DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Windows 7'de Harddisk Bölme-Formatlama İle ilgili.
3
Cevap
0
Favori
11.559
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Windows 7'de Harddisk Bölme-Formatlama İle ilgili.
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      27 Kasım 2009 20:03:47
      Arkadşalar ben bu akşam windows 7 64 biti kurucam ancak c de çok önemli bilgilerim var 20 gb ayırmıştım ismini yanlış ayırmışım d olucaktı ama c olmuştu.şimdi asıl sistemi kuracağım d harddiski.ilk önce xp cd sini takıp d yi formatlayıp sonra windows 7 yi taksam hangi sürücüye yüklensin diye bir ibare geliyormu yoksa c deki önemli bilgilerim var onlar giderse ben yanarım arkadaşlar.yardım ederseniz çok sevinirim.kurulumu nasıldır acaba aynı xp gibimi bölme işlemleri-format işlemleri falan?

• Yüzbaşı
      644 Mesaj
      27 Kasım 2009 20:53:31
      Hangi sürücüye yüklemek istediğini soruyor xp cd'si falan takıp formatlamana gerek yok direk windows 7 cd'si ile yüklemeye başla disk biçimlendirme işlemlerinin xp'den farkı mouse ile işlem yapabilmen onun dışında mantık aynı.

• Teğmen
      189 Mesaj
      31 Ocak 2010 11:16:47
      Win7 kurulumu esnasında hdd iki parça halinde görünüyor bende. biri 10gb kadar OEM bölüm, kalanı da tek parça halinde sistem için ayrılmış normalde kullandığım bölüm.

OEM bölüme dokunmadan diğerini kurulum esnasında silsem yeniden bölüm oluşturma imkanım var mı XP kurulumundaki gibi ?
      Oluşturduğum bölümlerin boyutlarını belirleme imkanım var mı ?

Gözüm, aklım, fikrim var deme, hepsini öldür
      Sana çöl gibi gelen, O göl diyorsa göldür!
    • Binbaşı
      1104 Mesaj
      31 Ocak 2010 14:17:35

quote:

Orijinalden alıntı: kıymık

Win7 kurulumu esnasında hdd iki parça halinde görünüyor bende. biri 10gb kadar OEM bölüm, kalanı da tek parça halinde sistem için ayrılmış normalde kullandığım bölüm.

OEM bölüme dokunmadan diğerini kurulum esnasında silsem yeniden bölüm oluşturma imkanım var mı XP kurulumundaki gibi ?
      Oluşturduğum bölümlerin boyutlarını belirleme imkanım var mı ?

Evet, aynı XP deki gibi kurulum sırasında yapabilirsin ya da tek o bölüme kurup kurulumdan sonra Bilgisayar'a sağ tıklayıp Yönet'i seçp de bölümlendirme yapabilirsin.

====KİŞİSEL BLOGUM====

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems.
      The memory management on the PowerPC can be used to frighten small children.
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Windows 7'de Harddisk Bölme-Formatlama İle ilgili.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.