Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1048. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10461047104810491050
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lzk52

quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

quote:

Merhaba arkadaşlar clio4 1.2 joy st. almayı düşünüyordum ve bugün hyundai de 1.2 sense modelini gördüm ve donanım olarak çok hoşuma gitti. clio ya göre bagajı küçük ama donanım ve motor olarak daha zengin. Clio da farklı esp, 4 hava yastığı var. iki çocuklu bir aile için nasıl sizce i20.

Ben 1.86 boyundayım...clio 4 ün şöför kısmına oturduğumda başım tavana değiyordu ve çok dar geldi bana..İç malzeme kalitesi hemen hemen aynı....Bizde 1 tane 9 aylık bebeğimiz var...bebeğin çantası, arabası, yürüteci ( örümcek) derken i20 nin bagajına hayatta sığmıyorum...bağaja sadece yürüteç bile girmiyor...Bizim gibi çocuklu aileler için HB arabanın bagajı bence yetersiz...Ben i20 den çok memnunum fakat birkaç yıl sonra kesinikle sedan bir araba alacağım...Marketten alış-veriş yaptığımız zaman 5-6 tane poşeti yan yana koyduğumuz zaman bile bagaj doluyor

Haklısınız bu fiyata bu donanım ve motorda başka araç yok. Clio st joy çok basit kalıyor. Keşke biraz daha bagaj olsaydı.

Daha önce Fiestam vardı..onunda bagajı üç aşağı beş yukarı aynıydı..diğer tüm B segmenti HB arabalarda bagaj nerdeyse aynı aralarında belki 5-10 lt genişlik farkı olur..Çocuk olduktan ve çocuğun eşyaları olduktan sonra HB arabada bagaj yetmiyor..arka koltuğa bagaja sığmayanları koyuyoruz...Bebekle birlikte 3-4 kişi uzun yola çıkacağımız zaman araca eşyalarla birlikte nasıl sığacaz diye 3 katlı İntegral sorusu çözermiş gibi düşünüyoruz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tods

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar clio4 1.2 joy st. almayı düşünüyordum ve bugün hyundai de 1.2 sense modelini gördüm ve donanım olarak çok hoşuma gitti. clio ya göre bagajı küçük ama donanım ve motor olarak daha zengin. Clio da farklı esp, 4 hava yastığı var. iki çocuklu bir aile için nasıl sizce i20.

Ben 1.86 boyundayım...clio 4 ün şöför kısmına oturduğumda başım tavana değiyordu ve çok dar geldi bana..İç malzeme kalitesi hemen hemen aynı....Bizde 1 tane 9 aylık bebeğimiz var...bebeğin çantası, arabası, yürüteci ( örümcek) derken i20 nin bagajına hayatta sığmıyorum...bağaja sadece yürüteç bile girmiyor...Bizim gibi çocuklu aileler için HB arabanın bagajı bence yetersiz...Ben i20 den çok memnunum fakat birkaç yıl sonra kesinikle sedan bir araba alacağım...Marketten alış-veriş yaptığımız zaman 5-6 tane poşeti yan yana koyduğumuz zaman bile bagaj doluyor

5 ay evveline kadar i20 sahibiydim. şimdi ise clio 0.9 icon sahibiyim. boyum 1.80 ve başım ile tavan arası gayet yeterli mesafede. denediğiniz clio 4 belkide koltuk yükseklik ayarı olmayan bir modeldi. iç mekan hakkındaki yorumunuza katılıyorum. belki kağıt üstünde aynı fakat gerçekte sanki clio daha üstüme üstüme geliyor sanki. hoş gerçi opel astra j de i20 ye göre daha dar gelmişti bana :) i20 güzeldir. özledim :)

Doğru belki sürücü koltuğunda ayar kısmında sorun olabilir ama o koltuk ne kadar insede ön camın üst kısmı hep gözümün önüne denk geliyordu...clio 4 ün en dizel en üst donanımı ( Sanırım Icon oluyor) için 48.000 tl demişlerdir...arka kapıyı bir açtık camlar manuel satış danışmanı bayana baya takılmıştık..48.000 tl verecem ve arka camları manuel kapatacam Yeni clio symbol iç mekan ve bagaj olarak bence clio 4 ten daha iyiydi...i20 nin iç mekan genişliği görüş açısı vs durumlar daha rahat olduğu için i20 yi tercih ettim...Şimdilik Çook mutluyum

İlk parti clio ların arka camlar manuelmiş evet. benimki 900 cc lik motorun en full olanı ve arka camlar otomatik. ben 35.750 tl ye almıştım aracı fakat ben aldıktan sonra 2-3 kez zam yedi. sanırım benimki şu an 39.000 tl. ve bu zamlara rağmen şu an cli0 1.5 90 bg dizel olanı 45.000 tl. yanlışlık olmasın

Ne olursa olsun ben iki araçtanda memnun kaldım. özellikle i20 de araca daha fazla hakimdim sanki :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

5 ay evveline kadar i20 sahibiydim. şimdi ise clio 0.9 icon sahibiyim. boyum 1.80 ve başım ile tavan arası gayet yeterli mesafede. denediğiniz clio 4 belkide koltuk yükseklik ayarı olmayan bir modeldi. iç mekan hakkındaki yorumunuza katılıyorum. belki kağıt üstünde aynı fakat gerçekte sanki clio daha üstüme üstüme geliyor sanki. hoş gerçi opel astra j de i20 ye göre daha dar gelmişti bana :) i20 güzeldir. özledim :)

Doğru belki sürücü koltuğunda ayar kısmında sorun olabilir ama o koltuk ne kadar insede ön camın üst kısmı hep gözümün önüne denk geliyordu...clio 4 ün en dizel en üst donanımı ( Sanırım Icon oluyor) için 48.000 tl demişlerdir...arka kapıyı bir açtık camlar manuel satış danışmanı bayana baya takılmıştık..48.000 tl verecem ve arka camları manuel kapatacam Yeni clio symbol iç mekan ve bagaj olarak bence clio 4 ten daha iyiydi...i20 nin iç mekan genişliği görüş açısı vs durumlar daha rahat olduğu için i20 yi tercih ettim...Şimdilik Çook mutluyum

İlk parti clio ların arka camlar manuelmiş evet. benimki 900 cc lik motorun en full olanı ve arka camlar otomatik. ben 35.750 tl ye almıştım aracı fakat ben aldıktan sonra 2-3 kez zam yedi. sanırım benimki şu an 39.000 tl. ve bu zamlara rağmen şu an cli0 1.5 90 bg dizel olanı 45.000 tl. yanlışlık olmasın

Ne olursa olsun ben iki araçtanda memnun kaldım. özellikle i20 de araca daha fazla hakimdim sanki :)

evet i20 bence de konsol ve hakimiyet olarak daha oturaklı ve kaliteli duruyor, ben beğendim. ah birde bagajı biraz büyük olsaydı...

• quote:

evet i20 bence de konsol ve hakimiyet olarak daha oturaklı ve kaliteli duruyor, ben beğendim. ah birde bagajı biraz büyük olsaydı...

Kıyaslamanızı bence clio4 -i20 arasında yapmayın. gerçi öylemi yapıyorsunuz bilmiyorum ama clio 4 ün bagajıda büyük değil.
  • quote:

quote:

Kıyaslamanızı bence clio4 -i20 arasında yapmayın. gerçi öylemi yapıyorsunuz bilmiyorum ama clio 4 ün bagajıda büyük değil.

yoo bagajları aynı .. iki çocuk olunca keşke bu donanımda bu araç 350-400 lt. gibi bagaja sahip olsa düşünmeden alırdım... :))
  • Çocuklu bir aile için b sınıfı araç oldukça sıkıntılı. c sınıfı i30 tarzı araçlara yönelmek lazım
  • Hyundai nin sitesinde bagaj hacimlerine baktım...Bizim i20 lerin bagajı 300 lt , i30 un bagajı 380 lt , accent blue nun bagajı 460 lt görünüyor..

Yakın bir arkadaşım peugeot 301 almıştı...ben arabayı C segmenti filan sanıyordum, araba B segmentiymiş ama inanılmaz geniş bir araç, arka diz mesafesi olsun, 640 lt lik bagajı olsun çok geniş...Peugeot 301 in sevmediğim ötü yönleri var ama; Uygun fiyata C segmenti kadar geniş bir araç arayanlar için çook ideal bir araç..
  • quote:

Hyundai nin sitesinde bagaj hacimlerine baktım...Bizim i20 lerin bagajı 300 lt , i30 un bagajı 380 lt , accent blue nun bagajı 460 lt görünüyor..

Yakın bir arkadaşım peugeot 301 almıştı...ben arabayı C segmenti filan sanıyordum, araba B segmentiymiş ama inanılmaz geniş bir araç, arka diz mesafesi olsun, 640 lt lik bagajı olsun çok geniş...Peugeot 301 in sevmediğim ötü yönleri var ama; Uygun fiyata C segmenti kadar geniş bir araç arayanlar için çook ideal bir araç..

Haklısınız fakat renault ve hyundai bulunan az da olsa kalite yok. adam camları bile ince yapmış. bu arada fiat linea 2013 fire active 27,250 hiçbir özellik yok ama fiyat düşük ve bildiğiniz az gelişmiş tofaş..
  • hb kasalarda gerektiğinde bagajı büyütebilme gibi bir avantajıda var

HYUNDAİ i20  ANA KONU
  • arkadaşlar hyundai yetkili servisinde kampanya varmış. 2200 tl ye montaj dahil navigasyon sistemi + 3 tane tv ünitesi koltuk başlıklarına takılanlardan fiyat verdiler fiyat bana çok uygun geldi acaba yaptırsammı diye ciddi ciddi düşünüyorum.
    normal fiyatları nedir bunların piyasada ? dışardan alsak kaça malolur ?
  • quote:

quote:

Hyundai nin sitesinde bagaj hacimlerine baktım...Bizim i20 lerin bagajı 300 lt , i30 un bagajı 380 lt , accent blue nun bagajı 460 lt görünüyor..

Haklısınız fakat renault ve hyundai bulunan az da olsa kalite yok. adam camları bile ince yapmış. bu arada fiat linea 2013 fire active 27,250 hiçbir özellik yok ama fiyat düşük ve bildiğiniz az gelişmiş tofaş..

Ne kadar çok ekmek, o kadar çok köfte misali Ben hyundai nin dizel moturunu sevdiğim için aldım, iyiki almışım.Evet haklısınız Hyundai ve Renault gibi markalarda iç malzeme kalitesi iyi değil..zaten iyi olsa, bu fiyatlar olmaz ve almanlarla kafa kafaya giderler..Benim bacanak ne kadar renault hastasıysa, kayınçomda renault düşmanı( Kötü plastiği eritip iç mekan yapmışlar der) Arabamı her hafta ben yıkadığım için kaportayı tanımaya başlıyorum...Üst tavanı silerken hafif bastırınca baştırdığım yer çöküp kalkıyor Eski fiestam belki sert ve konforlu değildi ama gerçekten kaportası taş gibi arabaydı

Fiat ta piyasada iyi satılan 2. eli olan bir marka ama nedense ben ısınamadım..Linea nın iç konsolundaki tek renk turuncu göstergeleri, aracın uzun oluşu parkederken sorun yaşatması, kapıları kapatırken tok bir ses gelmemesi vb etkenler...Benzinli Linea nasıldır bilmem ama dizel lineaların ivmelenmesi çook iyi..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: koniec

slm arkadaşlar... dün sıfır i20 1.4 crdi sense modelini 38500 tl ye aldım...1100 tl yede full kasko yaptırdım axa dan...sizce nasıl....

Öncelikle hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin...Güzel tercih ve güzel donanım..Hyundai sitesinde dizel sense 41000 tl görünüyor...38.500 tl güzel fiyat..
    Ben geçem yıl ekim ayında sıfır i20 dizel jump ı bir tanıdığın filosundan 30.000 tl ye alırken, piyasada sense ortalama 35000-36000 di...2013 için aldığınız rakam bence güzel...Hıı eğer yeni sense değilse; sis farı, gündüz ledi vs yeni eklenen donanımlar yok ise fiyat fazla..

teşekkür ederim...yeni donanım paketi nagivasyon, mutimedya sistemi, sis varları ve yeni eklenen donanımlar mevcut...

• HYUNDAİ i20  ANA KONU
  • valla bende tüm mail adreslerine hatta Koreye bile mail attım ama olumlu bir yanıt gelmedi.Bu konu ile ilgili mail göndermediğim yer kalmadı. Ancak adamların umrunda değil. Bende aldığım bayiyi aradım ama ordanda boşuna hiç uğraşmayın olumlu yanıt alamazsınız diyorlar. Valla aracı sırf bu sebepten hyundai markasının müşterilerine olan sorumsuzluğundan dolayı satıyorum. Bu benim hyundaiden aldığım 2. sıfır aracım ama bir daha asla bu markadan araç almam. Mailimde yazdım ki en azından bu makyajlı pakedi alıpta madur olan müşterilerinize maliyetine ürünleri sunun ki bizde size olan güvenimizi tazeliyelim ama nafile. Adamlardan şirket politikamız bu şekilde yanıt geliyor. Şirketimize araç alacaktık inanın vazgeçirdim. Bir 7 ay sonrada satış rakamları düşerse pazarlama stratejisi olarak sense paketlerine ESP yide standart hale getirir gene tüm müşterilerini madur eder....
  • Bugün genel merkezi aradım esp opsiyonel olarak takılırmı diye, fazla maliyetli olduğu için takmıyoruz takamayız dediler. renault bile artık bunu standart yaptı symbol de bile varmış. Bu arada euroncap te esp'li aracı teste sokmuşlar. Fakat donanım olarak süper.. ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lzk52 -- 4 Haziran 2013; 20:27:37 >
  • Merhabalar herkese;

Ben 2012 kasım ayında hyundai yeni i20 1.2 jump modelinden almıştım. Daha önceside foruma yazmıştım ve benim gibi birkaç kişi çıkmıştı. Problemim benzin harcamasından yana :) Şu an için aracım 100 km de 11 litre civarında yakıyor. (Genelde şehir içi kullanıyorum ve kesinlikle gösterge verisi değil yazdığım. Gösterge hep yanlış gösteriyor çünkü). Benzin harcaması zamanla düşüyor denmişti ama ben 2750 km yaptım ve harcamada hiç azalma yok :) Servise birkaç sefer söyledim ve en son verdikleri cevap "depoyu fulleyip biraz yol yapalım ve gene benzin alıp harcamanızı çıkartalım eğer çok yakıyorsa bakıma alırız" olmuştu. (Benim söylediğim değere inanmadılar bir nevi) Tabi depoyu fulleyecek durum olmadığından böylece aracı kullanmaya devam ettim. Acaba benim gibi harcamadan şikayeti olan var mı halen? Km arttıkça hiç düşme oldu mu? Araçta bir problem olduğunu düşünmeye başladım ben :(

• Merhaba;

19 Nisan 2013'te bir aile dostumuzdan 2012 model 3000 km'de 1,4 cvvt benzinli otomatik aldık. Ertesi gün Alanya'dan Kemer Finike Kaş turuna çıktık. 90 100 hızla gittik ve 5,8 litre yakıt yaktı. Ufak yerde yaşayınca dur kalk şehir içi 9 litreyi buluyor.

Bu arada eski aracımız palio idi ve palio ile eşit hızda girdiğimiz kasislerde bugüne dek üç kez aracın ön alt tarafı çarptı. Eğilip baktım aracın altı eski arabaya göre biraz daha alçak duruyor. Ayrıca ön alt tarafta beyaz silindir şeklinde bir aparat gördüm. Bilen var mı o ne işe yarıyor. Acaba kasislerde aracın altından önce o değsin diye mi yapılmış.

Bir de overdrive modunda uzun yol çok rahat ancak şehir içi dur kalklarda sıkıntılı yani ağır ivmeleniyor araç. Bu nedenle şehir içinde over drive off mudunda kullanıyoruz.

Tekerlekler 185 60 r 15. Acaba lastikleri değiştererek aracı biraz yükseltmek mümkün müdür? Veya arac altına karter koruma vs taktırmak gerekir mi?

• Yeni katıldım modifiye ve aksesuar tavsiyelerinizi bekliyorum...
    HYUNDAİ i20  ANA KONU
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ceo41

Merhabalar herkese;

Ben 2012 kasım ayında hyundai yeni i20 1.2 jump modelinden almıştım. Daha önceside foruma yazmıştım ve benim gibi birkaç kişi çıkmıştı. Problemim benzin harcamasından yana :) Şu an için aracım 100 km de 11 litre civarında yakıyor. (Genelde şehir içi kullanıyorum ve kesinlikle gösterge verisi değil yazdığım. Gösterge hep yanlış gösteriyor çünkü). Benzin harcaması zamanla düşüyor denmişti ama ben 2750 km yaptım ve harcamada hiç azalma yok :) Servise birkaç sefer söyledim ve en son verdikleri cevap "depoyu fulleyip biraz yol yapalım ve gene benzin alıp harcamanızı çıkartalım eğer çok yakıyorsa bakıma alırız" olmuştu. (Benim söylediğim değere inanmadılar bir nevi) Tabi depoyu fulleyecek durum olmadığından böylece aracı kullanmaya devam ettim. Acaba benim gibi harcamadan şikayeti olan var mı halen? Km arttıkça hiç düşme oldu mu? Araçta bir problem olduğunu düşünmeye başladım ben :(

2750 km yakıtın normal seviyelere inmesi için az bir km bence...ben dizel i20 kullanıyorum..5000-6000 km den sonra ciddi anlamda yakıt tüketimin azaldığını gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: ESMUTLU

Yeni katıldım modifiye ve aksesuar tavsiyelerinizi bekliyorum...
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin...Ben sadelikten yana olduğum için modifiyeden pek anlamıyorum ama, yetkili servislerde birçok aksesuar bulabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 10461047104810491050
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.