Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1045. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10431044104510461047
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen hafta trafik sigortasını yeniledim arkadaşlar.
    2009 i20 90Hp Select Euro Sigorta 171tl
    Geçen sene Axa 130tl idi.
  • arkadaşlar bu yeni sense de dokunmatik ekran menüsü Türkçe mi? bir de navigasyon ingilizce mi türkçe mi? dvd oynattığına göre film de oynatıyordur herhalde? bilen varsa cevaplarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Geçen hafta trafik sigortasını yeniledim arkadaşlar.

Hayırlı olsun Serkan. Bu sene Axa kaç lira çıkarmıştı? Birde kasko yaptırdın mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Geçen hafta trafik sigortasını yeniledim arkadaşlar.

Hayırlı olsun Serkan. Bu sene Axa kaç lira çıkarmıştı? Birde kasko yaptırdın mı?

Saol Bugrahan.
    Bu sene axa dan fiyat almadım 3firmadan aldım en düşüğü euro sigortaydı ama pekde fark yoktu aralarında.
    Kasko 5haziranda bitiyor şuan için yenilemeyi düşünmüyorum.Tahminim 1000tl civarı çıkar oda.
  • 29unda kasko sigorta bitiyordu. hafta içi aracı aldığım hyundai bayisine yenilettim. işin açıkcası fazla fiyat farkı yoktu bend uğraşmak bile istemedim.
    2012 i20 crdi tune araç
    akkasko dan k11 genişletilmiş kaskoyu 926 tl ye
    axa zorunlu trafik sigortasını 230 tl ye yaptırdım.
    toplamda 1156 tl tuttu kredi kartı ile yine 12 taksite böldürdüm.

hesabıma göre 25 30 tl fazla verdim bunun nedenide servisten yaptırmış olmam. neden serviste yaptırdın derseniz araç arıza yada hasarlı olursa ücretsiz servise götürüyorlar ve araç servise girer girmez ikame araç veriyor servis.normal acenteye sordum veremiyoruz dedi. tabi birde sağa sola gitmeden telefonla yaptırdım git gel yakıt masrafım olmadı. banada bu mantıklı geldi.
  • Benim kaskodan yana pek problemim yok. Bütün teminatlar dahil Axa 560 lira fiyat veriyor. (2009 1.2 team + LPG) Onu düşürmek icin de konusacagim. Ama problem trafik sigortasında. 280 lira dediler. Yani bu nedir anlamadım? Tamam Ankara'da olmanın etkisi olur da bu kadar mı olur? Resmen soyuluyoruz. Trafik sigortası icin Euro sigortadan fiyat alalım bakalım ne diyecekler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

arkadaşlar bu yeni sense de dokunmatik ekran menüsü Türkçe mi? bir de navigasyon ingilizce mi türkçe mi? dvd oynattığına göre film de oynatıyordur herhalde? bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

Evet ekran menüsü Türkçe. Diger dil alternatifleri de var.
    Navigasyon sesi de Türkçe ve bayan sesi. Ek olarak farklı dillerde sesler de mevcut.

DVD denemedim.
    Ancak degisik codec'li filmler attim flash disk'e (NTFS formatli ise okumuyor, FAT32 olmasi gerekiyor disk formatinin). Bir cok dosya formatini tanimadi.
    Bir kac tanesi:
    MPG formatini taniyor.
    DAT formatini taniyor.
    MP4 formatini tanimiyor.
    MOV formatini tanimiyor.
    AVI formatini:
    - DivX codecli ise (cogu eski tek, cift CD'lik filmler bu kategoriğye girecektir) taniyor.
    - XViD codecli ise, benim denediklerim calismadi ancak %100 konusmak icin bir kac tane daha film denemem gerekiyor.

MKV formatini henuz denemedim ancak taniyacagini sanmiyorum.

Ozetle, eski formatlari taniyor. Buyuk ihtimalle basit veya eski bir film okuma altyapisi var.

Altyazi olayina gelince. Eger altyazi dosyasi filminiz ile ayni klasorde ve ayni isimde ise, otomatik olarak altyaziyi calistiriyor.
    Alyazi rengini ve boyutunu degistiremedim malesef. Biraz daha buyuk olsaydi daha guzel olurdu ancak buna da sukur.
    Bu arada arac calisiyorken filmi acmaya izin vermiyor sistem.

• Bu arada ben de yaklasik bir ay once Sense alarak araniza katildim. Ilk bakim'a goturecegim bu hafta insallah araci.

Bir kac problemim var ve serviste hakkimi rahatca arayabilmek icin garanti olmasi acisindan sizinle paylasmak ve fikrinizi almak istiyorum. Bu yazdiklarim problem mi yoksa aracin normalinde olan durumlar mi yazarsaniz cok sevinirim.

- Aracimin surucu koltugu tarafinda yer alan ayna kontrol dugmeleri ve arka camlari kilitleyen koruma dugmesinde isik yanmiyor. Yani aksamlari diger butonlarda dugmeler yanarken bu dugmeler yanmiyor.

- Yine TRIP butonunda da herhangi bir isik yanmiyor. Aksamlari bu ve yukaridaki diger butonlari ancak el yordamiyla bulabiliyorum.

- Kapilar arac hizlaninca otomatik kilitlenmiyor galiba. Hadi bu normalde olmayan bir ozellik olsun. Ancak kapi icinde yer alan metalik renkli dugme ile kilitlemeye veya acmaya calistigimda bazen 10 kere denemem gerekiyor. Bazen hic sorun yokmus gibi normal aciliyor ve kapaniyor.

- Silecek kolu yukari asagi hareket ettirince calisiyor. Ancak on silecek ikonlarinin bulundugu halka ne ise yariyor anlamadim. Zira bu halkayi oyle ceviriyorum yukari asagi ama sanki süs diye koymuslar oraya, boslukta donuyor. Halbuki arka silecek halkasini cevirince arka cam silecegi calisiyor. On silecek halkasinin olayi nedir ki o zaman.

- Alarm? Arac ozellikleri listesinde yer alan merkezi kilit ve alarm. Merkezi kilit var, tamam. Ancak araci acip kaparken hic alarm sesi duymadim veya aracta alarm olduguna dair hicbir belirti gormedim. On camlarda Security vs bir etiket var ama bu alarm oldugunun isareti mi. Ve bu alarm arabaya atilan bir top veya tas ile de caliyor mu?

- Bir de kilavuzda okudugum bir sey var di. Lastik basinclari ile ilgili ikaz lambasi. Ilgili lambayi ABS vs lambalarinin yaninda gordum. Gordum gormesine ancak bu aracimizda bu ozelligin oldugu anlamina geliyor mu?

Vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkurler.

• Arkadaşlar bu navigasyon olayı moralimi bozdu hyundaiye bir dilekçe yazalım derim yeni i20 si olanlara maliyetine taksınlar bu zımbırtıyı
  • benimde canımı sıktı, nisan ayında aldım arabayı bir ay sonra naviagsyonlu bilseydim beklerdim koreye bile mail attım bakalım dönecekler mi geri
  • hundaiyi 2.000TL takıyorlarmış sense modeline navigasyon
  • Arkadaşlar merhaba,

Ben de Aralık 2012 de i20 kulübüne katıldım. Aracım 1.2 benzinli jump modeli (yeni kasa). Şuan 4400 km'ye dayandı. Ancak araçla ilgili birtakım sıkıntılarım var.

Öncelikle aracı aldığımız ilk gün (Çekmeköy-Coşkun'dan) bayiden çıktıktan sonra 5 km gitmeden araç birden devir almamaya başladı, 5-6 binlere kadar çıkıyor ancak yürümüyordu ve de balata koktu leş gibi bir duman bastı etrafı. Neyse, çekici çağırdık aracı bayiye bıraktık birkaç gün sonra debriyajında sorun vardı düzelttik dediler. Resmen bana bozuk ve hatalı bir araç sattılar! Peki dedik buna da..

Son bir iki aydır da aracımda şöyle bir sorun var; ister tek kişi ister dört kişi olsun araç, 70-80 km civarlarında aşırı derecede zorlanıyor ve gümbür gümbür sesler geliyor sanki parçaları ayrılacakmış gibi bir his yaşatıyor. Aracı sakin kullanan birisiyim, buna rağmen ortalama tüketimde 9-10 küsürlerden aşağı göremiyorum nedense. Tekrardan aracımı bayiye götürüp durumu izah ettim, motor ustası ile test sürüşüne çıktık. 5-6 bin devirlere kadar arabayı zorladı her türlü gayet de aracınız güzel gidiyor dedi, 1.2 motor olduğu için bu arabada basmak lazım gaza dedi devirli kullan dedi. E dedim o kadar basarsam cüzdanım benim bomboş olur dedim. Eee abi bu araç böyle fazla yakar devirli kullanmak lazım dedi. Bana çok ilginç geldi bu durum, hesaplı olsun diye düşük motorlu araç aldık ancak şuan ocağıma incir ağacı dikti resmen. Buradaki arkadaşların düşük tüketimlerini gördükten sonra insan kıllanmıyor değil..

Defalarca sıfırlladım, ölçtüm, 50 tl lik benzinle max. 110 km gidiyor bu araç. 100 tl ile de 210 km'yi neredeyse geçmedi. Sanırsın ford transit kullanıyorum!!!

Bir iki hafta içinde başka bir Hyundai yetkili servise götüreceğim ve de sorunun çözülmesini bekleyeceğim.

Sizce nedir bu aracın derdi? Hakikaten bana fabrika arızalı araç mı denk geldi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Wh01sLovess

Arkadaşlar merhaba,

Ben de Aralık 2012 de i20 kulübüne katıldım. Aracım 1.2 benzinli jump modeli (yeni kasa). Şuan 4400 km'ye dayandı. Ancak araçla ilgili birtakım sıkıntılarım var.

Öncelikle aracı aldığımız ilk gün (Çekmeköy-Coşkun'dan) bayiden çıktıktan sonra 5 km gitmeden araç birden devir almamaya başladı, 5-6 binlere kadar çıkıyor ancak yürümüyordu ve de balata koktu leş gibi bir duman bastı etrafı. Neyse, çekici çağırdık aracı bayiye bıraktık birkaç gün sonra debriyajında sorun vardı düzelttik dediler. Resmen bana bozuk ve hatalı bir araç sattılar! Peki dedik buna da..

Son bir iki aydır da aracımda şöyle bir sorun var; ister tek kişi ister dört kişi olsun araç, 70-80 km civarlarında aşırı derecede zorlanıyor ve gümbür gümbür sesler geliyor sanki parçaları ayrılacakmış gibi bir his yaşatıyor. Aracı sakin kullanan birisiyim, buna rağmen ortalama tüketimde 9-10 küsürlerden aşağı göremiyorum nedense. Tekrardan aracımı bayiye götürüp durumu izah ettim, motor ustası ile test sürüşüne çıktık. 5-6 bin devirlere kadar arabayı zorladı her türlü gayet de aracınız güzel gidiyor dedi, 1.2 motor olduğu için bu arabada basmak lazım gaza dedi devirli kullan dedi. E dedim o kadar basarsam cüzdanım benim bomboş olur dedim. Eee abi bu araç böyle fazla yakar devirli kullanmak lazım dedi. Bana çok ilginç geldi bu durum, hesaplı olsun diye düşük motorlu araç aldık ancak şuan ocağıma incir ağacı dikti resmen. Buradaki arkadaşların düşük tüketimlerini gördükten sonra insan kıllanmıyor değil..

Defalarca sıfırlladım, ölçtüm, 50 tl lik benzinle max. 110 km gidiyor bu araç. 100 tl ile de 210 km'yi neredeyse geçmedi. Sanırsın ford transit kullanıyorum!!!

Bir iki hafta içinde başka bir Hyundai yetkili servise götüreceğim ve de sorunun çözülmesini bekleyeceğim.

Sizce nedir bu aracın derdi? Hakikaten bana fabrika arızalı araç mı denk geldi?

Mrb iyi akşamlar..dizel i20 almadan önce, bayii de 1.2 bensinlisini arkadaşla test etmiştik..gaza bastıkça devir güzel yükseliyor araç bağrıyor ama gitmiyordu..Yanımdaki görevliye neden bu böyle filan demiştik, abi sıfır araç motoru açılmamış filan demişti...Ben dizel i20 kullanıyorum motor performansından oldukça memnunum..Bence hyundai sadece dizeli iyi yapmış..

bizde ayrıca kullandığımız 1.2 105 hp jetta var..gaza dokunurken uçuyor..ayrıca kullandığımız jetta boşken 1300 kg olmasına rağmen şehir içi ortalama 8 lt yakıyor...Bizim evin aşağısındaki oto galeriye hyundai servis müdürü, kullandığı 1.4 otomatik benzinli i20 bıraktı 2 gün önce...oto galerici abimize samimiyetimden dolayı aracın neden satıldığını sordum...Yakıtından çok şikayetçiymişler dedi..

• herkese merhaba arkadaşlar,

i20 beklediğimi söylemiştim sonunda bugun aracımı aldım,bir arkadaş albea ile falan kıyaslama demişti(buna rağmen içimden hadi canım altı üstü hyundai'nin en ucuz arabası,abartıyorlardır) demiştim.ama test aldıktan sonra anladım neden öyle dendiği hakikaten çok hoşuma gitti araç
    -koltuklar çok rahat
    -gözüktüğü kadar küçük değil,içi oldukça geniş c sınıfı gibi.
    -direksiyon inanılmaz hafif,büyüklüğü tutuş pozisyonu falan harika
    -motor çok iyi,gaza dokunduğun an tepkiyi alıyorsun,benzinli gibi resmen.

ama sormak istediğim bir iki şey var.

1- araç kemer takmayınca ciyak ciyak bağırıyor ,yani 50 metre ilerideki markete giderkende sinir bozuyor.bunun dışında 4'lü düğmesinin solunda 2-3 tane kemer ikaz ışığı var.
    bazen hiçbiri yanmıyor,bazen 2 tanesi yanıyor ama ses (uyarı sesi)gelmiyor,bazen hepsi yanıyor ve normal uyarı sesi geliyor.

2-gene 4'lü flaşör düğmesinin sağ yanında sarı renklerde bir şekil var sanırım bunun sürekli yanmaması gerek,ama bende sürekli yanıyor bu nedir.

3-aracın kapılarını belli bir kilometreden sonra otomatik kitlenmesini nasıl sağlarım? 'otomatik kapı kilitleme'sistemi vardır muhtamelen ama bulamadım açıkçası çok da kurcalamadım.

ve maalesef aracımda direksiyondan kumanda yok,koltuk yükseklik alçaklık ayarı da yok :( olsun buna rağmen çok sevdim i20'mi.

Saygılar.

• 1- o ses normal ncap yıldızını sağlıyor - o kırmızı kemer işaretleri arka koltukta oturanlar için o ışıklar sadece yanar ses vermeyi sağlamıyor görsel uyarır

2- evet o sarı lamba sadece sen istediğin zaman yanar yandığı zaman yolcu hava yastığı devre dışı demektir. onu sağ ön yolcu kapısının menteşesinin olduğu yerde kontak anahtarınla açıp kapamayı sağlayan yer var oaradan hava yastığı aktif yada pasif hale getirmeni sağlar yolcu olmadığı zaman kapatabilmen için

3- o özellik ne yazıkki yok zandedersem servis program atıp hallediyor o kilit özelliğini

ama sınıfına göre çook iyi bence
  • -tüm i20 lerde benimki de dahil yanmıyor. Kapilar arac hizlaninca otomatik kilitlenmiyor servi hallediyor sanırım - silecekte bahsettiğiniz halka silecek hızını ayarlıyor yağmura göre öne doğruçevirin çok hızlı gidip gelir kendinize doğru ise yavaş gider gelir. uzaktan kumanda ile değilde anahtarla açıldığında korna sesigibi öterek alarm devreye giriyor
  • Arkadaslar bu kapıların otomatik kilitlenme olayı düğme ile olmuyor. Serviste yazılım atılıyor. 40 km/sa hıza çıkınca kapılar otomatik olarak kilitleniyor. Muhtemelen kilitleme hızını değiştirebilirler ama ben bu iş icin üç yıl bekledim buna da şükür diyorum. Yani bosuna sagda solda düğme aramayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yine fazla fark olmamış bunuda atlattın. büyük şehirdekiler yandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wh01sLovess

Arkadaşlar merhaba,

Ben Kasım 2012 de almıştım i20 sense 30 km sonunda aynı sorun meydana geldi Servis aracı aldı ve balataları değiştirdi,Fabrikaya bildirdim olumlu sonuç alamadım,Kronik bir arıza gibi,

• göz göre göre hatalı araçları müşteriye kakalıyorlar o zaman başka bir açıklaması yok, bu kadar saçma sapan iş olur mu yepyeni araçta?

yakıt tüketimin hangi aralıkta bu arada, bahseder misin? kaç liralık benzinle ne kadar yol gidiyorsun?
  • 
Sayfa: önceki 10431044104510461047
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.