Şimdi Ara

World of Tanks Taktik Paylaşımı [ANA KONU] (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
67.018
Cevap
120
Favori
2.438.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NecronLord

t-44'e bende uyuz oldum.M1 abrams gibi geziyor etrafta mübarek.Jagdpantherimle dalga geçti resmen.

o aslında t-44 değil, m1 abrahams ın özelliklerini alıp onu birebir aktarmışlar, sadece skin olarak t-44 koymuşlar,bizede t-44 diye yutturmaya çalışıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vuque

quote:

Orijinalden alıntı: Kapitän_zur_See

Hertzer alıp çimlere pusarsanız kimse sizi fark etmiyor. bir bölümde 900 exp kazandım onunla. Belki siz daha çok exp kazanıyorsunuzdur fakat bu lvl de en iyi tank şimdilik hertzer. Birde 7,5 mm pak takarsanız tadından yenmiyor. Mermileri sekiyor ama scutlar bile zor tespit ediyor çimin icinde. Daha önemlisi ise en düşük iz düşümü olan tank. Sizi kolay kolay vuramıyorlar

Hetzer'e 10,5 Cm'lik topu takıp sadece HE mermisi atmayı dene istersen birde
    TigerTr yaptı deneme savaşında benim IS-4'e %7-10 Arası hasar verdi her vuruşu

Hadi ya o kadar iyi miydi? Keşke taksaymışım ona StuH42 L/28'i.
    Ben Hetzeri'i sevmemiştim. Hızı çok düşüktü çünkü. Ama StuH42 fikrimi değiştirirdi belki. O sıralar bilmiyordum, HE'nin zırh delmeden de hasar verebildiğini.

Şu ana kadar en yüksek exp ve credits'i, JagdPanzer 4(PaK36 L/56'yla ve diğer sistemleri de tamken) ile aldım. 1,5k civarı exp ve 40k credits gelmişti (premium üyelik). JagdPanther'in motor ve süspansiyonunu tam yaparsam JagdPanzer 4'ün rekoru kırarım belki; diğer TD'lerle biraz zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 13 Eylül 2010; 21:56:30 >
  • Kesinlikle doğru analiz bu oyunda olay büyük oranda tankın TIER değeri. Ben de Is-3(tier 8) var, Is-7 (tier 10) görünce teketekte kaçacak delik arıyorum, gerçek şartlarda bu kadar ayrım olamazdı. Demek istediğim olay sadece zırh değil can değeri çok önemli. Tier yükseldikçe is-3 1400 hp is-7 2000 lere yakın sanırım, fark çok açılıyor.
  • ben 7,5 cm pak topunu namlu çıkış hızı yüksek olduğu için terçiğ ediyorum. Sniper gibimi mermi şimşek gibi gidiyor. Pusu kuran hertzerin hedefe 750 metreden iz bırakmadan tam isabetle vurmasını sağlıyor. Üstelik 7,5 pak lar arasında şu ana kadar en hızlı reload olanda gene bu hertzer topu. catır catır scut avliyorum. Diğer bir olayda kalablık tankların en arkasından gitmek. en yakın tanka 250 metre mesafe ile takip ediyorsun. Onun gördüğü düşmanı sende görüyorsun. adama arkadan support atışı yaparak hiç fark ettirmeden düşmanı vuruyorsun. Bir sürü damage puan veriyor. sadece 1 tank patlatsam bile verdiğim damage puandan dolayı 500 exp den aşaği almiyorsun. Tabi victory ile sonuçlanırsa. Şu an modifiyeli üzerinde panther topu bulunan panzer 4 ile hertzerimi çok kasıyorum. Panzer 4 deli gibi para basıyor. Fakat hertzer nispeten daha az para kazandırıyor. Yakında Stug 3 ile değiştiricem. Umarım pişman olmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UberJager -- 14 Eylül 2010; 1:41:11 >
  • quote:

ben 7,5 cm pak topunu namlu çıkış hızı yüksek olduğu için terçiğ ediyorum. Sniper gibimi mermi şimşek gibi gidiyor. Pusu kuran hertzerin hedefe 750 metreden iz bırakmadan tam isabetle vurmasını sağlıyor. Üstelik 7,5 pak lar arasında şu ana kadar en hızlı reload olanda gene bu hertzer topu. catır catır scut avliyorum. Diğer bir olayda kalablık tankların en arkasından gitmek. en yakın tanka 250 metre mesafe ile takip ediyorsun. Onun gördüğü düşmanı sende görüyorsun. adama arkadan support atışı yaparak hiç fark ettirmeden düşmanı vuruyorsun. Bir sürü damage puan veriyor. sadece 1 tank patlatsam bile verdiğim damage puandan dolayı 500 exp den aşaği almiyorsun. Tabi victory ile sonuçlanırsa. Şu an modifiyeli üzerinde panther topu bulunan panzer 4 ile hertzerimi çok kasıyorum. Panzer 4 deli gibi para basıyor. Fakat hertzer nispeten daha az para kazandırıyor. Yakında Stug 3 ile değiştiricem. Umarım pişman olmam

Stug çok daha fazla sürat yapan ve çok daha güçlü topların takılabildiği bir tank. Ayrıca, daha büyük cüssesi karşılığında görüş mesafesi de daha fazla (daha uzaktan destek atışı yaparsınız veya daha uzaktan keşfedersiniz).
    Sadece ön zırhı 60 yerine 50 mm ve eğimi daha az ama karşılığında yan ve arka zırhı daha kalın ve HP'si 270 yerine 350.

Hetzer>Stug 3>JagdPanzer 4>JagdPanther geçişlerinde kesinlikle pişman olmazsınız. Ama Ferdinand'a gelince işler değişecek. Umarım Ferdi'nin motor ve süspansiyon geliştirmesi için o sırada free exp'iniz olur, yoksa Ferdi'yi pek kullanmak istemeyeceksiniz.
    Bence JagdPanther'i de alıp adam ettikten sonra TD işine biraz ara verip Sovyet tankları veya SPG'lerine kasmak ve Leo gibileriyle de eğlenceli keşif görevlerine çıkmak mantıklı. Ferdi'nin ilk hali cidden çok sıkıcı olabiliyor. K18 topunu da aldım ama özellikle dolum hızı ve mermi fiyatının yüksekliği nedeniyle pek sevemedim(premium üye değilseniz K18 kullanmayın. Ferdi'nin devasa onarım masrafıyla birleşince, premium üyeyken bile zararına savaş olası).
    Ben biraz sonra T-46'yı almış olurum. Sovyet ağır tanklarına yöneleceğim, TD'lerle kasa kasa taretsizlik içimi bunalttı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 14 Eylül 2010; 8:53:29 >
  • quote:

ben 7,5 cm pak topunu namlu çıkış hızı yüksek olduğu için terçiğ ediyorum. Sniper gibimi mermi şimşek gibi gidiyor. Pusu kuran hertzerin hedefe 750 metreden iz bırakmadan tam isabetle vurmasını sağlıyor. Üstelik 7,5 pak lar arasında şu ana kadar en hızlı reload olanda gene bu hertzer topu. catır catır scut avliyorum. Diğer bir olayda kalablık tankların en arkasından gitmek. en yakın tanka 250 metre mesafe ile takip ediyorsun. Onun gördüğü düşmanı sende görüyorsun. adama arkadan support atışı yaparak hiç fark ettirmeden düşmanı vuruyorsun. Bir sürü damage puan veriyor. sadece 1 tank patlatsam bile verdiğim damage puandan dolayı 500 exp den aşaği almiyorsun. Tabi victory ile sonuçlanırsa. Şu an modifiyeli üzerinde panther topu bulunan panzer 4 ile hertzerimi çok kasıyorum. Panzer 4 deli gibi para basıyor. Fakat hertzer nispeten daha az para kazandırıyor. Yakında Stug 3 ile değiştiricem. Umarım pişman olmam

2-3 Scout patlatmaktansa Tier 8-9-10 Tanklardan herhangi birisine %10 dmg vurmak size daha fazla exp ve credits kazandırır.10.5 Cm'lik topu takıp HE mermisi atarak dediğimi deneyin bi
    Ve hiçbir tank'a vurmaktan çekinmeyin
  • TD'lerin bir avantajı da yanılmıyorsam 200.000 krediye alınabilen sabitken görüş menzilinizi %25 arttıran eklenti. Aynı şekilde yine çok uygun fiyata %25 Camouflage eklentisi de mevcut. Bir savaşta hatırlıyorum da arkamı geçilemez bir yükseltiye vererek bir çalılığa saklanmıştım ve ilerleyen ve yaklaşık 30 metre önümden geçen 2 IS serisi tankı sadece izledim, sayemde baya bir topçu ateşi yediler, ateş de etmediğim için yerimi de bilmiyorlardı, ağır yaralandıkları anda arkalarından ateş açıp birinin işini bitirmiştim. Bu gibi tuzklar sayesinde TD'ler oldukça eğlenceli ama ilk ateşte yerinizin belli olması da sahip olduğunuz tüm avantajı alıp götürüyor, sonra resmen ortada hedef tahtası gibi kalıyorsunuz.
  • Dün sonunda tiger I ime kavuştum, ancak büyük hayal kırıklığı yaşadım.Tanktaki default taret o kadar kötü ki, zaten 75mm lik topla geliyor, ben küçük 88 lik taktım birazcık adama döndü.Yanlız ,inanılmaz yavaş ve hantal, geliştirmeleri yapmadan oynamak resmen işkence olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertt1257

Dün sonunda tiger I ime kavuştum, ancak büyük hayal kırıklığı yaşadım.Tanktaki default taret o kadar kötü ki, zaten 75mm lik topla geliyor, ben küçük 88 lik taktım birazcık adama döndü.Yanlız ,inanılmaz yavaş ve hantal, geliştirmeleri yapmadan oynamak resmen işkence olmuş.

Bir de Ferdinand'ı görseniz ne diyecektiniz merak ediyorum Tiger yavaşlığının daha güçlü ama taretsiz sürümü :) Hatta daha hayvan olduğu için hızlanma değeri ve bayır max hız değeri muhtemelen daha düşüktür Ferdi'nin. Taretsizlikle birleşince T-44'lere ve arty'lere güzel hem oluyoruz.

Tankınızın motoruna bir savaşta kullanmak üzere biraz güç takviyesi yapabilirsiniz (geçici özellikler, ana ekranda, mermilerin sağında, en sağdaki üçlü bölmeden. Ortadakilerse kalıcılar). %5 olanı 5000 credits tutar muhtemelen. %10'luksa (varsa) 100 altın isteyebilir.
    Bir de, tankınızın daha çok ağırlık kaldırmasını sağlayacak, süspansiyonu geliştiren(bildiğimiz research'taki değil) kalıcı geliştirmeler de var(gene mermilerin olduğu yerin sağında). Klasik süspansiyon geliştirmesine exp yetmiyorsa ama credits bolsa, mantıklı olabilir.
    Paranız bolsa o bölmeleri araştırın, iyi geliştirmeler var. Mermi dolma hızı bile arttırılabiliyor. Bir de ammo bölmesinin hasar almama şansını %50 arttıran bir tanesi var ki, hayati bence. Orası hasar görürse mermiler çok yavaş doluyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 14 Eylül 2010; 12:54:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cz

quote:

Orijinalden alıntı: mertt1257

Dün sonunda tiger I ime kavuştum, ancak büyük hayal kırıklığı yaşadım.Tanktaki default taret o kadar kötü ki, zaten 75mm lik topla geliyor, ben küçük 88 lik taktım birazcık adama döndü.Yanlız ,inanılmaz yavaş ve hantal, geliştirmeleri yapmadan oynamak resmen işkence olmuş.

Bir de Ferdinand'ı görseniz ne diyecektiniz merak ediyorum Tiger yavaşlığının daha güçlü ama taretsiz sürümü :) Hatta daha hayvan olduğu için hızlanma değeri ve bayır max hız değeri muhtemelen daha düşüktür Ferdi'nin. Taretsizlikle birleşince T-44'lere ve arty'lere güzel hem oluyoruz.

Tankınızın motoruna bir savaşta kullanmak üzere biraz güç takviyesi yapabilirsiniz (geçici özellikler, ana ekranda, mermilerin sağında, en sağdaki üçlü bölmeden. Ortadakilerse kalıcılar). %5 olanı 5000 credits tutar muhtemelen. %10'luksa (varsa) 100 altın isteyebilir.
    Bir de, tankınızın daha çok ağırlık kaldırmasını sağlayacak, süspansiyonu geliştiren(bildiğimiz research'taki değil) kalıcı geliştirmeler de var(gene mermilerin olduğu yerin sağında). Klasik süspansiyon geliştirmesine exp yetmiyorsa ama credits bolsa, mantıklı olabilir.
    Paranız bolsa o bölmeleri araştırın, iyi geliştirmeler var. Mermi dolma hızı bile arttırılabiliyor. Bir de ammo bölmesinin hasar almama şansını %50 arttıran bir tanesi var ki, hayati bence. Orası hasar görürse mermiler çok yavaş doluyor çünkü.

Dediğiniz bölüme baktım,gerçekten hayati öneme sahip geçici gereçler mevcut, bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
    Zaten şuan için hayati güncelleme süspansiyon, yoksa dönemiyor resmen alet.Topu falan daha sonra geliştirmek lazım, malum manevra yapabilme çok önemli.
    Bu arada ferdinand hayırlı olsun gerçekten çok büyük ve hantal ama 128 lik topu açıp takarsanız feci şeyler yapabilirsiniz
  • BeyLer Su oyunLa iLgili biraz biLgi verirmisiniz ?.. onLine mı nasıl birşey bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: [LL]

BeyLer Su oyunLa iLgili biraz biLgi verirmisiniz ?.. onLine mı nasıl birşey bu

Evet sadece online. Beta durumunda şu an ve key hala bulunuyor olsa gerek.

Oyunun betadaki olayı, karma(SSCB-Almanya ve tank türleri karma) bir şekilde ve sistem tarafından dengeli olarak dağıtılmış 15'er tanktan toplam 30 tankın(oyuncunun) arazide savaşması.
    Tam sürümde umarım çeşitli muharebe senaryoları olur yoksa clan sistemi gelse bile, bir süre sonra sıkar. Ot gibi savaşmakla bir yere kadar.

Oyunda 5 tane sınıf var: Light Tank, Medium Tank, Heavy Tank, Tank Destroyer, Self Propelled Gun.

Taraf sayısıysa şimdilik iki tane: SSCB ve Nazi Almanyası. Tam sürümde Amerika da olacak.

İlk başladığınızda, elinizde iki tarafın traktör bozması en basit light tankları oluyor. Bunlarla savaşarak credits ve experience kazanıyorsunuz. Yeni tankları ve teknolojileri geliştirmek için exp, bunları satın almak içinse credits kullanılıyor.
    Tabii sürüyle ayrıntı var. Mürettebatın yetenekleri; tankların parçalarının geliştirilmesi ve yeni özellikler kazandırılması; muharebe bir kere kullanılabilecek paketler; tankların parçalarının ve mürettebatının savaşa çeşitli biçimlerde hasar görebilmesi ve bunun ciddi etkileri; her gün gelen 150 altın; premium üyeliğin önemi; altını kullanarak exp'i free yaparak tüm tanklarda kullanabilme; tankın crew'ini aynı türdeki başka tanklarda çok az exp kaybıyla kullanabilme; HE mermilerin önemi; keşif olayı, keşfettiğiniz tankları radyo menzilinizdeki diğer dost tankların da haritada görebilmesi ve görüş menzilindeyse onların da uzaktan ateş açabilmesi; araziye göre manevra yeteneğinin değişmesi; çalılara saklanmanın önemi; hafif tankı yok etmektense ağır tanka hasar vermenin daha çok getirsinin olabilmesi; keşif yapınca gelen exp ve credits'ler vs.
    Bu konuyu okuyarak pek çok bilgiye ulaşırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 14 Eylül 2010; 22:30:58 >
  • Bir sorum olacak.
    Malinovka haritasında. Oyun Start'ı ile birlikte kütüklere doğru ilerledim IS ile. Standart kütüklerin önünden detection edilecek düşmanı beklemeye başladım.
    Karşıya hiç scout gitmedi. Karşıdan bize doğru hiç scout gelmedi. Yani detection sıfır. Beklerken bu sırada 2 ayrı Tank Destroyer tam karşımdan bana karşı kütüklerin ordan sallamaya başladı mermileri. Şimdi TD lerin Radio su bu kadar menzilli mi? Yada benim bilmediğim bir taktiği mi var?
  • TD'ler sabitken görme menzilini %25 arttıran bir geliştirmeyi satın almış ve kullanıyor olabilir. Örneğin ben aynı haritada Panther'le aynı geliştirmeyi kullanarak çok daha gerideki bir çalılıktan düşmana ateş edebiliyorum ve beni kesinlikle göremiyorlar. Ancak bahsettiğim eklentiyi sadece bu haritada adam gibi kullanabiliyorum.
  • Ayrıca hareket halindeki heavy tankları scut olmadan da epey uzaktan görme şansınız var
  • Is-4'ü aldım upgradelerini tamamladım, modüllerini falan da aldım. Her savaşta 3-4 kill alıyorum rahat.. Ama oyun sıktı gibi sanki biraz.. Eskiden 5-6 saat oynarken şimdi 2 savaş sonra insan bıkıyor..

Yeni reset ne zaman gelecek bununla ilgili duyum alan var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerrjo1

Is-4'ü aldım upgradelerini tamamladım, modüllerini falan da aldım. Her savaşta 3-4 kill alıyorum rahat.. Ama oyun sıktı gibi sanki biraz.. Eskiden 5-6 saat oynarken şimdi 2 savaş sonra insan bıkıyor..

Yeni reset ne zaman gelecek bununla ilgili duyum alan var mı acaba ?

Aynen şu anda bende Full Upgrade IS-4 kullanıyorum ve her oyun 3-4 kill alıyorum ancak hemen sıkılıyorum.Az önce bi BT-7 Light tank aldım upgradelerini de yaptım saldım çayıra acayip zevkli yahu
    Heavy tankların yavaşlığından sonra 60+ Kmh hız ile gitmek acayip zevkli geldi Oradan oraya dolaşıyorum ufff
    Sadece bu zevk için T-44'e sıfırdan oynayarak kasabilirim
    Tavsiye ederim Kerim.
  • ya oyunu başlatamıyorum.Yukarıda battle diyorum bi ekran çıkıyor oyun başlamıyo nasıl başlatcam.
    Sinir oldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donanım.Uzmanı

ya oyunu başlatamıyorum.Yukarıda battle diyorum bi ekran çıkıyor oyun başlamıyo nasıl başlatcam.
    Sinir oldum

Oyuncu bekliyorsun ilk tanklarda oyun inanılmaz geç başlıyor son bir kaç gündür böyle nedenini çözemedim.
  • arkadaşlar open beta ne zaman açılacak bilgisi olan varmı ? tabi open beta açıldığı zaman bütün kastıklarımız gidecek baştan başlayacaz yani. bu iş biraz moral bozucu jadg tiger açacam az kaldı ama open beta gelince gidecek zevkine varamadan ...
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.