Şimdi Ara

TONER Mİ KARTUŞ MU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
33.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SLM arkadaslar benim yazıcı alman gerek siyah renk yeterli bütçem 100 lirayı aşmaz bana hangi yazıcıyı önereblirsiniz?bide toner yada kartuş bittimi doldurabileceğim bir yazıcı istiyorum?şimdiden tşkrler arkadaslar

• Lazer veya piskürtmeli, ikside kulanım amacınıza yazcağınız sayfaya ve ne sıklıkla kullanacağınıza bağlı.

Lazer sıkkullanım ve çok sayfa için uygun. Fakat püskürtmeli yazıcılar sık kullanılmazsa kartuşun nozülleri tıkanır kurur ve sıkıntı çıkarır. Bir kartuş en fazla 3-5 defa dolar.

http://www.sanalmarketim.com/urun/79051fa686a226f2aa9f3b19649564f7/SAMSUNG-ML-1640-LAZER-YAZICI-USB--A4

Bence bunu alın.
  • lazer yazıcı almanı öneririm. toner kapasitesi bayağı yüksek kartuşla hiç uğraşma ben hp 1018 kullanıyorum ve çok memnunum 1018 den sonra hp 1020 çıktı ondan sonra başka ne çıktı bilmiyorum ama hp 1020 işini görür diye tahmin ediyorum baskı kalitesi çok iyi bu arada
  • quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

Lazer veya piskürtmeli, ikside kulanım amacınıza yazcağınız sayfaya ve ne sıklıkla kullanacağınıza bağlı.

Lazer sıkkullanım ve çok sayfa için uygun. Fakat püskürtmeli yazıcılar sık kullanılmazsa kartuşun nozülleri tıkanır kurur ve sıkıntı çıkarır. Bir kartuş en fazla 3-5 defa dolar.

http://www.sanalmarketim.com/urun/79051fa686a226f2aa9f3b19649564f7/SAMSUNG-ML-1640-LAZER-YAZICI-USB--A4

Bence bunu alın.

katılıyorum. ben aynı markanın Bir önceki modeli olan ML-1610 kullanıyorum. yanlız hatırlatmak isterim. 1640'lar chipli toner kullandırıyor. ML 16XX serisinin en önemli özelligi cok dayanıklı ve toner dolumununda en rahat ve kolay olanlardan biri -bana göre ilki - olmasıdır. 1640'ların tonerleri chipli olarak geliyor. dolum imkanı saglamıyor. ancak piyasada ML-610 bulmak cok zor. yanlız aynı toneri kullanan XEROX 3117 modelini almanızı tavsiye ederim. 1610 ve 3117 birebir aynı sistemde calısan ve hatta tonerleri bile aynı olan cihazlardır.

tavsiyem kesinlikle bulabilirseniz 1610, bulamazsanız biraz daha cirkin olan ama ayni isi gören XEROX almanızdır.
    ben 3 orjinal tonerden sonra dolum yapmayı ogrendim. ve ozamandan beri kullanıyorum.
    şöyle örnekleyeyim ; 47TL ye aldigim 1kg tonerle 100gr dan 10tane toner doldurabiliyorum. ben elimdeki 3tane orjinali agzina kadar doldurdum . baktimki daha 10taneden bile fazla dolabilir. 10 oldugunu farzedersem . basit bi hesapla tek toner kutumu 4.7 TL den doldurdum.
    kagit masrafini önlü arkalı kulandıgımı düsünerek 4.7 tl nin gercekten cok hesapli oldugunu soyleyebilirim. ve boyle oldugunu görüp hemen gidip diger ofisimiz icinde 2tane XEROX aldim. ve onlarind tonerlerini ayni sekilde dolduracagim. ilk denememde tertemiz halde dolumunu yaptigim toner kutusuyla su an 1200küsür baskıdayım.ve hala bu kadar güzel cıktı aldıgına her elime aldigimda tekrar tekrar bakarak seviniyorum.
    forumdaki arkadaslar sagolsular onlarin yardimiyla dolumu burdan gördüm. yaptim. ve cok memnunum.

duzenli cıktı alan bi kullanıcı olarak kesinlikle tavsiye ederim.
    ama chipsiz kartusu olan XEROX'u yada muadili olan bulabilirsen 1610'u.

saygılarımla,

MAGNETO

• quote:

Orijinalden alıntı: kerem

Lazer veya piskürtmeli, ikside kulanım amacınıza yazcağınız sayfaya ve ne sıklıkla kullanacağınıza bağlı.

Bence bunu alın.

Merhabalar,

öncelikle kullanım sıklığı tabii ki belirttiğiniz gibi önemli bir etken. günlük baskı sayısı çok fazla ise ve bir ofiste bir çok kişi tarafından kullanılıyorsa yazıcı lazer tercih edilmelidir. Inkjet yazıcılarda özellikle kısa sürede çok fazla çıktı alınması ve acil ihtiyaca cevap vermesi sorun olabilir.

Ama işin ekonomisi açısından düşünürseniz ihtiyacınızı karşıladığı sürece inkjet alternatifleri de değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. Hele ki renkli baskıya ihtiyacınız da olacaksa inkjet düşünmelisiniz.
    Son olarak inkjet yazıcılarda belli modellerde kartuşların çipi 4-5 doluma müsaade ediyor olabilir ama otoreset kartuşlarda bu tür bir sıkıntı bulunmamaktadır. Bu nedenle otoreset çipe sahip olan kolay dolum kartuşu bulunan yazıcıları tercih etmelisiniz.
    Kartus.web.tr adresindeki sitemizden kampanya paketlerini inceleyebilirsiniz.

Saygılar
    KartusWebTR

• Kesinlikle Lazer yazıcı yani toner. Kartuşlu yazıcılardan uzak durun. Kartuşlu yazıcıları sadece işiniz çıktığında kullanıyorsanız , yani 3 ayda yada 4 ayda , o kartuşlara veda edebilirsiniz. Çok'tan kurumuşlardır. Tonerli yazıcılara göre çabuk bozulurlar. İnternette görürsünüz 300 tl'ye fax'lı fotokopili tarayıcılı çok fonsiyonlu kartuşlu ve renkli yazıcılar vardır. Aynı özelliklerdeki tonerli yazıcılar ise 1500 tl'dir kartuşlu yazıcıların neden bu kadar ucuz olduğunu düşündünüz mü çünkü parayı yazıcılardan değil sattıkları kartuşlardan kazanırlar. Kartuşlar kuruduğunda yada hata verdiğinde çöpe atarsınız yazıcı ile birlikte. Tonerli yazıcılar ise dolumu ucuz kolay bozulmayan bozulsa bile tamir edilen bir cihazdır çok uzun süre kullana bilirsiniz. Lazer yazıcıdan şaşmayın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.