Şimdi Ara

KAPORA VERDI GERI VERMELIMIYIM LUTFEN YARDIM EDIN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
1
Favori
57.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugun araba mı sattım. Daha dogrusu satamadım. Olay şöyle oldu.
    Benim mesleğim gereği çok zamanım olmuyor.Sadece pazar gunleri işte.3-4 haftadır da pazarlarımı da bu işe ayırıyorum.Arabamı bugun elden çıkarıp daha önceden karar verdiğim bir arabayı alacaktım.Artık ne olursa olsun bugun en iyi veren adama satacaktım.En son bi galerici aracılığıla bi adamla anlaştık.Galerici arabaya bindi surdu bir sorunu yok temiz vs dedi.Bende kusurlarını eksiklerini adamlara söylemiştim zaten.Neyse fiyatı konuştuk anlaştık yarın sabah bulusup notere geçecektik.Adam bana 300 tl kapora bıraktı.Yarın sabah görüşürüz dedik ayrıldık.Neyse aradan 5-6 saat geçti adam aradı ve ben almaktan vazgeçtim eşim o tarz bisey istemiyor dedi.Bende haliyle o an sinirlendim adamla biraz atışıp telefonu kapattım. Daha sonra tekrar aradı ve kaporayı geri verip vermeyeceğimi sordu.Bende kapora geri verilmez dedim konuyu kapattım.. Ama şimdi vicdanım rahat değil.Geri ver diyen de oldu verme diyen de oldu. Sizce ne yapmalıyım? lutfen yardım edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: acs_00

quote:

Orijinalden alıntı: ozguradam1

valla adam normal memur,öğretmen v.s. bir meslek grubunda çalışıyorsa ve sizin aracınız 50-60bin gibi bir değeri yoksa kaporayı geri vermenizi tavsiye ediyorum.büyüklük sizde kalsın.zaten sizi zorlamamış kapora için.vermezseniz vicdanınız rahat etmez

aracın değerı 12 bın tl. Adamda herhalde servis soförüydü. Oyle bi iş yapıyordu yada. Herhalde geri vereceğim.

Alıntıları Göster
    Geri ver gitsin kardeş.

En azından için rahat olur ..
    quote:

Orijinalden alıntı: acs_00

quote:

Orijinalden alıntı: ozguradam1

valla adam normal memur,öğretmen v.s. bir meslek grubunda çalışıyorsa ve sizin aracınız 50-60bin gibi bir değeri yoksa kaporayı geri vermenizi tavsiye ediyorum.büyüklük sizde kalsın.zaten sizi zorlamamış kapora için.vermezseniz vicdanınız rahat etmez

aracın değerı 12 bın tl. Adamda herhalde servis soförüydü. Oyle bi iş yapıyordu yada. Herhalde geri vereceğim.

kardeş 12bin tllik araba için 300 tl çok para.adam şimdi uyuyamıyordur belki.geri ver gitsin.bir bakarsın diğer dünyada bir günahının kefareti olur senin için
  • Kaporayı vermeden önce kapora sözleşmesini iyice okumanız gerekiyor. Normalde beğenilmeyen bir malın 30 gün içerisinde iadesi varken, kaporanın iadesinin olmaması çok saçma.

Ayrıca kaporada 2 taraf içinde tehdit oluşturan maddeler olmalı, sadece bir taraf için değil.

Şu yazıyı çok detaylı okuyun.http://fatihdemir.com.tr/kapora-sozlesmesi-nedir/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.