Şimdi Ara

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.043
Cevap
65
Favori
518.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sen hiç continel görmemişim arkadaşım bir lastik yapmışlar kazıktan beter araç arazi aracı gibi gidiyordu Good year extreme kullanıyorum tam vakumlu lastik o bile konfor veriyor yaz lastiği vermiyordu ama cok memunum artık good yeardan başka lastik almam kar lastiği tam
  • quote:

Orijinalden alıntı: dersu_20

Merhabalar,

Nokian konusunu epey inceledim, yaz lastikleri (İ3, H gibi) sessizlik ve sürüş konforu bakımından baya bir övgü almış. Hamurunun yumuşak yapısı şimdiki lastiğim turanza dan önce kullandığım energy saver i hatırlattı.( Bu arada turanza er300 sağlam ama kazık gibi bir lastik mıcır asfaltta müthiş uğultu ve gürültü yapıyor) Epey forumlarda araştırma yaptıktan sonra Nokian a kafam yattı. Energy saver yağmurlu bir bahar günü yaklaşık 70 km hızla ilerlerken şehirlerarası bir yolda yeşil yanan ışıklar birden kırmızıya dönünce biraz sert fren yapmam gerekti ve bu lastik beni önümdeki kamyonun altına sokuyordu. asfalt altımdan resmen sabun gibi kaydı. nokian da yumuşak hamurlu ve H serisinin sırt desenini incelediğimde orta desenininde düz olduğunu gördüm çekincem şu ki michelin energy saver gibi ıslak yolda tutunamayıp kızaklatıcaksa hiç yanaşmıycam bu lastiğe bu konuda fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırmısınız ?

Valla hocam yıllardır gördüğüm eğer ıslakbir yolda ilerlerken düzgün yol alsın frenlediğimde dursun diyorsan bu sınıfta Bridgestone ER300'den başkası yalan. Birçok lastik tecrübe ettim (kendi kullanımım ve güvendiğim insanların deneyimi vs.) ER300 gibi ıslakta yol alan bir lastik görmedim. Dediğiniz gibi ıslakta nokian'ın (yaz lastiği) er300 gibi tutamayacağını düşünüyorum. ER300'den sonra bu konuda en iyi lastik Conti premium contact2,Pirelli p7 ve dunlop fastresponse olur. Tabiki başka lastiklerde vardır ama en bilinen lastikler sanırım bunlar. Yanlız ER300 kadar olmasada bu lastikler de sert özelliklidir. Bunuda gözönönde bulundurabilirsiniz.

• bmw x5 için lastik ebatları nedir. hangi kış lastiğini takabilirim.
  • Haklısın ıslak yolda kesinlikle ER 300 yol tutuşu çok iyi ama astra için fazla sert geldi sanki teker değil jantın üzerinde gidiyorum genelde soğuk asfalt denilen zift üstüne mıcır uygulaması türk mühendisliği dehası yollarda kullanıyorum her tümseği her çakılı hissediyorum hani tekerin altına madeni para koyup kaç kuruş bu diye sorsalar elime almış gibi söylicem

şaka bir yana aracımın sert süspansiyonundan dolayı lastiklerimi değiştirmek istiyorum ama güvenlikten ödün vermeden. 5 gündür yüzlerce sayfa yorum okudum forumlarda kafam allak bullak. A markası altında açılan topiklere yazanlar A markasını övüp önceki lastikleri olan B ve C markalarını kötülerken C markası altında yazanlar A ve B markalarını kötülemiş. Durum bu şekilde gidip uzayıp gidiyor. Sanırım iyi lastik ondan ne beklediğine bağlı ve bütün beklentilerine dört dörtlük cevap veren lastik yok gibi.

benim beklentim maksimum güvenlik + maksimum konfor herkes de bunu ister zaten. en iyi bilgi tecrübeyle kazanılır diyerekten araştırmalarım sonucu yokohama C drive de karar kıldım şuan.Yarın bayiye gidip garanti vs durumlarını konuşup kısmetse taktırmayı düşünüyorum. ne kadar iyidir kullandıkça göreceğim artık. Nokianı ise denizli de bayisi olmadığı için eledim. Satış sonrası lastikle ilgili sıkıntım olursa birebir muhatap olacağım bir bayi olmazsa olmaz şartım çünkü.

• Aracıma kışlık lastik bakıyorum. Yazlık orjinali 215/50r17. WR A3 elinizde var mıdır? Veya benzeri bir ebat (205, 225 civarında kalacak şekilde) a3 var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekorender

quote:

Merhabalar,

Nokian konusunu epey inceledim, yaz lastikleri (İ3, H gibi) sessizlik ve sürüş konforu bakımından baya bir övgü almış. Hamurunun yumuşak yapısı şimdiki lastiğim turanza dan önce kullandığım energy saver i hatırlattı.( Bu arada turanza er300 sağlam ama kazık gibi bir lastik mıcır asfaltta müthiş uğultu ve gürültü yapıyor) Epey forumlarda araştırma yaptıktan sonra Nokian a kafam yattı. Energy saver yağmurlu bir bahar günü yaklaşık 70 km hızla ilerlerken şehirlerarası bir yolda yeşil yanan ışıklar birden kırmızıya dönünce biraz sert fren yapmam gerekti ve bu lastik beni önümdeki kamyonun altına sokuyordu. asfalt altımdan resmen sabun gibi kaydı. nokian da yumuşak hamurlu ve H serisinin sırt desenini incelediğimde orta desenininde düz olduğunu gördüm çekincem şu ki michelin energy saver gibi ıslak yolda tutunamayıp kızaklatıcaksa hiç yanaşmıycam bu lastiğe bu konuda fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırmısınız ?

Valla hocam yıllardır gördüğüm eğer ıslakbir yolda ilerlerken düzgün yol alsın frenlediğimde dursun diyorsan bu sınıfta Bridgestone ER300'den başkası yalan. Birçok lastik tecrübe ettim (kendi kullanımım ve güvendiğim insanların deneyimi vs.) ER300 gibi ıslakta yol alan bir lastik görmedim. Dediğiniz gibi ıslakta nokian'ın (yaz lastiği) er300 gibi tutamayacağını düşünüyorum. ER300'den sonra bu konuda en iyi lastik Conti premium contact2,Pirelli p7 ve dunlop fastresponse olur. Tabiki başka lastiklerde vardır ama en bilinen lastikler sanırım bunlar. Yanlız ER300 kadar olmasada bu lastikler de sert özelliklidir. Bunuda gözönönde bulundurabilirsiniz.

ADAC testleri hiç öyle demiyor.
    Övdüğünüz ER300'ler kaçıncı sırada bir bakın isterseniz.

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2010_Sommerreifen_Test_185_65_R15.aspx?tabid=tab1

• quote:

Orijinalden alıntı: sencer33

quote:

quote:

Merhabalar,

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2010_Sommerreifen_Test_185_65_R15.aspx?tabid=tab1

Lastikleri karıştırmamak lazım, 185 testindeki er300ecopia, 205 testindeki er300 ler gerçekten çok başarılı. Kaldı ki 2 yıllık lastık satmayı bırakmadıkca ciddi anlamda almak istememe rağmen 205lik H serisi almayacağım Nokian dan

• quote:

Orijinalden alıntı: qNesh

quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

Lastikleri karıştırmamak lazım, 185 testindeki er300ecopia, 205 testindeki er300 ler gerçekten çok başarılı. Kaldı ki 2 yıllık lastık satmayı bırakmadıkca ciddi anlamda almak istememe rağmen 205lik H serisi almayacağım Nokian dan

205'liklerde de Nokian ZG 2'nin gerisinde kalmış ER300'ler...

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2009_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=31375&SourcePageId=31821

Nokian neden 2 yıllık lastik satsın ki? Sizin başınıza geldi mi böyle bir şey? Yoksa tahmin üzerine mi konuşuyorsunuz?
    Ben hepsi buradadan almıştım, 6 ay önce üretilmiş lastikler gönderdiler.
    Sizin dediğiniz gibi olsaydı bana 2 yıllık lastik gönderirlerdi.
    Kontrol etme imkânım yok neticede.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2009_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=31375&SourcePageId=31821

Nokian neden 2 yıllık lastik satsın ki? Sizin başınıza geldi mi böyle bir şey? Yoksa tahmin üzerine mi konuşuyorsunuz?

Evet ZG 2 serisi ile çok yakınlar, ancak H serisi ile değil. Nokian yetkilisine sordum almadan, 205/55/r16 91h XL (neden xl getirirsiniz ki yanak sertliği fazlalaştırılmış bir model) için 2010 ve 2011 üretim vardı ellerinde, hangisinin geleceği şansa bağlıydı. 2010 lastik gelmesinide riske almadım doğal olarak.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

Evet ZG 2 serisi ile çok yakınlar, ancak H serisi ile değil. Nokian yetkilisine sordum almadan, 205/55/r16 91h XL (neden xl getirirsiniz ki yanak sertliği fazlalaştırılmış bir model) için 2010 ve 2011 üretim vardı ellerinde, hangisinin geleceği şansa bağlıydı. 2010 lastik gelmesinide riske almadım doğal olarak.

Ben Nokian H kullanıyorum.
    Üstelik de Megane sedan gibi yüksek ve amortisörleri yumuşak bir arabada.
    20.000 km oldu lastikleri alalı. Bu ikinci kış, bu saate kadar ne ıslakta, ne de kuruda Nokian'ın yolda durmadığını veya frene bastığımda izini kaybettiğini gördüm. Virajlara korkmadan girebiliyorum. Üstelik Bridgestone'dan en önemli üstün yanı bence sağladığı konfor. Bridgestone kötü lastik değildir, ama Nokian da Bridgestone'dan aşağı kalmaz. Hatta bence konfor açısından ondan daha üstündür. Çünkü herkes bilir ki Bridgestone'un hamuru serttir, bu da konfordan taviz vermesine sebep olur. Bu sebepledir ki lastikte "konfor" konuşulmaya başlandığında herkes "Michelin" der, kimse Bridgestone demez. Siz Nokian kullandınız mı hiç? Ben Nokian'dan çok memnunum. Önceki sayfalarda da memnuniyetimi okuyabilirsiniz.

• Bu nokian ın neden heryerde bayisi yok anlamıyorum, bayilik yapacak kimse mi bulamıyolar ? internet sitesinde sadece 16 ilde bayisi gözüküyor, Çiftçinin memurun köylünün esnafın bu markadan haberi bile yok , en dandik markalar bile peynir ekmek gibi piyasada satılırken nokian gibi kalitesi ispatlanmış bir markayı neden bulamıyoruz?
    NOKİAN TÜRKİYE den açıklama bekliyorum
  • quote:

Bu nokian ın neden heryerde bayisi yok anlamıyorum, bayilik yapacak kimse mi bulamıyolar ? internet sitesinde sadece 16 ilde bayisi gözüküyor, Çiftçinin memurun köylünün esnafın bu markadan haberi bile yok , en dandik markalar bile peynir ekmek gibi piyasada satılırken nokian gibi kalitesi ispatlanmış bir markayı neden bulamıyoruz?

Katılıyorum, ben de cevap bekliyorum.
    Distribütörlüğü Kormetal alınca bu durum düzelir diye ümit etmiştim ama hiçbir ilerleme yok.
    ESKİ TAS ESKİ HAMAM!
  • Google'dan buraya geldim.Başka bir topic'te yazdığımı buraya ekleyim bari,doğru kanal burası.

Nokian alacaktım benim ebatlar biraz garip her neyse 1 ay önce 275 denilen tane fiyatına 3 gün evvel 325 dediler,neden acaba.Aşırı kar yağmur çamur nedeniyle durduk yere lastiklerin fiyatı artmasın mı.Vay canına,temiz ticaret,temiz kar denilen bu işte.

Yazın tekrar soracağım bakalım, hangi fiyatları verecekler buraya yazarım.Eğer yukarıda ki rakama benzer fiyat verirlerse tükürdüğümü yalarım.Saygılar
  • Merhaba arkadaşlar.Sistemden kaynaklı problem neticesinde bir süredir cevap veremedik.Birçok arkadaşımız stok ve fiyat bilgisi istemiz.Listeyi burada paylaşıyoruz.Geriye dönük sorularınızı en kısa sürede cevaplamaya çalışacağız.
    Saygılarımızla;

NOKIAN LASTİKLERİ STOK DURUMU

GRUP_KODU STOK_KODU STOK_ADI KDV DAHİL STOK
    BINEK KIS_LSTK T428225 165 70 R 14 81 T Nokian W+ 153 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T441637 175 65 R 14 82 T Nokian WR G2 170 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T428227 175 70 R 13 82 T Nokian W+ 141 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T428228 175 70 R 14 84 T Nokian W+ 177 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T443460 185 55 R 14 80 H Nokian WR 237 TL 7
    BINEK KIS_LSTK T441448 185 55 R 15 XL 86 H Nokian WR G2 242 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T428229 185 60 R 14 82 T Nokian W+ 178 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T428112 185 60 R 15 88 T XL Nokian WR D3 233 TL 4
    BINEK KIS_LSTK T441649 185 60 R 15 XL 88 T Nokian WR G2 227 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T428230 185 65 R 14 86 T Nokian W+ 177 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T441445 185 65 R 14 XL 90 T Nokian WR G2 186 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T428231 185 65 R 15 88 T Nokian W+ 202 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T441642 185 65 R 15 XL 92 H Nokian WR G2 238 TL 1
    BINEK KIS_LSTK T441641 185 65 R 15 XL 92 T Nokian WR G2 221 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T428232 185 70 R 14 88 T Nokian W+ 184 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T441653 195 55 R 15 XL 89 H Nokian WR G2 251 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T441452 195 55 R 16 91 H Nokian WR G2 275 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T428233 195 60 R 15 88 T Nokian W+ 220 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T428113 195 60 R 15 92 H XL Nokian WR D3 257 TL 4
    BINEK KIS_LSTK T441550 195 60 R 15 92 R XL HKPL R 249 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T441643 195 65 R 15 91 T Nokian WR G2 210 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T428234 195 65 R 15 91 T Nokian W+ 203 TL 9
    BINEK KIS_LSTK T441546 195 65 R 15 95 R XL HKPL R 247 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T441644 195 65 R 15 XL 95 H Nokian WR G2 247 TL 10
    BINEK KIS_LSTK T441645 195 65 R 15 XL 95 T Nokian WR G2 236 TL 19
    C VAN KIS_LSTK T442189 195 70 R 15 104/102 S Nokian WR C VAN 287 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T441455 205 50 R 17 XL 93 V Nokian WR G2 414 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T441614 205 55 R 16 91 H Nokian WR G2 267 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T428128 205 55 R 16 91 H Nokian WR A3 296 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T428235 205 55 R 16 91 T Nokian W+ 257 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T427904 205 55 R 16 XL 94 V Nokian WR G2 334 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T441449 205 60 R 15 XL 95 H Nokian WR G2 282 TL 8
    BINEK KIS_LSTK T441651 205 60 R 16 92 H Nokian WR G2 314 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T441618 205 60 R 16 XL 96 H Nokian WR G2 323 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T441647 205 65 R 15 XL 99 H Nokian WR G2 311 TL 20 üzeri
    C VAN KIS_LSTK T442190 205 70 R 15 106/104 S Nokian WR C VAN 323 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T441636 205 70 R 15 XL 100 H Nokian WR G2 350 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T442540 215 40 R 17 XL 87 V Nokian WR 420 TL 12
    BINEK KIS_LSTK T441659 215 45 R 17 XL 91 V Nokian WR G2 414 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T428238 215 55 R 16 93 T Nokian W+ 317 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T441656 215 55 R 16 XL 97 H Nokian WR G2 342 TL 3
    BINEK KIS_LSTK T441456 215 55 R 17 XL 98 V Nokian WR G2 424 TL 2
    BINEK KIS_LSTK T441652 215 60 R 16 XL 99 H Nokian WR G2 349 TL 1
    SUV KIS_LSTK T441528 215 60 R 17 XL 100 V Nokian WR G2 SUV 442 TL 1
    SUV KIS_LSTK T441521 215 65 R 16 XL 102 H Nokian WR G2 SUV 410 TL 17
    BINEK KIS_LSTK T441622 215 70 R 15 98 H Nokian WR G2 369 TL 4
    SUV KIS_LSTK T441516 215 70 R 16 100 H Nokian WR G2 SUV 408 TL 4
    BINEK KIS_LSTK T428239 225 45 R 17 91 H Nokian W+ 380 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T441629 225 45 R 17 XL 94 H Nokian WR G2 397 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T428240 225 55 R 16 95 H Nokian W+ 341 TL 12
    BINEK KIS_LSTK T441657 225 55 R 16 XL 99 H Nokian WR G2 363 TL 20 üzeri
    BINEK KIS_LSTK T441624 225 60 R 16 98 H Nokian WR G2 384 TL 6
    SUV KIS_LSTK T441529 225 60 R 17 XL 103 V Nokian WR G2 SUV 450 TL 1
    C CARGO KIS_LSTK T442191 225 70 R 15 112/110 S Nokian WR CARGO 346 TL 20 üzeri
    C CARGO KIS_LSTK T442188 225 75 R 16 121/120 R Nokian WR CARGO 492 TL 16
    BINEK KIS_LSTK T428153 235 45 R 17 97 H XL Nokian WR A3 507 TL 4
    BINEK KIS_LSTK T441661 235 45 R 17 XL 97 H Nokian WR G2 492 TL 15
    BINEK KIS_LSTK T441662 235 45 R 17 XL 97 V Nokian WR G2 531 TL 8
    BINEK KIS_LSTK T441613 235 50 R 18 XL 101 V Nokian WR G2 565 TL 15
    BINEK KIS_LSTK T441658 235 55 R 17 XL 103 V Nokian WR G2 452 TL 3
    SUV KIS_LSTK T441530 235 60 R 18 XL 107 V Nokian WR G2 SUV 538 TL 20 üzeri
    C CARGO KIS_LSTK T442198 235 65 R 16 121/119 R Nokian WR CARGO 504 TL 1
    SUV KIS_LSTK T441518 235 70 R 16 106 H Nokian WR G2 SUV 459 TL 4
    BINEK KIS_LSTK T441454 245 45 R 17 XL 99 V Nokian WR G2 578 TL 20 üzeri
    SUV KIS_LSTK T441524 245 65 R 17 111 H Nokian WR G2 SUV 520 TL 12
    BINEK KIS_LSTK T428260 245 70 R 16 111 H XL Nokian WR G2 SUV 477 TL 20 üzeri
    SUV KIS_LSTK T441534 255 50 R 19 XL 107 V Nokian WR G2 SUV 761 TL 20 üzeri
    SUV KIS_LSTK T441532 255 55 R 18 XL 109 V Nokian WR G2 SUV 650 TL 16
    SUV KIS_LSTK T441533 255 55 R 19 XL 111 V Nokian WR G2 SUV 816 TL 20 üzeri
    SUV KIS_LSTK T441520 265 70 R 16 112 H Nokian WR G2 SUV 574 TL 12
    BINEK YAZ_LSTK T441920 175 65 R 14 82 H Nokian H 142 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T441938 185 55 R 14 80 H Nokian H 177 TL 2
    BINEK YAZ_LSTK T441930 185 60 R 15 XL 88 H Nokian H 186 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T441922 185 65 R 15 88 H Nokian H 181 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T430011 185 65 R 15 88 T Nokian i3 (Eur) 156 TL 1
    BINEK YAZ_LSTK T441931 195 60 R 15 88 H Nokian H 175 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T441923 195 65 R 15 XL 95 H Nokian H 165 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T441924 195 65 R 15 XL 95 V Nokian V 179 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T441490 205 50 ZR 16 XL 91 W Nokian Z G2 358 TL 4
    BINEK YAZ_LSTK T441945 205 55 R 16 XL 94 H Nokian H 226 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T441934 205 60 R 15 91 V Nokian V 229 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T441935 205 60 R 16 92 H Nokian H 307 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T427834 205 60 R 16 XL 96 V Nokian V 367 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T441925 205 65 R 15 XL 99 H Nokian H 225 TL 1
    BINEK YAZ_LSTK T441955 215 45 R 17 XL 91 V Nokian V 365 TL 10
    BINEK YAZ_LSTK T441958 215 50 R 17 XL 95 V Nokian V 452 TL 1
    BINEK YAZ_LSTK T441947 215 55 R 16 XL 97 H Nokian H 341 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T441998 215 60 R 16 XL 99 V Nokian V 405 TL 5
    BINEK YAZ_LSTK T430026 215 65 R 15 96 T Nokian i3 (Eur) 202 TL 1
    BINEK YAZ_LSTK T441928 215 65 R 16 XL 102 V Nokian V 405 TL 20 üzeri
    SUV YAZ_LSTK T427719 215 70 R 16 100 T Nokian HT SUV 342 TL 8
    BINEK YAZ_LSTK T441505 225 40 ZR 18 XL 92 Y Nokian Z G2 440 TL 10
    BINEK YAZ_LSTK T441956 225 45 R 17 XL 94 V Nokian V 335 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T427683 225 45 ZR 17 91 W Nokian Z G2 RUN FLAT 471 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T441498 225 45 ZR 17 XL 94 Y Nokian Z G2 331 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T441501 225 50 ZR 17 XL 98 Y Nokian Z G2 458 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T441949 225 55 R 16 XL 99 V Nokian V 383 TL 13
    BINEK YAZ_LSTK T441494 225 55 ZR 16 XL 99 W Nokian Z G2 394 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T441502 225 55 ZR 17 XL 101 W Nokian Z G2 521 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T441495 225 60 ZR 16 XL 102 W Nokian Z G2 438 TL 4
    C CARGO YAZ_LSTK T443303 225 70 R 15 S Nokian Hakka C CARGO 279 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T441510 235 35 ZR 19 XL 91 Y Nokian Z G2 660 TL 8
    BINEK YAZ_LSTK T441506 235 40 ZR 18 XL 95 Y Nokian Z G2 510 TL 4
    SUV YAZ_LSTK T427731 235 60 R 18 XL 107 H Nokian HT SUV 501 TL 1
    SUV YAZ_LSTK T427705 235 60 R 18 XL 107 W Nokian Z SUV 515 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T441496 235 60 ZR 16 XL 104 W Nokian Z G2 486 TL 8
    SUV YAZ_LSTK T427725 235 65 R 17 XL 108 H Nokian HT SUV 417 TL 12
    SUV YAZ_LSTK T427704 235 65 R 17 XL 108 V Nokian Z SUV 443 TL 16
    SUV YAZ_LSTK T427721 235 70 R 16 106 T Nokian HT SUV 365 TL 8
    BINEK YAZ_LSTK T441507 245 45 ZR 18 XL 100 Y Nokian Z G2 568 TL 2
    BINEK YAZ_LSTK T427940 245 50 ZR 18 XL 104 Y Nokian Z G2 625 TL 7
    SUV YAZ_LSTK T427722 245 70 R 16 107 T Nokian HT SUV 347 TL 20 üzeri
    BINEK YAZ_LSTK T414574 255 35 ZR 18 XL 94 Y Nokian Z G2 579 TL 4
    BINEK YAZ_LSTK T427938 255 40 ZR 19 XL 100 Y Nokian Z G2 705 TL 8
    BINEK YAZ_LSTK T441508 255 45 ZR 18 XL 103 Y Nokian Z G2 579 TL 8
    SUV YAZ_LSTK T427710 255 50 R 19 XL 107 W Nokian Z SUV 595 TL 20 üzeri
    SUV YAZ_LSTK T427708 255 55 R 18 XL 109 W Nokian Z SUV 539 TL 20 üzeri
    SUV YAZ_LSTK T427709 255 55 R 19 XL 111 W Nokian Z SUV 636 TL 20 üzeri
    SUV YAZ_LSTK T427706 255 60 R 18 XL 112 W Nokian Z SUV 544 TL 4
    SUV YAZ_LSTK T427723 265 70 R 16 112 T Nokian HT SUV 389 TL 20 üzeri
    SUV YAZ_LSTK T427716 275 40 R 20 XL 106 Y Nokian Z SUV 805 TL 20 üzeri
    SUV YAZ_LSTK T427713 275 45 R 19 XL 108 Y Nokian Z SUV 689 TL 4
    SUV YAZ_LSTK T427714 275 45 R 20 XL 110 Y Nokian Z SUV 805 TL 8
    SUV YAZ_LSTK T427715 285 45 R 19 XL 111 Y Nokian Z SUV 666 TL 14

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Google'dan buraya geldim.Başka bir topic'te yazdığımı buraya ekleyim bari,doğru kanal burası.

Nokian alacaktım benim ebatlar biraz garip her neyse 1 ay önce 275 denilen tane fiyatına 3 gün evvel 325 dediler,neden acaba.Aşırı kar yağmur çamur nedeniyle durduk yere lastiklerin fiyatı artmasın mı.Vay canına,temiz ticaret,temiz kar denilen bu işte.

Yazın tekrar soracağım bakalım, hangi fiyatları verecekler buraya yazarım.Eğer yukarıda ki rakama benzer fiyat verirlerse tükürdüğümü yalarım.Saygılar

Merhaba ;
    Lastik fiyatlarımızı aşağıda paylaştım.Kış lastiklerine herhangi bir zam gelmedi.Sadece yaz lastik fiyat listesi yenilendi.
    www.kmlastik.com dan fiyatlara bakabilirsiniz.

• quote:

Bu nokian ın neden heryerde bayisi yok anlamıyorum, bayilik yapacak kimse mi bulamıyolar ? internet sitesinde sadece 16 ilde bayisi gözüküyor, Çiftçinin memurun köylünün esnafın bu markadan haberi bile yok , en dandik markalar bile peynir ekmek gibi piyasada satılırken nokian gibi kalitesi ispatlanmış bir markayı neden bulamıyoruz?

Merhaba ;
    Nokian için hedefimiz her ilde en az bir tane bayidir.Şu an Kormetal bayilerinin çoğu elinde olmasa bile lastiği bizden temin ederek müşterilerimize sunmaktadır.
  • quote:

quote:

Katılıyorum, ben de cevap bekliyorum.
    Distribütörlüğü Kormetal alınca bu durum düzelir diye ümit etmiştim ama hiçbir ilerleme yok.
    ESKİ TAS ESKİ HAMAM!

http://www.kmlastik.com/ sitemizden lastikleri satın alabilirsiniz.Bayilik verme çalışmaları devam etmektedir.Birçok Kormetal bayisi stoklu çalışmasada lastiği temin edip müşteriye sunabiliyor.

• Merhaba Nokian Lastikleri;
    Aracımdaki lastik 175/65/R14 (Renault Symbol 2009) Nokian W+ almayı düşünüyorum ama stoğunuzda görünmüyor. Farklı ebatta taksak ne gibi sorun olabilir.

Edit: Isparta'da bayiniz var mı? (Sitede bayi görünmüyor ama belki yeni bayilik falan verdiğiniz biri vardır diye soruyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baykaya -- 3 Şubat 2012; 1:36:40 >
  • Değerli arkadaşlar 225/55/17 olarak nokian kullanan arkadaşlar yorum yazarsa çok sevinirim. Birde sormak istediğim kar ve ıslakta hemen hemen tüm lastikler güzel performans gösterirken iş buza gelince birçok kış lastiği havlu atmakta. Nokian ın buz üstündeki özellikle hafif yokuş çıkarken performansı nasıl kullanalar yazar ise sevinirim. Ayrıca kullandığım araç c5 e-hdi mcp (yarı otomatik şanzıman) Bu araçlar için de özel önerisi olan varsa bildiklerini paylaşırsa çok sevinirim saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baykaya

Merhaba Nokian Lastikleri;
    Aracımdaki lastik 175/65/R14 (Renault Symbol 2009) Nokian W+ almayı düşünüyorum ama stoğunuzda görünmüyor. Farklı ebatta taksak ne gibi sorun olabilir.

Edit: Isparta'da bayiniz var mı? (Sitede bayi görünmüyor ama belki yeni bayilik falan verdiğiniz biri vardır diye soruyorum)

Merhaba ;

175 65 R 14 82 T Nokian WR G2 desenimizi önerebiliriz.Isparta ÖN-PA ÖNERLER GIDA OTO TURİZM İNŞ.PAZ.LTD.ŞTİ. tel:0246 218 07 26
    Saygılarımızla;
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.