Şimdi Ara

Çamaşır Makinası Arızası (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
403
Cevap
21
Favori
270.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lazpanyol

quote:

Orijinalden alıntı: thelearner16

hocam servis körüğe 133 TL dedi. diğer yedek parça satan yerlerde arçelik bosch körük 15-35 TL civarında iken bizden 133TL istenmesi açıkçası zoruma gitti. o yüzden başka bir yerden bulabilirmiyim diye sormuştum.
    evdeki tüm eşyalarım siemens, bu servis olayından sonra bir daha beyaz eşya alırken satış sonrası uygun fiyata servis/parça teminini de dikkate almak gerektiğini düşünüyorum. bilmem katılırmısınız...

Not: körüğü bulamadığım için servisi çağırıp 170 TL ödeyerek değiştirttirmek zorunda kaldım. bulsaydım kendim değiştirecektim.

ithal urun 8 kg serı dımı ondan pahalı

Alıntıları Göster
    iyi günlr benim çamaşır makinem yumuşatıcıyı zamanında değil koyduğum gibi alıyor nedendir acaba....

• quote:

Orijinalden alıntı: caledeyle

iyi günlr benim çamaşır makinem yumuşatıcıyı zamanında değil koyduğum gibi alıyor nedendir acaba....

Yumuşatıcıyı max. yerine kadar dolduruyorsanız koyduğunuz gibi gider max. yazısına getirmemeye dikkat edin birde program sonunda deterjan çekmecesini çıkarıp yumuşatıcı bölmesinde kalan suyu boşaltın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol

quote:

Orijinalden alıntı: thelearner16

hocam servis körüğe 133 TL dedi. diğer yedek parça satan yerlerde arçelik bosch körük 15-35 TL civarında iken bizden 133TL istenmesi açıkçası zoruma gitti. o yüzden başka bir yerden bulabilirmiyim diye sormuştum.
    evdeki tüm eşyalarım siemens, bu servis olayından sonra bir daha beyaz eşya alırken satış sonrası uygun fiyata servis/parça teminini de dikkate almak gerektiğini düşünüyorum. bilmem katılırmısınız...

Not: körüğü bulamadığım için servisi çağırıp 170 TL ödeyerek değiştirttirmek zorunda kaldım. bulsaydım kendim değiştirecektim.

ithal urun 8 kg serı dımı ondan pahalı

Alıntıları Göster
    merhabalar arkadaslar size bir sorum olucak. benim arcelik 4350 camasır makinem var lakin makina musluk suyundaa su alırken dereceyi 40 a getrdiğimde bole elektronik bi ses cıkararak ( rezistans sesi gibi ) calısmıyor ve o sesle bayagı bekliyor sizce sorun ne olabilir ?

acaba sensorden mi rezistanstanmı ? ( öğrenci ewinden :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasancanaslihan -- 10 Kasım 2013; 18:39:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasancanaslihan

merhabalar arkadaslar size bir sorum olucak. benim arcelik 4350 camasır makinem var lakin makina musluk suyundaa su alırken dereceyi 40 a getrdiğimde bole elektronik bi ses cıkararak ( rezistans sesi gibi ) calısmıyor ve o sesle bayagı bekliyor sizce sorun ne olabilir ?

acaba sensorden mi rezistanstanmı ? ( öğrenci ewinden :)

Alıntıları Göster
    Merhaba Indesit WIA 80 çamaşır makinem var. Çalıştırdığımda su almıyor ve "vuuuuuuuu" diye ses çıkarıyor. Sanki motor dönmeye çalışır dönemez de zorlanır ya onun gibi. Kırmızı ışığı da hızlıca yanıp sönmeye başlıyor. Bu problemi bütün programlarda çıkarıyor, sıkma dahil. Kapak kilidinde sorun yok. Ventili arızalı dicem ama sıkma da da aynı hatayı veriyor. Nedir sizce sorunun kaynağı arkadaşlar, yeni bir makineye para veremem şu anda bu sorunu kendim çözmeliyim.

Makinenin çıkardığı sesi kaydettim, 55. saniye civarında duyabilirsiniz sesi. Çok teşekkür ederim şimdiden yardımlarınız için.

Not: Bu arada bu sesin pompadan geldiğini farkettim.

https://soundcloud.com/zeki-bnc/ses0001

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZCooL -- 17 Kasım 2013; 8:31:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ZCooL

Merhaba Indesit WIA 80 çamaşır makinem var. Çalıştırdığımda su almıyor ve "vuuuuuuuu" diye ses çıkarıyor. Sanki motor dönmeye çalışır dönemez de zorlanır ya onun gibi. Kırmızı ışığı da hızlıca yanıp sönmeye başlıyor. Bu problemi bütün programlarda çıkarıyor, sıkma dahil. Kapak kilidinde sorun yok. Ventili arızalı dicem ama sıkma da da aynı hatayı veriyor. Nedir sizce sorunun kaynağı arkadaşlar, yeni bir makineye para veremem şu anda bu sorunu kendim çözmeliyim.

Makinenin çıkardığı sesi kaydettim, 55. saniye civarında duyabilirsiniz sesi. Çok teşekkür ederim şimdiden yardımlarınız için.

Ses sanki ventil inleme sesi gibi geldi bana makine su alma aşamasında su alamadığında bu sesi çıkarır ancak bir ihtimal daha var oda pompa bazı makineler yıkamaya başlamadan önce pompayı çalıştırır daha sonra su almaya geçer verdiği uyarıda muhtemelen pompa arızası pompa filtresini açıp bir bakın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Ses sanki ventil inleme sesi gibi geldi bana makine su alma aşamasında su alamadığında bu sesi çıkarır ancak bir ihtimal daha var oda pompa bazı makineler yıkamaya başlamadan önce pompayı çalıştırır daha sonra su almaya geçer verdiği uyarıda muhtemelen pompa arızası pompa filtresini açıp bir bakın derim.

Merhaba teşekkürler yanıtın için, pompayı tamamen açtım, o şekilde makineyi çalıştırdım. Pompanın pervanesi dönüyor, herhangi bir sorun yok onda, gelen seste pompanın pervanesinin sesiymiş bu arada. Fakat pompa çalışmaya başlar başlamaz kilit ışığı hızlıca yanıp sönmeye başlıyor. Tamamen temizledim bu arada pompayı ve boruların içini.

• Sorun makinenin motor kömürlerinde olabilir. İndesit in bazı serilerinde devreyi motor kömürleri tamamladığından hata kodu verebiliyor. Işık hızlıca kaç kez yanıyor?
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba teşekkürler yanıtın için, pompayı tamamen açtım, o şekilde makineyi çalıştırdım. Pompanın pervanesi dönüyor, herhangi bir sorun yok onda, gelen seste pompanın pervanesinin sesiymiş bu arada. Fakat pompa çalışmaya başlar başlamaz kilit ışığı hızlıca yanıp sönmeye başlıyor. Tamamen temizledim bu arada pompayı ve boruların içini.

Candoğan beyin dediği gibi sorun motordada olabilir motor devreye girmediğinden uyarı veriyor olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Sorun makinenin motor kömürlerinde olabilir. İndesit in bazı serilerinde devreyi motor kömürleri tamamladığından hata kodu verebiliyor. Işık hızlıca kaç kez yanıyor?

Işık bıraksam sabaha kadar yanar hiç durmuyor. Hata kodlarını falan buldum internetten belki çözerim diye fakat ışık hep aynı hızda sürekli yanıp sönüyor. Fişi çekmedikçe durmuyor.

Kömürleri söküp resimlerini de ekledim fakat kömürler iyi gibi sanırım değil mi?
     Çamaşır Makinası Arızası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZCooL -- 17 Kasım 2013; 17:53:56 >

• quote:

quote:

Sorun makinenin motor kömürlerinde olabilir. İndesit in bazı serilerinde devreyi motor kömürleri tamamladığından hata kodu verebiliyor. Işık hızlıca kaç kez yanıyor?

Işık bıraksam sabaha kadar yanar hiç durmuyor. Hata kodlarını falan buldum internetten belki çözerim diye fakat ışık hep aynı hızda sürekli yanıp sönüyor. Fişi çekmedikçe durmuyor.

Kömürleri söküp resimlerini de ekledim fakat kömürler iyi gibi sanırım değil mi?
     Çamaşır Makinası Arızası
    Candoğan ustam,makinem Profilo 6800 eurplux kapak lastiğinin bir kısmı kopuk,çalışırken çok Sesli uçak sesi gibi, ama rulmandan deği gibi sanki, çünkü daha önce değiştirmiştim.birde makine tak tak tak diye vuruyor bazı.bu seslerden odada bile tv yi duyamıyoruz.ve çamaşır larda çok kırışık çıkıyor yeni makine almaya imkanımız yok llütfen yardım!elimden gelir, tarif ederseniz yapabilirim.Teşekkürler ...

• quote:

Orijinalden alıntı: İzmirli Muhasebeci

Arçelik Full Automatick 2200 Çamaşır Makinam Su Almıyor Herşey Normal Gözüküyor Elektrik Alıyor Yıkama Programında Su almamaktadır Neden Acaba Yardımcı Olursanız Sevinirim?

su almıyor ise kapı kilidi ve ya ventil birde 2200 cihazlar avrupa olduğu için pompa motoruda arızalı olabilir daha önce bizim makine aynısı yapmıştı

http://www.boschizmirservisleri.com/ bu servisi aradık bizim makinamızı yaptı çok memnun kaldık ve uygun fiyat aldı

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihaktuglu

quote:

Arçelik Full Automatick 2200 Çamaşır Makinam Su Almıyor Herşey Normal Gözüküyor Elektrik Alıyor Yıkama Programında Su almamaktadır Neden Acaba Yardımcı Olursanız Sevinirim?

su almıyor ise kapı kilidi ve ya ventil birde 2200 cihazlar avrupa olduğu için pompa motoruda arızalı olabilir daha önce bizim makine aynısı yapmıştı

http://www.boschizmirservisleri.com/ bu servisi aradık bizim makinamızı yaptı çok memnun kaldık ve uygun fiyat aldı

Hocam o makinayı gömeli çok oldu 4, 5 yıl geçti üzerinden konu almış başını gitmiş bu arada.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fatihaktuglu

quote:

Hocam o makinayı gömeli çok oldu 4, 5 yıl geçti üzerinden konu almış başını gitmiş bu arada.

Alıntıları Göster
    merhaba ,

2100 arçelik çamaşır makinem (sanırım o beni öldürecek) sıkmada problemle karşılaştım.

Sıkma ağır devirde yapmakta fakat makine hızlı devire geçememekte. Yanı sıkma kalkışına geçememekte.

Bunun yanında diğer yıkama ve su alıp boşaltmada sorun yok

Pompayı ve hortumları kontrol ettim temizledim ama yine başarılı olamadım.

Makineyi boş çalıştırp sıkmayı denedim bir ara yaptı daha sonra denemelerimde bunu da yapmadı.

Bu son hızlı denemede motortan ışıklar gördüm. Bu motorun (yer karanlıktı) elektirik atlamaları olabilir diye düşündüm ama bir yandan olmaz diye düşündüm.

ne yapmalıyım ?

Bu arada elektirik kablo bağlantılarında oksitlenme olmuştur diye motor girişlerinde ve beyin gişlerinde kablo bağlantılarını temizleyeceğim ama sanırım sorun buralarda değil. Dile kolay 25 yıllık makinem o..

2100 çamaşır makinem sıkma kalkışına geçemiyor . Kısaca sorunum bu..

Evet yukarda arkadaş 2200 gömeli çok oldu diyor ama biz daha 2100 yola devam ediyoruz. Çok kahrımızı çekti çok .. Kıyamıyorum desem yeridir. ona baktıkça gençliğim ,cocuklarım,o yoksul halde aldığım anılarımı bana gösteriyor.

Bunun içinde benim için değerli..

Cevap verecek ustaya ,emek sarfedeceklere şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi owert -- 23 Kasım 2013; 11:51:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: owert

merhaba ,

2100 arçelik çamaşır makinem (sanırım o beni öldürecek) sıkmada problemle karşılaştım.

Sıkma ağır devirde yapmakta fakat makine hızlı devire geçememekte. Yanı sıkma kalkışına geçememekte.

Makineyi boş çalıştırp sıkmayı denedim bir ara yaptı daha sonra denemelerimde bunu da yapmadı.

Bu son hızlı denemede motortan ışıklar gördüm. Bu motorun (yer karanlıktı) elektirik atlamaları olabilir diye düşündüm ama bir yandan olmaz diye düşündüm.

ne yapmalıyım ?

Bu arada elektirik kablo bağlantılarında oksitlenme olmuştur diye motor girişlerinde ve beyin gişlerinde kablo bağlantılarını temizleyeceğim ama sanırım sorun buralarda değil. Dile kolay 25 yıllık makinem o..

Evet yukarda arkadaş 2200 gömeli çok oldu diyor ama biz daha 2100 yola devam ediyoruz. Çok kahrımızı çekti çok .. Kıyamıyorum desem yeridir. ona baktıkça gençliğim ,cocuklarım,o yoksul halde aldığım anılarımı bana gösteriyor.

Makine normal program esnasında sıkmaya geçmiyorsa manuel olarak atlatıp direk yüksek devirde sıkma esnasında ışıklar geliyorsa sorun motorda motor kömürleri bitmiş motoru söküp bir bobinajcıya götürün kömürlerini değiştirirler birazda temizlerler hem sorun ortadan kalkar hemde sesinde bariz ölçüde azalma olur.

• quote:

quote:

merhaba ,

ne yapmalıyım ?

Makine normal program esnasında sıkmaya geçmiyorsa manuel olarak atlatıp direk yüksek devirde sıkma esnasında ışıklar geliyorsa sorun motorda motor kömürleri bitmiş motoru söküp bir bobinajcıya götürün kömürlerini değiştirirler birazda temizlerler hem sorun ortadan kalkar hemde sesinde bariz ölçüde azalma olur.

Alıntıları Göster

teşekkür ederim ustacığım .

Ancak kuşku duyduğum bu modelerde de motor kümürleri varmı?

Çünkü bazı çamaşır makine motorlarında kömür değil bunun yerine bir ateşleme ,ya da devreye girme komutu veren parça olduğunu zannetdiyordum Ancak benim ki 25 yıllık olduğuna göre ağırlıkla kömür olsa gerek. Bu sizin tavsiyenize uyarak motoru sökeceğim ve bobinajcıya (elektirikçiye) götüreceğim.

Şimdi bunu uygulayacağım.

Başka tavsiyeniz varsa ekleyiniz.

Bu arada motorda elden geçmiş olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi owert -- 23 Kasım 2013; 18:46:08 >

• quote:

Çünkü bazı çamaşır makine motorlarında kömür değil bunun yerine bir ateşleme ,ya da devreye girme komutu veren parça olduğunu zannetdiyordum Ancak benim ki 25 yıllık olduğuna göre ağırlıkla kömür olsa gerek. Bu sizin tavsiyenize uyarak motoru sökeceğim ve bobinajcıya (elektirikçiye) götüreceğim.

Dediğiniz gibi bu modellerin motorları çift görevlidir yıkama esnasında normal kondansatörlü motor olarak çalışırken sıkma esnasında kömürlü motora geçiş yaparlar kondansatöre birşey olsa makine hiç çalışmaz zaten çalıştığına ve yıkadığına göre sadece sıkmada sorun var buda kömürlerden kaynaklanır kömür değişimi ve bakım sonrasında makinenin sıkma esnasındaki seside fark edilir düzeyde azalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: dolvena

Candoğan ustam,makinem Profilo 6800 eurplux kapak lastiğinin bir kısmı kopuk,çalışırken çok Sesli uçak sesi gibi, ama rulmandan deği gibi sanki, çünkü daha önce değiştirmiştim.birde makine tak tak tak diye vuruyor bazı.bu seslerden odada bile tv yi duyamıyoruz.ve çamaşır larda çok kırışık çıkıyor yeni makine almaya imkanımız yok llütfen yardım!elimden gelir, tarif ederseniz yapabilirim.Teşekkürler ...

ARKADAŞLAR BİLGİSİ OLAN VARSA LÜTFEN YARDIM VE TEŞHİS BEKLİYORUM....
  • quote:

quote:

Dediğiniz gibi bu modellerin motorları çift görevlidir yıkama esnasında normal kondansatörlü motor olarak çalışırken sıkma esnasında kömürlü motora geçiş yaparlar kondansatöre birşey olsa makine hiç çalışmaz zaten çalıştığına ve yıkadığına göre sadece sıkmada sorun var buda kömürlerden kaynaklanır kömür değişimi ve bakım sonrasında makinenin sıkma esnasındaki seside fark edilir düzeyde azalır.

Teşekkür ederim usta makinemi dediğin gibi kömürlerini değiştirdim hem sesi azaldı hemde sıkma problemi bitti. Aklın ve zihniyettin için ayrıca teşekkür edirim. Bu arada sanaiyi de arkadaşa bobinajcı sorarken o ben değiştiriim dedi. Gittim çamaşır makine parçası satan yerden numunemi götürerek aldım o da sağ olsun değiştirdi bana sadece takmak kaldı. Bu arada bilmem keyifçimisizin ama bu bana 1 kilo rakı ve turşuya patladı. Bu arada seni de yad ettik.

Sorun para değil dostlar çağırırdım servisi yaptırır veya motoru değiştiridim. Sorun insanı keriz yerine koymalarında. Düşünebiliyormusunuz bir vantili bana 80 liraya değiştirdi. halbu ki o vantilin piyasa da 5-10 lira olduğunu biliyordum .. Birde çıkma vantil nerden bulduysa kesin eskiciden ,onu taktı. ne yapayım şimdi adamın ağzını burnunumu dağıtayım. hadi bunu dağıtık idağıtmakla bitecek gibi değil.

tekrar teşekür edeim usta..

• dolvena D kullanıcısına yanıt
    dolvena kardeş .

Ben varsayım olarak sanırım amatösürler bu sorunu yapar. Yinede usta bilir ben varsayımımı söyledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi owert -- 26 Kasım 2013; 16:33:38 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: opus41

Arçelik full Otomatik 2800 model marka çamaşır makinam var.Çamaşır yıkama işi bittikten bir süre sonra makina içerisinde su birikmesi oluyor.Zaman geçtikçe biriken su miktarı artıyor.Ne yapmam lazım ayrıntılı bir şekilde anlatabilirseniz çok memnun olurum ..Şimdiden çok teşekkürler...

Makinede biriken su temiz mi yoksa bulanık mı?

Bulanık su varsa makine muhtemelen lavabo sifonuna bağlıdır, mümkünse ayrı bir gidere bağlayınız. Sifon bağlantısında genelde lavabonun suyu makine içine gidip doluyor.

Su temizse makinenin ventilleri su yolunu kapatmıyordur. Sorun sıcak su girişinde de, soğuk su girişinde de olabilir. Sıcak su musluğu ayrı ise muslukların birini kapatarak deneyin. Hatalı ventili bulduktan sonra değiştirmeniz lazım. Fiyatı 7,5-15TL arasında değişir. Su giriş hortumunun makineye takıldığı parçayo değiştireceksiniz. Üst tablayı sökerek ventillere kolayca ulaşıp değiştirebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Herkese slm. benim vestel wms 800 t camasır makinam, yıkamayı bitirdikten sonra bitti ışığı yanıp sönüyor.yardım bekliyom ACİL

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.