Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (340. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için, bir ara içinden de 1-2 kare çekeyim koyarım buraya yine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cos65

quote:

Orijinalden alıntı: dogul

quote:

biz eklettik . işçilik ve ürün toplam 1000� aldılar . size önerim sonradan hiçbirşey ekletmemeniz . eminim benden daha tecrübelisinizdir ama sonradan birşey ekletince gereksiz iş çıkardınız tarzında bakışlara ve bide bununlamı uraşıcaz gibi triplere giriyorlar . :) size bir sorum olacak karda kullanan olduysa bu şubatta bursa uludağa gitmeyi planlıyoruz arkadaşlarımla . kız arkadaşım annesinin honda crv sini kullanıyor . benimkiyle gidelim dedik . karda tutuş nasıl ? ve 4 tekerede zincir takmam gerekecek mi eğer yolda kalırsam . sadece önlere takmamı söyledi başaran servis . tahrik tekerleri önmüş ve esp yi kesinlikle kapatmamı söylediler . siz daha deneyimlisinizdir eminim çünkü antalyada kar yok .

sonradan takilan xenonlar için 1000 euro fazla gibi geldi bana. biz eklettik derken acaba araç geldikten sonra serviste mi taktilar, yoksa xenon paketli mi aldiniz araci?

eğer serviste takildiysa kendiliğinden yükseklik ayari yapiyor mu acaba?

sonradan takıldı ama yükseklik ayarı otomatik değil bizi uyarmışlardı , kendimiz sağ tarafta far açma kapama yerindeki tuş ile yapıyoruz .

öncelikle merhaba..
    xenonlarla ilgili birkaç sorum olacaktı..
    1.xenonlar mercekli mi? mercekliyse sağa sola dönüyor mu? :)
    2.taktırdığınız xenonlarla birlikte far sensör taktılar mı? ve refakatçi aydınlatma eklediler mi?
    3.far yıkaması var mı ?
    bunları paketle alınca yanında geliyor genelde. sonradan alınca da ekleyip eklemediklerini merak ettim.1000 euroya zor ama

teşekkürler...

• Arkadaşlar, şu Rear-view Mirror GPS leri araştıranınız oldu mu hiç ?

Şimdi birçok arkadaşımızın başına, navigasyon sistemleri ile ilgili hırsızlık olayı geldi malum...Konsola sabit bir navigasyon cihazı taktırmaktansa, Bu miror GPS ler işimizi görür mü sizce ? Bunlarda da aynı zamanda geri görüş kamerası ve bluetooth sistemi entegre ediliyor .

http://gizmodo.com/5027616/rear+view-mirror-gps-to-come-to-us-named-smartmirror

Ender elektronik e sordum... Montajı kolaymış...onlar kamera için 300 tl istiyorlarmış...Geriye bir de uygun fiyata mirror gps bulmak kalıyor...

Şu linkte örneğin 300 dolar diyor :

http://www.navigadget.com/?s=rear+view+mirror

Hatta şu linkte 150 dolara kadar seçenekler mevcut...

http://www.cars-electronics.com/35-inch-gps-rear-view-mirror-with-navigation-bluetooth-fm-2gb-nand-flash-avin-gps935_p886.html?zenid=b90ba46744ec55d30e2d3fa8d1cf8392

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virgaba -- 4 Ağustos 2010; 16:55:50 >

• Virgaba,nereden bulursun böyle şeyleri yahu.Birden iştahımı kabarttın.:) Sanırım bunlarda Türkçe yoktur.Bu tür cihazlarda önemli olan da yazılım.TR.ye gelinceye kadar bekliyeceğiz sanırım.
    quote:

Orijinalden alıntı: virgaba

Arkadaşlar, şu Rear-view Mirror GPS leri araştıranınız oldu mu hiç ?

Şimdi birçok arkadaşımızın başına, navigasyon sistemleri ile ilgili hırsızlık olayı geldi malum...Konsola sabit bir navigasyon cihazı taktırmaktansa, Bu miror GPS ler işimizi görür mü sizce ? Bunlarda da aynı zamanda geri görüş kamerası ve bluetooth sistemi entegre ediliyor .

Ender elektronik e sordum... Montajı kolaymış...onlar kamera için 300 tl istiyorlarmış...Geriye bir de uygun fiyata mirror gps bulmak kalıyor...

http://www.cars-electronics.com/35-inch-gps-rear-view-mirror-with-navigation-bluetooth-fm-2gb-nand-flash-avin-gps935_p886.html?zenid=b90ba46744ec55d30e2d3fa8d1cf8392

• quote:

Orijinalden alıntı: oblomov03

Virgaba,nereden bulursun böyle şeyleri yahu.Birden iştahımı kabarttın.:) Sanırım bunlarda Türkçe yoktur.Bu tür cihazlarda önemli olan da yazılım.TR.ye gelinceye kadar bekliyeceğiz sanırım.
    quote:

Arkadaşlar, şu Rear-view Mirror GPS leri araştıranınız oldu mu hiç ?

O iş kolay hocam...sen sadece birini beğenmeye bak :)

Burada esas konu, hırsızlık sorununa çözüm olur mu böyle bir uygulama sizce ? Neticede 150 dolarlık bir şey bu, bunu da çalmaya kalkmaz herhalde ğırğızlar...

• şu an istanbulda 30-35 derece arası sıcaklık yaşıyoruz.Klima çalıştığından terleme olmuyor bende.Sadece
    uzun süre güneşte kalmışsa ,ilk koltuğa oturmada tabii ki de biraz sıcaklık hissediyorsunuz fakat klima
    çalıştıktan bir süre sonra o sıcaklıktan eser kalmıyor.Konforuna göre bana göre küçük bir dezavantaj.
    Camlara film çektirmeyi düşünüyorum,güneş ışığını kırmada / iç sıcaklığı düşürmede de etkisi olacaktır
    düşüncesindeyim.Filmli kullanan arkadaşların bu konuda ki düşüncesi nedir?

quote:

Orijinalden alıntı: maminci

Deri koltuk kullanan arkadaşlar, bu sıcak havalarda nasıl kullanımı? Terletiyo mu? Keşke kumaş olsaydı diyo musunuz yoksa fark yok mu?
  • Ben önlere bir arkalara iki numara çektirdim çok memnunum...muayeneden de geçtim...

Arka kapıya sürtmüşlerdi...basit işlem için...servis çok gün verince...dışarda boyattım (uzman bir yer)...ama renk tutmadı...bir daha boyandı ama derin siyahın rengi yine tutmadı...araç 1.5 yıllık ama yeni boyanan yer daha mat duruyor...tecrübesi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Filmli kullanan arkadaşların bu konuda ki düşüncesi nedir?

Astramastra, cam filmini kesinlikle öneririm. Çocuk için gölgelik kullanımı falan tarih oldu. Klima kullanımını azaltıyor.
    Keşke ön cama da yaptırabilsek........
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZORTAY

Ben önlere bir arkalara iki numara çektirdim çok memnunum...muayeneden de geçtim...

Arka kapıya sürtmüşlerdi...basit işlem için...servis çok gün verince...dışarda boyattım (uzman bir yer)...ama renk tutmadı...bir daha boyandı ama derin siyahın rengi yine tutmadı...araç 1.5 yıllık ama yeni boyanan yer daha mat duruyor...tecrübesi olan var mı?

ZORTAY geçmiş olsun.benim konu ile ilgili bilgim yok ama passat forumunda sercan isimli bir delikanlı var..en ince ayrıntısına kadar anlatır sana ne yapacağını

keyifli sürüşler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

şu an istanbulda 30-35 derece arası sıcaklık yaşıyoruz.Klima çalıştığından terleme olmuyor bende.Sadece
    uzun süre güneşte kalmışsa ,ilk koltuğa oturmada tabii ki de biraz sıcaklık hissediyorsunuz fakat klima
    çalıştıktan bir süre sonra o sıcaklıktan eser kalmıyor.Konforuna göre bana göre küçük bir dezavantaj.
    Camlara film çektirmeyi düşünüyorum,güneş ışığını kırmada / iç sıcaklığı düşürmede de etkisi olacaktır
    düşüncesindeyim.Filmli kullanan arkadaşların bu konuda ki düşüncesi nedir?

quote:

Deri koltuk kullanan arkadaşlar, bu sıcak havalarda nasıl kullanımı? Terletiyo mu? Keşke kumaş olsaydı diyo musunuz yoksa fark yok mu?

Şu an kullandığım aracım golf4 ve koltukları kadife döşeme, doğrusu kışın harika ama yazın hiç te kullanışlı değil, cayır cayır yanıyo eğer araç güneşte beklemişse.. Tigu almayı düşünüyorum, küçük ayrıntıları da atlamak istemiyorum, peki normal kumaş, kadife kumaş ve deri arasında bir karşılaştırma yapabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: oscarmiller

Benim aracım derin siyah, döşemeler bej deri. Ben şu ana kadar rahatsız olmadım ( 40 C ye yakın sıcaklar yaşıyoruz bu aralar ), genelde klima kullanıyorum. Ama kumaşla mutlaka fark vardır. Açıkçası kullanım zevkine değiyor bence. Rahatsız etmiyor beni.
    İyi sürüşler

quote:

Sizin aracınızın döşemelerini gördüm gerçekten çok güzel olmuş, güle güle kullanın.. Derinin görüntüsü harika, hele de açık renk olanlar, ama bakımı nasıl , çabuk kirlenip zor temizlenmek gibi bir sorun olur mu acaba? Otomobil dergilerinden birisinde tiguanın bej rengi döşemesi için görüntü çok iyi ama çok hassas çabuk yıpranıyo gibi bir eleştiri vardı bir kaç ay önce, katılıyor musunuz?

• Ender Elektronik teki montajlar aracın garantisini kaldırıyor mu?
  • quote:

cruise taktıracalar taktırmışken adaptif taktırın...çok daha kullanışlı...

Adaptif cc ne demek, farkı nedir, açıklar mısınız lütfen?
  • Adaptif Hız Sınırlayıcısını servise sorduğumda sadece fabrikada üretim esnasında takılabildiğini söylediler. Kısaca, sensörler yardımı ile öndeki aracın hızına göre aracın hızını ayarlıyormuş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: esboya

Adaptif Hız Sınırlayıcısını servise sorduğumda sadece fabrikada üretim esnasında takılabildiğini söylediler. Kısaca, sensörler yardımı ile öndeki aracın hızına göre aracın hızını ayarlıyormuş..

Teşekkürler..
  • quote:

quote:

cruise taktıracalar taktırmışken adaptif taktırın...çok daha kullanışlı...

Adaptif cc ne demek, farkı nedir, açıklar mısınız lütfen?

Adaptif durumdan kendine vazife çıkarmak demek aslında...uzun yolda güzel bir özellik...takip mesafeniz tehlikeli boyuta çıkınca araç kendisi fren yapıyor, sonra tekrar ayarlanan hıza çıkıyor....arkadaş da açıklamış gerçi zaten...
  • Merhaba,

Teşekkür ederim, gerçekten sonradan yapılan deri döşemenin ben de bu kadar iyi duracağını çok tahmin etmiyordum ama neredeyse orjinale yakın bir işçilikle yaptılar ve binen ve gören herkes çok iyi olduğunu söylüyor.
    Kişisel fikrim fabrikasyon gelen deri döşemeli araçların döşeme kalitesi sonradan sizin seçip iyi kalite olarak uygulattığınız deri döşeme kalitesini tutmuyor. Bu söylediğim lüks araçlar için geçerli olmayabilir. Ancak örneğin bizim araçlarımızda ya da genel olarak VW ve aynı sınıf araçlarda benim aracıma uygulattığım deri döşemenin kalitesi, fabrikasyon gelen deri döşeme kalitesinden daha iyi. Arkadaşımda örneğin Passat Exclusive var ve orjinal deri döşemeli, benim deri döşeme kalitesinin kesinlikle daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Bakımına gelince; ben özel bir bakım uygulatmıyorum. Sanırım 7-8 ay oldu yaptıralı ve bir kere ekstra 30 tl vererek koruyucu krem uygulatıp, sildirdim deriyi.

Uzun vadede deride nasıl bir değişim olacak bilemiyorum. Ancak deri döşemeyi yapan usta sabunlu bezle silin yeter, hiç ekstra malzemeyle bakıma gerek yok demişti. Açık renk deri döşeme doğal olarak elbise vs. sürtünmelerinden siyah, is gibi izleri gösteriyor zamanla ancak çok dikkatli bakmadıkça o kadar da göze batmıyor. Temizliği çok kolay bir kere, ister kendiniz silin sabunlu bezle isterse 2-3 ayda bir araç yıkama esnasında sildirin.
    Dediğim gibi 7-8 ay oldu yaptıralı deri döşemeyi ve sadece 2 kez sabunlu bezle sildirdim. Birisinde de koruyucu krem uygulattım ama artık uygulatmayı da düşünmüyorum, sadece sildirmek yeterli bence.

Tiguan'ın orjinal bej renk döşemesinin hassasiyeti ya da yıpranma boyutu hakkında bilgim yok. Ama bahsettiğim gibi, orjinal araçla gelen deri döşemelerin, sizin iyi kalite seçerek uygulatacağınız deri döşemeden daha zayıf olması normal. Ben hakiki İtalyan deri uygulatmıştım. Hakiki derken yani cidden iyi kalite tabi ki o eskiden bildiğimiz manda derisi gibi Mercedesler'e falan uygulanan, zamanla çatlayan, koku da yapabilen has deriler gibi değil, zaten onların kullanımı da çok zor.

Sonuçta ben cidden memnunum ve hem renk hem de kalite seçimi ve işçilik olarak severek kullanıyorum deri döşemeyi.
    İyi sürüşler

Sizin aracınızın döşemelerini gördüm gerçekten çok güzel olmuş, güle güle kullanın.. Derinin görüntüsü harika, hele de açık renk olanlar, ama bakımı nasıl , çabuk kirlenip zor temizlenmek gibi bir sorun olur mu acaba? Otomobil dergilerinden birisinde tiguanın bej rengi döşemesi için görüntü çok iyi ama çok hassas çabuk yıpranıyo gibi bir eleştiri vardı bir kaç ay önce, katılıyor musunuz?

• tavsiye için teşekkürler...
    bende iki çocuk var...araç bej döşeme ile geldiği için şanslıyım...Kirleniyor ama sabunlu bez ile çabuk temizleniyor...ama diğer renklerden daha kaliteli durduğu aşikar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: My__MaGe

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dogul

quote:

biz eklettik . işçilik ve ürün toplam 1000� aldılar . size önerim sonradan hiçbirşey ekletmemeniz . eminim benden daha tecrübelisinizdir ama sonradan birşey ekletince gereksiz iş çıkardınız tarzında bakışlara ve bide bununlamı uraşıcaz gibi triplere giriyorlar . :) size bir sorum olacak karda kullanan olduysa bu şubatta bursa uludağa gitmeyi planlıyoruz arkadaşlarımla . kız arkadaşım annesinin honda crv sini kullanıyor . benimkiyle gidelim dedik . karda tutuş nasıl ? ve 4 tekerede zincir takmam gerekecek mi eğer yolda kalırsam . sadece önlere takmamı söyledi başaran servis . tahrik tekerleri önmüş ve esp yi kesinlikle kapatmamı söylediler . siz daha deneyimlisinizdir eminim çünkü antalyada kar yok .

sonradan takilan xenonlar için 1000 euro fazla gibi geldi bana. biz eklettik derken acaba araç geldikten sonra serviste mi taktilar, yoksa xenon paketli mi aldiniz araci?

eğer serviste takildiysa kendiliğinden yükseklik ayari yapiyor mu acaba?

sonradan takıldı ama yükseklik ayarı otomatik değil bizi uyarmışlardı , kendimiz sağ tarafta far açma kapama yerindeki tuş ile yapıyoruz .

öncelikle merhaba..
    xenonlarla ilgili birkaç sorum olacaktı..
    1.xenonlar mercekli mi? mercekliyse sağa sola dönüyor mu? :)
    2.taktırdığınız xenonlarla birlikte far sensör taktılar mı? ve refakatçi aydınlatma eklediler mi?
    3.far yıkaması var mı ?
    bunları paketle alınca yanında geliyor genelde. sonradan alınca da ekleyip eklemediklerini merak ettim.1000 euroya zor ama

teşekkürler...

aynı zamanda sağ tarafta far ayar düğmelerimizide değiştirdiler ve sanırım 0 dan sonraydı veya kedi gözlerinden sonra tam hatırlamıyorum auto seçeneğioldu hep auto da tutuyoruz . mercekler konusunda bir fikrim yok ama sadece yukarı aşağı oynatabiliyoruz motoru çalıştırdığımızda kendisi öncelikle aşağı alıp sonra yükseltiyor ancak sürüş esnasında değiştirmiyor . bunu bize söylemşlerdi baştaki oayarlama audide de var ama audi yolda duruma göre oyantıyor ve hissediyoruz farların yöndeiştirdiklerini . önerim yaptırıcaksanız detaylı bilgi alın belki şu sıralar farların otomatik yön değştirmesi sornunu da çözmüşler dir . sormak lazım . 4motion yazısı için bugün arayacğım ve offroad paket istiyorum . arkadaşlar arabamın önden kayma sorunu rot balans ile düzeltildi . 4 çeker bir aracın düz yolda kesinlikle kyamaması gerekiyormuş . iyi günler . güvenli sürüşler

• Orijinalden alıntı: oscarmiller

Merhaba,

Teşekkür ederim, gerçekten sonradan yapılan deri döşemenin ben de bu kadar iyi duracağını çok tahmin etmiyordum ama neredeyse orjinale yakın bir işçilikle yaptılar ve binen ve gören herkes çok iyi olduğunu söylüyor.
    Kişisel fikrim fabrikasyon gelen deri döşemeli araçların döşeme kalitesi sonradan sizin seçip iyi kalite olarak uygulattığınız deri döşeme kalitesini tutmuyor. Bu söylediğim lüks araçlar için geçerli olmayabilir. Ancak örneğin bizim araçlarımızda ya da genel olarak VW ve aynı sınıf araçlarda benim aracıma uygulattığım deri döşemenin kalitesi, fabrikasyon gelen deri döşeme kalitesinden daha iyi. Arkadaşımda örneğin Passat Exclusive var ve orjinal deri döşemeli, benim deri döşeme kalitesinin kesinlikle daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Bakımına gelince; ben özel bir bakım uygulatmıyorum. Sanırım 7-8 ay oldu yaptıralı ve bir kere ekstra 30 tl vererek koruyucu krem uygulatıp, sildirdim deriyi.

Uzun vadede deride nasıl bir değişim olacak bilemiyorum. Ancak deri döşemeyi yapan usta sabunlu bezle silin yeter, hiç ekstra malzemeyle bakıma gerek yok demişti. Açık renk deri döşeme doğal olarak elbise vs. sürtünmelerinden siyah, is gibi izleri gösteriyor zamanla ancak çok dikkatli bakmadıkça o kadar da göze batmıyor. Temizliği çok kolay bir kere, ister kendiniz silin sabunlu bezle isterse 2-3 ayda bir araç yıkama esnasında sildirin.
    Dediğim gibi 7-8 ay oldu yaptıralı deri döşemeyi ve sadece 2 kez sabunlu bezle sildirdim. Birisinde de koruyucu krem uygulattım ama artık uygulatmayı da düşünmüyorum, sadece sildirmek yeterli bence.

Tiguan'ın orjinal bej renk döşemesinin hassasiyeti ya da yıpranma boyutu hakkında bilgim yok. Ama bahsettiğim gibi, orjinal araçla gelen deri döşemelerin, sizin iyi kalite seçerek uygulatacağınız deri döşemeden daha zayıf olması normal. Ben hakiki İtalyan deri uygulatmıştım. Hakiki derken yani cidden iyi kalite tabi ki o eskiden bildiğimiz manda derisi gibi Mercedesler'e falan uygulanan, zamanla çatlayan, koku da yapabilen has deriler gibi değil, zaten onların kullanımı da çok zor.

Sonuçta ben cidden memnunum ve hem renk hem de kalite seçimi ve işçilik olarak severek kullanıyorum deri döşemeyi.
    İyi sürüşler

arkadaşlar bende sonradan deri yaptırmak için konuşmuştum ve bana kesinlikle " hayır " dediler . sonradan yapılan deri koltuklar yüzünden yandaki airbagler açılmıyormuş ve ölümlü kazalar meydana gelmiş . servislerinizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz . sonradan yaparken üstünden deriyi geçirip airbag in fazladan bir dirençle karşılaşmasına neden oluyormuşuz . benim önerim hemen servsinizi aramaznı bunun şakası yok .

• 
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.