Şimdi Ara

)))))>Samsung s5230 / Star Firmware Güncelleme<((((( (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
630
Cevap
2
Favori
141.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: medicus07

Samsung s5230 / Star Firmware Upgrade

1-Siteden ilk once Firmware ve Multiloader'ı indirin

Firmware

XE:Bölge I=Yıl G:Ay 7: Sürüm numarası

Yıllar

A:2001
    B:2002
    C:2003
    D:2004
    E:2005
    F:2006
    G:2007
    H:2008
    I:2009

Aylar
    A:Ocak
    B:Şubat
    C:Mart
    D:Nisan
    E:Mayıs
    F:Haziran
    G:Temmuz
    H:Agustos
    I:Eylül
    J:Ekim
    K:Kasım
    L:Aralık

Örnek S523AJVIE7 bizim kod 2009 mayıs surum 7 dir

S523A JV/Bölgesi-- I/2009-- E/Mayıs-- 7/Sürüm numarası

XX

S5230XXIE5

XE

S5230XEID6

S5230XEID7

S5230XEIE5

S5230XEIG1

S5230XEIG2

S5230XEIG4

Türkçe Sürümler

CE

S5230CEIF5

XX

S5230XXIE7
    http://www.mega-upload.com/?d=83CE30L3(- yi kaldırın)

S5230XXIF3

Multiloader v5.56
    http://mobilexpert.hpage.com/get_file.php?id=226471&vnr=550666

2-Samsung PC Studio indirdiğinizden ve cep telefonunuzla baglantıda oldugundan emın olun

Samsung PC Studio
    http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=tr&CttFileID=2247054&CDCttType=SW&ModelType=N&ModelName=GT-S5233W&VPath=SW/200907/20090701143040937/New_PC_Studio_1.2.0.IF1.exe

3-İndirdiğiniz firmware in unrar edip cıkartın.
    4-Sim kartınızı ve hafıza kartınızı cıkartıp bataryayı yenıden yerlestirin
    5-Telefonunuz kapalı ve data kablosu baglı olmadan Ses arttırma tuşu+kamera tuşu+acma kapama tuşuna aynı anda basın
    6-Daha sonra Download yazan yenı bir ekran göreceğiz
    7-Şimdi data kablosunu bağlayın ve daha önceden indirdiğiniz Multiloader' ı açın.
    8-MSM6250/MSM6250A for S5230/5233 (Samsung Star) butonu seçin
    9-Sırayla Boot Change,Full Download ve Master Rom kutularını işaretleyin

)))))>Samsung s5230 / Star Firmware Güncelleme<(((((

10.Sonra Boot yazısına tıklayıp unpacked yani rar dosyası dışına cıkarılmış firmware klasorunu seçin.Valla ben rar dısına cıkardıgımda firmware i BOOTFILES diye bır dosya seçilebiliyor.

11-Amss, Rsrc1, and Rsrc2 e tıklayın.Tıkladıktan sonra herbirinde cıkardıgınız firmware dosyalarını bulun.
    Amss'in dosyası---apps_compressed.bin
    Rsrc1'in dosyası----Rsrc_S5230_Open_Europe_Slav.rc1
    Rsrc2'in dosyası----Rsrc2_S5230(Low)_RU.rc2

12-Rsrc2 tıkladığınızda (Low).r2c şeçin (Mid).r2c.'i sakın seçmeyin telefonunuz açılmayabilir

13-Factory FS e basın ve dosyasını bulun.
    Factory FS'in dosyası----FactoryFs_S5230_Open_Europe_Slav_RU.ffs

15-Port Search butonuna basın.Telefonunuzu bulacak ve hazır olan portu gösterecek
    16-Download butonuna basın ve sabırlı olun.Tamamlanması bırkac dakika alacak

/>

17-Bittiğinde "ok complete" yazısı gözükecek
    18-Usb yani data kablonuzu cıkartın.Sim kartınızı, hafıza kartınızı atkın ve acma tuşuna basın
    19-Şimdi herşey tamamlandı. *2767*3855# a basın(ama gerekli değil)Not bu kod hard reset olsa gerek
    20-*#1234# e basarak yeni firmwarenizi kontrol edin

Yeni Firmware ınız kullanıma hazır

Bu da Videolu anlatım Linki melihcan00 arkadaşımızın katkısıyla

http://www.4shared.com/file/122409726/2ea77ea9/GT-S5233A_Versyon_Atma.html

Arkadaşlar samsung language pack dıye bırsey buldum.Burada bastakı koda gore hangılerı tr dıl secenegı var yazıyor.Buldugunuz star firmware lerının bakın koduna sonra bu lısteye tr varsa yukleyebılırsınız

http://www.mediafire.com/download.php?yjny2cyfynn

• ewet bunuda yukledım ama ondada konusma sırasında ses kaydı yok sıra S5230XEIG4 da bu arada S5230XXIE7 gozlemlerım S5230XXIF3 den daha serı oldugu menuler falan ve S5230XEIG4 versıyonun tr secenegı yok dıye bılıyorum ama ben S5230XXIE7 versıyonun dil secenegını bu versıyona eklemeye calıscam bakalım olacakmı
  • medicus07 arkadsım baska bır yabancı forumda orjınal versıyonu istek yapmıssın eklendıgı zaman burada vermeyı unutma ben dıger versıyonların cogunu denedım hepsınde konusma sırasında ses kayıt olayı yok malesef su an bence en ıyı versıyon S5230XXIE7 kolay gelsın
  • arama veya mesaj sonrası gelen information(bilgi) mesajını nasıl kapatıcaz arkadaşlar sinir ediyo bu beni
  • Selam arkadaşlar bende biraz önce XEIG4 yükledim. Menü düzeni beni çok sevindirdi daha kapsamlı bir hale geldi daha düzenli olmasını sağladı. Telefonun açılış hızındada önemli bir değişiklik farkettim. Menüler arası geçiş seri bir hal almış.En ufak takılma yok. Yeni widgetler gelmiş. Tam olarak incelemedim dahada inceledikten sonra farkettim değişiklikleri buraya yazıcam.
    Sağlıcakla Kalın.
  • S5230XXIE7 versiyonu yüklerken factory fs hata veriyo neden acaba 4-5 tane factory dosyası var hangisini seçicem?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih.ozmen

S5230XXIE7 versiyonu yüklerken factory fs hata veriyo neden acaba 4-5 tane factory dosyası var hangisini seçicem?

FactoryFs_S5230_Open_Europe_Common.ffs
    dene bu olması lazım
  • email profil ayarlarını nasıl yapabilirim arkadaşlar, yardımcı olabilirmisiniz.
  • arkadaşlar yükleme ne kadar sürüyor?
    birde yeni sürümü yükleyince java uygulamalarıda sıfırlanıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sweet81

ewet bunuda yukledım ama ondada konusma sırasında ses kaydı yok sıra S5230XEIG4 da bu arada S5230XXIE7 gozlemlerım S5230XXIF3 den daha serı oldugu menuler falan ve S5230XEIG4 versıyonun tr secenegı yok dıye bılıyorum ama ben S5230XXIE7 versıyonun dil secenegını bu versıyona eklemeye calıscam bakalım olacakmı

dostum yazdıklarından bişiy anlamadım yaw
    XXIF3'te tr var ve bildiğim kadarıyla da XXIE7'de ise tr yok.
    fakat sen XEIG4 versiyonunun tr seçeneği yok ama XXIE7'nin dil seçeneğiniz bu versiyona eklemeye çalışıcam yazmışsın.
    XXIE7'de olmayan tr dil desteğini nasıl ekliyeceksin ya da XXIE7'de tr var mı?
    Akşama bende vakit bulursam güncelliycem, eğer XXIE7'de tr varsa onu yükliyim.
    Ben XXIF3 yüklemeyi düşünüyordum...

• bu programlar hangi siteden indirilebilir?? teşekkurler şimdiden
  • XXIE7 versiyonda tr desteği var dostum ben kullanıyorum şuan,XXIF3 ile arasındada bariz bi fark göremedim açıkcası
  • biraz önce XXIF3 ü yükledim java yüklerken "desteklenmeyen dosya türü" hatası veriyor..
  • quote:

biraz önce XXIF3 ü yükledim java yüklerken "desteklenmeyen dosya türü" hatası veriyor..

Aynı sorun XXIE7 Versiyondada var dostum
    *Tr çevirisini yapan şahıs resmen saçmalamış baştan sağma olmuş yani örneğin ana menüde ''communities'' ibaresini çevirmeye gerek bile görmemiş bazı çevirilerde hatalı
    *Harfler arasında 'ı' ve 'ş' yok örneğin mesaj yazarken 'ı' harfi olmayan bir telefonda 'sıkıldım' yazın yiyosa
    bunlar basit ama sonuçları yıkıcı olabilecek şeyler
    *gÖrüşme esnasında ses kayıt olayı yok nasıl güncellemedir bu böyle benim bildigim güncellemede verilenler geri alınmaz
    *Google Maps fazlasıyla hızlanmış bu güzel

Şimdilik gördüğüm farklılıklar bunlar arkadaşlar

Şahsen ben güncellediğime pişman oldum eğer geriye dönme şansımız varsa bilen arkadaş lütfen yardımcı olsun çünkü official sitenin güncellemesini beklemek en mantıklısı

• quote:

Orijinalden alıntı: fatih.ozmen

quote:

biraz önce XXIF3 ü yükledim java yüklerken "desteklenmeyen dosya türü" hatası veriyor..

Aynı sorun XXIE7 Versiyondada var dostum
    *Tr çevirisini yapan şahıs resmen saçmalamış baştan sağma olmuş yani örneğin ana menüde ''communities'' ibaresini çevirmeye gerek bile görmemiş bazı çevirilerde hatalı
    *Harfler arasında 'ı' ve 'ş' yok örneğin mesaj yazarken 'ı' harfi olmayan bir telefonda 'sıkıldım' yazın yiyosa
    bunlar basit ama sonuçları yıkıcı olabilecek şeyler
    *gÖrüşme esnasında ses kayıt olayı yok nasıl güncellemedir bu böyle benim bildigim güncellemede verilenler geri alınmaz
    *Google Maps fazlasıyla hızlanmış bu güzel

Şimdilik gördüğüm farklılıklar bunlar arkadaşlar

Şahsen ben güncellediğime pişman oldum eğer geriye dönme şansımız varsa bilen arkadaş lütfen yardımcı olsun çünkü official sitenin güncellemesini beklemek en mantıklısı

Arkadasım Türkçe karakterlerin olmaması bence daha ıyı.Yazarken 2 3 mesaj olmasın dıye turkçe karakter kullanamıyoruz nasıl olsa.İki de bir düzeltme ile ugrasmaktan bıkmıstım

• peki hadi türkçe karakteri geçelim ,uygulama yüklenmiyo ama bunu nasıl yapıcaz?
  • ya arkadaşlar,
    ben telefon rehberini pc studio ile bilgisayara yedekledim. Yedekledikten sonra bağlantığı kesip rehberden bir kaç isim sildim. Tekrar bağladım ve şimdi bilgisayardaki rehberi telefona yüklemeye çalışıyorum fakat olmuyor. Silinmesini göze alamayacağım 300 civarında kişi var. hemen hemen yarısında da en az 2 telefon numarası. Rehberi pc'den telefona geri yüklemeyi deneyen ve başaran birileri varsa nasıl yapıldığını anlatabilir mi?
    Firmware güncellemesi yapıcam ama rehber korkusuna şu an bi halt yiyemiyorum...

Edit: 306 kişiyi pc'ye yedekledikten sonra 3 kişiyi sildim. Tekrar eşitle yaptığımda pc'deki 306 kişilik yedek rehber listeside 303'e düştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhcihan -- 5 Ağustos 2009; 22:49:11 >
  • ARKADAŞLAR BENDE XEIG4 VE XXIF3 YUKLEDİM AMA DİL İNGİLİZCE TR OLMUYORRRRRRR.. BEN ORJINAL SURUMU İSTİYOM :( NASIL BULURUM YARDIMM.........
  • banada orjınal firmware S523AJVIE7 lazım nerden bulabilirimm...........
  • quote:

Orijinalden alıntı: kardelen110

banada orjınal firmware S523AJVIE7 lazım nerden bulabilirimm...........

Bulsam hemen ekleyecem.İnternette bi sitede buldum o da paralı.İstersen adres su

http://www.share4gsm.com/index.php?strona=files&act=/Samsung/GT-S5233a
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.