Şimdi Ara

Kullandığımız Android programlarını yazalım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.481
Cevap
72
Favori
148.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Herkes buraya kullandığı Android programlarını tek tek yazarsa, birçok kişi faydalanabilir. Yanlız programları yazarken kısaca beğenilen özellikler, faydalar gibi bilgiler verilirse herkes için faydalı olur diye düşünüyorum...

Teşekkürler

• İyi olur. İlk sen başla başlığı açan kişi olarak... bizde ardından gelelim
  • Ben başlayayım

Şu an için:

Andtask - Arkada çalışan programları kapatmak için faydalı güzel bir program

IGO8 Myway - En güzel navigasyon programlarından birisi

SlideMe - Android Market alternatifi ancak Android Market kadar program yok... Onun yerine apk dosyalarını sd karta atıp ordan yüklüyorum.

Midomi Soundhound - İsmini bilmediğiniz bir müziği bulabilirsiniz. Yararlı bir program bence

Battery Life Widget - Anasayfa da ne kadar pilinizin kaldığını gösteriyor
  • Birkaç tane de ben yazayım o vakit

Rockplayer: Film izlemek için
    Bubble: Su terazisi :) (benim gibi ameleler için)
    EasyFilter: Sapığınız varsa tavsiye olunur
    Compass: Pusula
    Ebuddy: msn, yahoo, icq vs messenger programı
    Factbook: Dünyanın tüm ülkeleri hakkında genel bilgiler (ingilizce
  • Benim şu anda telefonumda yüklü olan (dün JPK'ya geçmiştim) uygulamalarım şunlar:
    AppBrain: Market uygulaması
    Appsaver: Telefonda bulunan herhangi bir uygulamanın apk kurulum dosyasını hazırlıyor.
    Astro File Manager: Dosya yöneticisi uygulaması
    Barkod Tarayıcı: Barkod tarayıcısı uygulaması
    Bubble: Su Terazisi uygulaması
    Extended Controls: Çeşitli yararlı özellikleri olan bir widget uygulaması (Yazılarımda hangi özellikleri olduğunu tek tek anlatmıştım.)
    Facebook: Facebook uygulaması
    Linpack For Android: Performans test uygulaması
    Yahoo Mail: Yahoo mail uygulaması
    Market Access: Market uygulaması
    MSN Droid: MSN uygulaması (henüz denemedim sadece kurdum)
    Motonav: Navigasyon uygulaması (henüz kullanmadım)
    My Tracks: GPS ve Google Maps ile birlikte çalışan Google'a ait bir uygulama. Güzergahınızı kaydedip Google Maps'ten görebiliyorsunuz.
    Ndrive: Navigasyon programı.
    NFS Shift: Need For Speed oyunu
    Phone Usage: Telefon kullanımıyla ilgili istatistikler gösteren bir uygulama.
    Quadrant Standard: performans test uygulaması
    Root Explorer: Dosya yöneticisi uygulaması
    SayMyName: Telefonda çağrı aldığınızda arayan kişinin ismini söylüyor.
    SGS Info: Telefon hakkında bilgiler alabileceğiniz gizli kodlar olan bir uygulama.
    SGS Tools: SGS Info benzeri bir uygulama
    SlideMe SAM3.5: Market uygulaması
    SMS Backup&Restore: SMS'lerinizin yedeğini alabileceğiniz ve sonra yeniden geri yükleyebileceğiniz bir uygulama
    Speed Test: 3G veya Wifi internet hızınızı ölçen bir uygulama (www.speedtest.net sitesinin android uygulaması)
    System Info Widget: Çeşitli bilgileri widget olarak verebilen bir uygulama
    Talking Tom: Kedi :)
    Track My Life: Yeni yükledim. My Tracks benzeri bir uygulama. Henüz kullanmadım.
    TrackerBooster: GPS sinyalini güçlendiren bir uygulama. (Henüz bir faydasını göremedim)
    TrafficStats: İnternet kullanım istatistiklerini gösteren bir uygulama. Hangi program ne kadar veri alışverişi yapmış, GSM'den yani 3G/EDGE/GPRS veya Wifi'den ne kadar veri alış verişi yapmış gösteriyor.
    Twitter: Twitter uygulaması
    Uninstaller: Kullanma ihtiyacı hissetmediğim uygulama kaldırma uygulaması
    Weather: Gerçek adı Animated Weather olan güzel bir hava durumu uygulaması
    Weather Widgets: Ana sayfada saat ve hava durumunu birlikte görebileceğiniz bir widget
    Wifi Analyzer: Etraftaki Wifi sinyallerini analiz edip hangi kanalları kullandığını gösteren bir uygulama
    Wifi File Explorer: Wifi üzerinden dosya alış verişi yapmaya yarayan ama benden her işlem için para isteyen bir uygulama
    WiFinder: Kablosuz ağları arayan bir uygulama

• Sizce en iyi market uygulaması, en çok uygulama olan, android markete en yakın olan uygulama hangisidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spy1983

Sizce en iyi market uygulaması, en çok uygulama olan, android markete en yakın olan uygulama hangisidir?

Bilmem saymadım
    Şaka bir yana appbrainden bazı şeyleri aradığımda direk markete gitti. Şu anda çok fazla kullanmış değilim.
  • app catogerise : adı üstünde uygulamalrı katogeri edip hızlı ulaşmayı sağlayan bir program

bubble : su terazisi programı

metal dedector: eğlence amaçlı bir uygulama metal dedektöür gibi davranıyor ama büyük ihtimalle manyetik alana ve pillere daha çok tepki veriyor:)

motonav : gps uygulaması güzel bir program ama ben çok verim alamadım şöyleki bulunduğun yeri kendin belirlemek zorundsaın kendi otomotaik bulmuyor yada ben beceremedim :)

ninja kaka : can sıkıntısına birebir özellikle birilerine kızarsanız meyvalaraı parçalamak keyifli..

shazam : benim gibi aman şu parça neydi diye düşünüp takıntı yapan biri iseniz muazzam bir program programı açın müziği dinletin size o parçayla ilgili her türlü bilgiyi veriri...

Ppt remote : laptopunuzla wifi veya bluetooth ile bağlanıp power point sunumunuzu uzaktan gerçekleştiriyorsunuz ( ileri geri felan )

adobe reader : pdf dosyalarınızı okuyabileceğiniz adobenin kendi programı ...

photoshop express : fotoğragf veya resimlerinize çeşitli efekt ler verebileceğiniz çok keyifli bir program masa üstü photoshop kadar ileri değil tabi ama baya keyifli ileridede çok gelişeceğini düşündüğüm bir uygulama özellikle tablet android veya ıpad ler yaygınlaştıkça...

Endomofdo : Daha denemedim ama bu hafta sonu deneyeceğim Gps üzerinden yapacağınız sporu seöiyorsunuz geniş bir katogorisi var ( yüzmeden tutunda kaykaya kadar ) zamnınızı ne kadar sporyaptığınızı kullandığınız parkura kadar harita üzerinden gösteriyor... hatta kalp atışınız nabzınızı felan tutuyor ama onun için ekstra bir aparat gerekli sanırım :) deneyince yazarım buraya

retro camera :) çeşitli kameralar var onalrı kullanarak fotlara efekt veriyorsunuz çok keyifli bir program ama free versiyonu olduğu için çok yüksek çözünürlük yok ama denemenizi tavsiye ederim...

file manager : dosya yönetme programı kopyala yapıştır apk aç felan dosya yerlerini değiştir astro yal aynı ben bunu kullanıyorum güzel program...

vignette : gördüğüm en başarılı camera uygulamalarından bir tane ama malesef paralı ben demo versiyonunu kullandım süper özellikler var büyük bir ihtimalle alacam :)

compass : pusula çok çeşitli pusulalar var gps le yer konumu yapıp enlem boylamda veriyor

wifi file explorer : wifi ile dosya paylaşmaya yarıyor daha denemdim kaan arlının haftanın uygulama videolarındada bulabilirsiniz.

barcode scanner : olmazsa olmazlardan barcode okuma programı

arc media : film izleme programı geniş bir media kütüp hanesi var neredeeyse oynatmadığı format yok gibi

laputa : ıbook gibi bir uygulama bir kütüphane diyebiliriz kitap indirip raflara dizebileceğiniz bir program ama ben türkçe kitap bulamadığım için büyük bir ihtimalle kaldıracağım zaten pdf ten okuyorum :)

abduction : zıplayan ineğimizi düşürmeden uzaylgemisine ulaştırıyoruz keyifli bir oyun iki ara bir derede oynaya biliyorsunuz tavsiye ederim :)

smart measure : kamerayla önce bulunduğunuz noktayı yada orgin işretliyorsunuz sonra ölçüm yapacağınız diyer mesafeyi size az biraz yanılmalıda olsa kamera marifet ile ölçüm yapıyor deneyin çok seveceksiniz....

automatic task killer : telefonunuz boştayken gereksiz uygulamaları kapatan bir program olmazssa olmazladan mutlaka kurun...
    benden bu kadar yine ekler sem yazarım buraya :)

• Es File Explorer: Dosya yöneticisi, uygulama kurmak için vs.
    Talking Clock: Konuşan saat (İngilizce)
    Namaz Vakitleri: Namaz vakitlerini Diyanet İşleri Başkanlığının sitesinden aylık olarak indiriyor. Ezan okuma özelliği de varmış ama kullanmıyorum.
    Adobe Reader: PDF dosyaları okumak için.
    Advanced Task Killer: Arka planda çalışan uygulamaları kapatmak için.
    ADW Launcher: Vazgeçilmez launcherimiz. :)
    APNDroid: İnternet bağlantısını kesmek için.
    Barkod tarayıcısı: QR kodundan kolayca uygulama bulup yüklemek için.
    Compass: Pusula
    eBuddy: IM uygulaması (Bir çok protokolü destekliyor.)
    Google Translate: Tercüme uygulaması.
    Lapstop: Kronometre.
    Terminal Emulatör: Linux'ten alışık olduğumuz uç birim uygulaması benzeri.
    xPiano: Piyano programı içinde değişik enstrümanlar da var.
    Advanced Call Manager: Gelen/Giden arama yöneticisi. (İstenmeyen numaraları engelleme. Belirli saatlerden sonra sadece rehberden kabul etme vs.)
    ConvertPad Unit Converter: Ölçü birimlerini birbirine çevirir.
    Metal Detector: Metal dedektörü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkaneker -- 28 Eylül 2010; 2:21:30 >

• Mvideoplayer: rockplayer alternatifi film oynatıcı, en iyilerden
    Convertpad: uzunluk genişlik ağırlık alan... bir çok ölçüyü birbirine çeviren program
    App lock: istediğiniz uygulamalar şifre girmeden çalışmasın, ekmeğinizi elletmeyin
    Postitdesk: masaüstüne sarı kağıtlarda notlar koymak için
    Stopwatch: kronometre ve geriye sayım uygulaması. güzel bir arayüzü var.

Arkadaşlar birde bi program tavsiyesi isteyeceğim
    Daha önce symbian da kullanmıştım. İstediğiniz numaraları giriyorsunuz, o numaralar arar aramaz meşgule düşürüyor, o numaralardan mesaj gelince hiç ses çıkarmıyor, haber vermiyor. Sonra siz bu programa girip kim ne zaman aramış meşgule düşmüş, kim ne mesaj atmış görüyorsunuz.
    Ama bu programa giriş şifreyle sadece. Symbianda mcleaner dı adı. Androidde varmı bunun benzeri bildiğiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: noqturno
    Daha önce symbian da kullanmıştım. İstediğiniz numaraları giriyorsunuz, o numaralar arar aramaz meşgule düşürüyor, o numaralardan mesaj gelince hiç ses çıkarmıyor, haber vermiyor. Sonra siz bu programa girip kim ne zaman aramış meşgule düşmüş, kim ne mesaj atmış görüyorsunuz.
    Ama bu programa giriş şifreyle sadece. Symbianda mcleaner dı adı. Androidde varmı bunun benzeri bildiğiniz?

Yukarıdaki mesajda yazmıştım. Advanced Call Manager bir dene.
  • Touchdown türevi widget ile desteklenen bir uygulama bilen varmı? Varsa marketten mi nereden edinebilirim?

• Başlık çok güzel olmuş bende radyo dinlemek isteyenlere tüm dünyadaki radyoları dinleyebilecekleri bir program tavsiye ediyorum TuneIn markette çok güzel bir program.
  • beyler bu uygulamalar markette var mı ?
    bedava mı ?
    bedava olmayanların link leri varsa payşaşabilirler mi ;?

mesala
    IGO8 Myway android versiyonununun linkine verebilrimisiniz ?
  • Ne yazıkki forumda bu tarz linkler paylaşılamıyor. Ancak biraz arama motorlarında araştırırsanız igo myway diye yazarsanız çıkacaktır

Ben yükledim oldukça güzel :)

quote:

Orijinalden alıntı: Ghaneli

beyler bu uygulamalar markette var mı ?
    bedava mı ?

mesala
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

Benim şu anda telefonumda yüklü olan (dün JPK'ya geçmiştim) uygulamalarım şunlar:
    AppBrain: Market uygulaması
    Appsaver: Telefonda bulunan herhangi bir uygulamanın apk kurulum dosyasını hazırlıyor.
    Astro File Manager: Dosya yöneticisi uygulaması
    Barkod Tarayıcı: Barkod tarayıcısı uygulaması
    Bubble: Su Terazisi uygulaması
    Extended Controls: Çeşitli yararlı özellikleri olan bir widget uygulaması (Yazılarımda hangi özellikleri olduğunu tek tek anlatmıştım.)
    Facebook: Facebook uygulaması
    Linpack For Android: Performans test uygulaması
    Yahoo Mail: Yahoo mail uygulaması
    Market Access: Market uygulaması
    MSN Droid: MSN uygulaması (henüz denemedim sadece kurdum)
    Motonav: Navigasyon uygulaması (henüz kullanmadım)
    My Tracks: GPS ve Google Maps ile birlikte çalışan Google'a ait bir uygulama. Güzergahınızı kaydedip Google Maps'ten görebiliyorsunuz.
    Ndrive: Navigasyon programı.
    NFS Shift: Need For Speed oyunu
    Phone Usage: Telefon kullanımıyla ilgili istatistikler gösteren bir uygulama.
    Quadrant Standard: performans test uygulaması
    Root Explorer: Dosya yöneticisi uygulaması
    SayMyName: Telefonda çağrı aldığınızda arayan kişinin ismini söylüyor.
    SGS Info: Telefon hakkında bilgiler alabileceğiniz gizli kodlar olan bir uygulama.
    SGS Tools: SGS Info benzeri bir uygulama
    SlideMe SAM3.5: Market uygulaması
    SMS Backup&Restore: SMS'lerinizin yedeğini alabileceğiniz ve sonra yeniden geri yükleyebileceğiniz bir uygulama
    Speed Test: 3G veya Wifi internet hızınızı ölçen bir uygulama (www.speedtest.net sitesinin android uygulaması)
    System Info Widget: Çeşitli bilgileri widget olarak verebilen bir uygulama
    Talking Tom: Kedi :)
    Track My Life: Yeni yükledim. My Tracks benzeri bir uygulama. Henüz kullanmadım.
    TrackerBooster: GPS sinyalini güçlendiren bir uygulama. (Henüz bir faydasını göremedim)
    TrafficStats: İnternet kullanım istatistiklerini gösteren bir uygulama. Hangi program ne kadar veri alışverişi yapmış, GSM'den yani 3G/EDGE/GPRS veya Wifi'den ne kadar veri alış verişi yapmış gösteriyor.
    Twitter: Twitter uygulaması
    Uninstaller: Kullanma ihtiyacı hissetmediğim uygulama kaldırma uygulaması
    Weather: Gerçek adı Animated Weather olan güzel bir hava durumu uygulaması
    Weather Widgets: Ana sayfada saat ve hava durumunu birlikte görebileceğiniz bir widget
    Wifi Analyzer: Etraftaki Wifi sinyallerini analiz edip hangi kanalları kullandığını gösteren bir uygulama
    Wifi File Explorer: Wifi üzerinden dosya alış verişi yapmaya yarayan ama benden her işlem için para isteyen bir uygulama
    WiFinder: Kablosuz ağları arayan bir uygulama

NFS Shift'i nasıl kurdun hocam. Bi yerden bulup indirdim. Ama 90 mb gibi birşey. Uygulamalar hafıza kartına kurulmasına rağmen bunu kuramadım telefona. Yetmiyor diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: serkaneker
    quote:

Orijinalden alıntı: noqturno

Yukarıdaki mesajda yazmıştım. Advanced Call Manager bir dene.

Hocam teşekkürler yalnız o olmaz. Şifreleme özelliği yok. Bana Şifreyle girilebilen bir program lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Ghaneli

beyler bu uygulamalar markette var mı ?
    bedava mı ?

mesala

Uygulamalar genelde markette var. Igo MyWay, Galaxy S'te çalışmıyor. Daha doğrusu ekranın 4'te 1'inde çalışıyor. IGO büyük ekranlar için MOTONAV adında bir program çıkarmış ama IGO 8'in yerini asla tutmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoMuS

NFS Shift'i nasıl kurdun hocam. Bi yerden bulup indirdim. Ama 90 mb gibi birşey. Uygulamalar hafıza kartına kurulmasına rağmen bunu kuramadım telefona. Yetmiyor diyor

Özel bir çaba sarfetmedim. Üstüne tıkladım ve yükle dedim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.