Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1831. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18291830183118321833
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2nci resim resmen reklamlik :) Alirim Tiguani cikarim daglara misali. Manzara harika gercekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GurcellOnline -- 25 Temmuz 2016; 0:02:34 >
  • yimust kullanıcısına yanıt
    Rota, tüketim, memleket, dağlar ve fotoğraflar hepsi harika

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yimust kullanıcısına yanıt
    Maşallah tigu ve manzara muhteşem

• GurcellOnline kullanıcısına yanıt
    deniz_86,XaserV, evet arkadaşlar hepsi uyumlu, yalnız Tigunun bukadar reklamını yapıyorum, vw . görmüyor.
    Bu güne kadar 3 ayrı firmanın aracını kullandım ama Tiguan bir başka, hele uzun yolculukta....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 25 Temmuz 2016; 19:57:22 >
  • Merhaba arkadaşlar benim 2013 tiguan var iki yıldır araç bakımını serviste yaptırıyorum bu yılda garanti bitti. araç km 31200 sizce bu yıl ki yıllık bakımını serviste mi yoksa özel serviste mi yaptırayım çünkü ikisi arada 300-350 tl fiyat fark var.
  • cml5519 C kullanıcısına yanıt
    Aracınız daha yeni ve km düşük bence serviste yaptırın yarın birgün bir sıkıntı çıkarsa iyi niyet garantisi ile çözüyorlar.

• Herkese merhaba. 2010 150 hp Tiguanı değiştirmeye karar verdim. Ancak ne alacağıma bir türlü karar veremiyorum. Tiguanı değiştirenler genelde ne alıyorlar?
  • Yine Tiguan alıyorlar

• Herkese Merhaba,

Aracım (2015 Manual vites 1.4 125 bg euro6 Lounge) 10,5 ayda 12000 km oldu, yakıtı ile sorusu olan, yeni alacak veya merak edenler için en son yakıt tüketim değerlerimi paylaşmak istedim.

1.Kartal-Burhaniye arası körfezi dolaşarak bilgisayar 4,7 lt/100km gösterdi. Depodan depoya fullde gerçekte 4,97 lt/100km yakmışım. 445km seyir mesafesi klima kapalı. Gece yolculuğu (gece 00 - sabah 0730 arası), toplam 10-11 defa dur-kalk yaptım. Araba boş, tek kişi ortalama sürat 62 km/h. Bu bence emniyetli, arkadan korna yemeden yapabileceğim minimum sürat, daha aşağısı şehirlerarası olmaz. 62km/h te dur-kalklar beklemeler dahil. Karşılaştırma için; normalde bebek olduğu için 90-100 km/h arası seyir yaparım o zaman da 70-75km/h ortalamam oluyor.
     ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
    bu fotoğrafta 4.6 gözüküyor ama o short-term, long term değil, aslında bu daha doğru bir değer 4.7 lt/100km ye benzinci-ev dur-kalk uzun yola çıkmadan şehir içi tüketim de dahil. Sonuçta 445 km yi 97 tl ye gittim. (1 litre benzin 4,4 tl den)

2.Kartal-Burhaniye arası 3 yetişkin, 1 çocuk gece yolculuğu klima kapalı, bagaj dolu. Körfez dolaşıldı bilgisayar 5,4 lt/100km dedi gerçekte depo-depo 5,6/100km oldu. Ortalama sürat 73 km/h. Bu sürate dur-kalklar, şehir içi hız sınırlaması, ufak beklemeler dahil. 95-100 km/h hızla açık yolda seyredildi. Bu kullanım tarzı bebek varken bana güven veriyor, acil durum hariç daha hızlı gitmeyeceğim için genel ş.dışı değerim bu şekilde;

3.Burhaniye-Gemlik-Yeni otoyol Altınova-Körfez-Kartal 2 kişi yarım bagaj, gece yolculuğu. Burhaniye-Balıkesir arası rampalarda vs 110-115 km/h hız sınırlamalarına uyuldu şehir içlerinde (70km/h düştüm) Bursa-Yeni otoyol-Kocaeli-Kartal Tem otoyollarında 120-130 km/h arası sol şeritte seyir yaptım. 125 beygiri ilk defa bu yolculukta hissettim. Çok bir şey değil 125 bg ama 1.4 makinada bastıkça giden 1.5 tonluk kütle ve yeterli bir torkla benim için tatminkar bir sürüştü. Arabamda bebek olsa yine gideceğim 95-100 km/h idi. Tüketim bilgisayara göre 6,3lt/100km - depoya göre gerçekte 6,73lt/100km oldu. Fotoda 6,2 diyor aslında, 6,3 lt/100km ye benzinci-ev-dur-kalk vs dahil. 6.2 daha doğru olur. Bu tüketim benim için acil durum hariç en fazla ş.dışı değer gibi gözüküyor.

Tiguan 120 km/h kadar gayet stabil, oturaklı, sessiz, güzel bir sürüş zevki veriyor. 130 km civarı etraftaki trafikten ve dikkatsiz sürücülerden dolayı biraz daha tetikte kullanıyorum, sürüş keyfi yine güzel. 130 km/h aştıktan sonra artık hızın karesiyle orantılı artan kinetik enerjiyi düşündükçe rahatsız oluyorum, bu rahatsızlık 130 km/h hızın üzerinde bu nedenle sürüş keyfini gölgeliyor..

Herkese iyi sürüşler dilerim
    Selamlar,
    Burak

EK OLARAK BİR BİLGİ DAHA;
    12213 km yi 886 lt benzinle kat etmişim (10,5 aylık ortalamam 7,25 lt/100km). 10,5 aylık süre zarfında yaklaşık %75 İstanbul şehir içi, %25 şehir dışı kullanım değeridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bryavuz -- 30 Temmuz 2016; 11:40:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bryavuz

Herkese Merhaba,

Aracım (2015 Manual vites 1.4 125 bg euro6 Lounge) 10,5 ayda 12000 km oldu, yakıtı ile sorusu olan, yeni alacak veya merak edenler için en son yakıt tüketim değerlerimi paylaşmak istedim.

1.Kartal-Burhaniye arası körfezi dolaşarak bilgisayar 4,7 lt/100km gösterdi. Depodan depoya fullde gerçekte 4,97 lt/100km yakmışım. 445km seyir mesafesi klima kapalı. Gece yolculuğu (gece 00 - sabah 0730 arası), toplam 10-11 defa dur-kalk yaptım. Araba boş, tek kişi ortalama sürat 62 km/h. Bu bence emniyetli, arkadan korna yemeden yapabileceğim minimum sürat, daha aşağısı şehirlerarası olmaz. 62km/h te dur-kalklar beklemeler dahil. Karşılaştırma için; normalde bebek olduğu için 90-100 km/h arası seyir yaparım o zaman da 70-75km/h ortalamam oluyor.
    bu fotoğrafta 4.6 gözüküyor ama o short-term, long term değil, aslında bu daha doğru bir değer 4.7 lt/100km ye benzinci-ev dur-kalk uzun yola çıkmadan şehir içi tüketim de dahil. Sonuçta 445 km yi 97 tl ye gittim. (1 litre benzin 4,4 tl den)

2.Kartal-Burhaniye arası 3 yetişkin, 1 çocuk gece yolculuğu klima kapalı, bagaj dolu. Körfez dolaşıldı bilgisayar 5,4 lt/100km dedi gerçekte depo-depo 5,6/100km oldu. Ortalama sürat 73 km/h. Bu sürate dur-kalklar, şehir içi hız sınırlaması, ufak beklemeler dahil. 95-100 km/h hızla açık yolda seyredildi. Bu kullanım tarzı bebek varken bana güven veriyor, acil durum hariç daha hızlı gitmeyeceğim için genel ş.dışı değerim bu şekilde;

3.Burhaniye-Gemlik-Yeni otoyol Altınova-Körfez-Kartal 2 kişi yarım bagaj, gece yolculuğu. Burhaniye-Balıkesir arası rampalarda vs 110-115 km/h hız sınırlamalarına uyuldu şehir içlerinde (70km/h düştüm) Bursa-Yeni otoyol-Kocaeli-Kartal Tem otoyollarında 120-130 km/h arası sol şeritte seyir yaptım. 125 beygiri ilk defa bu yolculukta hissettim. Çok bir şey değil 125 bg ama 1.4 makinada bastıkça giden 1.5 tonluk kütle ve yeterli bir torkla benim için tatminkar bir sürüştü. Arabamda bebek olsa yine gideceğim 95-100 km/h idi. Tüketim bilgisayara göre 6,3lt/100km - depoya göre gerçekte 6,73lt/100km oldu. Fotoda 6,2 diyor aslında, 6,3 lt/100km ye benzinci-ev-dur-kalk vs dahil. 6.2 daha doğru olur. Bu tüketim benim için acil durum hariç en fazla ş.dışı değer gibi gözüküyor.

Tiguan 120 km/h kadar gayet stabil, oturaklı, sessiz, güzel bir sürüş zevki veriyor. 130 km civarı etraftaki trafikten ve dikkatsiz sürücülerden dolayı biraz daha tetikte kullanıyorum, sürüş keyfi yine güzel. 130 km/h aştıktan sonra artık hızın karesiyle orantılı artan kinetik enerjiyi düşündükçe rahatsız oluyorum, bu rahatsızlık 130 km/h hızın üzerinde bu nedenle sürüş keyfini gölgeliyor..

Herkese iyi sürüşler dilerim
    Selamlar,
    Burak

EK OLARAK BİR BİLGİ DAHA;
    12213 km yi 886 lt benzinle kat etmişim (10,5 aylık ortalamam 7,25 lt/100km). 10,5 aylık süre zarfında yaklaşık %75 İstanbul şehir içi, %25 şehir dışı kullanım değeridir.

güzel inceleme için tşklr

hocam bizim araçlarımız aynı size ve diğer kullanıcılara soruyorum.

cam açıkken arabanın arka disklerinden sanki böyle bir hafif sürtme sesi var ..disk dende olmayabilir. az bir ses frene bazmazken normal sürüşte düşük hızlarda yalnızca cam açıkken geliyor.
    amartisörlerden de olabilir her iki tarafdada var .
    sizde de mevcutmu hocam bir dinlermisinizi size zahmet

• hakanmbe kullanıcısına yanıt
    Ben arabamı dinleyen birisiyim, bugune kadar normal dışı olan tek şey, frene basınca diskten gelen (yeni başladı) çok ince sürtünme/ince tonda metal temas sesi, onu da normal görüyorum. Ama yine de kapalı bir otoparkta dediğiniz şekilde bir dinleyim, atlamış olmayayım. Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bryavuz -- 30 Temmuz 2016; 14:17:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bryavuz

Ben arabamı dinleyen birisiyim, bugune kadar normal dışı olan tek şey, frene basınca diskten gelen (yeni başladı) çok ince sürtünme/ince tonda metal temas sesi, onu da normal görüyorum. Ama yine de kapalı bir otoparkta dediğiniz şekilde bir dinleyim, atlamış olmayayım. Selamlar

hocam zaten dikkatli kulak vermeyince benimkide duyulmuyor özellikle duvarların yanından falan geçerken ses yansıdığı için net bir şekilde duyuluyor hızınız 25-30 iken dinlerseniz daha memnun olurum. şimdiden tşklr. lastik alırken bana çok yardımcı olmuştunuz saygılar :)
  • bryavuz B kullanıcısına yanıt
    İstanbul için rekor bir tüketim

• Son zamanlarda yeni tiguan için bayilerden fiyat alanlar varsa lütfen paylaşabilirler mi?

Yada liste fiyatı üzerinden ne kadar indirim yapıyorlar acaba bileniniz varmı?
    takas vs ile daha uyguna alınabiliyormu?

nedense bende sitelerindeki kredi hesaplama sayfası da çalışmıyor.
  • shener kullanıcısına yanıt
    Hocam ben comfortline + highline donanım + cam tavan + metalik renk 125.500₺ ye aldım aracı. Arabam için takas fiyatı aldım ama çok düşüktü.

• Arkadaşlar selam

Yeni kasasını almak için aracımı satıyorum. İlgilenen olursa... 2014 model orjinal 13.500 KM'de 1.4 TSI BMT 160 BG. DSG. CUP modeli...
    Extra olarak fabrika çıkışı: bluetooht , navigasyon, geri görüş kamerası, koltuk ısıtma, ısıtmalı cam suyu, şerit takip asistanı, dinamik far, katlanır ayna, orjinal kauçuk paspas, orjinal bagaj havuzu bulunmaktadır. Bayiden çıkmadan ön tampon, kaput ve ön çamurluklar folyo kaplanmıştır. Yalnızca arka tamponun sağ tarafında mini onarım-kısmi boya vardır. Bunun dışında sigara içilmemiş sıfır kokusu üstünde ve hatasızdır. Sahibinden ilan numarası: 325217856

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volkswagen-sahibinden-extra-full-plusfull-13500-km-orjinal-160-bg-dsg-otomatk-325217856/detay/

İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
     ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oguzce -- 2 Ağustos 2016; 10:39:07 >

• Farlarda buğu gibi bir iz varmı ? Arkadaşın aldığında var, sıfırlara bakmış onlardada varmış benzer iz
  • Oguzce O kullanıcısına yanıt
    Aracınızı inceleyince ve bu kadar az kmde bu kadar dolu 2014 bir CUP'ı satıp yerine yeni kasa almayı düşündüğünüzü okuyunca dayanamadım nacizane kendi görüşümü belirtmek istedim gerçi siz kararınızı vermiş gibi duruyorsunuz ama yeni kasayı iyice incelediniz mi ayrıntılı olarak özellikle içini?

Yeni tiguan bende ve birçok insanda(aralarında Tiguan kullanan da var başka araç da) hayal kırıklığı yarattı ciddi manada hem de bana takas etseler 2015 S&S imle değişmem o derece rahatsız edici buldum iç mekandaki malzeme tercihlerini dizaynını ve kalitesini. Araçta sadece kasa tasarımı modernize edilmiş o kadar. Diğer şeyler ileriye gitmeyi bırakın geriye gitmiş. Yeni Tiguanı beğenenler de olabilir var elbet zevk meselesi diyelim.

Ben sadece sizin CUP a haksızlık olduğunu düşünüyorum onu satıp Yeni(sözde yeni) Tiguan almanın.

• Facebook tiguan sayfasinda bir kullanici paylasmis. Ucuz yollu modifiye cok hos bir ayrinti olmus ben de siparis verdim. Fikir olsun sizlere de
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Hazan kullanıcısına yanıt
    Mantıklı bir uygulama. Sağlam yapışıyorsa yeme de yanında yat Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 18291830183118321833
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.