Şimdi Ara

AKILLI ELEKTRİK SAYACI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
4
Favori
110.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • akıllı sayaçlarda T1 T2 T3 T4 değerleri var.bunlara göre fiyat belirleniyor. 12 abonenin olduğu yerde tüm sayaçlara baktım hepsinde T 4 sıfırda benimkinde ise 1100 değer yazıyor sebebi ne olabilir acaba bilgisi olan varsa sevinirim .

• quote:

Orijinalden alıntı: Blur

quote:

Orijinalden alıntı: TekBozok

Kış mevsiminde 21:00 - 05:00 olduğundan emin misiniz? Elektrik dağıtım şirketlerinin sitelerinde hiç bir açıklama bulamadım.

aynen ben de cevap bekliyorum

Kış ve yaz saati uygulamasına göre sayaç saatlerinin değiştiğini zamanında araştırmış öğrenmiştim. Kaynak isteyenler için:

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/248576.asp

http://www.kohlersayac.com.tr/Tr/Arge.html

• Bugün bir telefon geldi. Kendilerini ‘Enerji Tasarrufu Genel Müdürlüğü’ diye tanıtan şirket elektrik abonelerini arayıp bir şekilde güven ortamı yaratarak kart bilgilerinize ulaşmaya çalışıyor. Buna alet olmayın. Elektrik faturalarınızı bundan sonra %30 düşüreceğiz gibisinden saçma şeylere inanmanızı sağlıyorlar.

Fakat çok güzel güven ortamı yakalamaya çalışıyorlar. Güvenliğiniz için bu görüşme kayıt altına alınıyor yada birazdan soracağımızı bilgileri kimseyle paylaşmayın filan diyorlar. Bende madem öyle siz niye soruyorsunuz deyince biz güvenilir bir kuruluuz diyor. Nereden bileyim deyince saçmalamaya başladılar ve neredeyse telefonu yüzüme kapadılar.

Bu tip kişilere aldanmayın. Kredi kartı bilgilerinizi kendi bankanızın sesli yanıt sistemi sorsa bile tamamını vermeyin... Selamlar...

Not: Biraz araştırma yaptıktan sonra foyalarının ortaya çıktığını gördüm. Aman DİKKAT...

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/654412-dikkat-carpar

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Bugün bir telefon geldi. Kendilerini ‘Enerji Tasarrufu Genel Müdürlüğü’ diye tanıtan şirket elektrik abonelerini arayıp bir şekilde güven ortamı yaratarak kart bilgilerinize ulaşmaya çalışıyor. Buna alet olmayın. Elektrik faturalarınızı bundan sonra %30 düşüreceğiz gibisinden saçma şeylere inanmanızı sağlıyorlar.

Fakat çok güzel güven ortamı yakalamaya çalışıyorlar. Güvenliğiniz için bu görüşme kayıt altına alınıyor yada birazdan soracağımızı bilgileri kimseyle paylaşmayın filan diyorlar. Bende madem öyle siz niye soruyorsunuz deyince biz güvenilir bir kuruluuz diyor. Nereden bileyim deyince saçmalamaya başladılar ve neredeyse telefonu yüzüme kapadılar.

Bu tip kişilere aldanmayın. Kredi kartı bilgilerinizi kendi bankanızın sesli yanıt sistemi sorsa bile tamamını vermeyin... Selamlar...

Not: Biraz araştırma yaptıktan sonra foyalarının ortaya çıktığını gördüm. Aman DİKKAT...

Gereken banka bilgilerini yani size sorgukları bilgilere zaten sahipler inanmaz iseniz deneyin aradıklarında zati sizin bilgileriniz ellerinde olduğu için sizi arıyorlar, asıl amaçşarı ise size ürünü aldığınızı teyit ettirmek

• quote:

Orijinalden alıntı: LORD OF CASHMONEY(ŞANSLI)

quote:

Bugün bir telefon geldi. Kendilerini ‘Enerji Tasarrufu Genel Müdürlüğü’ diye tanıtan şirket elektrik abonelerini arayıp bir şekilde güven ortamı yaratarak kart bilgilerinize ulaşmaya çalışıyor. Buna alet olmayın. Elektrik faturalarınızı bundan sonra %30 düşüreceğiz gibisinden saçma şeylere inanmanızı sağlıyorlar.

Gereken banka bilgilerini yani size sorgukları bilgilere zaten sahipler inanmaz iseniz deneyin aradıklarında zati sizin bilgileriniz ellerinde olduğu için sizi arıyorlar, asıl amaçşarı ise size ürünü aldığınızı teyit ettirmek

Peki bu bilgileri nereden elde ediyorlar, bankam vermezse nereden bilecekler? O zaman bankada bir pislik var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LORD OF CASHMONEY(ŞANSLI)

quote:

Peki bu bilgileri nereden elde ediyorlar, bankam vermezse nereden bilecekler? O zaman bankada bir pislik var.

Bu gibi call centerlar data olarak bu bilgileri alırlar yani sizin kredi kartı numaranızda telefonunuzda vs data olarak sistemlerinde bulunur ve bu datalardaki kişiler ki genelde anlaşmalı oldukları bankaların müşterilerini hedef alarak satış yapmaya çalışırlar adamlar 50 60 liralık elektrik tasarruf cihazı denen aleti 240tl ye kaktırıveriyor Allah miss gibi ceplerine kalıyor para karlı iş vallaha...

• Biz burada gece tarifesi, gündüz tarifesi, puantaj hesabı yapaduralım, el alem malı götürsün, ondan sonra ceremesini namuslu vatandaş çeksin.
    Faturaların neden kabarık geldiğini anlamak için aşağıdaki listeye bakmak yeterli.

2012 KAYIP - KAÇAK ORANLARI

2012 yılı verilerine göre, bazı illerdeki kayıp kaçak oranları ve miktarları şöyle:

İller Kayıp-Kaçak Oranı

(yüzde) Kayıp Kaçak Miktarı

(megavat saat)
    Şırnak 78,6 1.114.311
    Mardin 76 3.414.732
    Diyarbakır 73,3 3.618.663
    Hakkari 70,9 423.987
    Batman 69,6 1.142.398
    Şanlıurfa 63,6 4.129.511
    Ağrı 62 474.654
    Muş 54,1 352.711
    Van 49,8 1.040.187
    Bitlis 45,7 222.090
    Siirt 41,4 257.110
    Iğdır 35,7 71.566
    Kars 21,7 77.801
    Hatay 15,4 468.227
    Bayburt 14,1 11.658
    Gaziantep 13,2 345.666
    Mersin 11,8 434.687
    Erzurum 11,4 111.464
    Adana 11,2 491.224
    İstanbul Avrupa Yakası 10,6 2.537.156
    Antalya 10,4 666.496
    Osmaniye 9,1 50.406
    Manisa 8,8 265.332
    Burdur 8,1 41.188
    Ardahan 7,9 8.463
    İzmir 7,8 840.727
    Kilis 7,2 12.757
    Erzincan 6,9 23.201
    İstanbul Anadolu Yakası 6,7 701.967
    Isparta 6 47.662

http://www.haberler.com/elektrikci-kapiyi-52-milyon-kere-caldi-5318042-haberi/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.