Şimdi Ara

iTunes 3194 Hatasının Çözümü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
4
Favori
144.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benimde sim kilitli 3gs cihazım var recovery modda kaldı bu hatayı vedi ama dedigin klasorlerden not defterini actıgımda en son satırda zaten bu yazıyor tekrar mı yazmam lazım bi yardımcı olabilir misiniz?
  • arkadaşlar ipad 2'imi 4.3'den 4.3.3'e almak istiyorum, update i indirdim ancak 3194 hatası veriyor. TU ve host dosyası ile anlatılanları denedim, işe yaramadı. Ne yapmam gerekiyor çok fena uyuz oldum, yardımcı olabilir mi acaba soruna dair fikri olanlar ?
  • 6 Saat uğraşım sonucu sadece şunu söyleyeyim size.
    1-TinyUmbrella
    2-İreb
    3-Custom 4.3.3 Firmware

İtunes Kapat TinyUmbrella aç Start TSS Server bas.(3194 Hatası Uçtu)

İreb Gelin Size Söylediği gibi DFU moduna alın telefonu.(1013 firmware atarken dolan imleç yarıda kesilme sorununu ortadan kaldırıyor.Eğer ki yarıda kesilirse yada firmware uzun bekliyor yüklenmiyorsa sadece yapmanız gereken şey Firmare atmayı durdurun. Power ve Home tuşuna basılı tutun bilgisayarınızdan gelen usb sesi ardından 2 sn sonra power tuşundan elinizi çekin ve home tuşuna basın yine aynı sesi duydugunuzda bırakın telefon bu sefer tam dfu moda geçmiş oluyor ve 1013 hatasıda uçmuş oluyor.Burada anlattıklarım İreb ile alakalıdır yani İreb ile dfu moda aldığınızda simsiyah kalır telefon açılmaz eğerki işlem başlamaz veya 1013 hatası verirse sadece dediğimi yapmanız yeterli olacaktır.)

Bu sefer tekrar firmware atın bakalım ne oluyor sonuç bugun 6 saat uğraştım. Ve sorunun ne olduğunu bu şekilde çözdüm.İreb programında size dfu moda aldığınızı söylesede tam dfu moduna almıyor olabilirsiniz. Dediklerimi aynen yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: f.e.a.r

6 Saat uğraşım sonucu sadece şunu söyleyeyim size.
    1-TinyUmbrella
    2-İreb
    3-Custom 4.3.3 Firmware

İreb Gelin Size Söylediği gibi DFU moduna alın telefonu.(1013 firmware atarken dolan imleç yarıda kesilme sorununu ortadan kaldırıyor.Eğer ki yarıda kesilirse yada firmware uzun bekliyor yüklenmiyorsa sadece yapmanız gereken şey Firmare atmayı durdurun. Power ve Home tuşuna basılı tutun bilgisayarınızdan gelen usb sesi ardından 2 sn sonra power tuşundan elinizi çekin ve home tuşuna basın yine aynı sesi duydugunuzda bırakın telefon bu sefer tam dfu moda geçmiş oluyor ve 1013 hatasıda uçmuş oluyor.Burada anlattıklarım İreb ile alakalıdır yani İreb ile dfu moda aldığınızda simsiyah kalır telefon açılmaz eğerki işlem başlamaz veya 1013 hatası verirse sadece dediğimi yapmanız yeterli olacaktır.)

Bu sefer tekrar firmware atın bakalım ne oluyor sonuç bugun 6 saat uğraştım. Ve sorunun ne olduğunu bu şekilde çözdüm.İreb programında size dfu moda aldığınızı söylesede tam dfu moduna almıyor olabilirsiniz. Dediklerimi aynen yapın.

Hocam cevabınız için teşekkür ederim, sizin dediğiniz gibi TU ile 3194 hatasından kurtulmuştum 2 gün önce ancak o hatayı geçince de 1604 çıktı başıma. O'nu da araştırdım baya, bu arada cihaz da restore gerektiriyordu update esnasında hata verdiği için, daha fazla kasamadım 4.3.5'e yükselttim. Umarım kısa sürede çıkartırlar JB 4.3.5'e.

• Hemen güncelleyeyim,az önce bende bu sorunu alıyordum,tabi versiyonum 4.3.5'ti,böyle bir sorunla karşılaşmak da açıkçası beni şaşırttı diyebilirim.

Nasıl kurtulduğuma gelirsek,makineyi dfu moduna aldım,daha sonra restore dedim,hosts dosyasıyla olmadı,bunlarla oldu.Mutluyum şu an
  • quote:

Orijinalden alıntı: Syn7ax

quote:

Orijinalden alıntı: f.e.a.r

6 Saat uğraşım sonucu sadece şunu söyleyeyim size.
    1-TinyUmbrella
    2-İreb
    3-Custom 4.3.3 Firmware

Hocam cevabınız için teşekkür ederim, sizin dediğiniz gibi TU ile 3194 hatasından kurtulmuştum 2 gün önce ancak o hatayı geçince de 1604 çıktı başıma. O'nu da araştırdım baya, bu arada cihaz da restore gerektiriyordu update esnasında hata verdiği için, daha fazla kasamadım 4.3.5'e yükselttim. Umarım kısa sürede çıkartırlar JB 4.3.5'e.

Tethered jb var 4.3.5 icin ben kullaniyorum gayet guzel.

• usb ye takınca açılıyor fakat çıkarınca geri kapanıyor recovery modda kalıyor bilgisayar görüyor fakat restore yapılmıyor hata veriyor 3194 hata kodu düzelirmi ne yapmam gerek
  • arkadaşlar ben host dosyasında ki iki apple girişini de sildim.daha sonra itunes'dan transfer purchases yaptım.Arkasından sorunsuz restore işlemini yaptım.
  • arkadaslar sabahtan beri ugrasiyorum bi turlu halledemedim daha beter battim.

iphone 3gs simkilitsiz guncellemesini yaptim. 4.3.5 ti. sonra su Cydia yuklemek istedim. onun icinde her tarafi karistirdim. redsn0w dan yaparken dfu moduna gecmedi.
    sonra fix recovery den dfu moduna almaya calistim.
    simdi telefon dfu modda takili kaldi.
    itunesden tekrar geri yuklemeye calisiyorum. 3194 nolu hatayi veriyo.
    takildi kaldi oyle. aranizda birinin basina geldimi ki acaba???:(
  • arkadaslar fix recovery dfu mode yapmaya calistim sonunda bu hatayi veriyor

AppleBCMWLAN::handleIOKitBusyWatchdogTimeout(): Error, no successful firmware download after 60000 ms!! Giving up...
  • Bu konuya bakman faydanadır.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=49612020
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarerer

Bu konuya bakman faydanadır.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=49612020

cvbiniz icin tesekkurler. takip ettim ama telefonda acil arama bolumune kadar gelebildim. burda kaldi. itunes dende restore ettim simdi orjinal telefon korsanmis gibi tanimiyor
  • sim kartını takip itunesu açtığınızda 4.3.5 iOS yüklenmiş bir sekilde cihaziniz açılır.
  • Güncelleme yapmak isteyen arkadaşlar host dosyasının içinden aşağıdaki satırı silsinler
    74.208.10.249 gs.apple.com

Fakat SHSH kaydı olupta eski bir süreme dönmek isteyenler yine aynı satırı host dosyasının son satırına eklesinler
  • İphone 3gs var bende. 3194 hatasını alıp duruyordum o yüzden birkaç aydır 4.3.3 de takılıp kalmıştım ancak ios5 cıkınca yeter artık dedim ve bu sorunu çözdüm. İlk mesajda arkadaşın dediklerini yaptım olmadı bende 74.208.10.249 gs.apple.com satırı komple silip kaydettim ama bunları yaparken itunes ve ituneshelper denen nalet şey tamamen kapalı olmalı arkadaşlar. İtunes açıkken veya cihaz pc ye bağlıyken yaparsanız olmuyor. Dediğim gibi o satırı tamamen silip tekrar deneyin.

Shift+ restore tuşuyla yuklemiş oldugunuz versiyonu seçip yukleyin. Ben sorunu bu şekilde çözdüm
  • arkadaşlar bende etc klasörnde host dosyası hç yoktu ama bi arkadaş link werdi indirdim her şekilde dendim ama sorun gitmiyor lütfen yardm edin
  • beyler host sorununu da hallettim ama 4.3.5 e downgrade yaparken 1 nolu hata veriyor ilk defa gördüm ve firmware yüklemesinde onay alırken bu hatayı veriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: demmmir

beyler host sorununu da hallettim ama 4.3.5 e downgrade yaparken 1 nolu hata veriyor ilk defa gördüm ve firmware yüklemesinde onay alırken bu hatayı veriyor

host sorununu nasıl hallettin anlatırmısın
  • tekrar gelecegim :)
  • umbrella 3194 u giderdi ama simdi de 1604 hatası verdi ipad
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.