Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (1312. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.711.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13101311131213131314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İş oraya gidecek gibi.
  • C4_1400 C kullanıcısına yanıt
    4 ayda 8-9 bin.km hiç hiç az değil 4 lira 9 taksit Marjeti düşün istersen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • metinorhan34 M kullanıcısına yanıt
    Bende i30 GDI+otm var. Aynı motor aynı şanzıman aynı naneyi yiyor. Ben binlerce km hesapladım %6-7 eksik hesaplıyordu. Daha önce Honda vardı yol bilgisayarı neredeyse birebir çıkardı. Shell filan işi değil, bu gurup hem yakıyor hem eksik hesaplıyor. LPG'den başka çare yok.
  • Arkadaşlar 2014 Concept Plus AT ile devam ediyoruz yola :)

İlk deneyimim anlatıyım. Öncesinde arkadaşların kısa mesafe sürmüştüm ama bişey anlamamıştım tabi ama uzun yolda tam 875 km babam ve ben kullanınca ne olduğunu anladım :D

1- Şanzıman harika. Buz gibi Tork konvektörlü belli vitesler değiştiğini hissediyorsunuz cvt gibi değil :) Rahatsız etmiyor çok konforlu ama gerçek bir dişlisi olan şanzıman olduğunu anlıyorsun çok güzel. Gaz basışa göre vites düşürmesi heleki 110 la giderken 3 vites birden düşürmesi mükemmel.... Hemde yapısından kaynaklı 2500-3000 devirlerde aynı rampayı manuelden daha iyi çıkıyor şaka yada abartma değil gerçek
    2-Eski kasasına göre yalıtım acaip iyi motor sesi bu yüzden yok gibi bişey rüzgar seside az tabiki leş gibi hankook lastikler yüzüne yol gürültüsü tabikide var :)
    Performan konusuna gelirsek pek fark yok daha iyisi uzun yolda 160la giderken 3200-3300 devirle gidiyor buda aşırı ekonomik oluyor. 110 lada anlık tüketim aynı 160 lada anlık tüketim aynı :D 9.2 lt yaktı heleki İzmir Tire mersine gelirken ödemiş salihli arası abov bu geldiğim hızlarda 120 altına düz yolda düşmedik. Manuel olsa 11-12 rahat görürdü :D Bu yüzden para varsa otomatik olsun.

• ccecy C kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Bende 2014 Sportage var. 875 km uzun yol yaptım. Evin önünde 9.2 lt gösteriyordu. Sonrasında benzin aldım ve benzini hep 4.33 den aldım. 325 lira yakmış ve bu da 8.5 LTye tekabül ediyor. Benimki normalden yaktığından fazla gösteriyor :)

Dediğinize katılıyorum bu araçlara LPG şart...
  • YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Acele karar vermeyin. Bir kaç depo sıfırlayın sonra bakın. 9,2 ise en az 9,6 yakmıştır.
    Bundan sonra dert değil yarın inş Lpg takılıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Bundan sonra dert değil yarın inş Lpg takılıyor :)

Hayırlı olsun. Kusura bakmayın ancak imzanızda marjet sıvı LPG gördüm. Onu taktıracaksınız sanırım. Nasıl bir şey merak ediyorum. Daha önce uygulayanlarla görüştünüz umarım. Bende Prins var çok sağlıklı. 2 yıldır kullanıyorum, taktırdıktan sonra bayiye uğramadım. 1.89'dan aldım en son LPG yi.
    Ben Marjetin ne olduğunu biliyorum. Bir çok insana taktırmasına vesile oldum yönlendirme yaptım. 4250 9 taksit fiyatı ve yerli malı

• Alalı bir yılı geçmesine rağmen bugün ilk kez uzun yol sayılabilecek bir mesafede kullandım. Ankara merkezden soğuksu milli parkına 94 km 7.8 litre ile gittim (ortalama hız: 74 km/s). Ama yandex yüzünden saçma sapan köy yollarına girdim. 7-7.2 ile çok rahat tamamlanırdı olmasa. Dönüşte yüksekten gelmenin de avantajı olduğu için 6.2 litre (ortalama hız: 78 km/s).
    Genelde 2000 devir civarı kullandım. Klima full açıktı.

Açıkçası bu tüketim değerleri beni çok mutlu etti. Ankara yoğun trafiğinde sadece şehiriçi kullanımda 12 litrenin altını hiç görmemiştim. (ortalama hız 19 km/s)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaistlinXX -- 12 Ağustos 2016; 19:23:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaistlinXX

Alalı bir yılı geçmesine rağmen bugün ilk kez uzun yol sayılabilecek bir mesafede kullandım. Ankara merkezden soğuksu milli parkına 94 km 7.8 litre ile gittim (ortalama hız: 74 km/s). Ama yandex yüzünden saçma sapan köy yollarına girdim. 7-7.2 ile çok rahat tamamlanırdı olmasa. Dönüşte yüksekten gelmenin de avantajı olduğu için 6.2 litre (ortalama hız: 78 km/s).
    Genelde 2000 devir civarı kullandım.

Açıkçası bu tüketim değerleri beni çok mutlu etti. Ankara yoğun trafiğinde sadece şehiriçi kullanımda 12 litrenin altını hiç görmemiştim. (ortalama hız 19 km/s)

Here navigasyonu denemenizi tavsiye ederim.
  • https://forum.donanimhaber.com/m_119504122//tm.htm#119508053 Aracımı Marjet sıvı LPG taktırdım merak edenler konuyu takip etsinler değerleri ordan paylaşıcam
    Sıvı sistem taktıran bazı kişiler sistemin çok gürültülü çalıştığından şikayetçilerdi. Siz bu konuda ne diyorsunuz?
  • RaistlinXX kullanıcısına yanıt
    Benim sesten şikayetim yok çünkü giderken duymuyorum. Heleki klima açıksa rölantide bile duymak imkansız... Sadece arkada oturan rölantide duyabilir. Normal şartlarda sese odaklanması lazım....

Birde bunun sebebi normal tanklardan değil bu. İçersinde 18 bar basmaya çalışan pompa var ses yapması kaçınılmaz. Tüm sıvı sistemler pompa sesi olur kaçınılmazdır. Tabi çekilmeyecek ses değil çünkü çok düşük seste zil gibi bir ses birde 55-60 krş yakan arabayı 23-26 krş arasına indiriyorsa bana o ses dünyanın en güzel sesi gibi gelir :D

Sizinde düşünceniz varsa geçiktirmeyin. Şimdiden tasarrufa başlayın
    Geçen sene 7500 km yaptığım için şu an lpg düşünmüyorum. Ama ilerde ne olur bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaistlinXX -- 15 Ağustos 2016; 17:00:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaistlinXX

Geçen sene 750ü km yaptığım için şu an lpg düşünmüyorum. Ama ilerde ne olur bilemem.

750 km 7500 km mi :) Ne olursa olsun 5-6 yıl daha kullansanız eğer 7500-10000 km arasında ise kit kendini 10 bin km amorti ediyor kite verdiğin para ile birlikte 20 bin kmde :)

• istanbul-konya-karaman-kayseri-ürgüp-istanbul rotasında 2015km. yol yaptım.Araç 2015 manuel comfort sportage.Hız ortalaması 114km/h.4 kişi.klima %70 açık(22derecede)
    Tüketim maalesef 8,6lt/100km benzin.Yokuşlarda vites düşürürsen iyi gidiyor ama bu sefer de çok bağırıyor.
    Bayramda istanbul-edirne-bulgaristan-romanya-sırbistan-bulgaristan-istanbul 3.100km yol yaptım.araç 2012 Audi A3 S-tronic.Hız ortalaması 103km/h.4 kişi.klima full açık(22 derecede)
    Tüketim 4.9lt/100km.dizel.Yurtdışında dizel fiyatı neredeyse ülkemiz ile aynı.Benzin çok ucuz özellikle Bulgaristan da.
    kayseriye de audi ile gitseydim 2015km. boyunca sadece yakıtta 400TL daha az yakacaktı.

13/08/2016 da sportage aracımı sattım.Hepinize mutlu ve kazasız sürüşler dilerim
  • merhaba arkadaşlar.
    bende 2012 dizel yarı otomatik 308 var.
    babamda 2007 307 sw 1.6 hdi 110 bg düz vites premium araç var.
    307 7 yıldır bizde.
    bugüne kadar hep dizel araç kullandık.
    kia sportgage takası geldi bir arsamıza.
    araç 2013 model 33 binde hatasız otomatik full olanından tüplü.
    tüpün nasıl olduğunu sormadım ama fiyatı yüksek gibi geldi bu aracın ederi nedir sizce?
    bu araçtada tüpte o kadar performans yakalarmıyız?
    otomatik vitesi nasıldır?
    aracı babam kullanacak,ilk otomatik vites aracı ve 12 yıldır ilk defa benzinli aracı olacak bunu alırsak 307 yi satacağız.
    aracı alayım mı?
    ederi nedir?
    takası onlar önerdi.
    kararsızız yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum.
    ilan da bu.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-kia-sifir-ayarinda-33000de-hatasiz-kazasiz-boyasiz-full-plusfull-kia-sp-331156331/detay

• Yeni kasa sıfır km daha dolusu bayide 90000TL. O araba o fiyat etmez bence. Piyasasını iyice bir araştırın derim.

• metinorhan34 M kullanıcısına yanıt
    evet hocam haklısınız yeni kasasını bugün test ettim 90 bin dediler.
    o aracın ederi 65-70 arası genel araştırmalarım sonucu.
  • 
Sayfa: önceki 13101311131213131314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.