Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dive dostum gel bir kucaklaşalım..Ama lütfen tanımadığımız insanların bilgi birikimi hakkında fikir yürütmeyelim.

Getz sahibi herkes de güle güle kullansın aracını..(ilk defa getz hakkında yazdım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Claymore -- 7 Aralık 2005, 17:45:11 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Claymore

Dive dostum gel bir kucaklaşalım..Ama lütfen tanımadığımız insanların bilgi birikimi hakkında fikir yürütmeyelim.

Getz sahibi herkes de güle güle kullansın aracını..(ilk defa getz hakkında yazdım)

Claymore, buranın popülaritesi araca sahip olan ve sahip olmak isteyen insanların bilgi alış verişinden doğuyor, yosa biz konu popüler olsun diye özel uğraşmıyoruz Genel anlamda bilgi birikimine diyeceğim hiç birşey yok, ben sadece Getz'i tanımadan yazma demek istedim, bilgi ve tecrübe olayı sadece Getz'e özel bir durum yani, yoksa genel anlamda bilgine bir diyeceğim yok

öyle güzel ve samimi bir karşılığa hiç bir zaman hayır diyemem, seni kırdığım cümlelerim varsa affola, ayrıca özeldeki seviyeli mesajların için de teşekkür ederim

• bak bu güsel oldu clay zaten bu işlerin adamıdır
  • kardeş önce el süpürgesi ile bi toz al sonra şu koslanın vanish diye bir halı yıkama şampuanı var onu 1/10 çay bardağı dozajında karıştır bi 2.5 lt lik kola şisesine doldur şişenin kapağını çiviyle del iyice çalkala köpürt sonra YALNIZ KÖPÜĞÜ püskürt tavana,koltuğa nası istersen ve temiz sert bi fırçayla fazla bastırmadan sil sonra bekle biraz hemen kuruyo zaten ıslakda deil (çok fazla püskürtme) yine el süpürgesi ilesil...abi nefis..benim poloyuda getzide böyle sildim hem tertemiz hem misler gibi kokuyo...

quote:

Orjinalden alıntı: royartar

birde birşey sorucam bu tavan veya bu güneşliklere lekeler falan oluşuyor zamanla bunlar için zarar vermeden kirleri sökecek tavsiye edebileceğiniz birşey varmı?
  • tekniğe bak be ,, zeka işte :))) tebrikler getz go ne diyim helal olsun ... birgün parayı bulursak en sağlamından açalım bir oto yıkamacı ... ortak oluruz. sende bu yaratıcılık varken ya dünyanın en zengini biz oluruz yada ödeyeceğimiz tazminatlardan hapiste en uzun kalan kaşifler.
    quote:

Orjinalden alıntı: getz go

kardeş önce el süpürgesi ile bi toz al sonra şu koslanın vanish diye bir halı yıkama şampuanı var onu 1/10 çay bardağı dozajında karıştır bi 2.5 lt lik kola şisesine doldur şişenin kapağını çiviyle del iyice çalkala köpürt sonra YALNIZ KÖPÜĞÜ püskürt tavana,koltuğa nası istersen ve temiz sert bi fırçayla fazla bastırmadan sil sonra bekle biraz hemen kuruyo zaten ıslakda deil (çok fazla püskürtme) yine el süpürgesi ilesil...abi nefis..benim poloyuda getzide böyle sildim hem tertemiz hem misler gibi kokuyo...

quote:

Orjinalden alıntı: royartar

birde birşey sorucam bu tavan veya bu güneşliklere lekeler falan oluşuyor zamanla bunlar için zarar vermeden kirleri sökecek tavsiye edebileceğiniz birşey varmı?

• arkadaslar sizden bir ricam var benim 2005 1.5 dizel arabam var geçen yazımda devirle ilgili soru sordum kimse cevaplamadı ama geçen formları okudum ve cevap aldım ama ikinci sorum benim araba yaklasık 9 ay oldu şu motor açma olayı nedir nasıl oluyor kilometre suan 7800 de dün akşam biraz hız yapayım dedim araba 160 da takılı kaldı gitmiyor acaba benim araba sagırmı oldu ne yapmalıyım bu konuda yardım edin geçmi kaldım motoru açmakta he bide motor nasıl açılıyor tam anlamıyla anlatırmısınız
  • Teşekkürler DiveMaster , bakım konusunda ne dersin? 7500' de gideyimmi? Yoksa 15000' ini bekleyelimmi?
    - 4. Vites, Devir 2500, Hız 90 ile sabit gidince 4,8' e düşüyor, şehir içi yoğun trafikte (dur kalk, kızmızı ışık falan) 5,6 gösteriyor.
    Araba açıldıkça daha da düşecek inşallah ama şu anda bile iyi bence.....
  • BURADA BENİMDE ARACIM GETZ
  • getzgo, gerçekten yaratıcı bir fikir ve gerçekten aklımda bulunduracağım bunu yapıcam en kısa zamanda... tavan değil de güneşliklere lazım böyle bir temizlik :} bu arada westbam, 9 ayda motor açmanın çoktan bitmiş olması gerekir diye biliyorum bu konuda çok bilgim olmasada ilk 1000 2000 de dikkatli kullanman yeterliydi, ama 160 ı geçmiyorsa gerçekten bilmiyorum benim arabam 2 aylık dün gerçekten istanbul trafiğindeki kafadan noksanlardan biriyle ilk defa kapıştım ve arabayla 180 gördüm ve bir önceki kasa megane dan eser kalmadı. GETZ gururlar sunar :=)
    yani istersen servisle bir görüş, bilgim pek olmasa da...
  • Yemek tarifi gibi yahu, çok güzel anlatmışsın ellerine sağlık

westbam, 7800 de motor açmış olman lazım, bide bişey soracam hız ibresi kaç 2005 modellerde?

IzmirliAnkarada, ben genelde 100-110 kullanıyorum aracı, ama 90 da giderken 4. vitesde sürekli kullanmak sorun yaratmaz mı? Servis bana bakım için 10.000 km'de gel dedi, ama ben bi 7500'de görünmeyi düşünüyorum yağ su bakımından hoş kendim de hallederim onları ama...

quote:

Orjinalden alıntı: getz go

kardeş önce el süpürgesi ile bi toz al sonra şu koslanın vanish diye bir halı yıkama şampuanı var onu 1/10 çay bardağı dozajında karıştır bi 2.5 lt lik kola şisesine doldur şişenin kapağını çiviyle del iyice çalkala köpürt sonra YALNIZ KÖPÜĞÜ püskürt tavana,koltuğa nası istersen ve temiz sert bi fırçayla fazla bastırmadan sil sonra bekle biraz hemen kuruyo zaten ıslakda deil (çok fazla püskürtme) yine el süpürgesi ilesil...abi nefis..benim poloyuda getzide böyle sildim hem tertemiz hem misler gibi kokuyo...

• Arkadasin bahsettigi kasko meselesi ufak hasarlar icin cizik falan mesela yuz milyon civarinda hasarlar icin...
    benimki kapi baya gocmustu.. 350 civarinda masraf vardi.. tanidiga yaptirdim bende.. bence bir yil gectikten sonra paslanmazlik garantisini falan bosverin.. cunku o zamana kadar belli oluyor bisey olup olmayacagi..
    birde ben hic paslanmazliktan yararlanan duymadim. bir tanidigin hyundai si vardi boyadan dolayi bir yil sonra servise gitti... bu olay senin kullanmandan olmus dediler... surekli kilifla kapatmissin yok efendim kullandigin sampuandan olmus falan filan.. yani bir kilifini buluyorlar.. o yuzden siz siz olun kucuk kaporta sorunlari icin servise gidip kaziklanmayin bence..
  • ben servise bir gideyim ozaman kadran 220 gösteriyor dün arabayı baya yordum 3 vites 4500 devir 100-120 arası bastım ama yine 5 vites 160 sabit kaldı
  • quote:

Orjinalden alıntı: westbam

ben servise bir gideyim ozaman kadran 220 gösteriyor dün arabayı baya yordum 3 vites 4500 devir 100-120 arası bastım ama yine 5 vites 160 sabit kaldı

bence senin araçta bi problem var.motor yağından olabilir.km. 7800 yazmışşın.Sanırım bazı servisler bu yüzden 7500 de çağırıyor.araç kitapçığnda 10000 yazmasına rağmen.Sanırım bi arkadaş daha aynı sorunu yaşamıştı.yağı değiştirince çekişi düzelmiş.Çekişte de problem varmı?
  • sürekli 80 -90 la devirsiz kullanmak enjektörlerde form bozukluğu yaratır.ideal püskürtme gerçekleşmediği zaman da ilerki km lerde daha çok yakarsınız.

ekonomi yapıcam diye daha çok masraf açmayın.arada sırada 5000-6000 devirleri görün,dizeller de 4000 e kadar çıkıp insin.
  • evet akinci 'nin dediği gibi bunu duymuştum, ekonomi yapıyorum ben de mesela ama haftasonları baya bi bağırtıyorum arada kendine gelsin henüz 3500 'de zaten km ben de ve çekişte vs hiç problem yok 180 gördüm yol bitmeseydi 200 de görecektim :P
  • haklısın galiba ozgurbat ben çekişte bir problem göremedim araba ilk defa bu kadar bir hıza çıkıyor belki odandır en fazla 140 yapmıştım
  • 9 ay sonra ilk defa hız yaptı birde benim araba 4500 de motor kesiyor neden dizellerde hepsindemi var ve bu araba gerçekten max kaç yapıyor geçen formlarda 190 yapan varmış öyle yazmış gerçekmi
  • İstanbul-Ankara otobanında 190 yaptım doğrudur, akinci arkadaşımızın da dediği gibi ekonomik gideceğim diye de çok düşük devir uygun değil. Dizelin kullanımı ile ilgili forumda çok soru ve cevaplanmış güzel yanıtlar var, vakit alabilir ama eski mesajlara da gözatabilirsiniz.
    Dizel araçlarda motorun en önemli parçası yakıt filtresidir. Arabada kullandığınız yakıtın kalitesi kadar, yakıt filtresinin pislenmesi de çekiş/sürat açısından aracı etkilemektedir. Daha önce de belirttiğim gibi; 7000-7500 km.den sonra kullandığım (CRDi 1.5 standart) aracın çekişinde düşüş ve yakıt harcamasında artış oldu. 10000 km bakımından sonra ilk aldığım günkü kadar seri ve atak. Benim tavsiyem; dizel araçlarda 5000 km de bir (veya çekişde düşüş ve yakıtta artış gözlemlediğinizde) yakıt filtresini değiştirin.
  • müthiş bende bir servise sokayım bakalım ne olacak
  • bu arada motor acma konusunda bügün hala bir sonuca varmadım hangi devirde kaç km hız yapmam gerekki motor açılsın
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.