Şimdi Ara

Navitech, Nav-pxb 210F, Yeni Nesil Navigasyon Kullananlar ve Alıcak Olanlar Buraya.. (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
474
Cevap
1
Favori
75.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 seneden beri 205f modelini kullanıyorum, yakın zamanda toolbox ile güncellemesini de yaptım ancak;
    hakkında/haritalar/ sekmelerinden açtığımda "Basemap 2009.09, altında da Türkiye 2009.12" yazıyor bu güncel olmadığını mı gösteriyor?
  • rota tekrar hesaplaması bölümündeki çentiği ben işaretliyorum ama ne oluyorsa oluyor bir bakıyorum çentik kalkmış ve benim cihaz yolu bulamıyor.

o çentiği oraya nasıl sabitleriz .ki biz kaldırmadan kalkmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzo86 -- 27 Şubat 2011; 18:44:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fahoge

merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 seneden beri 205f modelini kullanıyorum, yakın zamanda toolbox ile güncellemesini de yaptım ancak;
    hakkında/haritalar/ sekmelerinden açtığımda "Basemap 2009.09, altında da Türkiye 2009.12" yazıyor bu güncel olmadığını mı gösteriyor?

En son harita Türkiye 2010.10 siz bir yerde yanlış yapıyorsunuz muhakkak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzo86

rota tekrar hesaplaması bölümündeki çentiği ben işaretliyorum ama ne oluyorsa oluyor bir bakıyorum çentik kalkmış ve benim cihaz yolu bulamıyor.

o çentiği oraya nasıl sabitleriz .ki biz kaldırmadan kalkmasın

ayrıca izmir otobanında gidiş geliş 1000km. yol yaptım
    aşağıda ki resimde bulunan tabela görüntülerinden hiç birisine rastlamadım.
    ya ben cihazı ayarlayamadım yada o yolda böyle bir tabela yok

• navigasyon aleti ilk defa benim hanımdan tam not aldı,
    ilk başlarda bana kızıyordu boşuna para verdin kapa şunu kafa şişiriyor diye (bende kapamam o benim ikinci aşkım diyordum)sanki yolu bilmiyormusun falan diyordu. (şehir içi kullanımda)
    geçen gün izmire gittik evin kapısında bir açtım, başladı yolu tarif etmeye arada birde did dididi (polis noktalarını işaret ediyor.)
    gideceğimiz yere kadar götürdü.
    dedimki otobanda 140 km.l ile gidiyoruz ve yolu bilmiyoruz incin top oynuyor kimi durdurup yol soracağız. işte bu alet bu işe yarıyor.

hımm dedi yani boşa para vermemiişsin seninde bir bildiğin varmış.elbette bizim de bir bildiğimiz var

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmethoca25

quote:

Orijinalden alıntı: resmonse

Bilgisayar navigasyonu görmüyor? Ne yapabilirim?
    (Cihaz 215F)

https://www.naviextras.com/shop/portal/downloads
    buradaki tolbox u kurdunuz mu bilgisayara...cihazı görmesi için gerekli...

Kurdum, kurmasına kurdum da... yine de görmüyor

• quote:

navigasyon aleti ilk defa benim hanımdan tam not aldı,
    ilk başlarda bana kızıyordu boşuna para verdin kapa şunu kafa şişiriyor diye (bende kapamam o benim ikinci aşkım diyordum)sanki yolu bilmiyormusun falan diyordu. (şehir içi kullanımda)
    geçen gün izmire gittik evin kapısında bir açtım, başladı yolu tarif etmeye arada birde did dididi (polis noktalarını işaret ediyor.)
    dedimki otobanda 140 km.l ile gidiyoruz ve yolu bilmiyoruz incin top oynuyor kimi durdurup yol soracağız. işte bu alet bu işe yarıyor.

hımm dedi yani boşa para vermemiişsin seninde bir bildiğin varmış.elbette bizim de bir bildiğimiz var

Polis noktalarını nasıl aktif ediyorsunuz?
    Birşeyler mi yükleyeceğiz?
    Nereden yükleyeceğiz?
    Nereye ve nasıl yükleyeceğiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: resmonse

quote:

navigasyon aleti ilk defa benim hanımdan tam not aldı,

Polis noktalarını nasıl aktif ediyorsunuz?
    Birşeyler mi yükleyeceğiz?
    Nereden yükleyeceğiz?
    Nereye ve nasıl yükleyeceğiz?

evet bir şeyler yüklemek gerekiyor;

TIKLA BURAYI OKU

• quote:

Orijinalden alıntı: officer33

quote:

Orijinalden alıntı: _İMKANSIZ_

Uyduya hiçmi bağlanmıyor yada uzun süredemi bağlanıyor?

sayın Hocam,1 haftada 1300 km yol yaptım.Bu bir hafta boyunca cihaz açıktı ve sadece bir kaç dakika baplandı ve hemen baglantı kayboldu dedi.Ankara-mersin-adana-ankara gittim geldim.sadece dönüşte aksarayda bağalantı kurdu sonra oda gitti.Acaba dedim hava bulutlu ondan mı.Ama hava açık ikende aynı.üstelik bulut var diye bağlanmayacaksa kışın navigasyon kullanılamaz olması lazım.Başkaları kullanıyor yağmurda,bulut ta.illaki güneş ve açık hava şart değil anladığım kadarı ile.neyse cihazı istediler gönderdim,GPS anteni değişti dediler,ama sorun hala aynı nasıl değişti ise.Bende Sayın ÜNLÜ'ye mesaj attım bakalım ne olacak şimdi.cihaz şuan hala serviste.Israrla değiştirmemek için çizik var falan dediler.Cihazda ne çizik var ne başka bişey,sadece hızlıal.com müşteri kaybedecek arızalı cihazı değiştirmediği için.bende internette her yerde her fırsatta bunları yazıyorum ki başka müşterilerinde gözü açılsın benim düştüğüm hataya düşmesinler.Kesinlikle müşteri memnuniyetine değil alacağı paraya önem veren bir şirken.200 Tl.lik cihazı değiştirmemekle kar ettiğini sanıyorlar.Bir ayda 2 servis gördü cihaz ve hala bana bir tane adres bulmuş değil.Bal gibi üretim hatası işte.neyse Tüketici hakları hakem heyetine gideceğim zaten bakalım onlar ne diyecekler.

Navitech yetkili servisi Delco cihazımı birebir değişim yaptı.gelen yeni cihazı açtığım an en fazla 10-15 saniye bekliyorum ve 9-10 tane uydu buluyor hepside yeşil ful bağlantı yapıyor yani.ayrıca hiçte kopma olmuyor olsuğu an da bir sanişye sürmeden yeniden bağlanıyor.yani benim önceki cihaz gerçekten sorunlu imiş. Öncekinin açık havada bile bağlanmadığı uydulara bu evin içinden bile bağlanıyor 3-4 tane olarak.açık havada zaten en az9-10 tane buluyor.NAVİTECH servisi DELCO'ya Teşekkürler.

• Navitech Türkiye haritası tam bir rezalet. Görev gereği gittiğim aracımla şehirler ve ilçeler arası seyahatlerimde artık kullanmıyorum. Yol türü seçeneklerinde Asfalt yol seçili olduğu halde asfalt olmayan yollara sokuluyorum. Çok eski yolları bile tanımıyor, görmüyor. Haritada boşluklarda gidiyorum. Normal standart yoldan saptırıyor, 1-2 km sonrada boşluk gösteriyor. Deli olacağım sizi bir yola sokuyor bir müddet sonra haritada yol yok oluyor ne tarafa gideceğinizi bilmiyorsunuz. Kolay seçilince yine standart normal yollara sokmuyor, uzatıyorda uzatıyor. Haritanız iğrenç. Pişmanım ve asla güvenmiyorum ve artık kullanmıyorum. Ah, keşke iade edebilip paramı alabilsem. Güncelleme bile rezalet, makineyi bağlıyorum 9 güncelleme var diyor (zaten var olanlar) peki yükle diyorum. İşim bitiyor çıkıyorum 10 dk sonra denemek için tekrar takıyorum aynı şeyleri tekrar güncelleme var diyor. Rezalet. Servise gönderdim hiçbirşey değişmedi. Kolay veya kısa hiç farketmiyor. ASLA şehirlerarasında veya ilçeler arasında KISA kullanmayın. Ne kadar köy yolu varsa sizi oraya sokuyor ve kısa süre sonrada yol yok ve bir boşluktasınız. KOLAY olanda uzatıyor. En zahmetsiz olanı klasik karayolları haritası
    Servise gönderdiğimde pil şikayetimde vardı, sağolsunlar pili yenilemişler ama cihaz asla navigasyon değil. Macera istiyorsanız iyi, sizi köy yollarında perişan ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi didamert -- 6 Mayıs 2011; 19:29:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: didamert

Navitech Türkiye haritası tam bir rezalet. Görev gereği gittiğim aracımla şehirler ve ilçeler arası seyahatlerimde artık kullanmıyorum. Yol türü seçeneklerinde Asfalt yol seçili olduğu halde asfalt olmayan yollara sokuluyorum. Çok eski yolları bile tanımıyor, görmüyor. Haritada boşluklarda gidiyorum. Normal standart yoldan saptırıyor, 1-2 km sonrada boşluk gösteriyor. Deli olacağım sizi bir yola sokuyor bir müddet sonra haritada yol yok oluyor ne tarafa gideceğinizi bilmiyorsunuz. Kolay seçilince yine standart normal yollara sokmuyor, uzatıyorda uzatıyor. Haritanız iğrenç. Pişmanım ve asla güvenmiyorum ve artık kullanmıyorum. Ah, keşke iade edebilip paramı alabilsem. Güncelleme bile rezalet, makineyi bağlıyorum 9 güncelleme var diyor (zaten var olanlar) peki yükle diyorum. İşim bitiyor çıkıyorum 10 dk sonra denemek için tekrar takıyorum aynı şeyleri tekrar güncelleme var diyor. Rezalet. Servise gönderdim hiçbirşey değişmedi. Kolay veya kısa hiç farketmiyor. ASLA şehirlerarasında veya ilçeler arasında KISA kullanmayın. Ne kadar köy yolu varsa sizi oraya sokuyor ve kısa süre sonrada yol yok ve bir boşluktasınız. KOLAY olanda uzatıyor. En zahmetsiz olanı klasik karayolları haritası
    Servise gönderdiğimde pil şikayetimde vardı, sağolsunlar pili yenilemişler ama cihaz asla navigasyon değil. Macera istiyorsanız iyi, sizi köy yollarında perişan ediyor.

Navitech türkiye haritası diye birşey yok. Navigasyon cihazlarında kullanılan tüm haritalar başarsoft firmasına ait. Bunun navitech ile alakası yok. İkincisi kısa yol derseniz tabiki en kısa yoldan götürecek ancak yine navitechden değil haritanın yanlış hazırlanmasından dolayı toprak yola sokuluyorsunuz. Zira ben bu makinayı kullanıyorum ve toprak yol ile gösterilen çok az yer var çoğunluğu normal gösterilmiş. Bu hangi navigasyon programıını kullanırsanız kullanın değişmez. Kolayda yolu uzatır zaten adı üstünde kolay ne kadar az kavşak ne kadar az dönemeç varsa o yoldan götürür.

• 24 03 2011 tarihinde Delco Elektronik Pazarlama Sanayi ve Ticaret A Ş ‘nin Navitech, QX-B512 Primo, 5", Yeni Nesil Navigasyon Cihazı’nı 25166699 no lu sipariş kodu ile hepsiburada com aldım Ürüne KDV dahil 302,58 TL para ödedim Ürün gelmeden temiz kullanmak adına kılıfına kadar herşeyi hazırlamıştım Cihaz geldi ve kullanmaya başladım Yaklaşık 3 hafta sonra arabamla evime geldikten sonra kapının önünde cihazı yerinden dikkatlice çıkartıp torpidodaki sünger kılıfına yerleştirdim Sabah geldiğim zaman arabamı ısıtmak için bir süre çalıştırdım ve kilimayı açtım (Hava çok soğuktu) daha sonra içerisi ısındıktan sonra yola çıkmadan cihazı çıkartıp yerine takayım dedim Cihazı çıkarttım ve yerine taktım Üzerindeki butonlara basmaya çalıştım fakat işlem görmediğini anladım Daha sonra yerinden çıkartıp biraz daha yakından baktığımda LCD ekranının kırık olduğunu farkettim

Bu şekilde kılıfına tekrar koyup çalıştığım şirkete gittim Gider gitmez Navitech’in teknik servisini arayarak durumdan bahsettim Onlar bana direkt olarak “Düşürmüşsünüzdür yapmayın Cihan bey” havalarında yaklaştılar Bende durumun darbe ile alakası olmadığını ve şuan yazdığım gibi başıma gelen süreci anlattım Cihazı servise gönderdim ve beni sanki birbirlerinden bir haberlermişcesine (Artık ne şekilde kayıt tuttuklarını siz tahmin edin) başka bir teknik servis personeli aradı ve direkt olarak onarım bedelinin 70 TL olduğunu söyledi Bende cihazımın bu şekilde hasar almasının sorumlusunun ben olmadığımı söyleyerek itiraz ettim Onlara durumu tekrar anlattım (defalarca aynı şeyi anlattım) onlarda ürün müdürleri Tolga bey’in yurt dışında olduğunu ve döndüğünde durumu kendilerine ileteceklerini belirttiler

Yaklaşık 1 5 aydan fazla süre geçti Ve aradım hala dönmedimi ürün müdürünüz diye sordum Oradaki arkadaşda günler önce döndüğünü fakat kendisinin orada olmadığını belirtti Daha sonra not aldığını ve beni arayacağını söyledi Bundan önce’de teknik servis sorumluları Şa*** bey ile görüşmüştüm 17 05 2011 tarihinde çalıştığım şirkete Delco’dan bir kargo geldi İçinde benim gönderdiğim LCD’si kırık ürün Sanki küfür eder gibi bana ürünü geri göndermişler Bende açtım telefon Şahin bey çıktı ve kendisine bu durumu nasıl açıklayacağını sordum Oda bana arkadaşlarının beni aradığını ve ulaşamadıklarını söylediler (gönderdiğim kargonun içinde 3 farklı telefon numaram var nasıl ulaşamadıklarını anlamadım açıkcası taktiri size bırakıyorum) bende “alalı sadece 3 hafta olan ürününüzü sorun çıkardığı için size gönderdim bana ulaşamadığınıza inanmıyorum gece bile cep telefonum açık” dedim oda bana To*** bey en son 50 TL ye cihazımı onaracaklarını belirtmiş (Neyin pazarlığını yaptığını anlamadım)

Sonuç itibari kesinlikle üretim hatası yada başka birşey olduğunu bildiğim ürün evimde yatıyor Alalı 3 hafta oldu ve ne kadar para verdiğimi yukarıya yazdım Navigasyon cihazı almak isteyen arkadaşlar Navitech ürünü alırken kesinlikle bu metni birdaha okusunlar Cihaz elinizde kalıyor Teknik servisi tam bir rezalet Daha kiminle ne konuştuklarını bilmiyorlar Birbirlerinden bi haberler Kesinlikle başka bir marka bakmanızı tavsiye ederim Beni resmen salak yerine koydular Bu şekilde dandik ürünler piyasada dolaştığı sürece iyi ürün üreten üreticilerin mallarını satamadıklarına üzülüyorum resmen Keşke başka bir marka tercih etseydim :(

Ve keşkehttp://www.sikayetvar.com/firma/?typex=1&arama_firma_no=14583&q=Navitech&x=21&y=13 adresinde firma adına yapılan yorumları şikayetleri okusaydım :(

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Webdeveloper -- 25 Mayıs 2011; 11:59:54 >

• 2 üstteki mesajda da arkadaş şükranlarını sunmuş . Ne diyelim geçmiş olsun hocam . Allah kimseyi servislere düşürmesin .
  • Teşekkür ederim :(
    Açıkcası DH ve birçok şikayet sitesinde bu firma ve ürünleri hakkında yazılar okudum. Ciddi anlamda 10 üzerinden orantılarsan 8 şikayet 2 teşekkür şeklinde.
    Bu firma insanları mağdur bırakıyor. Az da para değil yaw bir navigasyon cihazı. Çöpe gitti bu adamlar yüzünden işte :(

quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

2 üstteki mesajda da arkadaş şükranlarını sunmuş . Ne diyelim geçmiş olsun hocam . Allah kimseyi servislere düşürmesin .
  • Toolbox yazılımının son rezilliklerinden haberiniz var mı?
    Kendini update etmek istiyor, et diyorsun hata mesajı veriyor.( Kendi sitesine girerek indirebilirsiniz.)
    2011 Q1 Türkiye yeni haritası çıktı. Bunu indirerek yükleyebilen var mı? Ücretsiz güncelleme olayında büyük bir sorun çıktı anlaşılan. Satın alırsan yüklersin, yoksa yok. 1 saatte yenisi yazılabilecek yazılımda hata var diyorlar, bu kadar uzun süredir düzelmiyor (!). Ücretsiz güncelleme de sorun var. Şimdilik kalktı demiyorlar, gizliyorlar. Anlaşma sağlanmaz ise güncellemeleri unutun. (Tabi satın alma seçeneği var)
    Not:
    Şehirlerarası ve ilçeler arası yolda şu anda denemelerimle en uygun olanın HIZLI olduğunu keşfettim. Asla KISA seçmeyin. Perişan olursunuz. KOLAY seçerseniz de yolunuz uzar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi didamert -- 28 Mayıs 2011; 19:00:29 >
  • quote:

Navigasyon cihazının ne olduğunu unutup veya bunu bir tarafa bırakıp, 8-9. sırada olması gereken cep telefonunu bağlama, müzik dinleme v.s. özelliklerini daha önemli sananlar;
    Toolbox yazılımının son rezilliklerinden haberiniz var mı?
    Kendini update etmek istiyor salak, et diyorsun hata mesajı veriyor.( Kendi sitesine girerek indirebilirsiniz.)
    2011 Q1 Türkiye yeni haritası çıktı. Bunu indirerek yükleyebilen babayiğit var mı? Yok çünkü, ücretsiz güncelleme olayında büyük bir sorun çıktı anlaşılan. Satın alırsan yüklersin, yoksa yok. 1 saatte yenisi yazılabilecek yazılımda hata var diyorlar, bu kadar uzun süredir düzelmiyor (!). Yani neymiş, ücretsiz güncelleme de sorun var. Şimdilik kalktı demiyorlar, gizliyorlar. Anlaşma sağlanmaz ise güncellemeleri unutun. (Tabi satın alma seçeneği var)
    Navigasyon ve haritadan başka Zart zurt vs. işlerle uğraşanlara bide kıyak yapayım. Yok sandığınız gibi değil, navigasyondan başka birşeyden bahsetmeyeceğim.
    Şehirlerarası ve ilçeler arası yolda şu anda denemelerimle en uygun olanın HIZLI olduğunu keşfettim. Navigasyon isteyen meraklılarına bi iyiliğim olsun.

Ben 2011 Q1 güncellemesini hiçbir sorun yaşamadan yükledim. Sıkıntı başka birşeyden olmasın sizdeki.

• Sizin yüklediğiniz sadece 36 MB'lık Turkey Building olmasın. 2011 Q1 Türkiye Haritası 105 MB. 210 F cihazı olanlar yeni güncellemeyi yapamıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi didamert -- 28 Mayıs 2011; 18:56:04 >
  • quote:

Sizin yüklediğiniz sadece 36 MB'lık Turkey Building olmasın. 2011 Q1 Türkiye Haritası 105 MB. 210 F cihazı olanlar yeni güncellemeyi yapamıyorlar. Ne yüklediğimizi bilelim.

dün bende harita yükleme yaptım ki benim cihazın normalde bedava harita güncelleme süresi çoktan doldu.Ne yüklediğimi de 1.5 senedir gayet iyi biliyorum

hatta tam ekran ss koyayımda ispatlı olsun bari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARKU -- 26 Mayıs 2011; 16:52:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BARKU

quote:

Sizin yüklediğiniz sadece 36 MB'lık Turkey Building olmasın. 2011 Q1 Türkiye Haritası 105 MB. 210 F cihazı olanlar yeni güncellemeyi yapamıyorlar. Ne yüklediğimizi bilelim.

dün bende harita yükleme yaptım ki benim cihazın normalde bedava harita güncelleme süresi çoktan doldu.Ne yüklediğimi de 1.5 senedir gayet iyi biliyorum

hatta tam ekran ss koyayımda ispatlı olsun bari

didamert'in dediği doğru,bencede siz haritayı yükleyememişsiniz.koyduğunuz ss'nin tam orta kısmında << EN İYİ TEKLİFLER >Türkiye 29.95 $ verirsen bunu ancak ücretli alabilirsin >> diye size bildiriyor zaten.
    en güzeli siz cihazınızı açın ''NAVİ>AYARLAR>HAKKINDA>HARİTALAR diye tıkladığınızda ekran Türkiye 2011.3 se güncellemeyi yapmışsınız demektir.Saygılarımla.

• @exper39 kardeşim ben dün güncelleme yaparken o bahsettiğiniz 29.95 fiyatlı ekran bende de göründü ama ben 2011 Q1 güncellemesini gerçekleştirdim. Aynı arkadaşın gösterdiği gibi bende de bu şekilde göründü. Ve eğer inanmıyorsanız sizin belirttiğiniz yerdeki (NAVİ-AYARLAR-HAKKINDA-HARİTALAR update dosyalarını yazabilirim. Burada iki dosya var; Birincisi Basemap 2009.09, İkincisi Türkiye 2011.03 (Başarsoft Com. Sys. Ltd.). Lisanslar tuşunu tuşladığımda;
    Turkey citymap Free update 2011 Q1 Temel
    Turkey citymap Free update 2011 Q1 Şehir Harita
    Turkey 2011 Q1 Temel
    Turkey 2011 Q1 Haritalar
    Turkey 2011 Q1 POI
    Turkey 2011 Q1 Şehir harita
    ve eski dosyalar mevcut.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.