Şimdi Ara

... D A C I A L O G A N Kulübü .... (637. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.944
Cevap
35
Favori
1.710.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 635636637638639
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım Kardeş Çok sağol
  • arkadaşlar merhaba arabanın kilitlerini yeni kasalarda olduğu gibi hareket edince otomatik kilitlenir yaptıran varmı, yada bilgisi olan ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl yapılacakki o..Yaptırsan varsa bende yaptırsam isterdim.Bu arada Yeni mcv'lerin eski logan'dan bariz buna benzer farklı özellikleri varmı?
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Babamin 2011 loganinda o ozellik yok.
    Nasil yapiliyorki?

Triger bakimini yatiracam onerin varmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Babamin 2011 loganinda o ozellik yok.
    Nasil yapiliyorki?

Triger bakimini yatiracam onerin varmi?

servise götür,ben sanayide yaptırdım güzelim arabanın içine ettiler trigeri yanlış takmışlar götürdüm zor ikna edip söktürdüm bilyesi bozuk diye çamur attılar orjinal setti halbuki, parçacıda yerine muadilini gönderdi öyle toplattırdım şuan yine eskisi gibi olmadı pişman oldum arabadan soğudum öyle kullanıyorum belki ilerde yeni sembolle değiştirebilirim.
    yakında kampanya çıkacak biraz bekle.

servıs 750 dedı
    sanayıde 150 tl işçılıkle halledecem
    parçada 200 tutsun.
    bakalım bı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

servıs 750 dedı
    sanayıde 150 tl işçılıkle halledecem
    parçada 200 tutsun.
    bakalım bı.

servis ucuz demiş bence servise git ,sadece trigerle iş bitmiyor servis diğer kayışlarla bilyeleride değiştiriyor sen bilirsin ben pişman oldum .sizin araçların bakımı ucuzmuş 1.2 motor en pahalısı demekki

ufuk tum bılyelerınıde alıcam.
    konpıle degıstırecem
    ne gerekıyorsa
    tekrar servısten alıyım bakalım fıyat.

• quote:

ufuk tum bılyelerınıde alıcam.
    konpıle degıstırecem
    ne gerekıyorsa
    tekrar servısten alıyım bakalım fıyat.

kardeşim 750 lira para değil taksitte yapıyorlar garantisi faturası var,sanayideki serefsizler yiyeceğine onlar yesin sonraki bakımları sanayide yaptırıp telafi edersin ,benden uyarması o gerizekalılara gidip rezil olma benim gibi .
    güzelim arabamı mahfettiler bana 1200 lira demişlerdi 350 lira tuttu ama böyle olacağını bilsem servise giderdim.

• merhaba arkadaşlar kayınpedere 2012 1.5 dci ambience logan aldık fakat kullanım kitapçığında yol bilgisayarı görünmesine rağmen sağdaki sileceğin üstüne basıyorum basıyorum yol ile ilgili veriler yok yanlızca toplam kilometre ve sıfırladıktan sonraki kilometre değerleri var bu araçta yol bilgisayarı yokmu acaba bilginiz varmı

• lostangel kullanıcısına yanıt
    yok demekki
    kıtapcıkta yazar.

• quote:

Orijinalden alıntı: lostangel

merhaba arkadaşlar kayınpedere 2012 1.5 dci ambience logan aldık fakat kullanım kitapçığında yol bilgisayarı görünmesine rağmen sağdaki sileceğin üstüne basıyorum basıyorum yol ile ilgili veriler yok yanlızca toplam kilometre ve sıfırladıktan sonraki kilometre değerleri var bu araçta yol bilgisayarı yokmu acaba bilginiz varmı

Hocam var ama dacıa fabrikadan kapatıp gönderiyor İnternet'te biraz araştırma yapın ben biraz araştırdım servise götürdüm aracı yol bilgisayarı ve yokuş kalkış desteğini açtılar benim aracın şuan hiç bir sıkıntı yok yaklaşık 2 senedir kullanıyorum 30.000 km aracım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza06018

quote:

Orijinalden alıntı: lostangel

merhaba arkadaşlar kayınpedere 2012 1.5 dci ambience logan aldık fakat kullanım kitapçığında yol bilgisayarı görünmesine rağmen sağdaki sileceğin üstüne basıyorum basıyorum yol ile ilgili veriler yok yanlızca toplam kilometre ve sıfırladıktan sonraki kilometre değerleri var bu araçta yol bilgisayarı yokmu acaba bilginiz varmı

Hocam var ama dacıa fabrikadan kapatıp gönderiyor İnternet'te biraz araştırma yapın ben biraz araştırdım servise götürdüm aracı yol bilgisayarı ve yokuş kalkış desteğini açtılar benim aracın şuan hiç bir sıkıntı yok yaklaşık 2 senedir kullanıyorum 30.000 km aracım

hocam cok tesekkur ederim servise bi soralim onu

• arkdaşlar merhaba.
    aracım 43 bınde logan 1,5 dcı 2011 model.
    dün aracımın agır bakımı ve yag bakımını yaptırdım
    sağolsun forumdan bır arkadaşımın yönlendırmesıyle mais cıkışlı bır ustaya yaptırdım.
    yıllardır araç bakımı yaptırırım böyle ustayla ılk kez rasladım.
    çok tıtız ve temız çalışan ehli bır arkadaştı
    aracta yapılanlar
    orjınal trıger seti. devırdaim su zıdırmaya başladıgından odan degıdtı.
    4lastık sokulup temızlık ayar
    yağ ve fılıtre bakımı
    arcın her turlu kontrolu yapıldı
    390tl parça 150 tl işçılık ucretı verdım.
    servıs trıgere 620 tl (devırdaim harı.)
    350 tl de yag bakımına ucret ıstemıstı. bu fıyatlar %40 ındırımlı.

trıger yıldan degıstı çıkan kayışta yıpranma soz konusu degıl bı v kayısında bıraz yıpranma vardı tahmını 2 yıl daha ıdare ederdı ama rısk ke gırmeye gerek yok.

• Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun Mnr980. Nerede bu usta.
    bu trigeri yıldan dolayı değiştirmek tam bi enayilik 80 bini rahat çıkarır,haybeye arabayı kurcalatıyoruz .
    bu işlerde iyi usta bulmak gerçekten zor, bulsan bile adamlar çıraklara yaptırıyor senin şansın iyi gitmiş.

ben anlamıyorum ucuz araba alıyoruz servisi pahalı yine sanayiye düşüyoruz

renonun en pahalı arabasıyla daçyanın en ucuz arabasının bakım fiyatları neredeyse aynı

• topaz42 kullanıcısına yanıt
    Hocam ankara sasmazda.
    Cok ilgi ve alakadar iki usta calisiyorlar randevulu.
    Sagolsun buradan bir arkadas gonderdi.
    Kaliteli titiz iscilik ehli bir arkadas.
    Benim suan aracim. Huyundai ben bile renoya gecebilirim. Boyle ustalar olduktan sonra.
    Benden once bi yasli amcamizin bakimi yapti. Silecek suyunun fiskirtmasini silecek kolunun ayari icin yarim saat ugrasti. Kol eyikti.
    Ilk kez sahit oldum boyle duruma. Inanin ben bile icimden deddim ulan yarim saat silecegin suyuna koluna ugrasti diye....

Ben İstanbul'dayım. İstanbul'da da var. öyle bir usta. Daha önce Renault Mais'te eğitim görmüş ve yetkili servisinde çalışmış. Hatta eleman İstanbul 1.si olmuş. Babası oto tamir dükkanı açıncayetkili servisteki işini bırakıp babasının yanında çalışmaya başlamış.

Ben de ona götüreceğim. Araba 10 yaşına geldi. Artık yetkili servise götürmesem diyorum kendi kendime. Son bakımı 15 Mart 2015'te yapıldı. Bir seneyi devirdi ama km olarak 8000 km oldu. Bir iki ay daha bekleyeyim. İzine giderken yaptırayım diyorum.
  • Logancılar size bir sorum olacak.
    İlk sahibinden diye düşük km de diye 800 km otobüsle yol yapıp güney illerinden birinden 1.4 logan aldım benzinli.
    Aracın gidişi,çekişi sessizligi beni etkiledi,aynı gün muayeneden de geçti aldım arabayı geldim.ancak ne hikmetse yağ çubuğuna ve motor kapağına hiç elim uzanmadı hiç bi yere de göstermedim.
    Eve geldiğimde farkettim ki yağ minimumun altında,kapağı açtım resmen zift olmuş.üfleme de var.hemen ustaya götürdüm.
    Ben ömrü hayatımda böyle motor ilk defa görüyorum dedi.bunun motor yağı hiç feğşmemiş dedi.hakikaten ilk sahibini aradım,motor yağını bugüne dek hiç değştirmedik dedi,sadece yağ ışığı yanardı ve biz üzerine eklerdik dedi.
    Nutkum tutuldu,arabaya kastınız mı vardı dedim.baksaydın sen de dedi...biz anlamıyoz arabadan dedi,sözün bittiği yere geldiğimizi anlamıştım....
    Bu arada km 80000
    Arkadaşlara dediğmde dacia fabrikasının haberi olsa 80000 km ye kadar yağ değişimi yapılmadan geldiği için sana yeni bir araba hediye ederler gibi esprili yanıtlar aldım.
    Ustaya giden arabanın ilk defa motor üstten ve alttan açıldı ve gereken tüm temizleme işlemleri yapılarak yağı ve filtreleri değişti.motorda sorun yok dedi usta,sadece yağ eksiltecek mi onu takip et dedi.ona göre segman atıp atmamaya karar veririz dedi.
    Başımdan geçen bu olayı paylaşmak istedim.
    Fikirlerinizi paylaşmak ve yorum eklemwk isterseniz sevinirim.

• maceratorr M kullanıcısına yanıt
    Vay hayvan vay.
    Hocam trugerinide baktirin.
    60binde degismeli.

• 
Sayfa: önceki 635636637638639
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.