Şimdi Ara

Schengen Vizesi Sorunu (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
724
Cevap
26
Favori
137.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: faithless35

quote:

Orijinalden alıntı: serhhan

quote:

yunanistan'ın bana gıcık gittiği vize.
    1. vize hollanda tek giriş 15 gün
    2. vize yunanistan multi 3 ay 15 gün
    3. vize yunanistan multi 6 ay 45 gün
    (şimdi düşüş başlıyor)
    4. vize yunanistan multi 3 ay 15 gün
    5. vize yunanistan 2 girişli 2 ay 15 gün.
    bu arada verdiğim evraklar hep standart. bankada en az 5 yıldan beri duran ve yıldan yıla artan 20 bin tl üzeri para, yine en az 3 yıllık ve devamlı artan 5 bin euro üzeri para, 2 ev tapusu. 10+ yıllık ssk. belki faydası olur diyerek son başvurumu çalışan olarak değil, 3 yılldan beri ortağı olduğum şirketi göstererek, ticaret odasından faaliyet belgesi alarak, işveren olarak yaptım. yine de düşüş devam etti. bu arada vizemi aldıktan sonra izmir'de yaşadığım için sakız adasına 1 - 3 gece kalmalı gittiğimi daha sonra diğer avrupa ülkelerine gittiğimi belirtmeliyim.

En az 6-7 kez adaya giriş-çıkış yapmanız lazım. Bu şekilde 5. vizem de 3 yıllık verdiler.

giriş çıkış yaptım ama her vizede adalara bir kez gittiysem kalan sürenin hepsinde diğer ülkelere gittim. O yüzden gıcık kaptılar herhalde :) Şu an 2 giriş hakkım var. Çok iyi kullanmak istiyorum. Adalara filan gitmeden direkt Almanyaya gideceğim 22 Ekim'de bakalım alacaklar mı Almanya'ya yoksa ilk olarak yunanistana gitmemişsiniz deyip sorun mu çıkartacaklar.

Eğer 1 gün Yunan 10 gün Almanya yaparsanız dediğiniz gibi vize sürenizi kısaltırlar.Almanya'ya, Yunanistan' a giriş-çıkış yaptıktan sonra gidin mutlaka... çünkü çok fazla didikliyorlar...

• Sonucu merakla bekliyoruz. Insallah sorunsuz bir şekilde giriş yaparsın. Almanlar'dan tırsıyorum ben 😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaelmaslim

Sonucu merakla bekliyoruz. Insallah sorunsuz bir şekilde giriş yaparsın. Almanlar'dan tırsıyorum ben 😁

İşlerimi tamamlayamadığım ve riske girmemek için 22 Ekim Almanya gezisini 11 kasım'a erteledim (arkadaşım iş için gidiyordu otel parası vermeyecektim ). Zaten 29 ekim tatilinde Samos adası'na gideceğim böylece 1 giriş hakkımı Yunanistan'da kullanmış olacağım. 2. giriş hakkımda başka ülkede sorun yaşamam diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karaelmaslim

Sonucu merakla bekliyoruz. Insallah sorunsuz bir şekilde giriş yaparsın. Almanlar'dan tırsıyorum ben 😁

İşlerimi tamamlayamadığım ve riske girmemek için 22 Ekim Almanya gezisini 11 kasım'a erteledim (arkadaşım iş için gidiyordu otel parası vermeyecektim ). Zaten 29 ekim tatilinde Samos adası'na gideceğim böylece 1 giriş hakkımı Yunanistan'da kullanmış olacağım. 2. giriş hakkımda başka ülkede sorun yaşamam diye düşünüyorum.

Öyleyse sorun yaşamazsınız. Gelecek yıl Mayıs'ta Almanya planım var. Daha önce italyadan 2013'te aldığım 180/30 ve 2015 Mayıs'ta aldığım 180/90 günlük Şengen vizem var. Mayıs 2016'ta Italyadan Şengen alıp direk Almanya'dan giriş yapsam nasıl olur acep? Yalan yok tırsıyorum bu Alamanlar'dan. Olmadı İstanbul - Roma - Düsseldorf (veya Köln) yapacağım mecbur. Almanya'dan vizeye başvursam alırım ama italyadan 3.şengenim olacağı için 1 yıl almak için zorlayacağım. Bu arada hayırlı yolculuklar.😊

• arkadaşlar selamlar, 2016 şubat 19-21 arası hollanda, mayıs 16-19 arası isviçre ye gideceğim, Schengen vizesine ne zaman başvurmalıyım sizce ? iki ülke içinde tek vize ile gidebilirim değil mi ?
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: repla83

arkadaşlar selamlar, 2016 şubat 19-21 arası hollanda, mayıs 16-19 arası isviçre ye gideceğim, Schengen vizesine ne zaman başvurmalıyım sizce ? iki ülke içinde tek vize ile gidebilirim değil mi ?
    teşekkürler

İki ülkeye de tek vize ile girebilirsin.Yaklaşık olarak 30-45 gün önce başvurursanız yeterli bence.Sonuçta 15-20 gün yasal prosedür olarak bekletebiliyorlar.Tabi randevu almanız lazım öncelikle bunu dikkate alın.
  • Arkadaslar oncelikle fransada olenlere rahmet ailelerine bassagligi dilerim. Aralık ayının 2sinde gerçekleştireceğim Hollanda gezim için Shengen vizesine ilkkez başvurucam şimdi şöyle bir sorum var Fransa'da gerçekleştirilen bu vahim olay vize almamda sıkıntı yaratır mı ? İkinci sorum ise herhangi bir sigortam bulunmamaktadır dolayısıyla babamı sponsor olarak gösteren bir dilekçe hazırlayacağız benim gibi olup vize alabilen varsa cevaplarsa çok sevinirim.

Edit : Hollanda konsolosğundaki randevum 19 kasımda Türkiye'den çıkış tarihim aralık 2 de yetişir mi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çalışma hayatımda avrupa ülkesinde çalışmak istiyorum..Şöyle söyliyim 2 aylık londra tecrübem var.Yeşil pasaportum var.4 5 tane sertifika.. 2 yabancı dile gidiyorum..liseden turizm otelcilik mezunuyum..Şu an lisansta turizmde alakalı okuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiazLou -- 20 Kasım 2015; 3:34:28 >
  • İstedikleri olmaya başladı artık, İslamı dünyaya kötülemeyi başarıyorlar. Şu saatten sonra schengen çok ciddi derecede zorlaşıcaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C_many

Arkadaslar oncelikle fransada olenlere rahmet ailelerine bassagligi dilerim. Aralık ayının 2sinde gerçekleştireceğim Hollanda gezim için Shengen vizesine ilkkez başvurucam şimdi şöyle bir sorum var Fransa'da gerçekleştirilen bu vahim olay vize almamda sıkıntı yaratır mı ? İkinci sorum ise herhangi bir sigortam bulunmamaktadır dolayısıyla babamı sponsor olarak gösteren bir dilekçe hazırlayacağız benim gibi olup vize alabilen varsa cevaplarsa çok sevinirim.

Edit : Hollanda konsolosğundaki randevum 19 kasımda Türkiye'den çıkış tarihim aralık 2 de yetişir mi ?

Babanızın maddi durumu sağlam ise ve bunu belgeleyebiliyorsanız ve işid'çi tipiniz yoksa bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Başvuru tarihi ile çıkış tarihi arasındaki gün sayısı ise normal şartlarda yeterli. Ancak yılbaşına doğru olduğu için iş yükleri fazla olacaktır diye düşünüyorum. Bu yüzden belgeleri hatasız hazırlayın bir daha gelme gitme olmasın.

• faithless35 F kullanıcısına yanıt
    Aslına bakarsanız ben Avukatım ancak Bağlı bulunduğunmuz meslek kuruluşu olan Türkiye Barolar Birliği Staj dönemimiz boyunca bizim sigortalı olarak çalışmamızı yasaklamıştır. İşbu sebeple sigortasız olarak geçirdiğim staj süremden sonra avukatlık ruhsatımı almış bulunsam dahi Sigorta için gerekli evrakları tamamlayamamış bulunmaktayım. Randevu dün öğlen saat 1 deydi ben herşeyi eksiksiz olarak hazırladım yani yeterli evrak var dediler. Şimdi şöyle bir soru daha sorsam ben eğer tek girişli Shengen vizesi alırsam bu vizeyle Almanyadaki arkadaşımın yanına da gidebilir miyim? Çünkü vizenin kapsamında tek Hollanda bulunmaktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C_many

Aslına bakarsanız ben Avukatım ancak Bağlı bulunduğunmuz meslek kuruluşu olan Türkiye Barolar Birliği Staj dönemimiz boyunca bizim sigortalı olarak çalışmamızı yasaklamıştır. İşbu sebeple sigortasız olarak geçirdiğim staj süremden sonra avukatlık ruhsatımı almış bulunsam dahi Sigorta için gerekli evrakları tamamlayamamış bulunmaktayım. Randevu dün öğlen saat 1 deydi ben herşeyi eksiksiz olarak hazırladım yani yeterli evrak var dediler. Şimdi şöyle bir soru daha sorsam ben eğer tek girişli Shengen vizesi alırsam bu vizeyle Almanyadaki arkadaşımın yanına da gidebilir miyim? Çünkü vizenin kapsamında tek Hollanda bulunmaktadır.

Evet, gidebilirsiniz. Tüm schengen ülkelerini tek bir ülke gibi düşünün. Birinden girip diğerlerine serbestçe geçebilirsiniz. İki schengen ülkesi arasında uçakla bizim yurt içinde istanbul - ankara uçtuğumuz gibi pasaport kontrolü olmadan uçabilirsiniz. Normalde sınırlarda kontrol de yoktu. Ancak son Paris saldırısından sonra kontrol başlamış olabilir ama sizin için sıkıntı olacağını düşünmüyorum, olası bir sınır kontrolünde vizenizi kontrol edip dönüş biletini sorabilirler. Vizeniz tek girişli olduğunda schengen bölgesini bir kez terk ettikten sonra vizenizin bitmesine zaman bile olsa yeni bir vize almadan tekrar giriş yapamazsınız.

• Merhaba

bir suredir yurtdisinda calismaktayim ve turistik amacli avrupa seyahati icin schengen vizesi basvurusunda bulunmayi planliyorum. Ancak benden istenecek evraklar arasinda -sirket vergi levhasi -resmi gazete kopyasi -imza sirkuleri gibi evraklar olacak. Calistigim firma yabanci ve boyle evraklari olmadigina eminim. Nasil bir yol izlemem gerekmekte, yurtdisinda calisip da schengen e basvurmus olan varsa ve yardimci olursa cok sevinirim.
  • Hiçbir sorun olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faithless35 -- 20 Aralık 2015; 20:30:08 >
  • Yakında viZe alan var mı hangi ulke kac ay

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • u3u7k U kullanıcısına yanıt
    Çalıştığınız firma yabancı'da olsa kurulduğu ülkeye göre gerçekten böyle bir şirketin var olduğunu gösteren belgeleri mutlaka vardır. Bunlar 2-3 tanesine ulaşsanız yeterli olur diye düşünüyorum.
    sunlari buldum arastirmalarim sonucu,

- original salary & work certificate (salary, position held, duration of authorized vacation, date of employement)
    - working permit (issued by the ministry)
    - Authorized signature (issued by the ministry)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u3u7k -- 22 Aralık 2015; 0:38:54 >
  • u3u7k U kullanıcısına yanıt
    Bence gayet yeterli. siz başvurunuzu yapın. Zaten yeterli gelmez ise size tamamlamanız için zaman verirler. Hangi ülkeye başvurmayı düşünüyorsunuz ?
  • Merhaba arkadaşlar 17 aralıkta hollanda vizesine başvurmuştum altunizade vfs global ofisinden. Turistik vize için. bugün pasaportum verilmiş kargoya çıkıcak. olumlu yada olumsuz sonucu nasıl öğrenebilirim ?
    evrak tamamlama kismina girmek istemiyorum calistigim firmadan herseyi tek seferde alip basvuru yapmak istiyorum (tabiki ek evrak isterlerse yapacak bisey yok ancak tekrar calistigim ulkeye geri donup evrak toparlayip tekrar TR ye gittigimde evraklari teslim edebilirim bu da bana cok zaman kaybettirir.)

ulke konusunda da ikilemdeyim. Fransaya gitmek istiyorum ama fransiz vizesi genelde tatil suresi kadar cikiyor ya da max 1-3 ay. (onceki schengen vizelerim hep 1-2 hafta ya da 1-2 aylik cikti) ancak yunanistandan basvurup 1 yillik almak istiyorum. (En son yunanistan vize basvurusunda 1 yili direk verdiler eksik evrak olmasina ragmen)
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.