Şimdi Ara

Albırt Aynştayn ın sorduğu mantık sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
23.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben çözdüm sonucu buldum ama bide siz çözün ne bulacaksınız yani kesin bi cevap yok...Daha önce verildiyse özür...

SORU:

Bu Soruda Hiçbir şekilde şaşirtmaca Yoktur, Tamamen Mantiğa Dayalidir.mantikli Bir şekilde çözüme Ulaşilabilir.

1.) 5 Tane Ev Var Ve Hepsi Ayri Renk.
    2.) Her Evde Oturanin Ayri Bir Uyruğu Var.
    3.) Hepside Ayri Bir Içecek Içiyor, Ayri Bir Hayvan Besliyor Ve Ayri Bir Marka Sigara Içiyor.
    4.) Bu Beş Insanin Hiçbiri öbürünün Yaptiğini Yapmiyor.yani Sigarasi Ayri, Içeceği Ayri Beslediği Hayvan Ayri Ve Evi Ayri...

Soru: Balik Kime Ait?

1.)ingiliz Kirmizi Evde Oturuyor.
    2.)isveçlinin Köpeği Var.
    3.)danimarkali çay Içiyor.
    4.)yeşil Ev Tam Beyaz Evin Solunda Duruyor.
    5.)yeşil Evin Sahibi Kahve Içmeyi Seviyor.
    6.)palmall Sigarasi Içenin Bir Kuşu Var.
    7.)ortadaki Evde Oturan Süt Içmeyi Seviyor.
    8.)sari Evde Oturan Dunhill Sigarasi Içiyor.
    9.)norveçli Birinci Evde Oturuyor.
    10.)marlboro Içen Kedisi Olananin Yanindaki Evde Oturuyor.
    11.)at'i Olan Insan, Dunhill Sigarasi Içenin Yanindaki Evde Oturuyor.
    12.)winfield Sigarasi Içen, Birayi Seviyor.
    13.)mavi Evin Yaninda Norveçli Oturuyor.
    14.)alman Rothmanns Sigarasi Içiyor.
    15.)marlboro Içenin Komşusu Sadece Su Içiyor.

Albırt Aynştayn Bunu Son Yüzyilda Yazmiş Ve Iddia Etmiş Ki; Zeki olduğunu düşünenlerin %98 i Bunu çözemez

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrTrmn -- 10 Kasım 2009; 22:38:15 >

• Ben bunu çözmüştüm geçen sene ama cevabı hatırlamıyorum
  • Buna benzer dergilerde bir ton soru çıkmıştı. Baya çözmüştüm. Okunarak çözülmez ama not aldımı sonuç çıkıyor.
  • Balık Almana mı ait ?
  • Cevap alman

Cünkü ainstayn almandi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lobb -- 10 Kasım 2009; 23:09:24 >

• verildi emre bu he bide + olarak einstein işi gücü yok bunlamı uğraşcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil -- 10 Kasım 2009; 23:22:58 >
  • Cevap Alman...

Bence zor.
  • aynstayn soruna verem kardes
  • işiniz gücünüz yokmu kardeşim einstein bunlamı uğraşacak einstein fizikçi filozof değil. filozof arıyosan zenon yaz google'a.
    facebook'a bir kaç bebe dikkat çeksin uygulaması diye einstein yazıyo bende gördüm bunları sende aynı yöntemi uygulayıp kendini alçaltma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sekobro -- 10 Kasım 2009; 23:36:38 >
  • Arkadaşlar bu tür soruların çözüm yöntemi tektir. Bir tablo yapıp ipuçlarını oraya işleyerek çözülür.
    Bir dönem adını hatırlayamadığım gazetelerden biri her hafta sonu benzer bir soruyu bulmaca ekine koyardı.
    Olayın Einstein ile ilgili olduğunu ise hiç zannetmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muRTah

Arkadaşlar bu tür soruların çözüm yöntemi tektir. Bir tablo yapıp ipuçlarını oraya işleyerek çözülür.
    Bir dönem adını hatırlayamadığım gazetelerden biri her hafta sonu benzer bir soruyu bulmaca ekine koyardı.
    Olayın Einstein ile ilgili olduğunu ise hiç zannetmiyorum.

Şok şok şok.
    Flaş flaş flaş.
    Rannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!!!!!!!!!!!!
    muRTah'tan şok açıklamalar!!!!!!!!!!!
    Bir DH gecesinde Konu Dışı'ndan çıkarken kameralarımıza yakalanan muRTah'a önceki gece yaptığı "Olayın Einstein ile ilgili olduğunu ise hiç zannetmiyorum." açıklamalarıyla ilgili sorularımızı sorduğumuzda muRTah'tan şok cevaplar aldık. Einstein'i yerden yere vuran muRTah "Einstein da kimmis? Bi izafiyet teorisiyle olmuyor bu işler arkadaşlar. Ne yani? Bi Einstein mı mantık sorusu çözebilir? %98'i çözemezmiş. Einstein halt etmiş. 1. sınıftaki okumayı söken çocuklar bile çözer, hatta kargalar bile güler buna" dedi.
    Bu şok açıklamalarıyla bir anda DH gündemine oturan muRTah bununla da yetinmeyerek "Einstein benim muhattabım bile olamaz. Adamın dili meşhur oldu. Ben burdayım senelerdir bi "dilinizi gösterir misiniz muRTah bey" diyeniniz olmadı. Bu vesile ile de gazeteci arkadaşlara sitemimi ayrıca dile getiriyorum" dedi.

DHA/PHI/Konu Dışı
    Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHI -- 10 Kasım 2009; 23:51:30 >

• Üşenmedim, uğraştım çözdüm...

• Değerli Konu Dışı Ahalisine zorunlu açıklama:

DH/Konu dışında "DHA/PHI/Konu Dışı" imzası ile yayınlanan haberde söylediklerim çarpıtılmış, Dünyanın en zeki 2. insanını kaale almıyormuşum gibi bir hava yaratılmış, böylelikle kendisini sevenlerin doğrudan hedefi haline getirilmişimdir.

Ben "Einstein da kimmiş" demedim. "Siz Einsteinın kim olduğunu biliyor musunuz? O böyle boş işlerle uğraşmazdı" dedim.

Buna rağmen sansasyon peşinde koşan PHI isimli muhabir bana ısrarla Einsteinın dili ile ünlü olduğunu, benim neremle ünlü olmak istediğimi sordu. Ben de konu yazıda iddia edildiği gibi "Ben senelerdir burdayım . Bi "dilinizi gösterir misiniz muRTah bey" diyeniniz olmadı." demedim.

Sadece "senelerdir burdayım. Soracak başka organ bulamadınız mı" dedim.

Görüldüğü üzere, DH konu dışı ahalisinde infial yaratmak üzere şahsıma ithaf edilen diyalog, külliyen çarpıtmadan ve PHI isimli şöhret sevdalısı muhabirin iftiralarından ibarettir.

Konu ile her hakkım saklı kalmak üzere hakkımı DH mod ve adminleri nezdinde arayacağımı siz değerli DH konu dışı ahalisinin bilgilerine sunarım.

Saygılarımla.

@PHI : Öyle olmaz, böyle olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: G.Eroğlu

Üşenmedim, uğraştım çözdüm...

Helal valla

• quote:

Orijinalden alıntı: DesertLand
    Helal valla

Teşekkür.
  • Albırt Aynştayn kim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muRTah

Değerli Konu Dışı Ahalisine zorunlu açıklama:

DH/Konu dışında "DHA/PHI/Konu Dışı" imzası ile yayınlanan haberde söylediklerim çarpıtılmış, Dünyanın en zeki 2. insanını kaale almıyormuşum gibi bir hava yaratılmış, böylelikle kendisini sevenlerin doğrudan hedefi haline getirilmişimdir.

Ben "Einstein da kimmiş" demedim. "Siz Einsteinın kim olduğunu biliyor musunuz? O böyle boş işlerle uğraşmazdı" dedim.

Buna rağmen sansasyon peşinde koşan PHI isimli muhabir bana ısrarla Einsteinın dili ile ünlü olduğunu, benim neremle ünlü olmak istediğimi sordu. Ben de konu yazıda iddia edildiği gibi "Ben senelerdir burdayım . Bi "dilinizi gösterir misiniz muRTah bey" diyeniniz olmadı." demedim.

Sadece "senelerdir burdayım. Soracak başka organ bulamadınız mı" dedim.

Görüldüğü üzere, DH konu dışı ahalisinde infial yaratmak üzere şahsıma ithaf edilen diyalog, külliyen çarpıtmadan ve PHI isimli şöhret sevdalısı muhabirin iftiralarından ibarettir.

Konu ile her hakkım saklı kalmak üzere hakkımı DH mod ve adminleri nezdinde arayacağımı siz değerli DH konu dışı ahalisinin bilgilerine sunarım.

Saygılarımla.

@PHI : Öyle olmaz, böyle olur.

Benden bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Asil

verildi emre bu he bide + olarak einstein işi gücü yok bunlamı uğraşcak

asil yukarıdada belirttiğim gibi verildiyse özür dedim

cevabı bende alman buldum doğrudur heralde...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.