Şimdi Ara

Samsung R620 Kullanıcıları [Driver Paketi Link Güncel] (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
739
Cevap
6
Favori
47.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaşlar r-620 üretimi durduğu için samsung un sitesinden destek ksmı bulanmıyor yeni recovery yaptıktan sonra farkeetim öenmli güncelleme dosyalarını paylaşabilecek olan varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peerless

quote:

Orijinalden alıntı: tomacco

beşiktaşta nerede adı neymiş kaçırmayalım madem.

Arkadaşın mesajını kopyaladım kendisi ile nicki yardımıyla irtibata geçin isterseniz

nerde acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zermidad

slm arkadaşlar r-620 üretimi durduğu için samsung un sitesinden destek ksmı bulanmıyor yeni recovery yaptıktan sonra farkeetim öenmli güncelleme dosyalarını paylaşabilecek olan varmı acaba?

Hakikatten samsung r620yi kaldırmış destek sayfasından.Daha eski olan r522bile duruyor.Geçen indirmiştim format atarken bütün güncel driver dosyalarını.Bir ara upload edip koyarım

@tomacco

Bahsedilen arkadaşın nicki @gravis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkanbaba -- 21 Ocak 2011; 22:31:57 >
  • tşkkrler
  • Uzun bir zaman sonra merhaba

Samsung laptop R520-R522-R620 ile ilgili olarak keşfettiğim bir yenilik yoktu bir süredir.

Ama geçen gün yeni bir şey keşfettim.

Bir arkadaşım benim övgülerimle Samsung R520 aldı ilk 6-8 ay herşey gayet iyiydi ta ki bir gün bana laptopunun ısınmay abaşladığını bildirene kadar.

Bende normalde böyle bir şeyin benim kişisel kullanımımda olmadığı söyledim ve araştırmaya başladım.

Laptop IDLE yani bekleme konumunda 40-42 derece arasında gayet normal çalışıyordu ancak Call Of Duty gibi oyunlarda işlemci aşırı ısınıyor ve sistem kendini
    otomatik olarak kapatıyordu.

Isı 84 lere kadar rahatlıkla çıkıyordu yaptığım testlerde.Bu normal değildi çünkü benim laptopum 65 te duruyordu ve ondan sonra kıpırdamıyordu yukarı doğru.

Garantisine rağmen kendisini ikna edip açtım laptopun içini ve ilk farkettiğim şey işlemci - ekran kartı - ve chipset çipinin üzerinde sabitlenmiş duran pasif metal
    plakaları tutan vidaların oldukça gevşek bir durumda olduğuydu.

Vidalar neredeyse gevşekti bende anakartı fazla zorlamayacak şekilde vidaları güzelce sıktım.işlemcinin fanını ve diğer kanalları elektrik süpürgesiyle iyice çektim.

Şimdi yine bendeki gibi Maks. 65 derece kalıyor ve yukarıya çıkmıyor ısı.

Sizde de benzer sorun varsa Samsung laptopun içindeki pasif soğutucuları tutan vidaların gevşemiş olmasındandır.

Bilginize.

Garantisi yoksa laptopun kendiniz bile sorunsuzca bu işi yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pleksiglass -- 22 Ocak 2011; 22:07:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 440cdx

Uzun bir zaman sonra merhaba

Samsung laptop R520-R522-R620 ile ilgili olarak keşfettiğim bir yenilik yoktu bir süredir.

Ama geçen gün yeni bir şey keşfettim.

Bir arkadaşım benim övgülerimle Samsung R520 aldı ilk 6-8 ay herşey gayet iyiydi ta ki bir gün bana laptopunun ısınmay abaşladığını bildirene kadar.

Bende normalde böyle bir şeyin benim kişisel kullanımımda olmadığı söyledim ve araştırmaya başladım.

Laptop IDLE yani bekleme konumunda 40-42 derece arasında gayet normal çalışıyordu ancak Call Of Duty gibi oyunlarda işlemci aşırı ısınıyor ve sistem kendini
    otomatik olarak kapatıyordu.

Isı 84 lere kadar rahatlıkla çıkıyordu yaptığım testlerde.Bu normal değildi çünkü benim laptopum 65 te duruyordu ve ondan sonra kıpırdamıyordu yukarı doğru.

Garantisine rağmen kendisini ikna edip açtım laptopun içini ve ilk farkettiğim şey işlemci - ekran kartı - ve chipset çipinin üzerinde sabitlenmiş duran pasif metal
    plakaları tutan vidaların oldukça gevşek bir durumda olduğuydu.

Vidalar neredeyse gevşekti bende anakartı fazla zorlamayacak şekilde vidaları güzelce sıktım.işlemcinin fanını ve diğer kanalları elektrik süpürgesiyle iyice çektim.

Şimdi yine bendeki gibi Maks. 65 derece kalıyor ve yukarıya çıkmıyor ısı.

Sizde de benzer sorun varsa Samsung laptopun içindeki pasif soğutucuları tutan vidaların gevşemiş olmasındandır.

Bilginize.

Garantisi yoksa laptopun kendiniz bile sorunsuzca bu işi yapabilirsiniz.

Riski almış açmışşınız garnatiye yollasaydın aynı şeyi yapar gönderirlerdi hocam.Ayrıca bilgilendirme için saol.Garantisi olmayanların makinayı açmaması için bir neden yok bende garanti olmasa bende açarım

• Selamlar mavi ekran hatası alıyorum çok sık olmasada sebebi nedir acaba?
    İlk mavi ekran hatasını format sonrası ekran kartını güncellemeden önce oyunları açmaya çalışırken almıştım.Daha sonrasında avira açıkken oyuna girmeye açlışınca ve son olarak harici diskimden dizi izlerken pause edip belli bir süre öyle açık beklediğinde oldu.
    Bu durum veya benzerini yaşayan arkadaşlar varsa paylaşıma geçelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomacco

Selamlar mavi ekran hatası alıyorum çok sık olmasada sebebi nedir acaba?
    İlk mavi ekran hatasını format sonrası ekran kartını güncellemeden önce oyunları açmaya çalışırken almıştım.Daha sonrasında avira açıkken oyuna girmeye açlışınca ve son olarak harici diskimden dizi izlerken pause edip belli bir süre öyle açık beklediğinde oldu.
    Bu durum veya benzerini yaşayan arkadaşlar varsa paylaşıma geçelim.

Çakışma felan olabilirmi dostum eski driverları felan temizle virüs taraması yaptır virüs kapmış olabilir.Hdd yada ramda birşey vardır.Ben 4-5kere aldım mavi ekran ama formattan sonra hiç görmedim.

Bu arada samsunga burdan.Ürünün destek sayfasını kaldırmışlar sitelerinden allahtan indirdiydim tüm driverları

• şimdi format atsak nasıl bulacağız driverları?
    ben 64 bit ultimate yükliyeceğim nasıl buluruz 64 bit driverlarını bu arada ben biosu güncellemedim bi sakatlık olmasın diyerek.güncelleyipte ekstra faydasını gören var mı?
    oyun performans açısından.
    sadece ekran kartını güncelliyorum diğer driverların çok büyük katkısı olmaz diyerekten f/p açısından.
  • Ben 32bitleri yedeklemiştimte 64bit sürücüler bendede yok bi martta garantiye göndercem gelince 64bit kuracağım ama driverları bulmak lazım.Ekran kartı,wlan,bluetooth,touchpad driverları kendi sitelerinde mevcut ama chipset driverlarını bulamadım intelin onlarıda bulursam iyi olacak elinde var olan varsa paylaşşın.
    Samsung'a mail atacağım bi kaç kişide aynı konudan şikayetçi olurlarsa belki geri koyarlar sayfayı 2kere mail attım ertesi gün geri dönmüşlerdi.

Tomacco dostum bios konusunda 8gb bellek desteği geldi birde birkaç küçük optimizasyon.8gb bellek takmayı düşünmüyorsan riske girme boşuna.Ben yükledim biosu faydası bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkanbaba -- 11 Şubat 2011; 19:48:24 >
  • Arkadaşlar ekranımda küçük lekeler var, bilgisayarı aldığımda verilen bezle siliyorum ama çıkmıyorlar, bana tavsiye edebileceğiniz solüsyon vs. var mı?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plep05 -- 13 Şubat 2011; 23:36:42 >
  • Teknoloji marketlerinde satılan solisyonlar var hepsi aynı zaten nerdeyse.Gözlük beziyle dene pırıl pırıl yapıyor ben onu kullanıyorum
  • Bugün çağrı merkezini aradım arıza kaydı bıraktım bilgisayarı gönderiyorum garantiye kargo gelip evden alacak.İnşallah güzel ve sıkıntısız bir servis süreci olur
  • Merhaba, arkadaşlar R620'e ait "Kılavuzlar, Sürücü, Yazılım ve Bios Sürümlerine" ait indirmelere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Samsung R620 Destek Sayfası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 17 Şubat 2011; 1:17:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: balabanraca
    Merhaba, arkadaşlar R620'e ait "Kılavuzlar, Sürücü, Yazılım ve Bios Sürümlerine" ait indirmelere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Samsung R620 Destek Sayfası

herkes yedeklesin

• takip
  • Merhaba..
    Arkadaşlar keşke R620 dizüstü bilgisayarımızın kasa kalitesi biraz daha iyi olsaydı.
    Direkt tırnakla bile hafif çizikler oluşabiliyor kasada..
    Özellikle en çok kullanılan touchpad'in sağ ve sol yanlarında..
  • quote:

Merhaba..
    Arkadaşlar keşke R620 dizüstü bilgisayarımızın kasa kalitesi biraz daha iyi olsaydı.
    Direkt tırnakla bile hafif çizikler oluşabiliyor kasada..
    Özellikle en çok kullanılan touchpad'in sağ ve sol yanlarında..

1Yıldır kullanıyorum çizik yok cihazda.
  • merhaba..
    @volkanbaba : takribi olarak bende 1 yıldır kullanıyorum.. fakat ben biraz takıntılı olduğum için çok inceliyorum, ondan yani. yoksa benim kasada da öyle gözle bakıldığında anlaşılmıyor çizikler.. ben dibine kadar giriyorum ve led ışık tutup inceliyorum, ancak öyle farkedebiliyorum..

seviyorum ben bu laptopu.. Allah'ın izniyle en az 5 yıl kullanırım.. bundan önce compaq v6343 almıştım 2007 de ki hala duruyor. o da maşallah 3,5 yılı doldurdu, hala aynı performansta çalışıyor. bi kez format attım ona. R620 ye hiç atmadım. stabilitesine hayranım..

volkanbaba, biliyomusun üşengeçlikten recovery dvdsini bile henüz oluşturmadım r620'nin..
    2-3 ay sonra önce format atıp, sistemi temizlemek ve ardından recovery dvdsini oluşturmak istiyorum.. sorun çıkmaz değil mi?

bide laptopumu kullanım şeklim, masaüstü niyetine.. sabittir hep, öyle ordan oraya hiç taşımam. gerek duymuyorum.
    masaüstü bilgisayarların kapladıkları alandan ve görsel kirliliğinden nefret etmiştim zamanında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 20 Şubat 2011; 21:22:52 >

• quote:

merhaba..
    @volkanbaba : takribi olarak bende 1 yıldır kullanıyorum.. fakat ben biraz takıntılı olduğum için çok inceliyorum, ondan yani. yoksa benim kasada da öyle gözle bakıldığında anlaşılmıyor çizikler.. ben dibine kadar giriyorum ve led ışık tutup inceliyorum, ancak öyle farkedebiliyorum..

seviyorum ben bu laptopu.. Allah'ın izniyle en az 5 yıl kullanırım.. bundan önce compaq v6343 almıştım 2007 de ki hala duruyor. o da maşallah 3,5 yılı doldurdu, hala aynı performansta çalışıyor. bi kez format attım ona. R620 ye hiç atmadım. stabilitesine hayranım..

volkanbaba, biliyomusun üşengeçlikten recovery dvdsini bile henüz oluşturmadım r620'nin..
    2-3 ay sonra önce format atıp, sistemi temizlemek ve ardından recovery dvdsini oluşturmak istiyorum.. sorun çıkmaz değil mi?

bide laptopumu kullanım şeklim, masaüstü niyetine.. sabittir hep, öyle ordan oraya hiç taşımam. gerek duymuyorum.
    masaüstü bilgisayarların kapladıkları alandan ve görsel kirliliğinden nefret etmiştim zamanında.

Senin inceleme yöntemin farklıymış dostum o kadar girince benimkindede vardır mutlaka kılcak çizik.Alırken bende tereddüt etmiştim ama laptop işine yeni girdiği için hakketten çok büyük bi felaket olmadıkça benide bir 2-3 yıl götürür gibi.Recovery disk konusunda sorun olmaz istediğin zaman yedek oluşturabiliyorsun.Cihaz bendeki gibi windows7 ile geldiyse 64bit kur öyle yedek al 32bit'e göre makinanın performansını daha yukarı çıkarıyor.Eldeki 32bit keyi ile kuruluyor kendim kurup aktifleştirdim.Bende format atmamıştım işte geçen servise gönderdim o zaman attım

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.