Şimdi Ara

Peugeot 5008 (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drsnrky

quote:

Orijinalden alıntı: ENG_civ

Herkese kazasız belasız bir yeni yıl diliyorum arkadaşlar. Bu arada 5008 ve 2012 'yi karıştırıp 2008 deyince aklıma peugeot 2008 diye yeni bir model çıkacakmış gibi geldi

2008 diye bir prototip model var zaten, gelişim aşamasında.

http://www.trcitroen.com/gayri-resmi-citroen-c3-crosser-peugeot-2008/

Dr.Vallahi benimki klavye sürçmesi...
    hayır..şimdi mesajı editleyeceğim..2008 i 5008 yapacağım..konu bütünlüğü bozulacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

Bu arada Auto6R şanzıman üzerine yapılan konuşmalar çok can sıkıcı. Bu forumun neresinde gidip Auto6R iyi bir şanzımandır deyin, karşınızda fanatik bir dsg'ci çıkıp yerden yere vurur. Oysaki Auto6R için piyasada "50.000'i buldun mu tutma o aracı sat, yoksa başına acaip masraf açar" gibi bir algı yoktur. Tersine tek kavramalı olduğu için "çok masraf çıkarmayan şanzıman" diye anılmaktadır. Yine forumda DSG ve AUTO6R 'nin ikisi de robotize şanzımanlardır, aynı kategoridedir, tek farkı tek-çift kavrama olayıdır deyin, neredeyse sopa yersiniz. Tecrübe ile sabittir. LİNK'i tıklayın ve okuyun. Sayfanın ortalarına doğru ben topa giriyorum, şenlik başlıyor, konu 2. sayfada da uzuyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_55168982/mpage_1/key_/tm.htm

Bu iki sayfadaki tartışmayı okuyup, şanzımanlar hakkında da bilgilenebilirsiniz.

napmışşın ya...dağıtmışsın ortalığı...?
    baskettede son gün üzdünüz bizi...iyi yıllar....

Düzeyli bir şekilde yapılan bir tartışma, sonunda hakaretvari cümleler sarfedildi, oraları okumuyorsunuz Ben de sağolsun admin arkadaşları uyardım, sildiler edebsizlikleri. Kızıyorum yanlış bildiğine yanlış diyemeyenlere, "pardon, galiba hatalı düşünüyorum" demek aslında nasıl büyük bir erdem.

• quote:

Bu arada Auto6R şanzıman üzerine yapılan konuşmalar çok can sıkıcı. Bu forumun neresinde gidip Auto6R iyi bir şanzımandır deyin, karşınızda fanatik bir dsg'ci çıkıp yerden yere vurur. Oysaki Auto6R için piyasada "50.000'i buldun mu tutma o aracı sat, yoksa başına acaip masraf açar" gibi bir algı yoktur. Tersine tek kavramalı olduğu için "çok masraf çıkarmayan şanzıman" diye anılmaktadır. Yine forumda DSG ve AUTO6R 'nin ikisi de robotize şanzımanlardır, aynı kategoridedir, tek farkı tek-çift kavrama olayıdır deyin, neredeyse sopa yersiniz. Tecrübe ile sabittir. LİNK'i tıklayın ve okuyun. Sayfanın ortalarına doğru ben topa giriyorum, şenlik başlıyor, konu 2. sayfada da uzuyor.

Bu iki sayfadaki tartışmayı okuyup, şanzımanlar hakkında da bilgilenebilirsiniz.

hocam sizde dsg aslında tam otomatiktir şanzumanların piridir,yıllardır kullanılır ama bu güne kadar en küçük bir sorunla karşılaşılmamış tıkır tıkır çalışan bir sistemdir çünki o bir alamandır,yakıt konusunda çok cimridir,bakmayın siz milletin dsg patladı,çatladı takur tukur ses geliyor haberlerine bunlar ww düşmanlarının uydurduğu haberlerdir gerçekle uzaktan yakından alakası yoktur falan deseydiniz duymak istediklerini söyleseydiniz keşke..sen istediğin kadar dsg'ninde edc'ninde aslında otomatikleştirilmiş aralarındaki tek farkın tek-çift kavramalar olduğunu anlat dur.

• quote:

Orijinalden alıntı: mry_82

quote:

hocam sizde dsg aslında tam otomatiktir şanzumanların piridir,yıllardır kullanılır ama bu güne kadar en küçük bir sorunla karşılaşılmamış tıkır tıkır çalışan bir sistemdir çünki o bir alamandır,yakıt konusunda çok cimridir,bakmayın siz milletin dsg patladı,çatladı takur tukur ses geliyor haberlerine bunlar ww düşmanlarının uydurduğu haberlerdir gerçekle uzaktan yakından alakası yoktur falan deseydiniz duymak istediklerini söyleseydiniz keşke..sen istediğin kadar dsg'ninde edc'ninde aslında otomatikleştirilmiş aralarındaki tek farkın tek-çift kavramalar olduğunu anlat dur.

Sevgili " ENG_civ"

Her ne anlatırsan anlat; anlatma kabiliyetin karşındaki insanın anlama kabiliyeti ile sınırlıdır.

Ama bende imzamı atarım altına; konfor değil ama en sorunsuz robotize şanzıman "AUTO6R" dir

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: mancın

quote:

Orijinalden alıntı: ayblrdija

quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

otomatik konusunda biraz takıntılıyım bu robotize şanzumanlar sıkıntılı şanzumanlar en babası dsg o bile bi sürü arıza çıkardı bu 5008 de kullanılan otm şanzumanın sıkıntılı olduğunu ömrünün kısa revizyon gibi şeyler olabileceğini bi ara araştırırken görmüştürm bir bakıyım nete

http://www.sikayetvar.com/sikayetoku/k/24/f/177/kn/1091

Sayın root_echo

3008 için olan şikayetleri gördüm, ancak 5008 için olan göremedim. Siz yazdığınıza göre muhakak vardır, ancak forumu başından itibaren okumuş olsaydınız henüz bu tarz bir sıkıntı yaşanmadığını görebilirsiniz.

bu arada yeni araçları en çok eleştiren biri olarak, kendime bir yeni arkadaş bulduğuma da sevinmiyor değilim.
    benim aracım 37.000 i geçti. Ön lastiklerimde kayma başladı , kışlık taktım mevsim gereği.
    Onun dışında sorun yaşamıyorum ki benim ki 2010 temmuz çıkışlı trafiğe ..
    Ve bu arada bu hafta servisten arayıp 2. kere arka kapı cam motor izalasyonu için çağırdlar...

Afedersin arkadaşım ama çok ilginç geldi bana.Evet servisler araçlarımızla ilgili en ufak şikayetleri ellerinden geldiğince çözmeye çalışıyorlar ve çözüyorlarda.Lakin ilkinde gitmemiştiydiniz de mi sizi ikinci kez çağırdılar anlayamadım.Çünkü gidilen araçların şasi numaralarını kodlama sistemiyle bilgisayara işliyorlar.Dolayısıyla da yapılan izolasyon tamamlanmış oluyordu.Sizin bu konuda özel bir şikayetiniz de yok acaba neden ikinci kez çağırma gereğini duydular hakikaten çok ilginç.Bu konuda yeni bilgileriniz olur ve paylaşırsanız seviniriz.Ya da acaba servis (daha önce yaptırdıysanız)bu konuyu mu karıştırdı bilgisayara işlemedi acaba.Yeni yılınızı sağlık ve sıhhatle geçirmeniz dileğiyle , sağlıcakla kalınız.

Ben üç gün önce arka camlar için çağrılıp gittim ve bir parça koyup cam motorunu korumaya aldıklarını anlattılar.Daha önce çağırılıp bu işlem yapılanları da tekrar çağıracaklarını söylediler.İlk önce koyulan parçanın korumayı tam yapmadığını ve yeni koyulan parça ile değiştirdiklerini anlattılar..BU arada herkesin yeni yılı kutlu olsun arkadaşlar

Teşekkürler hocam anlaşılmıştır.Pejonun yaptığıda biraz ayıp oluyor.İlk seferde eksik niye yapıyorlar ki!!

• Sabah sabah sizleri mesaj bombardımanına tutuyorum, kusuruma bakmayın.

Linkteki istatistiksel çalışma ilgimi çekti ,sizlerle paylaşmak istedim.

http://www.arabam.com/haber/Otomobille-Yasam-Turkiyenin-Otomotiv-Musteri-Profili-Arastirmasinin-2011-Yili-Sonuclarini-Acikladi/Detay-294316?vzn=1
  • quote:

Orijinalden alıntı: vankomicin

Sabah sabah sizleri mesaj bombardımanına tutuyorum, kusuruma bakmayın.

Linkteki istatistiksel çalışma ilgimi çekti ,sizlerle paylaşmak istedim.

http://www.arabam.com/haber/Otomobille-Yasam-Turkiyenin-Otomotiv-Musteri-Profili-Arastirmasinin-2011-Yili-Sonuclarini-Acikladi/Detay-294316?vzn=1

Ilginc bir aratirma olmus ve bence gercekleri ortaya koyan bir arastirma. Ozrllikle internetin nasil satinalmayi etkiledigi ve son karari etkiledigi iyice tescillenmis oldu..
    Forumlarin da bence satinalmaya artik son derece etkisi oluyor..

• skytürk driver da 5008 e-hdi tanıtımı yapılmış,bizim 5008 ler yeni yeni keşfediliyor
    aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz

http://tvarsivi.com/player.php?i=2011120526745
  • Arkada 5008 e - Hdi incelemesi bu videoda mevcut .. merak edenler için ..

http://vimeo.com/33913886
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerka48

skytürk driver da 5008 e-hdi tanıtımı yapılmış,bizim 5008 ler yeni yeni keşfediliyor

Hocam benden hızlı davranmışsın :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonjonbaba

Arkada 5008 e - Hdi incelemesi bu videoda mevcut .. merak edenler için ..

http://vimeo.com/33913886

Teşekkürler video için, videonun sonunda dediği gibi:

5008 e bize yaşattıklarından dolayı teşekkür edelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drsnrky -- 5 Ocak 2012; 0:49:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonjonbaba

quote:

Orijinalden alıntı: omerka48

skytürk driver da 5008 e-hdi tanıtımı yapılmış,bizim 5008 ler yeni yeni keşfediliyor

Hocam benden hızlı davranmışsın :D

bu hız ,5008 hızı ne yapalım;) biz de mi satıp acaba 2012 mi yapsak 5008 mizi diye
    düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

Orijinalden alıntı: odethefam

quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

arabama kavuşmama sadece bir gece kalmışken bu video ilaç gibi geldi..teşekkürler..

hiç kafana takacağın bir şey yok :) gerçekten sürüş keyfi olsun, iç mekan ferahlığı olsun, yakıt tüketim değerleri olsun çok iyi. açıkçası 5008 aldıktan sonra bir daha sedan arabalara bakamayacaksın muhtemelen :) böyle bir riski var. ödediğin rakamlara gelince, vw grubu c sınıfı biraz dolu bir aracına vereceğin paradan az vermiş olursun merak etmeyin :) dolayısı ile aldığınız güvenlik özellikleri, donanım bence gayet iyi. 5 kişilik mpv lerin manuellerine bu civarlarda fiyat istiyorlar...

kesinlikle 5008 hayellerimi süsleyen bir araba bundan eminim..ben 5008'i biraz geç farkettim..ama inanın bu forum olmasa belkide böyle bir aracı hiç farkedemeyecektim...emeği geçen herkese bütün samimiyetimle teşekkür ederim.. bu güne kadar seyirciydim ama artık bu günden sonra izlenimlerimi daha objektif ve bilerek siz değerli arkadaşlarla paylaşacağım..

5008 e-hdi videosunda da belirttiğim gibi 5008 ler yeni keşfediliyor siz tam zamanında keşfettiniz......

5008 e-hdi

drsnrky nin de belirttiği gibi videonun sonunda 5008 yaşattıklarından dolayı teşekkür etmişler,bizler de 5008 e 5008 defa teşekkür ederiz

• Arabalarını kendileri yıkamaya mahkum olanlara pratik çözüm aleti.Şampuanını içine koy diğer ucunu hortuma o da musluğa işlem tamam.İsteğe bağlı süngerle hafiiften bir geçiniz.Hele cilalı şampuan kullandıysanız pırıl pırıl.
    Tarafımdan 5 aydır test edilmiş ve geçer notu almıştır.Fiyatıda oldukça ekonomik sayılır.Siteler arası 20-40 Tl arasında değişmektedir.İyi araştırınız.Kaliteli, 25 mt. ömürlük hortum seti ve aparatları ile birlikte maliyeti 125 TL .mal olmuştur. 8 çeşit su püskürtebilmekte ve oldukça tazyiklidir.Çiçeklerinizi sulayabilir kaldırımları dahi yıkayabilirsiniz.ikinci kat pencereleri de temizleyebiliyor..Bilgilerinize.

[simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 6 Ocak 2012; 0:39:30 >

• quote:

Arabalarını kendileri yıkamaya mahkum olanlara pratik çözüm aleti.Şampuanını içine koy diğer ucunu hortuma o da musluğa işlem tamam.İsteğe bağlı süngerle hafiiften bir geçiniz.Hele cilalı şampuan kullandıysanız pırıl pırıl.
    Tarafımdan 5 aydır test edilmiş ve geçer notu almıştır.Fiyatıda oldukça ekonomik sayılır.Bilgilerinize.

[simage][/simage]

ayblrdija kardeşim,benim içinde çok uygun nereden kaça almıştın

• quote:

Orijinalden alıntı: mancın

quote:

Arabalarını kendileri yıkamaya mahkum olanlara pratik çözüm aleti.Şampuanını içine koy diğer ucunu hortuma o da musluğa işlem tamam.İsteğe bağlı süngerle hafiiften bir geçiniz.Hele cilalı şampuan kullandıysanız pırıl pırıl.
    Tarafımdan 5 aydır test edilmiş ve geçer notu almıştır.Fiyatıda oldukça ekonomik sayılır.Bilgilerinize.

[simage][/simage]

ayblrdija kardeşim,benim içinde çok uygun nereden kaça almıştın

Muhterem kardeşim biraz detaylı anlatayım.Gitti gidiyor sitesinde , hepsi burada sitesinde . en ucuz alışveriş sitesinde vb.gibi var.Lakin aman dikkat ediniz.Altını özellikle çiziyorum piyasada en az 5 çeşidi vardır ve fiyatları da birbirine çok yakındır.Sakın aldanmayınız.İnanınız ki aynı resimleri kullanmalarına rağmen en iyi ve kalitelisi budur.Geçen hafta fiyatı özel indirimde iken 20TL.kadar da düşmüştü.Şu andaki fiyat listesi 25-40TL.arasındadır.Sitelere girdiğinizde ilk sayfalardaki resim ve fiyatlara aldanıp hemen almayınız.Mümkünse üşenmeyip arka sayfalara doğru devam ediniz.Çok önemlidir arkadaşım.Çünkü fiyatlar çok pahalı seyretmekte.Serbest piyasa altında önüne gelen satıcı olmuş ,bazıları da sitelere girip pahalı mal satıyorlar.Yazım uzun oluyor belki ama tasarruflarınızı düşünerek tecrübelerimi sizlere ancak böyle aktarabiliyorum.Hatta 4-5 gün izin verirseniz aldığım kişinin ki toptancısıydı ve ben 19TL.almıştım.Ulaşabilirsem linkini size verebilirim.Bu arada aracınızda sigara içmeye kıyamadığınız halde şık küllük almak isteyen arkadaşlara da önemle, (piyasa da 50 çeşidi olmasına rağmen ama 5008 ' e yakışan) SADECE 2 tane marka tavsiye edebilirim.Havalandırma aparatına rahatlıkla takabiliyorsunuz ve emin olunuz ki çok kaliteli.Şöyle ki plastik olup da güneş altında zamanla yamulan türden değil.İlginizi çekerse elimden geldiğince sizleri hataya düşürmeden, tavsiye edebileceğim mamuller olabilir.En azından kendim alıp denemiş oluyorum ve zaman zaman da paylaşmaya çalışıyorum.
    Bu arada daha önce resmini yayınlamış olduğum 7 inch navi cihazımı (havalandırmaya takmıştım ve güzel olmuştu),şimdi onun yeni çalışmasını konsül üstüne yine çok şık olarak koyabilme sistemini bulabildim nihayet.15 gündür denemedeyim tam emin olduğumda hatırlatırsanız izah edebilmeye çalışır ,resim çeker topiğe koyabilirim.Deneme süresinde şu ana kadar konsül üstünden düşmedi hatta masa üstünde bile kullanabilirsiniz.Üstünde biraz ilave gerekmekte.Maliyeti çok ama çok ucuz.Ortalama 60 TL.civarına geldi.Bu hızla işlerimizi bırakıp, 5008 için özel aksesuar üretimlerine başlayacağız.Sadece cam aparatını kullanmak istemeyenler için çözüm olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 6 Ocak 2012; 3:41:42 >

• Arkadaşlar, bir 508'ci olarak muhabbetinize arada bir katılıyorum, belki sizlerinde yaptırmayı düşünebileceğiniz bir konuyu açayım dedim. Malum hava kış ve benim aracım deri döşeme ancak koltukta ısıtma yok. Bu da azıcık üşütüyor adamı . Bursa'da koltuk ısıtma sistemi takabilen veya taktıran var mı? Aşağıda örneklediğim sistemler gayet iyi ;
    KOLTUK-ISITMA-1
    KOLTUK-ISITMA-2

Maalesef 508 linki burası gibi sıkı takip edilmiyor, sizin muhabbet daha sağlam.

• quote:

Arkadaşlar, bir 508'ci olarak muhabbetinize arada bir katılıyorum, belki sizlerinde yaptırmayı düşünebileceğiniz bir konuyu açayım dedim. Malum hava kış ve benim aracım deri döşeme ancak koltukta ısıtma yok. Bu da azıcık üşütüyor adamı . Bursa'da koltuk ısıtma sistemi takabilen veya taktıran var mı? Aşağıda örneklediğim sistemler gayet iyi ;
    KOLTUK-ISITMA-1
    KOLTUK-ISITMA-2

Maalesef 508 linki burası gibi sıkı takip edilmiyor, sizin muhabbet daha sağlam.

hocam fiyatları uygunmuş eğer aracınız deri koltuksa yaptırılabilir..bence deri koltukta olmassa olmaz bir rahatlık ısıtmalı koltuk..kumaş koltuk neyse ama deri kışın ısıtmasız hiç çekilmez ama yazın da özelliklede izmir gibi bir yarde yaşıyosanız insanın totoşu rafadan yumurta kıvamına gelir deri koltukta..

• quote:

Arkadaşlar, bir 508'ci olarak muhabbetinize arada bir katılıyorum, belki sizlerinde yaptırmayı düşünebileceğiniz bir konuyu açayım dedim. Malum hava kış ve benim aracım deri döşeme ancak koltukta ısıtma yok. Bu da azıcık üşütüyor adamı . Bursa'da koltuk ısıtma sistemi takabilen veya taktıran var mı? Aşağıda örneklediğim sistemler gayet iyi ;
    KOLTUK-ISITMA-1
    KOLTUK-ISITMA-2

Ben alirken deri koltuk+koltuk isitmasi standartti. İnanilmaz kullanisli bir ozellik,yaptirabiliyorsaniz bence dusunebilirsiniz.

• Strider, 508'de JBL ses sistemi ile navigasyon uyumsuzluğu lafını size ellerindeki arabayı amiyane tabirle özür dileyerek ifade etmek istiyorum; "kakalamak" için uydurmuşlar. Ben de 508 var, JBL ve navigasyon paketli, gayet güzel çalışıyor. Bu satış elemanlarının yalan söylemeleri ve işleri olan araçları iyi tanımamaları ne kadar kötü birşey.

Auzdil, eğer istanbul'da ikamet ediyorsanız, niye kafanıza takıyorsunuz deri koltuğu, artcar diye bir yer var beşiktaş'ta, adam işinin piri, donanımhaber'de de bir sayfası var, çok güzel hizmet veriyor. BMW, Mercedes'lerin kullandığı suni deriler ile mükemmel işler yaptığı söyleniyor. Valla internette deri döşeme diye nereyi arasam, karşıma artcar çıktı. Ben de bursa'da koltuk ısıtma takabilecek bu işi bilen adam arıyorum, ama bulamadım. İstanbul'da olsam yarın gidip yaptıracağım. Tahminen 2-2.5 gibi bir rakama hem de ısıtma sistemi dahil olur sizin işiniz gibi geliyor bana. Herkese de gayet kibar cevap veriyor arkadaş. Donanım haber'de ki linki ;
    ART-CAR-DONANIM-HABER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ENG_civ -- 10 Ocak 2012; 2:20:52 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.