- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Klima tavsiyesi
Bu konudaki kullanıcılar:

34529
Cevap
253
Favori
2804378
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: <<     566 [568] 570 571 572 573 574 575      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş

1330 Mesaj
22 Temmuz 2016; 15:15:35 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: YNS HOCA

Arkadaşlar hepinize merhaba:
Sıcaktan yandık kavrulduk arkadaş. Bende klima almaya karar veerdim keşif için geldiler 18000 lik seni paklar dediler.
Bina 1 yıllık, doğu cephe, ısıtma için bazen kullanabilirim asıl amaç soğutma, var mı önerisi olan. bütçe 3000 tl

Samsung AR5600 AR18JSFNCWK/SK A++ 18000 Btu/h Inverter Klima

Bu ürünü almayı düşünüyorum ama samsung klimalar nasıldır bilmem yarın spriş vereceğim ne dersiniz

s.a hayırlısı

kaç m2 yere 18,000 btu dediler hangi ildesiniz
Buna gelen 1 yanıtı gör.

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

80 Mesaj
22 Temmuz 2016; 15:33:27 

quote:

Orijinalden alinti: derya78

s.a hayirlisi

kaç m2 yere 18,000 btu dediler hangi ildesiniz

TOPLAMDA 35 M2 FAKAT BU EVDE GECİCİYİM İLERİYE DÖNUK DÜŞÜNÜYORUM. IĞDIR' DA YAŞIYORUM ORT SICKLIK 32-36 CİVARI
Buna gelen 1 yanıtı gör.

1330 Mesaj
22 Temmuz 2016; 16:30:29 

quote:

Orijinalden alıntı: YNS HOCA

TOPLAMDA 35 M2 FAKAT BU EVDE GECİCİYİM İLERİYE DÖNUK DÜŞÜNÜYORUM. IĞDIR' DA YAŞIYORUM ORT SICKLIK 32-36 CİVARI

benim de 27,40 m2 oda balıkesir de yazlık için alacağım

banada servis 12,000 lik al dedi ben 16,000 alacağım

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

2114 Mesaj
22 Temmuz 2016; 18:55:41 

Arkadaşlar LG Klimalar hakkında birşey sormak istiyorum bilginiz varmı acaba?
Prestige, Mega , Deluxe Plus , Sirius Deluxe gibi modeller var bunların hangisi yeni acaba? (Eski model olanlar sanki özelliği daha iyi gibi geldi kafam karıştı)
Buna gelen 1 yanıtı gör.

278 Mesaj
22 Temmuz 2016; 23:36:34 

Arkadaşlar klima kumandası olarak KT-208 kullanan var mı? Bu kumandayla klimayı nasıl kullacağım, arkasında kodlar var ama BOSCH markası yok.

Hangi kod Bosch için bilmiyorum, ve nasıl tanıtacağım? Bilen anlatabilir mi?

edit: buldum arkadaşlar Bosch klimaların kodu 175. 175 e gelip enter tuşuna basıyoruz işlem tamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizz19 -- 23 Temmuz 2016; 1:02:51 >

56 Mesaj
23 Temmuz 2016; 17:02:21 

quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Arkadaşlar LG Klimalar hakkında birşey sormak istiyorum bilginiz varmı acaba?
Prestige, Mega , Deluxe Plus , Sirius Deluxe gibi modeller var bunların hangisi yeni acaba? (Eski model olanlar sanki özelliği daha iyi gibi geldi kafam karıştı)

En son çıkan sirius deluxe modelleri onları sana öneririm. Özellikle sirius Deluxe smart bulursan kaçırma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellboy2121 -- 23 Temmuz 2016; 17:04:27 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

307 Mesaj
23 Temmuz 2016; 22:40:17 

Mrb Bursa Demirtaş'ta kullanmak üzere 20m2 Doğu ve Güney cepheli 2 pencereli yalıtımı zayıf olan oturma odası için sadece soğutma amaçlı klima almak istiyorum
Önceliklerim f/p oranı iyi düşük enerji tüketimine sahip sessiz bir ürün ne tavsiye edersiniz
Montajında kaliteli olması öncelikli tercih bütçe 2000-3000₺
Uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğimiz bir inverter model arıyorum
Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayszgn -- 23 Temmuz 2016; 22:42:57 >

Astra Kullanıcılarının Yeri

2114 Mesaj
24 Temmuz 2016; 4:14:50 

Hocam smart inverter yeni modelmiş sağolasın sayende öğrendim, fakat bir sorum bundaki filtreler neler acaba? Adam gibi bilgi yok internette bilgin varmı bu konuda?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

56 Mesaj
24 Temmuz 2016; 7:15:07 

Bu model Türkiye'ye yeni geldiği için henüz tüm bayilerde ve lg nin tr sitesinde mevcut değil. Bursa lg bayisinde geçenlerde vardı kalmış mı bilmiyorum. Filtre olarak yanılmıyorsam 3M Micro protection filter kullanıyor.
Aşağıdaki linkten videosunu inceleyebilirsin.
https://www.youtube.com/watch?v=tfgotJ5kki4

21 Mesaj
25 Temmuz 2016; 3:59:27 

Merhabalar,

Tek tek 3 klimamı multi klimamı karar veremiyorum

Oturduğum ev dublex
Alt katta salon mutfak küçük hol
Üst katta çocuk odası yatak odası küçük hol var.
alt kat güneş görmüyor.Üst kat görüyor.
Sadece yazın soğutma amaçlı kullanılacak.
Toplam 110 m2

LG Multi

9+18 lik aynalı kasa 27 lik dış ünite

9+9+12 lik 24 lük dış ünite
9luk klimalar normal 12lik aynalı

yada

LG sirius deluxe ınverter V

9luk 2 adet....... AS-W096J1R0

12lik 1 adet....... AS-W126J1R0

bunlar multi yada tekli seçeneklerim.

GREE multi

9+18 lik 27lik dış ünite

yada

GREE

GWH(09)AA-K3DNA1B/1......... 2 adet

GWH(12)AA-K3DNA1B/1..........1 adet

Multi klima alırsak bir tanesini merdiven çıkışına (merdiven 13 basamak klima 7.basamağın hizasında merdivenden çıkınca sağda çocuk odası ve yatak odasının girişleri var.)
diğerini salona takmayı düşündük bütün gün merdivendeki klima çalışsa üst kat ve alt kata soğutma için yeter mi?Sizce multi sistem mi almalıyız tek tek mi?
Maliyet açısından Gree tabi ki daha uygun ama aldığımız cihaz sessiz olmalı servis sıkıntısı olmasın enerji tüketimi çok önemli doğru seçim yapmak istiyoruz.
Bu markalar dışında başka tavsiyeniz varsa onlara da bakmak isterim.

Yardımlarınızı bekliyorum...şimdiden teşekkür ederim.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

337 Mesaj
25 Temmuz 2016; 12:24:58 

herkese merhaba,

evime ME DM serisi 9000 btu klima alma arefesindeyim arkadaşlar.bu modeli tavsiye eder misiniz?yetkili bayi 2800tl fiyat verdi.

yaklaşık 14 m2 alanda 3-4 ay boyunca sadece soğutma amaçlı kullanılacak

çevremde ki birçok kişi bu markayı önerdi burada tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.aşağıda linkini paylaştım sanırım yeni seri imiş bu

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-dm-yeni-comfort-plus-inverter-duvar-tipi-klima.aspx

1753 Mesaj
25 Temmuz 2016; 14:58:16 

Konu içi arama kapalı olduğu için bakamadım ama , profilonun 18000btu.luk inverter bir modeli 1800 lira olunca anlam veremedim . Cihaz hem ısıtma hem soğutma sağlıyor. Genelde şimdiye kadar bulduklarım arasında en ucuzu rubenis idi (2600 TL) .

Model şu: Profilo P3ZMI18608. Neden ucuz bilen var mı?
Buna gelen 3 yanıtı gör.

80 Mesaj
25 Temmuz 2016; 18:26:57 

Samsung AR18JSFNCWK/SK 18000 Btu Inverter Duvar Tipi Klima almış 3 gün önce montajını yaptırmış bulunuyorum.
İzlenimlerim şu şekilde;
Klima kısa vadede iyi soğutmuyor ama uzun vadede termometreyi kontrol ettiğimde istediğim ortam sıcaklığını buluyor. Bunu da 25m2 civarındaki odaya 18000 lik klima tercih etmeme, evin 1 yıllık ve iyi bir yalıtıma sahip olmasına ve odanın saat 10 dan itibaren güneş almamasına bağlıyorum.
Bende iyi bir klima olduğu izlenimi bırakmadı. Daha önce klima deneyimim olmadı ama bunu diğer klimaların önüne elimi tuttuğumda klimanın soğuğunu iyiden iyiye farkediyorum ama benimkinde maalesef...
Sözün özü bir daha klima alırsam muhtemelen samsung tercihlerimin arasında olmayacaktır.
Neden bu klimayı tercih ettiğimi şu sekilde açıklayayım.
1. Bebeğimin sıcaktan perişan olması kısa zamanda almamda etkili oldu.
2. Küçük bir ilde yasadığımdan diğer mağazalarda klima bulmayışım
3. Klimanın kampanyalı ürün olup indirime girmesi.(3400 fiyatındaydı 2750+ 250 hediye çeki 5 yıl garanti 10 yıl motor garantili olması. not: hepsiburada da bile 3070 tl)
4. İlde servisin olması ertesi gün montaj.

İzlenimlerim buı şekilde klima alacaklara bi nebze olsun faydalı olacağı umuduyla.
Buna gelen 2 yanıtı gör.

5407 Mesaj
25 Temmuz 2016; 18:42:52 

Siz yazınca ilk olarak ''saman alevi spotçu girişimi 1-2 üründen ibarettir'' diye düşündüm ancak verdiğiniz model üzerinden baktığımda Profilonun resmi sitesinde gördüm ürünü.
Muhtemelen isim duyurmak adına yapılmış kısa süreli bir girişimdir başka açıklaması yok bence.
Yine de kendilerinden bilgi istedim. Muhtemelen yarın cevap vereceklerdir.

5407 Mesaj
25 Temmuz 2016; 18:46:50 

İşin marka inceleme kısmına girmiyorum lakin, eğer dış ünitede alan ile ilgili bir sorununuz yok ise tek tek klima almak her zaman çok daha makul olanıdır.
Düşük olasılık ve yerinde müdahale gibi çözümler elbette ki var olsa da, X bir nedenle dış ünitenin komple servise gitmesi gereken durumlarda ev içerisinde soğutma veya ısıtmaya yönelik hayatın tamamen duracağını lütfen unutmayınız.

5407 Mesaj
25 Temmuz 2016; 18:52:31 

Hocam bu günün teknolojisi ile üretilen en vasat klimayı dahi alsanız soğutmada kolay kolay sorun yaşamazsınız, Günümüz koşullarında MARKA artık sadece konfor ve uzun ömür konularında etken oluyor, yani iyi soğutmama konusunun MARKA ile çok ilgisi olmadığı düşüncesindeyim.
Öncelikle 25m2 odada 18 lik klimada bu hayal kırıklığınız ise ayrı bir soru işareti oluyor, bu gün 12 lik klima ile dahi 10 dakikada etkiyi hissedebilecek durumda olmanız gerekirken aynı ortamda 18 ile verim alamamanız başka soru işaretleri doğuruyor insanın aklına.
Eğer imkanınız var ise oda sıcaklığı ve klima çıkış derecesini ölçmenizi tavsiye ederim. Anlattıklarınızdan, Montaj esnasında derece ile ölçüm yapmadıklarını anlıyorum, mümkün ise bu işi siz yaparsanız Delta T gibi kontrolleri kendimiz yapıp sorunun ne olabileceğine dair fikir yürütebiliriz.

Not: Hatalı ''Ğ'' kullanımı

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
Buna gelen 2 yanıtı gör.

1330 Mesaj
25 Temmuz 2016; 19:34:23 

quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Konu içi arama kapalı olduğu için bakamadım ama , profilonun 18000btu.luk inverter bir modeli 1800 lira olunca anlam veremedim . Cihaz hem ısıtma hem soğutma sağlıyor. Genelde şimdiye kadar bulduklarım arasında en ucuzu rubenis idi (2600 TL) .

neden ucuz

inverter değil

ondan ucuz veriyorlar

Bio model mono split klima/ Soğutma 18000 Btu/ Isıtma 19000 Btu/ A Enerji Sınıfı

http://www.profilo.com....limalar/P3ZMI18608.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derya78 -- 25 Temmuz 2016; 19:36:03 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

1753 Mesaj
25 Temmuz 2016; 19:48:00 

Yani soldaki kırmızı içine aldığınız başlık tipografik hata mı? Çünkü orda inverter diyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

1330 Mesaj
25 Temmuz 2016; 20:50:21 

quote:

Yani soldaki kırmızı içine aldığınız başlık tipografik hata mı? Çünkü orda inverter diyor

bence kandırmaca bu fiyata normal 12000 btu klima veriliyor

hem 18000 btu hemde inverter yok olmaz

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

2114 Mesaj
25 Temmuz 2016; 23:30:37 

Hocam aynı klimayi kullanıyorum sayılır 18k lik (ar7500 serisi) 1 yıldır,herhalde piyasadaki en hızlı soğutan marka samsung hayvan gibi klima üfleme ağzı var.25m2 sürekli güneş alan güney + güneybatı son katı 5-10 dk içinde kutup soğuna çeviriyor ve gün boyu öyle tutuyor. Hatta öyle güçlü ki single userla yetiniyoruz.Gücü azaltmak için.

Sizin montajda birsıkıntı olabilir. Klimadan çıkan havanın sıcaklığı ölçmenizi tavsiye ederim.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

208 Mesaj
26 Temmuz 2016; 1:13:01 

arkadaşlar bana bir klima lazım 20 m2 bir oda için alacağım bu konuda pek bir bilgim yok yaz kış kullanacağım şöyle uzun süre idare edecek bir şey olsun 3 bin limit var ama hem kaliteli hem hesaplı olsun istiyorum hangi markaları, neleri tavsiye edersiniz?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

5407 Mesaj
26 Temmuz 2016; 1:22:44 

20m2 alan icin boyle bir bütçe ile me daikin panasonic toshiba gibi lider markalara bakabilirsiniz. 9000 btu yeterli olur lakin deli gibi isitsin derseniz 12000 de bakabilirsiniz.

Buna gelen 1 yanıtı gör.

769 Mesaj
26 Temmuz 2016; 1:59:13 

Hocam sizce 16 metrekarede ısınmak için panasonic ethera mi midea mission mu lg prestige mi önerirsin önemli olan faturaya en az yük getirecek ve ısıtacak klimayı seçmek benim için

214 Mesaj
26 Temmuz 2016; 8:30:16 

[/quote]
s.a oda kaç m2

keşif için gelirse ne diyecekler yazarmısın buraya
[/quote]
Keşif için gelmişler.Ben işte olduğum için eşim ilgilendi.Klimanın nereye ne için (ısıtma/soğutma) kullanılacağını soruyorlar.Odayı gösteriyosunuz (bizim oda 12 m2 olduğu için 9000 btu yeter dediler) nekadar yeterli olacağını soyluyorlar. Benim merak ettiğim 12000 lik alsam oda kapısını açık bıraksam holde serin olurmu yönünde idi fakat alan büyük olduğu için (dublex ev) gerek olmadığını söylediler. Bağlanacak noktalarında tv üzerinde olmamasına dikkat ediyorlar(su akıtabılır gerekçesi ile) vede unitenın bağlanacak yerine bakıyorlar sonrada iyi günler diyip gidiyorlar :)

TUTKU
BURALARI SEVEMEDİM GÖNLÜM ORADA

80 Mesaj
26 Temmuz 2016; 9:34:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam bu günün teknolojisi ile üretilen en vasat klimayı dahi alsanız soğutmada kolay kolay sorun yaşamazsınız, Günümüz koşullarında MARKA artık sadece konfor ve uzun ömür konularında etken oluyor, yani iyi soğutmama konusunun MARKA ile çok ilgisi olmadığı düşüncesindeyim.
Öncelikle 25m2 odada 18 lik klimada bu hayal kırıklığınız ise ayrı bir soru işareti oluyor, bu gün 12 lik klima ile dahi 10 dakikada etkiyi hissedebilecek durumda olmanız gerekirken aynı ortamda 18 ile verim alamamanız başka soru işaretleri doğuruyor insanın aklına.
Eğer imkanınız var ise oda sıcaklığı ve klima çıkış derecesini ölçmenizi tavsiye ederim. Anlattıklarınızdan, Montaj esnasında derece ile ölçüm yapmadıklarını anlıyorum, mümkün ise bu işi siz yaparsanız Delta T gibi kontrolleri kendimiz yapıp sorunun ne olabileceğine dair fikir yürütebiliriz.

Not: Hatalı ''Ğ'' kullanımı

Değerli ADO kardeşim;
Şunu belirtmek istiyorum benim hayal kırıklığı yaşadığım konuyu örnekle açıklayayım.
Geçenlerde manava gittim midea isminde bir klima 25 C ayarlanmış önüne durduğumda üflediği soğukluk miktarı beni rahatsız ediyordu başka bir mağazada LG BEKO 25 C aynı şekilde ama ben kendi klimamda bunu göremiyorum. Anlatmak istediğim mesele bu.
Evet montajda derece ölçümü yapılmadı, DELTA T nedir nasıl yapılır bilmem. Açıklarsanız uygulamaya çalışırım. SAYGILAR.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

80 Mesaj
26 Temmuz 2016; 9:40:49 

quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Hocam aynı klimayi kullanıyorum sayılır 18k lik (ar7500 serisi) 1 yıldır,herhalde piyasadaki en hızlı soğutan marka samsung hayvan gibi klima üfleme ağzı var.25m2 sürekli güneş alan güney + güneybatı son katı 5-10 dk içinde kutup soğuna çeviriyor ve gün boyu öyle tutuyor. Hatta öyle güçlü ki single userla yetiniyoruz.Gücü azaltmak için.

Sizin montajda birsıkıntı olabilir. Klimadan çıkan havanın sıcaklığı ölçmenizi tavsiye ederim.

Benim klima hiç te sizin anlattığınız gibi değil.Şu an klimada sorun olacağı kanaatine varmış durumdayım. Şu olçum nasıl yapılıyor bi tarif etseniz ben de ona göre servis çağırayım. teşekürler

5407 Mesaj
26 Temmuz 2016; 9:52:21 

Aslında işin gerçek formülünü fizikçiler daha iyi bilir, yani normalde delta t ısı faktörü için kullanılan bir formüldür.

Yanlış hatırlamıyorsam Q= M x C diye giden bir formül. Q ısı demektir. m gram cinsinden kütle c öz ısı ve delta t sıcaklık farkıdır. Bu formül sıcaklık değişimlerinde ısıyı bulmak için kullanılır.

Bunu bizim klima faktöründe değerlendirmeye kalksak Sizin yapmanız gereken tek şey 2 adet derece ile klimanızın hem emiş hem de üfleme ısısını buraya yazmak olur. normalde bu iş Ortam ısısı, Dış ortam ısısı, Emiş ısısı, üfleme ısısı şeklindeki 4 veriye bakılıp aradaki farkı bulmaktan geçer ancak şimdi size kalkıpta 4 derece aldıracak halimiz yok.
Hiç bir şey yapamıyorsanız da 1 tane dereceyi üfleme noktasına yerleştirip klimayı en düşük üflemede ve en düşük derecede çalıştırıp dereceyi takip edip en fazla kaç dereceye kadar düşürebiliyor ona bakmalısınız. üfleme derecesini ortam ısısı ile karşılaştırabiliriz. bu bize çok şey anlatacaktır.

28 Mesaj
26 Temmuz 2016; 10:11:58 

@Ado Hocam merhaba;

Adıyaman'da ikamet ediyorum ve 36 metrekarelik Güney ve Batı cepheli 4 katlı bir apartmanın 3. katındaki salonum için soğutma odaklı klimaya ihtiyaç duymaktayım. Binamızda dıştan mantolama mevcut olup salonun pencere alanı yaklaşık 10 metrekare ve pencereler çift camlı pimapen. Salonumda çok fazla elektronik eşya olmayıp kayda değer tek cihaz 48" genişliğindeki LED TV.

Öncelikle; bu türlü bir oda için kaç Btu/h kapasiteli bir klima düşünmeliyim?

Sonrasında, klima ihtiyacının acil olması nedeniyle yapmış olduğum piyasa taramasında en çabuk montaj yanıtını Samsung Bayisi verdiğinden Samsung klima almak geçiyor aklımdan. Bu bakımdan bana mümkünse Samsung'da model tavsiyesi de verirseniz sevinirim?

Satıcıya odanın durumu ile ilgili olarak yukarıda yazdığım bilgileri verdiğimde bana 18.000 Btu/h soğutma kapasiteli bir klimanın uygun olacağı bilgisi verildi. Lakin 18.000 Btu/h'lik klimanın dış ünitesinin ebatlarının büyük olması yer konusunda sıkıntı yaratabilir. Bu noktada, 12.000 Btu/h'lik bir klima tercih edilerek, süreden feragat edilerek, 18.000 Btu/h'lik bir klimanın sağlayacağı konforu yakalamak mümkün olabilir mi? [Demem o ki; 18.000'lik klima ile 36 metrekarelik bir odayı 5 dakikada 24 Santigrat derecelere getirmek yerine, 12.000'lik klima ile 14 dakikada 24 Santigrad derecelere getirme yaklaşımı doğru bir yaklaşım mıdır?]

Teşekkür ederim.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
Ado kullanıcısından bahsetti

Resistenza Antifascista

DH Motorola ATRIX Kullanıcıları

5407 Mesaj
26 Temmuz 2016; 10:42:50 

Merhabalar Değerli Hocam;
Teknik olarak standartlar dahilinde ihtiyacınız olan BTU 16300 dür.
Yaklaşımınızdan dakika ve derece vurgusunun üstünde durduğunuzu algıladım.
24 derece, soğutma modunda ULAŞILABİLİR bir değer olmakla birlikte süreden fazlasıyla feragat etmek ve ürünü KAPAT/AÇ şeklinde kullanırsanız tüketimi arttırmak durumunda kalacağınızı da hatırlatmak isterim. İlk çalıştırdığınız zaman ürünün toparlama süreci uzun olacaktır.
Ben, bir cephesi komple cam olan. Sabahtan öğlene kadar direkt olarak (perdesiz) güneş alan, 49m2 tek alan, bölmeli toplamda 65m2 alanda 18000BTU klima kullanıyorum ve gayet rahat soğutma yapıyorum.

Elbette ki size, olması gerektiği gibi 18 lik almanız gerektiğini önereceğim.
Marka model konularına girmiyorum hocam.

1753 Mesaj
26 Temmuz 2016; 11:57:03 

Ben dün çağrı merkezini aradığımda stokta olduğunu söylediler ama bayiye gidip sorduğumda stokta görünmüyor dedi. Zaten sadece kendi online showroomlarında satılıyor bilinen alışveriş sitelerinde yok. Bana pek güven vermedi yani. Bugün başka bir bayiyi aradım, adam model numarasını bilmiyor ama elinde eski model varmış 18lik; 2200 tl diyor. Klimanın özelliklerini bilmiyor bilmesini de beklemiyordum zaten. Size dönüş yaptılar mı merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 26 Temmuz 2016; 11:59:43 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
Ado kullanıcısından bahsetti

5407 Mesaj
26 Temmuz 2016; 12:30:16 

Merhabalar;
Evet dün saat 20:07 de beni 444 77 66 numaradan aramışlar ancak bir görüşmem vardı görüşme sağlayamadım. Sonra 20:22 de ben kendim aradım durumu izah ettim beni aradıklarını söyledim lakin MH deki bayan ekranda bir bilgi göremediklerini, muhtemelen bilgilendirme için aradıklarını ve mutlaka yine arayacaklarını belirtti. Mailimde henüz bir bilgi yok, telefonumu da şu saaate kadar arayan olmadı henüz.
bilgi gelirse mutlaka aktarırım buraya.

Yanlış yazılmış dahi olsa etik kurallar çerçevesinde de TK ye göre de orada yazan rakamdan ürün vermek durumunda kalırlar. Ben merakımdan üstünde duruyorum konunun
Buna gelen 1 yanıtı gör.

1330 Mesaj
26 Temmuz 2016; 14:56:29 

quote:

Merhabalar;
Evet dün saat 20:07 de beni 444 77 66 numaradan aramışlar ancak bir görüşmem vardı görüşme sağlayamadım. Sonra 20:22 de ben kendim aradım durumu izah ettim beni aradıklarını söyledim lakin MH deki bayan ekranda bir bilgi göremediklerini, muhtemelen bilgilendirme için aradıklarını ve mutlaka yine arayacaklarını belirtti. Mailimde henüz bir bilgi yok, telefonumu da şu saaate kadar arayan olmadı henüz.
bilgi gelirse mutlaka aktarırım buraya.

Yanlış yazılmış dahi olsa etik kurallar çerçevesinde de TK ye göre de orada yazan rakamdan ürün vermek durumunda kalırlar. Ben merakımdan üstünde duruyorum konunun

s.a hocam inverterse o klima 1800 tl alınır mı 18,000 btu olarak
Buna gelen 2 yanıtı gör.

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

19 Mesaj
26 Temmuz 2016; 14:57:00 

Merhaba iki klima arasinda kaldim
Daikin shira ftxs42 (4100tl) ve
Mitsubishi elektrik kirigamine msz ef35ve (4100tl)
Fiyatlari ayni hangisini onerirsiniz

Buna gelen 1 yanıtı gör.

5407 Mesaj
26 Temmuz 2016; 15:01:38 

Fiyatlar aynı ise tabi ki me öncelikli tercih olmalı.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

5407 Mesaj
26 Temmuz 2016; 15:02:56 

Önce konunun ne olduğunu bir öğrenelim, az önce yine aradılar ancak telefonda başka görüşmem vardı. Bir türlü denk gelemedik adamlarla. bekliyorum arasınlar öğreniriz ne olduğunu.

5407 Mesaj
26 Temmuz 2016; 15:41:56 

quote:

Merhaba;
Az önce MH den Şeyma hanım aradı, kendisine durumu izah ettim, rakam konusunda hata olduğunu veya ürünün inverter olmadığını düşündüğümü ifade ettim. Kendisi sistemden baktı ve ürünün inverter olduğunu ancak fiyat politikası ile kendilerinin ilgisi olmadığını, resmi sitede yazan rakam ise rakamın geçerli olduğu bilgisini paylaştı.

Bu durumda ürün invertermi? evet inverter
ürün 1800TL mi? evet 1800TL
ürün 18000BTU mu? evet 18000BTU

o zaman aklıma gelen soruyu da sordum ve ürünün nerede üretildiğini sordum, ÇİN üretim olduğunu belirtti ancak kendi fabrikaları olduğunu ifade etti. yani üretici olarak kendilerini belirtiyor. bana göre üretim klimadır.

Her ne olursa olsun bu rakam 18000BTU klima verebilmeleri için ürünün nelerinden feragat ettiklerini merak etmemek elde değil.
Bir arkadaş cesaret edip ürünü alıp kullanana kadar başka bilgi sahibi olabileceğimizi sanmıyorum.

derya78 kullanıcısından bahsetti

19 Mesaj
26 Temmuz 2016; 17:05:08 

Ado tavsiyen icin tesekurler kapasite farkini cok hisedermiyim 17 m° oda

Buna gelen 1 yanıtı gör.

5407 Mesaj
26 Temmuz 2016; 17:41:56 

Hocam biraz daha zorlasak m2 başına 1000BTU düşecek.
17m2 için bu klima BTU olarak yüksek bence. Bence keşif ekibi çağırıp detaylı bilgi almanız daha makul olur.

17 / 2.2 x 1000 = 7727BTU eder.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

1753 Mesaj
26 Temmuz 2016; 18:02:29 

Galiba bir hata buldum: profilo klimanız varsa servis çağıramıyorsunuz Aşağıdaki link gene açılmayabilir, o yüzden açılmazsa www.profilo.com.tr sayfasından >müşteri hizmetleri >online servis kaydı sayfasına gidin ve klima için servis kaydı oluşturmaya çalışın. Ürün grubunda klima yok

https://portal.bsh-part...obV4/app/setGeraetDP.do

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 26 Temmuz 2016; 18:03:21 >
Bahsedilenler: Ado, derya78

2004 Mesaj
26 Temmuz 2016; 19:41:29 

Profilo inverter ise 1800 lira bedava gerçekten , takipteyim sorun yok gibiyse yarın sipariş geçebilirim. 33 m2 odama dusunuyorum.

Buna gelen 1 yanıtı gör.

5407 Mesaj
26 Temmuz 2016; 19:57:02 

Hocam tüm bilgileri sizden alacağız o zaman nasipse

Çin üretimi dense de başka bir şey beklemiyoruz zaten. Kaldı ki şu ÇİN konusunu defalarca işlemiştik forumda. MITSUBİSHİ den tutun da Bizim yerli firmalardan MİDEA dan, PANASONİC markasına kadar ÇİN ile bağlantısı veya alışverişi olmayan TEK BİR FİRMA dahi olmadığına göre, bizim bu ürünleri almamızda da ne gibi sakınca olabilir ki?
Ben 43 yaşındayım, çocukluğumdan hatırlarım ilk defa ÇİN malı mantığının ne demek olduğunu. Ancak sonradan işin GERÇEK yüzünü öğrendik. Meğerse ÇİN de adamlar 10 ayrı kalitede aynı maldan yapabiliyormuş da, Bizim sahtekar ithalatçılarımız yıllarca bize, 10 uncu kalite üretimi 2i inci kalite fiyatına satmış.
Şimdi tüm değeler değişti tabi, bu nedenle ben markacı değilimdir. Bu nedenle ben CEBİME ve bana verilen güvenceye bakıyorum. Bu nedenle uzun garanti benim için önemli. Garanti demişken, nasıl oldu da ben sormadım bu gün kaç yıl garantili olduğunu

1330 Mesaj
26 Temmuz 2016; 20:11:35 

quote:

Hocam biraz daha zorlasak m2 başına 1000BTU düşecek.
17m2 için bu klima BTU olarak yüksek bence. Bence keşif ekibi çağırıp detaylı bilgi almanız daha makul olur.

17 / 2.2 x 1000 = 7727BTU eder.

izmirde 14 m2 odaya bile 13,000 btu klima almışım 2010 da

o zamanları keşif hizmeti yoktu galiba sanırsam

9,000 btu fazla gelecek odaya 13,,000 btu klima

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

1330 Mesaj
26 Temmuz 2016; 20:13:06 

ado hocam neden bu kadar fazla garanti takılıyorsun 3 yıl olsa ne olur 5 sene olsa ne olur
Buna gelen 1 yanıtı gör.

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

2004 Mesaj
26 Temmuz 2016; 20:43:51 

Ado hocam tam olarak almaya karar vermedim. İşin gerçek yüzünü öğrenelim, doğruysa kacirmayiz.

Buna gelen 1 yanıtı gör.

5407 Mesaj
26 Temmuz 2016; 21:55:41 

Aslinda açıklamıştım daha once. Ürünlere ve uretim politikalarina guvenmiyorum.

O zaman ben sana bir soru sorayim.

Neden garantili ürün aliyorsun? Hiç garanti olmasin, ha 2 yil ha hiç

Hatta bir soru daha sorayim, yanilmiyorsam yaklasik 1 aydir klima arayisindasin, sormadigin marka, arastirmadigin tarz kalmamistir belkide. Neden bu kadar arastiriyorsun? Ve neden halen bir klima almadin?

Aslinda tarzlarimiz farkli olsa da, sebebimiz ayni.

5407 Mesaj
26 Temmuz 2016; 21:57:53 

O kadar da sevinmiştim

437 Mesaj