünüyorum çatıya.
    duvarlar içerden saten alcı yapılmış nekadar yalıtım yapar bilmiyorum.Evim batıya bakor iki tarafda binalarla sıfır.oturma ve salon güneş görüyor.

net ısıtma alanım 90 metre kare.

salon:20 mk.
    oturma oda.15 mk
    yatak oda. 23 mk.
    ç oda.9 mk
    mutfak. 9 mk.
    antre.9 mek
    banyo bilinmiyor..

evimin metra keresi bu şekilde kombi olarak demir döküm nitromiks düşünüyorum.
    formlarda cok yorumlar okudum kafam baya karıştı.. yardımcı olursanız sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri
    quote:

Orijinalden alıntı: Akropol
    quote:

@Akropol forumdamısın değilmisin anlayamıyoruz kendini gizlemişsin vakit geç oldu ben burdayken şimdi ne soracaksan ne diyecek söyle yarın foruma senin tartışmalarınla başlamak istemiyorum. :))

konuyu saptırmakta üstünüze yok emin olun. 2 dir kendini gizlemişsin deyip duruyorsun, ne dediğini ilk anlamadım sonradan anladım. görende seni kendini gizlemeyen profilini açık tutan biri sanır, çok komiksin kardeşim. sen önce kendine bak sonra beni eleştir. ayrıca şahsımla ilgili ne öğrenmek istiyorsan sor cevaplayayım.

sana sormak istediğim veya başkasına yazdıklarımın üstüne atlamazsan sana yazacağım birşey yok şimdilik. sen rahat uyu, iyi geceler..

@Akropol okuduğunu anlamamakta ısrar ediyorsun neyse zorlamayım seni. Ben profilden bahsetmiyorum profilinle ilgilenmiyorum. Yukarda on line kullanıcı listesinde görünmüyorsun ondan bahsediyorum, burda değilsen boşuna cevap yazmayım diye sormuştum sen bunuda anlayamadın. Ayrıca ben profilimi kapattım çünkü burda 2 ana sayfada ve diğer sayfalarda yazmam, buradaki mesaj bölümünden cevap vermem yetmiyor sağolsun arkadaşlar birde mail atıyorlar. Bu nedenle yakın zamanda profil sayfasını kapattım. Benim bahsettiğim konu on-line kullanıcı listesinde görünüp görünmemek ben onu ima ederek yazdım. Ayrıca her türlü tartışma içine girebilirsin ama ifadelerine dikkat et. Atlama, zıplama, kardeşlerim sen ben o bu ifadelerle yazmamanı tavsiye ederim. Burda tartıştığın insanların hepsinin yaşca belli yaşlarda olduğunu bilmeni isterim. Umarım bunu doğru okur doğru anlarsın beni tehdit ediyor demezsin. :))

birkaç gündür iş seyahati nedeniyle nete giremedim. dh i biraz okuyayım dedim ve senin yazını gördüm. aslında cevap vermeyeyim dedim ama öyle büyük toprak ağaları gibi öğütleri görünce de cevap vermeden edemedim. ilk önce online konusuna geleyim. burda msn ile mesajlaşmıyoruz forumda yazı yazıyoruz, online olduğumu görsen ne olur görmesen ne olur. sen yazdığın cevapları hep online olanlara mı yazıyorsun, ne saçma. profilini mail atmasınlar diye kapattığını yazmışsın, bu ne ilginç bir mazeret, bunun için profilini kapatmana gerek yok, mailini gizlersin olur biter.
    bana hangi ifadelerle yazacağımı da öğretmeye kalkmışsın. sen benim yaşımı ne iş yaptığımı nerden biliyorsun. hem bunun yaşla ne alakası var. akıl yaşta değil baştadır diye boşuna konuşmamış atalarımız. ayrıca ben kardeşim diye her yaş grubuna hitap edebilirim illa ki benden küçük olmaları gerekmiyor. sonuçta bu memlekette hepimiz kardeş değilmiyiz.

neyse bu konuyu lüzumsuz uzatmak istemiyorum. buradaki konuyla ilgili arkadaşlara bir sorum olacak. bir kombi markası varmış, bu kombi banyoda mutfakta sıcak su kullanılırken evide ısıtmaya devam ediyormuş. yani sıcak su kullanılırken peteklerin ısıtılması kesilmiyormuş. aynı anda aktif olarak 2 tarafıda ısıtıyomuş. yanan kısım aynı olduğu için çokta tasarrufluymuş. ne dersiniz, bilen varmı. ben biraz foruma baktım ama hiç bulamadım bununla ilgili birbilgi. inşallah yememişlerdir beni..

• quote:

Orijinalden alıntı: Tolunay35

ev 100 m2. yoğuşmalı kombiyi 200 m2 gibi büyük evler için önerdiker. petek uzunluğu çok olmalıymış.

Bu öneriyi yapanlara iş yaptırmayın. Yoğuşmalı-yoğuşmasız kombi ayrımı farklı, ısıtma gücü farklı değerlendirilir. 100 m2 ye yoğuşmalı kombi rahatlıkla olur. Bunu defalarca yazdık. 100 m2 ev 6,5-7 m petek uzunluğu sistemden verim almak için yeterlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mortim

selam üstadlar yeni ev aldım manisada evim 15 senelik dışardan yalıtımı yok 5' katt son kat çatı yalıtımı yok izocam kaplatmayı düşünüyorum çatıya.
    duvarlar içerden saten alcı yapılmış nekadar yalıtım yapar bilmiyorum.Evim batıya bakor iki tarafda binalarla sıfır.oturma ve salon güneş görüyor.

oturma oda.15 mk
    yatak oda. 23 mk.
    ç oda.9 mk
    mutfak. 9 mk.
    antre.9 mek
    banyo bilinmiyor..

formlarda cok yorumlar okudum kafam baya karıştı.. yardımcı olursanız sevinirim..

Çatınızın evinize denk gelen bölümüne izocam çatı şiltesi eklenmesi avantaj sağlayacaktır. Fazla pahalıya mal olmaz. Dış cephe yalıtımını yok kabul etmek gerekir sizde.
    Düşündüğünüz kombi olabilir. Fiyatı da uygun. Yeni nesil premix yoğuşmalı Ariston Clas yada Genus Premium da düşünebilirsiniz. Verimliliği SEDBUK testlerinde oldukça yüksek çıkmış, nette çözümsüz problemleri görünmeyen kombilerdir. Fiyatları da çok uygundur. Clas Premium, 1.360+50 TL eve teslim evde nakit ödeme kombitoptancisi.com da. Aynı kombinin zaman ayarlı geniş lcd ekrana ve yarı otomatik su doldurma özelliğine sahip olan modeli Genus Premium ise 1.550 +50 eve teslim, evde nakit ödeme aynı Sİtede.
    Kolay gelsin.
    Araştırmalarınızı bu yönden de yapın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

@Akropol forumdamısın değilmisin anlayamıyoruz kendini gizlemişsin vakit geç oldu ben burdayken şimdi ne soracaksan ne diyecek söyle yarın foruma senin tartışmalarınla başlamak istemiyorum. :))

konuyu saptırmakta üstünüze yok emin olun. 2 dir kendini gizlemişsin deyip duruyorsun, ne dediğini ilk anlamadım sonradan anladım. görende seni kendini gizlemeyen profilini açık tutan biri sanır, çok komiksin kardeşim. sen önce kendine bak sonra beni eleştir. ayrıca şahsımla ilgili ne öğrenmek istiyorsan sor cevaplayayım.

sana sormak istediğim veya başkasına yazdıklarımın üstüne atlamazsan sana yazacağım birşey yok şimdilik. sen rahat uyu, iyi geceler..

@Akropol okuduğunu anlamamakta ısrar ediyorsun neyse zorlamayım seni. Ben profilden bahsetmiyorum profilinle ilgilenmiyorum. Yukarda on line kullanıcı listesinde görünmüyorsun ondan bahsediyorum, burda değilsen boşuna cevap yazmayım diye sormuştum sen bunuda anlayamadın. Ayrıca ben profilimi kapattım çünkü burda 2 ana sayfada ve diğer sayfalarda yazmam, buradaki mesaj bölümünden cevap vermem yetmiyor sağolsun arkadaşlar birde mail atıyorlar. Bu nedenle yakın zamanda profil sayfasını kapattım. Benim bahsettiğim konu on-line kullanıcı listesinde görünüp görünmemek ben onu ima ederek yazdım. Ayrıca her türlü tartışma içine girebilirsin ama ifadelerine dikkat et. Atlama, zıplama, kardeşlerim sen ben o bu ifadelerle yazmamanı tavsiye ederim. Burda tartıştığın insanların hepsinin yaşca belli yaşlarda olduğunu bilmeni isterim. Umarım bunu doğru okur doğru anlarsın beni tehdit ediyor demezsin. :))

birkaç gündür iş seyahati nedeniyle nete giremedim. dh i biraz okuyayım dedim ve senin yazını gördüm. aslında cevap vermeyeyim dedim ama öyle büyük toprak ağaları gibi öğütleri görünce de cevap vermeden edemedim. ilk önce online konusuna geleyim. burda msn ile mesajlaşmıyoruz forumda yazı yazıyoruz, online olduğumu görsen ne olur görmesen ne olur. sen yazdığın cevapları hep online olanlara mı yazıyorsun, ne saçma. profilini mail atmasınlar diye kapattığını yazmışsın, bu ne ilginç bir mazeret, bunun için profilini kapatmana gerek yok, mailini gizlersin olur biter.
    bana hangi ifadelerle yazacağımı da öğretmeye kalkmışsın. sen benim yaşımı ne iş yaptığımı nerden biliyorsun. hem bunun yaşla ne alakası var. akıl yaşta değil baştadır diye boşuna konuşmamış atalarımız. ayrıca ben kardeşim diye her yaş grubuna hitap edebilirim illa ki benden küçük olmaları gerekmiyor. sonuçta bu memlekette hepimiz kardeş değilmiyiz.

neyse bu konuyu lüzumsuz uzatmak istemiyorum. buradaki konuyla ilgili arkadaşlara bir sorum olacak. bir kombi markası varmış, bu kombi banyoda mutfakta sıcak su kullanılırken evide ısıtmaya devam ediyormuş. yani sıcak su kullanılırken peteklerin ısıtılması kesilmiyormuş. aynı anda aktif olarak 2 tarafıda ısıtıyomuş. yanan kısım aynı olduğu için çokta tasarrufluymuş. ne dersiniz, bilen varmı. ben biraz foruma baktım ama hiç bulamadım bununla ilgili birbilgi. inşallah yememişlerdir beni..

Okuduğunu anlamayan algılaması zayıf biri olduğunu şu an tescil etmiş bulunuyorum. İlk yazıları belki kızdığın icin doğru okumamıssındır diye düşünmüştüm ama durum öyle değilmiş biz ne diyoruz sen ne anlıyorsun. Ben nezaketen sormustum gecenin bir vakti olmus saat 2 civarı eğer yoksan boşuna tartışmayı uzatmayım yazmayım diye sordum ama anlama kapasitesi bu kadar demekki, yapacak bişey yok. Neyse konuyu soruya getirdiğin için gereksiz tartışmayı uzatmanın anlamıda yok. Tartışma için özel mesaj kutusunu kullan sayfayı gereksiz kirletme varsa söyleyeceklerin mesaj olarak atarsın.

Bahsetmiş olduğun tarzta bir kombi yok seni güzel keklemişler :))) Lakin şöyle alternatifler var belki bundan bahsetmişlerdir. Mesala boylerli bir kombi alırsın 50 lt boyleri vardır bu su ısınır hazırda bekler siz bunu kullanırken kombi ısıtmaya devam eder. Bu kombiler doğal olarak daha pahalıdır ve tasarruflu olduğu söylenemez çünkü konfor= tüketim demektir. Bir başka önerim su ısıtma bölümü olmayan kazan dediğimiz bir cihaz alırısınz sadece kalorifer devresini ısıtır sıcak suyla işi olmaz. Banyoya yada mutfağa 250 tl verir bir ariston yada ddöküm yada eca termosifon alırsınız. Bu ikisi birbirinden bağımsız çalışır hemde kazanın ömrü kombinin ömründen daha uzun olur daha sorunsuz kullanırsınız. Bu ikili boylerli bir kombiden daha ucuza mal edilebilir. Bana göre bu çok mantıklı bir uygulama olacaktır. Yeni nesil termosifonlar var titanyum kaplı ama ben size yinede titanyum yerine emaye kaplı eski termosifonları önereceğim. Bir başka secenek yine bir kombiye ilave olarak bir termosifon ilave edebilirsiniz mesala mutfak ve banyo kullanımını burdan halledebilir siz isteyince yine kombinin sıcak su bölümünü kullanabilirsiniz. Bir başka önerim kombiyle birlikte bir oda termostatı kullanırsanız oda sıcaklığı sağlandıktan sonra kombi bir süre faaliyette olmayacağında banyo vs işleride bu aralıklarda yaparsanız yine ısıtma bölümü gereksiz yere durmamış olur dinlenme sırasına denk getirirseniz bir nebze olsun size faydaıs olur. Bana göre kücük te olsa bir termosifon (ani ısıtıcılar değil) kullanmak gerekiyor özellikle mutfakta elde yıkanacak tarzda kısa süreli sıcak su ihtiyacını burdan halletmek daha mantıklı görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tolunay35

ev 100 m2. yoğuşmalı kombiyi 200 m2 gibi büyük evler için önerdiker. petek uzunluğu çok olmalıymış.

200m2 mi
    yok daha neler

bana da 120m2 demişlerdi. birisi de 150m2 dedi
    bir başkası 160 demişti
    uzun lafın kısası evin 100m2 ise yoğuşmalı kombi uyar..
  • Merhaba,

Ankara'da, net 145 m2, brüt 160 metrekare, 3. kat (arakat), dış cephesi orta düzeyde yalıtımlı, toplam radyatör uzunluğu 8,2 metre olan bir daire için 20.000kcal/h'lik bir yoğuşmasız kombinin yeterli olup olmayacağını konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Kombi olarak Demirdöküm Nitron 20.000 kcal'yi düşünüyorum. Bu kombi için forumda olumlu yorumlar okudum, tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c4yakutkırmızı -- 11 Nisan 2011; 13:42:44 >
  • quote:

quote:

........... bir kombi markası varmış, bu kombi banyoda mutfakta sıcak su kullanılırken evide ısıtmaya devam ediyormuş. yani sıcak su kullanılırken peteklerin ısıtılması kesilmiyormuş. aynı anda aktif olarak 2 tarafıda ısıtıyomuş..........

Bahsetmiş olduğun tarzta bir kombi yok seni güzel keklemişler :))) Lakin şöyle alternatifler var belki bundan bahsetmişlerdir. Mesala boylerli bir kombi alırsın 50 lt boyleri vardır bu su ısınır hazırda bekler siz bunu kullanırken kombi ısıtmaya devam eder. Bu kombiler doğal olarak daha pahalıdır ve tasarruflu olduğu söylenemez çünkü konfor= tüketim demektir.

Bahsedilen türde bir kombiden daha önce diğer topikte de bahsedilmişti. Böyle bir kombinin olduğundan bahsedilmişti. Hatta adını da vermişlerdi ama bildiğimiz markalardan değildi. Adı K.. ile başlıyordu sanki ama emin değilim. Kayaşuki, Kuşiyama gibi birşeydi sanki. Zamanım olursa diğer topikten bakmaya çalışayım.. Bu konuyu maxfocus arkadaşımız da bilebilir, bu kombiden bahsedilirken o da vardı diye hatırlıyorum ama emin değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Egé
    quote:

quote:

Bahsedilen türde bir kombiden daha önce diğer topikte de bahsedilmişti. Böyle bir kombinin olduğundan bahsedilmişti. Hatta adını da vermişlerdi ama bildiğimiz markalardan değildi. Adı K.. ile başlıyordu sanki ama emin değilim. Kayaşuki, Kuşiyama gibi birşeydi sanki. Zamanım olursa diğer topikten bakmaya çalışayım.. Bu konuyu maxfocus arkadaşımız da bilebilir, bu kombiden bahsedilirken o da vardı diye hatırlıyorum ama emin değilim.

İsmi güzelmiş bencede kuşiyama olabilir :))) kiturami olmasın bunlara yakın bir isim. :)) Bence bu konudan çok muzdarip olan biri için kazan+termosifon uygulaması daha sağlıklı görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: c4yakutkırmızı

Merhaba,

Ankara'da, net 145 m2, brüt 160 metrekare, 3. kat (arakat), dış cephesi orta düzeyde yalıtımlı, toplam radyatör uzunluğu 8,2 metre olan bir daire için 20.000kcal/h'lik bir yoğuşmasız kombinin yeterli olup olmayacağını konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Kombi olarak Demirdöküm Nitron 20.000 kcal'yi düşünüyorum. Bu kombi için forumda olumlu yorumlar okudum, tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler.

Merhaba,

Çankırı'da (Ankara ile aynı ısıl bölgede), net 148 m2, 3.kat (ara kat), dış cephesi iyi düzeyde yalıtımlı, cephesi doğu-güney olan ve sabahtan ikindiye kadar güneş alan, toplam petek uzunluğu 6,2 metre olan dairemde, 20640 kcal/h (24Kw)gücündeki yoğuşmasız kombim yeterli oluyor. Sizin cepheniz de güneş alıyorsa 20.000 kcal/h ısıl gücündeki bir kombi işinizi görecektir. Yok, cepheniz kuzeyse bir üst güç (28 Kw=>24.000 kcal/h) sınıfından kombi seçmenizde yarar var. Marka olarak Demirdöküm'ün yanısıra Ferroli, Bosch, Vaillant ve Buderus'un konvansiyonel modellerini de düşünebilirsiniz.

Kolay gelsin!

• quote:

Orijinalden alıntı: c4yakutkırmızı

Merhaba,

Teşekkürler.

Merhaba, Tam sınır değerdesiniz bana göre nitron 24.7kw gücüyle burası için yeterli olacaktır. Petek metrajıda bu kapasite için uygun bence sorun olmaz bir ihtimal sirkülasyon pompası kademe ayarı eğer 1 de ise 2 ye yada 3 e çıkarılabilir. Isıtma anlamında sorun olmaz belki tesisat düzgün döşenmemişse sirkülasyonda sorun olabilir. Tesisat bilgisine sahip olmayarak bu m2 ve bu petek uzunluğu için yeterlidir diyebilirim. 145m2 net alana 8.2mt petek yeterlimidir işte o konuda net bişey söyleyemem emin değilim yetersiz gelebilir. Oda oda m2 lerini bilmemiz gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeniceri -- 11 Nisan 2011; 16:14:14 >

• Arkadaşlar merhaba güncel olmayan tarafta disintegration arkadaşla görüşüyorduk bu tarafa da hyazmak istedim

izmir'de oturuyorum en üst kat ve yalıtım yok (sadece ısıcam var)

Ev 80 - 85 m2 civarı

Salon : 21 m2 petek boyu 120 cm. * 2
    Oda -1 : 12 m2 petek boyu 100 cm.
    Oda -2 : 11 m2 petek boyu 80 cm.
    Mutfak : 12 m2 petek boyu 80
    Hol : 3,5 metre uzunluğundadır max. petek boyu 60 cm.

petekler ve vanalar ECA marka olucak, tesisat borusu olarak marka belirtmedi telefonla konuştum kompozit oksijen bariyerli olacağını iletti.

kombi olarka ise eğer yoğuşmalı olursa, BOSC CONDENSE 2000W
    yoğuşmasız olur ise BOSCH silver line olacak.

kombi dışarıda olacak gaz alarm sistemi ve kombi dolabı dahil
    yoğuşmalı:4500 tl Yoğuşmasız:3900 tl fiyat aldım.

Bulunduğum konum itibari ile evim kışları 2-3 ay bayağı soğuk oluyor. fikir ve yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: awakado

Merhabalar,

İzmir, Bornovadaki evimiz için doğalgaz sistemi döşeteceğiz. Evde hiç petek - kombi falan yok. Daire kapısına kadar boru döşenmiş durumda. Pek fazla bilgimiz olmadığı için sizlerden tecrüblerinizi pyalaşmanızı rica ediyorum. ev 2+1 odalı. 85 m2. ön - arka çephe açık ve güneş görüyor. 3 kat.

Şimdi bu kombiyi mutfağa koymayı düşünüyoruz. Boyutları çok büyük olmasını istemiyoruz. Ne tarz bir kombi seçmeyeliz. Klasik, yoğuşmalı, hermetik olayı nedir? Çift şankör vs. gibi terimler seçimde bulunurken önemli bir kriter midir?

İzmirde görüştüğümüz yerlerden immergaz çift eşanjörlü (ufak duvar tipiymiş, model vermediler), ferroli domitech (1500 TL civarı) ve eca confeo plus (1500 TL civarı) kombi önerileri aldık.

Bir de internette koçtaş'ta şöyle bir model buldum. Bu ürün nasıldır. Montaj ve nakliye ücretsiz yazmışlar. Montajdan kasıtları nedir ? Normal bir bayiden almakla , buradan almanın farkları nelerdir?

http://www.koctas.com.tr/U/Beko-BK20I-LCD-Hermetik-Kombi/20000-Kcal/57451?R=287

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

toplam bütçeniz ne kadar
    1000liraya da kombi var 3000liraya da.

bu da toplam bütçeyi etkiler 4000liraya yaptıracağınız komple sistem 6000liraya denk gelir
    evinize yoğuşmalı kombi olur. ama doğalgaz firmaları aksini söyleyebilir.bence dediklerine itibar etmeyin.
    bana da aynı şeyleri demişlerdi
    vakti zamanında

bende izmirdeyim evim sizinki gibi net 85 m2 evime yoğuşmalı kombi taktırdım
    size önerilen immergas modeli eolo mini veya yeni mini eolo modeli sanırım
    yazdıgınız ferroli domitech ve eca confeo plus piyasada kendi fiyat diliminde alacağınız en iyi kombilerden biridir
    domitech ve confeo plus 1500lira montaj dahil mi yoksa perakende satış fiyatı mı?
    çünkü nette her iki model 1200lira civarında

Toplam bütçemiz 4000 TL civarında. 85 m2 ev. Petek takılacak yerler : mutfak, çoçuk odası, yatak odası, oturma odası. Kombiyi mutfağa koyacağız.

İzmir'de TÜRKGAZ firmasından teklif aldık. Vaillant ve Protherm markalarını öneriyor. Cihaz , montaj, petekler, döşeme ve işçilik 3500 - 4000 (cihaza göre) arası fiyat veriyor.

Cihaz olarak ferroli domitech, eca confep plus, vaillant (yoğuşmalı, normal) ne seçelim sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awakado -- 11 Nisan 2011; 21:04:24 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Merhabalar,

İzmir, Bornovadaki evimiz için doğalgaz sistemi döşeteceğiz. Evde hiç petek - kombi falan yok. Daire kapısına kadar boru döşenmiş durumda. Pek fazla bilgimiz olmadığı için sizlerden tecrüblerinizi pyalaşmanızı rica ediyorum. ev 2+1 odalı. 85 m2. ön - arka çephe açık ve güneş görüyor. 3 kat.

Şimdi bu kombiyi mutfağa koymayı düşünüyoruz. Boyutları çok büyük olmasını istemiyoruz. Ne tarz bir kombi seçmeyeliz. Klasik, yoğuşmalı, hermetik olayı nedir? Çift şankör vs. gibi terimler seçimde bulunurken önemli bir kriter midir?

İzmirde görüştüğümüz yerlerden immergaz çift eşanjörlü (ufak duvar tipiymiş, model vermediler), ferroli domitech (1500 TL civarı) ve eca confeo plus (1500 TL civarı) kombi önerileri aldık.

Bir de internette koçtaş'ta şöyle bir model buldum. Bu ürün nasıldır. Montaj ve nakliye ücretsiz yazmışlar. Montajdan kasıtları nedir ? Normal bir bayiden almakla , buradan almanın farkları nelerdir?

toplam bütçeniz ne kadar
    1000liraya da kombi var 3000liraya da.

bu da toplam bütçeyi etkiler 4000liraya yaptıracağınız komple sistem 6000liraya denk gelir
    evinize yoğuşmalı kombi olur. ama doğalgaz firmaları aksini söyleyebilir.bence dediklerine itibar etmeyin.
    bana da aynı şeyleri demişlerdi
    vakti zamanında

bende izmirdeyim evim sizinki gibi net 85 m2 evime yoğuşmalı kombi taktırdım
    size önerilen immergas modeli eolo mini veya yeni mini eolo modeli sanırım
    yazdıgınız ferroli domitech ve eca confeo plus piyasada kendi fiyat diliminde alacağınız en iyi kombilerden biridir
    domitech ve confeo plus 1500lira montaj dahil mi yoksa perakende satış fiyatı mı?
    çünkü nette her iki model 1200lira civarında

Toplam bütçemiz 4000 TL civarında. 85 m2 ev. Petek takılacak yerler : mutfak, çoçuk odası, yatak odası, oturma odası.

İzmir'de TÜRKGAZ firmasından teklif aldık. Vaillant ve Protherm markalarını öneriyor. Cihaz , montaj, petekler, döeşem ve işçilik 3500 - 4000 (cihaza göre) arası fiyat veriyor.

Cihaz olarak (yoğuşmalı, normal) ne seçelim sizce ?

türkgaz karşıyakada sanırım
    protherm kesinlikle önermem. arkadaşım bir evde kiracı olarak oturuyor. evde protherm lynx var. sıcak su kullanımında çok dalgalanma oluyor
    vaillant ın hangi modelini önerdiler size? sanırım vaillant 202-3-3- veya 202-3-5 modelini önermiş olmalılar
    eğer evinizin kullanım alanı net 85 m2 ise size yoğuşmalı kombi öneririm

bende izmirdeyim evim net 85m2 yoğuşmalı kombi kullanıyorum.memnunum
    yoğuşmalı kombi olarak

ferroli domicondens
    bosch condense 2000w
    eca confeo premix s
    ariston clas premıum
    demirdöküm nitromix öneririm

+

modülasyonlu dijital oda termostadı (yoğuşmalı kombi alırsanız bu termostat dan alın. tabi kombinize uyumlu olanından)

normal kombi önerilerim

ferroli domitech
    eca confeo plus
    vaillant 202-3-3
    vaillant 202-3-5
    ariston genus hermetik
    demirdöküm nitron
    bosch classic plus
    buderus u052

petek markası : demirdöküm plus

bence evinize çok sayıda firma çağırın. en uygun olana ve referansı iyi olana iş yaptırın.herşeyi belgelendirin
    aceleniz yoksa okullar kapandıktan sonra doğalgaz bağlattın. az da olsa fiyatlarda farkeder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 11 Nisan 2011; 21:01:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kocero3535

Arkadaşlar merhaba güncel olmayan tarafta disintegration arkadaşla görüşüyorduk bu tarafa da hyazmak istedim

Ev 80 - 85 m2 civarı

petekler ve vanalar ECA marka olucak, tesisat borusu olarak marka belirtmedi telefonla konuştum kompozit oksijen bariyerli olacağını iletti.

Bulunduğum konum itibari ile evim kışları 2-3 ay bayağı soğuk oluyor. fikir ve yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Merhaba,

Eviniz en üst kat ve yalıtımı yetersiz olsa da, yanlış hesaplamadıysam 5,60 metre olan petek mesafesi,
    - İzmir'in 1. derece ısı bölgesinde yer alması ve
    - Net ısıtma alanınızın en fazla 85 m2 olması
    gerekçeleriyle yoğuşmalı kombi uygulaması için yeterlidir.

Kolay gelsin!

• quote:

Arkadaşlar merhaba güncel olmayan tarafta disintegration arkadaşla görüşüyorduk bu tarafa da hyazmak istedim

Ev 80 - 85 m2 civarı

Merhaba eğer oksijen bariyerli boru kullanılıyorsa yoğuşmalı cihaz almamanız için hicbir neden kalmamış oluyor her bütceye uygun yoğuşmalı cihaz var tabi ilk önerimiz premix yoğuşmalı cihazlar olacaktır. Bütce yeterli değilse ozaman condens cihazları tercih edebilirsiniz. Yukardaki belirtmis olduğnuz cihazı tercih edebilirsiniz. Sisteme yoğuşmalı kombi alınacağını düşünerek soğuk dönemlerde düşük isletme değerlerinde derece yüksetlmeden yoğuşma yapma derecelerinde kombiyi sorunsuz kullanmanız için petek boyunu 6.5 mt seviyesine getirmenizde fayda var. Bu haliyle bile sorun olmaz fakat çok soğuk olduğu dönemlerde 30-50c dönüş suyu sıcaklığında kabaca 30-55 kazan sıcaklığında mekan tam olarak ısınamayabilir bu durumda kazan sıcaklığını yükseltmeniz gerekebilir. Bu nedenle en başında radyatör metrajını %20 civarında fazla tutmanın bir zararı olmaz 1 metre petek 70-100 tl fiyatı olan birşey sizinde 1 metre kadar eksik görünüyor. Salon hariç diğer odaları 1.20 ye cıkarmanız mutfak içinde 1 mt petek taktırmanız daha uygun olacaktır.
    Bosch olur başka marka olur seciminiz bütcenize uygun bir yoğuşmalı cihaz olsun

• quote:

Merhabalar,

Merhaba herşeyi yeni baştan yaptıracaksınız. Tesisatınız oksijen bariyerli boru olsun radyatör metrajınız oda oda belirtmemissiniz ama 6,5 mt civarında olsun dd plus,eca, ferroli,baymak,airfel bu markalardan radyatörler olabilir. Cihaz olarak yazdığınız cihazlar güzel cihazlar fakat fiyatları sorduğunuz yerde pahalı görünüyor ferroli ve eca 1150 tl fiyata internette satılıyor araştırabilirsiniz. Koçtaşta satılan beko bildiğimiz baymak cihaz direkt olarak baymak almanız daha doğru olacaktır. Cift eşanjör olayını önemsemeyin 1100-1200 tl aralığında tek eşanjörlü (aslında birleşik bitermik eşanjörlüdür) bir kombiyi tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır. Konvansiyonel kombiler için durum böyle. Tesisat yeni baştan olacağı için oksijen bariyerli boru kullanılacağını varsayarak size yoğuşmalı cihazları önereceğim. Bütceye uygun yoğuşmalı cihazları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. 1300 tl den başlayan fiyatlarla çeşitli markalar var bu sayfada bile ismi gecen modeller var bakıp araştırabilirsiniz. Yada sizin beğendiğiniz bir markanın size uygun modeline birlikte bakabiliriz. Eşanjöre vs hiç kafa yormayın siz en başında tesisata önem verin cihaz olayını kolay birşekilde hallederiz oksijen bariyerli boru ve yeterli düzeyde kaliteli bir radyatör ve tabiki doğru uygulama kaliteli işcilik önce bunlara önem verin cihaz işi çok kolay birlikte seceriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Orijinalden alıntı: mortim

selam üstadlar yeni ev aldım manisada evim 15 senelik dışardan yalıtımı yok 5' katt son kat çatı yalıtımı yok izocam kaplatmayı düşünüyorum çatıya.

oturma oda.15 mk
    yatak oda. 23 mk.
    ç oda.9 mk
    mutfak. 9 mk.
    antre.9 mek
    banyo bilinmiyor..

Çatınızın evinize denk gelen bölümüne izocam çatı şiltesi eklenmesi avantaj sağlayacaktır. Fazla pahalıya mal olmaz. Dış cephe yalıtımını yok kabul etmek gerekir sizde.
    Düşündüğünüz kombi olabilir. Fiyatı da uygun. Yeni nesil premix yoğuşmalı Ariston Clas yada Genus Premium da düşünebilirsiniz. Verimliliği SEDBUK testlerinde oldukça yüksek çıkmış, nette çözümsüz problemleri görünmeyen kombilerdir. Fiyatları da çok uygundur. Clas Premium, 1.360+50 TL eve teslim evde nakit ödeme kombitoptancisi.com da. Aynı kombinin zaman ayarlı geniş lcd ekrana ve yarı otomatik su doldurma özelliğine sahip olan modeli Genus Premium ise 1.550 +50 eve teslim, evde nakit ödeme aynı Sİtede.
    Kolay gelsin.
    Araştırmalarınızı bu yönden de yapın.

İlginiz için cok teşekkür ederim sayın sserin ve üstadlar.Ben bi konuda daha rahatsız edecegim petek boyları ve kullana bileceğim parçalar hakkında bilgi verebilirmisiniz.tek eşanjör ve civt eşanjör olması kombinin ne gibi avantajları olabilir...verceginiz bilgiler le gidip bi tesisatcı ile anlaşmayı düşünüyorumda..

2000 ddöküm nitro 1200 tl
    radyatör ddöküm 7,5 metre 840 tl
    radyatör vanası eca 14 aded 120 tl
    doğal gaz tesisatı 500 tl
    kalorifer tesisatı 450 tl
    havlu bant 1 adet 100
    kombi montaj seti 1 adet 50 tl
    selonoit vana 1 adet 60 tl
    alarm çihazı 1 adet 40 tl
    kombi dolabı 1 adet 100
    işçilik 1 adet 375

150 tl iskonto topla :3700 tl

görüştüğüm bi şirket bu fiyatı cıkardı nekadar doğrudur bilemediğim için bi sonuç elde edemedim bu pazar kiracım evi zorda olsa boşaltıyor artık 1,5 ay içinde evi yenileyim girmem lazım düğünüm varda şirketin cıkarmış olduğu hesap sizce iadael midir yardımlarınız için şimdiden teşekürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mortim -- 12 Nisan 2011; 5:31:30 >

• ilginiz için teşekkürler;

çıkardığım sonuç şu borular oksijen bariyerli olucak , boch condense 2000!i tercih edeceğim ve petek boyunu toplam 6,5 metreye çıkaracağım.
    Yalnız benim asker arkadaşım makine mühendisi ve ankarada doğal gaz işi yapıyor onu arayıp ondanda fikir aldım bana senin evin ufak yoğuşmalı almana gerek yok dedi.

quote:

quote:

Ev 80 - 85 m2 civarı

Merhaba eğer oksijen bariyerli boru kullanılıyorsa yoğuşmalı cihaz almamanız için hicbir neden kalmamış oluyor her bütceye uygun yoğuşmalı cihaz var tabi ilk önerimiz premix yoğuşmalı cihazlar olacaktır. Bütce yeterli değilse ozaman condens cihazları tercih edebilirsiniz. Yukardaki belirtmis olduğnuz cihazı tercih edebilirsiniz. Sisteme yoğuşmalı kombi alınacağını düşünerek soğuk dönemlerde düşük isletme değerlerinde derece yüksetlmeden yoğuşma yapma derecelerinde kombiyi sorunsuz kullanmanız için petek boyunu 6.5 mt seviyesine getirmenizde fayda var. Bu haliyle bile sorun olmaz fakat çok soğuk olduğu dönemlerde 30-50c dönüş suyu sıcaklığında kabaca 30-55 kazan sıcaklığında mekan tam olarak ısınamayabilir bu durumda kazan sıcaklığını yükseltmeniz gerekebilir. Bu nedenle en başında radyatör metrajını %20 civarında fazla tutmanın bir zararı olmaz 1 metre petek 70-100 tl fiyatı olan birşey sizinde 1 metre kadar eksik görünüyor. Salon hariç diğer odaları 1.20 ye cıkarmanız mutfak içinde 1 mt petek taktırmanız daha uygun olacaktır.
    Bosch olur başka marka olur seciminiz bütcenize uygun bir yoğuşmalı cihaz olsun

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.