Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.206
Cevap
32
Favori
299.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostum coll 11 slmlar. ben bu yazıcıyı almışım yanlışlık olmuş galiba
    PHASER 3140 LAZER YAZICI

bu da iş görür mü ne dersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunakal

dostum coll 11 slmlar. ben bu yazıcıyı almışım yanlışlık olmuş galiba
    PHASER 3140 LAZER YAZICI

bu da iş görür mü ne dersin.

sonsuz çipleri yavaş yavaş piyasaya girmeye başladı. onlardan taktırıp dolum yapabilirsin.
  • Dostum coll 11 selamlar.
    Ben bugün Electro World mağazasından CANON LBP 3010 Lazer yazıcı aldım. Özelliklerinde sessiz çalışır diyor. Fakat bana kullanırken biraz sesli çalışıyor gibi geldi. Bu normalmi. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahasay -- 18 Mart 2010; 21:52:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahasay

Dostum coll 11 selamlar. Ben bugün Electro world mağazasından CANON LBP 3010 Lazer yazıcı aldım. Özelliklerinde sesiz çalışır diyor. Fakat bana kullanırken biraz sesli çalışıyor gibi geldi. Bu normalmi yoksa iademi etmeliyim. şimdiden teşekkürler.

azda olsa ses yapar. etrafınızda başka bu modelden varsa mukayese yapabilirsiniz. çalışırken tıkırtı veya sürtme gibi bir ses yoksa normaldir.
  • Teşekkür ederim. Tıkırtı veya sürtünme sesine pek benzemiyor. Ama yine de bulabilirsem bir benzeri ile karşılaştırayım.
    Birde forumda yorumlardan bir tanesinde dolum toner olursa toner bitti simyali vereceği ve bunu yazıcı ayarlarından düzeltile bildiği yazılmış. Bu yazıcı ayarlarından nasıl oluyor açıklayabilirmisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahasay -- 18 Mart 2010; 22:00:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahasay

Teşekkür ederim. Tıkırtı veya sürtünme sesine pek benzemiyor. Ama yine de bulabilirsem bir benzeri ile karşılaştırayım.
    Birde forumda yorumlardan bir tanesinde dolum toner olursa toner bitti simyali vereceği ve bunu yazıcı ayarlarından düzeltile bildiği yazılmış. Bu yazıcı ayarlarından nasıl oluyor açıklayabilirmisin.

yazıcılar bölümünde yazıcının üzerini sağla tıkla tercihlere gel orada seçeneklerde toner uyarısıyla ilgili ingilizce bir kutucuk vardır onu kaldır.
  • arkadaşlar samsungscx 4521f yazıcıma toner tozunu nerden hangisini almalıyım.Fiyatlara bakıyorum çeşitli sitelerde farklı şekilde fiyatlarla satılıyor.Polyester esaslı olacak tamam.iyinin ucuzunu almak istiyorum.sadece ucuz olsun değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetarda

arkadaşlar samsungscx 4521f yazıcıma toner tozunu nerden hangisini almalıyım.Fiyatlara bakıyorum çeşitli sitelerde farklı şekilde fiyatlarla satılıyor.Polyester esaslı olacak tamam.iyinin ucuzunu almak istiyorum.sadece ucuz olsun değil.

http://www.microer.com.tr/default.asp?q=urun&ID=245 her seferinde 90 gr toz koymalısın.
  • arkadaşlar emeği geçen herkese ve özellikle cool 111 arkadaşımıza sonsuz teşekür ederim sizlerin verdiği bilgileri okudum ve sayenizde kendi tonerimi (samsung 4521f model) kendim doldurdum.Şu anda 4. dolumu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim.

Bu arada bir sorun var.Arkadaşımın samsung 4521 tonerini doldurdum. Atık haznesinden tozlar sanki orada erimiş gibiydi. Güzelce temizledim doldurdum.Dolum kapağından anladığım kadarıyla önceden bir kaç kez dolum yapılmış yazıcıdan bir kaç çıktı aldığımda kağıdın az bir yerinde hep aynı yerinde silik baskı olduğunu gördüm.neden olabilir ?
  • benim kendi yazıcımda atık toz haznesinden çıkan tozlarda tortulaşma veya erimişe benzer bir şey yoktu.havayı tuttuğumda tertemiz oluyordu .Arkadaşımınkinde görünce ters geldi tortulaşmış veya atık haznesinde birikenler atık haznesine gelenler üst üste erimişe benzer bir durum vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetarda

arkadaşlar emeği geçen herkese ve özellikle cool 111 arkadaşımıza sonsuz teşekür ederim sizlerin verdiği bilgileri okudum ve sayenizde kendi tonerimi (samsung 4521f model) kendim doldurdum.Şu anda 4. dolumu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim.

Bu arada bir sorun var.Arkadaşımın samsung 4521 tonerini doldurdum. Atık haznesinden tozlar sanki orada erimiş gibiydi. Güzelce temizledim doldurdum.Dolum kapağından anladığım kadarıyla önceden bir kaç kez dolum yapılmış yazıcıdan bir kaç çıktı aldığımda kağıdın az bir yerinde hep aynı yerinde silik baskı olduğunu gördüm.neden olabilir ?

drum değişimi gerekiyordur. yazdırdıkça drum yüzeyide aşınmaya başlar ve zamanla yazıları silik basmaya başlar böyle durumlarda kağıda çizgi yapmasa bile silik baskı verdiğinden drum değişimi gerekebilir.

• Arkadaşlar bendeki xerox 3124 yazıcımın uyarı ışığı yanıp sönmeye başladı. Bunu neden yapar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atcua

Arkadaşlar bendeki xerox 3124 yazıcımın uyarı ışığı yanıp sönmeye başladı. Bunu neden yapar?

toner bitik uyarısı verir önemli birşey değil. pek kaale alma yazdır gitsin.
  • q2612a toner ihtiyacı olanlar şu anda ayazshop ta sıfır üretim muadili 25 TL na indi. yani dolum fiyatına. ihtiyacı olanlar fırsatı kaçırmasın derim.
  • .
  • coll 11 slmlar dostum

PHASER 3140 LAZER YAZICI

bu yazıcıyı kullanıyorum ilk dolum için yapmam gerekenler ve almam gerekenler nelerdir?

birde bu yazıcı kağıtları özellikle arkalı önlü yazdırırken 2 şer 2şer alıyor. kağıttan mı kaynaklanıyor? azıcıların daha iyi performans vermesi için hngi marka kağıt tavsiye edersin?

Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunakal

coll 11 slmlar dostum

PHASER 3140 LAZER YAZICI

bu yazıcıyı kullanıyorum ilk dolum için yapmam gerekenler ve almam gerekenler nelerdir?

birde bu yazıcı kağıtları özellikle arkalı önlü yazdırırken 2 şer 2şer alıyor. kağıttan mı kaynaklanıyor? azıcıların daha iyi performans vermesi için hngi marka kağıt tavsiye edersin?

Şimdiden teşekkürler...

toner dolumu için gerekli malzemeler toner tozu, maske, eldiven, toz bebek pudrası, toneri sökmen için yıldız tornavida, çizme yapmayacak yumuşak pamuklu bez veya microfiber bez. ilk dolum olduğundan drum eskimemiştir fakat yedekte drum bulundurursan iyi olur. bu yazıcılar çiplidir şu anda piyasaya sonsuz çip devreleri girmeye başladı çip sorununu bu şekilde halledebilirsin. lazer yazıcılarda 80 gr fotokopi kağıdından aşağı kağıt kullanmayın, günümüzde üretilen kağıtların büyük çoğunluğunda kalite problemi yok 80 gr aşağısında olmasın yeter. birde yazıcıya kağıtları takarken kağıdı mutlaka havalandırın kenarlarından nefesinizle kuvvetlice üfleyin.

• coll 11 slm lar xerox 3140 bu modelin dolumunu bulamadım netten nasıl bulacam bi yardımcı olurmusun? bir de ilk seferde chip lazım olacak mı bana
  • tonerlerin tipi diğerleriyle aynıdır eğer toner boş uyarısı veriyor ve yazdırmıyorsa sınırsız çiplerden alman gereklidir.

bu linkteki gibi bir çip işinizi görecektir.http://urun.gittigidiyor.com/XEROX-3140-3155-Modul-Chip-Modul-Cip_W0QQidZZ25819384

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 13 Nisan 2010; 20:46:41 >
  • Teşekkürler arkadasim
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.