Şimdi Ara

RaceChip Chiptuning box (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
3
Favori
51.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: troy

iste ustunde degerler var

http://forum.donanimhaber.com/m_43940391/mpage_3/f_/key_//tm.htm#52547980

incelerseniz anlarsiniz

Bu link'te herşey en ince ayrıntısına kadar var zaten,yeni bir başlık konuyu iyice dağıtır-tekrarı olur bence..

Ben 2011 Astra H 1.3 cdti 90 bg aracıma taktım ve son derece memnun kaldım.Tepkiyi araca takar takmaz alıyorsunuz.Yazılımda vaad edilen bg yada tork neyse ona göre aracınız elverdiğince uyarlanıyor.Race chip'ten alabileceğiniz en büyük değer sayfasında verilmiş,Üzerindeki kademelerden istediğiniz devir aralığı ve bg gücünü kendiniz seçebiliyorsunuz.(onun için de her marka araçta ara kablo değişimiyle kullanılabilir diye düşünüyorum ) Bu güç ve tork her araçta son verilen güce ulaşıyormu tartışılır.Ben en fazla 4. kademeyi denedim.en keyif verici yer 2-2 idi.Bu herkeste değişebiliyor,beklentiniz ve aracınızın durumuyla ilgili sanırım.yazılı değer istiyorsanız stock dyno verisi ile kutulu dyno verisi almak lazım.Benim gözlemlediğim;çok daha çabuk devirlendiği,sabit hızda daha az yaktığı özellikle Astra H 1.3 cdti için 1000-2000 devir hantanlığını büyük oranda rahatlattığını tecrübe ettim.olumsuz yönlerini ilerki km'de kullanan arkadaşlar mutlaka iletir-iletirim.Benim tek sıkıntım istediğim ayarı tutturamam.Almanya dan aldığım bilgiye göre aracın üreteceğinden fazla güç-tork isterseniz boğulma-titreme vs yapabilmesi ve tekrar ayar istemesi bunun üzerinde çalışmalarım sürüyor ;) Umarım İstanbul Racechip'te bana gerekli desteği verir.Yaklaşık 1 haftadır racechip'siz kullanıyorum,inanın büyük eziyet..Önümüzdeki hafta bakımdan sonra hava izin verdiğince denemeye devam edeceğim,sizlerle paylaşırım.(Eşim araçla işe gidip geldiğinden ancak akşam test edebilirim,bu soğukta pek teşvik edici değil malesef )

• quote:

Orijinalden alıntı: chiptuningbox

Tabikide var..
    www.nitrodata.com.tr

sitenizde otomobil bölmünde suzukiye tıkladığımda lexus çıkıyor ve lexus bölümüne tıkladığımda yine lexus çıkıyor bir terslik var sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurcandmt

quote:

Orijinalden alıntı: chiptuningbox

Tabikide var..
    www.nitrodata.com.tr

sitenizde otomobil bölmünde suzukiye tıkladığımda lexus çıkıyor ve lexus bölümüne tıkladığımda yine lexus çıkıyor bir terslik var sanki

Alıntıları Göster
    fiorino ve nemo uygulama öncesi 75 ve 70 beygire sahip. uygulama sonrası ise bu değerler 92 ve 90 olarak birbirine daha çok yaklaşıyor, zira torklar da aynı şekilde. uygulamasız her iki araç arasında özellikle kalkışlarda hissedilir oranda fark var.. uygulama sonrası aradaki bu fark, fark edilmeyecek düzeye iner mi? bu bilgiye istinaden şirkete araba alacağız, araçlar 650-700kg yük taşıyacak ve Citroen'in donanımı fazla modeli bile 1000TL daha ucuza geliyor ikinci elde...ne önerirsiniz arkadaşlar...?

• Captiva. İçin yakıt ekonomisi ayarı rica edebilir miyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: troy

quote:

Orijinalden alıntı: style_cool

mesela chiptuning yazılımında aracın özelliklerine göre yazılım yükleniyor yani araçta kullanılan turbodan tutunda pistonlar jant lastik hava filtresine kadar bütün detayların bilinmesi ve ona göre yazılım yapılması gerekmiyor mu?

Bu race chip box standart mı al çıkart git başka arabaya tak, eeee nasıl anlıyor nerden biliyor benim aracımın turbo devir sayısını egsoz çıkış çapını bilmem nesini???
    her arabaya özel üretilmiyor okuduğum kadarıyla yüzde şukadar mecvut aracınızın gücünü arttırır diyor? nasıl arttırıyor?

Ben mesela superchips kullandım daha önce ve oldukça memnunum süper hiçbir sorun çıkartmadı siyah duman yok hızlanma hissedilir iyileşti, yakıt tüketimi de düştü. Ancak her araca yazılım yüklenmiyor.

Şimdi merak ettiğim bu race chip aynı performansı verir mi? kademe arttırma olayı nasıl yapılıyor en düşük kademede %kaç artış en yüksek kademede yüzde kaç artış oluyor belli mi?

iste ustunde degerler var

http://forum.donanimhaber.com/m_43940391/mpage_3/f_/key_//tm.htm#52547980

incelerseniz anlarsiniz

Alıntıları Göster
    arkadaşlar okadar ugraşıp almanyalardan filan almanıza gerek yok nitro data türkiyenin çogu yerinde bayiside var kendileride montajını yapıyorlar üstelik fiyatları çok avantajlı

ve iki yıl garantili

nitro data chip tuning box

• quote:

Orijinalden alıntı: chip_tuning_box

arkadaşlar okadar ugraşıp almanyalardan filan almanıza gerek yok nitro data türkiyenin çogu yerinde bayiside var kendileride montajını yapıyorlar üstelik fiyatları çok avantajlı

ve iki yıl garantili

Alıntıları Göster
    ankarada chipli veya orjinal dizel araba (150 hp'ye kadar) var mı, rolling yapabileceğim?
  • quote:

ve iki yıl garantili

senin gibileri bu forumda cok ipleyen olmaz, malini tanitacaksan bunu baskalarinin actigi postlardan yapma, git adam insan gibi kendi postunu ac.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaTToRi

quote:

ve iki yıl garantili

senin gibileri bu forumda cok ipleyen olmaz, malini tanitacaksan bunu baskalarinin actigi postlardan yapma, git adam insan gibi kendi postunu ac.

Alıntıları Göster
    2 tene er reklam etmiş .Çok kokmuş....

• quote:

Orijinalden alıntı: CATBALCA

2 tene er reklam etmiş .Çok kokmuş....

Alıntıları Göster
    ark racechip kablosu lazım peugeot dizele uyumlu elimde ford grubu var takaslamak isteyen veya satmak isteyen olursa pm
  • quote:

Orijinalden alıntı: niclay_0908

ark racechip kablosu lazım peugeot dizele uyumlu elimde ford grubu var takaslamak isteyen veya satmak isteyen olursa pm

Fordla Pejo aynı motoru kullanıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

Fordla Pejo aynı motoru kullanıyor ?

fiesta ile pejo 1,4 hdi aynı motor ama sanırım kablo pinleri farklı çünkü araç çalışmadı race chip ile ford un fiestası,connecti çalıştı bikaç bayiye msj attım kablo pinleri farklı olmaz dedi
  • quote:

fiesta ile pejo 1,4 hdi aynı motor ama sanırım kablo pinleri farklı çünkü araç çalışmadı race chip ile ford un fiestası,connecti çalıştı bikaç bayiye msj attım kablo pinleri farklı olmaz dedi

her iki motor da aynı yakıt basınc sensörünü kullanıyor..

Hersteller: Peugeot
    Modell: 206 HDi eco 70
    System: Common Rail

ASA ECO Tuningbox: ASA ECO CR mit FCI-Siemens Adapter

RaceChip Chiptuning box

----

Hersteller: Ford
    Modell: Fiesta 1.4 TDCi

RaceChip Chiptuning box

• quote:

quote:

RaceChip Chiptuning box

----

RaceChip Chiptuning box

peki neden çalışmıyor birde fiesta ile motorlar aynı ama enjektörler farklı pejo da bosh enjektör var bunun için belki değişik olabilir sanırım

• quote:

peki neden çalışmıyor birde fiesta ile motorlar aynı ama enjektörler farklı pejo da bosh enjektör var bunun için belki değişik olabilir sanırım

muhtemelen montaj hatasıdır..

Siz getirin biz takalım.
  • quote:

quote:

quote:

RaceChip Chiptuning box

----

RaceChip Chiptuning box

sizin aracın yakıt sistemi bosh ama siemenste aynı rail sensoru konnektorunu kullanıyor bi kac foto cekebılırsenız yardımcı olmaya calısırım

• quote:

Orijinalden alıntı: sesvarmı

quote:

quote:

quote:

RaceChip Chiptuning box

----

RaceChip Chiptuning box

sizin aracın yakıt sistemi bosh ama siemenste aynı rail sensoru konnektorunu kullanıyor bi kac foto cekebılırsenız yardımcı olmaya calısırım

Alıntıları Göster
    soketler aynı ama fiestada 1. ve 3. pinde 5 v 2 de şasi var pejoda 1 de şasi 2. ve 3. de 5 v var yerler değişik sensöre giren fiş de fişlerde yerleri değiştirdim ama yinede çalışmadı

• quote:

soketler aynı ama fiestada 1. ve 3. pinde 5 v 2 de şasi var pejoda 1 de şasi 2. ve 3. de 5 v var yerler değişik sensöre giren fiş de fişlerde yerleri değiştirdim ama yinede çalışmadı

Alıntıları Göster
    bana kablonun fotolarını cekermısınız? boshlarda sınyal ortada siemenslerde sınyal 1. yada 3. pinde oluyor kablonun renklerı nelerdır?bıde arac ustundekı kablonun renklerı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sesvarmı

bana kablonun fotolarını cekermısınız? boshlarda sınyal ortada siemenslerde sınyal 1. yada 3. pinde oluyor kablonun renklerı nelerdır?bıde arac ustundekı kablonun renklerı?

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar. bende 2011 model 1.4 hdi Peugeot 207 var. racechip taktırmak istiyorum. 3 sorum var.

1- gerçekten söylendiği kadar fark ediyormu? düşük devirler önemli. birde klimada çok yığılıyor. bu uygulamanın bir faydası olurmu?

2- bursada nerede yaptırabilirim. işin ehli olan kimi tavsiye edersiniz. bir kaç yer var nette ama aksesuarcılar. güvenemedim.

3- fiyatlar ne seviyededir? 450 tl den başlıyor internette. ama hangisi? kazık yemiyelim

zaman ayırıp cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

quote:

ChipTuning Uzmanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceo-tr -- 24 Temmuz 2013; 11:29:56 >

• RaceChip Turkiye R kullanıcısına yanıt
    Murat bey,

Aarcımda takılı olan racechip sarsıntılı çalışmasına sebep oluyor, aracım 2011 Ford fiesta 1.4 tdci. acaba ayarla alakalı bi sıkıntımıdır. acaba kaç kaça getirmeliiyim. nşu anda 1-1 de çalışoyor. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Önder Yıldırım

Murat bey,

Aarcımda takılı olan racechip sarsıntılı çalışmasına sebep oluyor, aracım 2011 Ford fiesta 1.4 tdci. acaba ayarla alakalı bi sıkıntımıdır. acaba kaç kaça getirmeliiyim. nşu anda 1-1 de çalışoyor. teşekkürler.
    Arkadaşlar aracımdaki racechipi satıyorum ilgilenenler yazabilir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.