Şimdi Ara

Çamaşır Makinası Arızası (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
404
Cevap
21
Favori
270.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ustacım saygılar,makinem suyu ısıtmıyor yaklaşık 1 yıl önce yetkili servise sigortaları attırmasından dolayı reisstansı değiştirtmiştim ..şimdi sorun ne dir? resiztans arızası olmadığını düşünüyorum,ozaman arıza nerededir ve nasıl anlarım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedaps

merhabalar benimde bir sorum olacaktı..

profilo acm 2080 marka çamaşır makinasi

başlat tuşuna bastığında çalışıyor ışığı yanıyor ama hiç bir ses vs çalışma yok 2 dk sonra hazır duruma geçiyor ışıgı yanıp sönmeye başlıyor ve belli aralıklarla 3 bip sesi veriyor..

konu ile ilgili bilgi için şimdiden teşekkürler..

ARKADAŞLAR BENİMDE PROFİLO MARKA MAKİNAM VAR YUKARIDA Kİ DURUM BENİMDE BAŞIMA GELDİ YAPTIĞIM ŞEY İSE KİLİDİ KONTROL ETMEK OLDU BAKTIM Kİ KİLDİN KAPANMASINDA SORUN VAR HAFİF DARBLERELE KİLİT YUVASINDA Kİ PİSLİĞİ DÜŞÜRDÜM AMA NASIL DÜŞTÜ ORASINI BENDE ANLAMADIM :) VE SORUN ÇÖZÜLDÜ YANİ SORUN KAPAK KİLDİNDE
  • Selam Arkadaşlar,
    Siemens marka, E10-16 model çamaşır makinem var. Çamaşır yıkarken çok az su alıyor. Bu makineye daha fazla su vermek için prosestat üzerindeki vidalardan hangisini, hangi yönde çevirmeliyim. Diğer vidalar ne işe yarıyor acaba. Bir türlü resim ekleyemedim. Aşağıdaki linkte resmi var. Cevap için şimdiden teşekkürler.
    http://img20.otofotki.pl/wk406_HYDROSTAT-Presostat-(1).jpg.html
    caglayan-umit@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UMITCAGLAYAN -- 7 Nisan 2014; 17:45:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UMITCAGLAYAN

Selam Arkadaşlar,
    Siemens marka, E10-16 model çamaşır makinem var. Çamaşır yıkarken çok az su alıyor. Bu makineye daha fazla su vermek için prosestat üzerindeki vidalardan hangisini, hangi yönde çevirmeliyim. Diğer vidalar ne işe yarıyor acaba. Bir türlü resim ekleyemedim. Aşağıdaki linkte resmi var. Cevap için şimdiden teşekkürler.

Her vidayı saat yönünde yani sağa doğru yarım tur döndürün yarım turdan fazla döndürmeyin sakın muhtemelen bundan sonra bol suyla yıkama ve durulama yapacaktır makine.

• quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Orijinalden alıntı: UMITCAGLAYAN

Selam Arkadaşlar,

Her vidayı saat yönünde yani sağa doğru yarım tur döndürün yarım turdan fazla döndürmeyin sakın muhtemelen bundan sonra bol suyla yıkama ve durulama yapacaktır makine.

Cevap için çok teşekkür ederim Gökhan Bey.
    Akşam eve gidince deneyeceğim.
    İnşallah sorun çözülür.
    Sonucu buradan paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: dolvena

Ustacım saygılar,makinem suyu ısıtmıyor yaklaşık 1 yıl önce yetkili servise sigortaları attırmasından dolayı reisstansı değiştirtmiştim ..şimdi sorun ne dir? resiztans arızası olmadığını düşünüyorum,ozaman arıza nerededir ve nasıl anlarım?

Resistansa giden kabloyu kontrol etmekle işe başlayınız...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstad bende beko D5 7101 E çamaşır makinesi var ve garanti kapsamında. Makineye çamaşır koyuyorum özellikle siyahlarda çamaşırı çıkardığımda çamaşırın üzerine yapışmış toz kıl saç parçaları görüyorum çamaşırı atarken çamaşır daha temiz ama çıkardığımda kuruduktan sonra silktiğimde aşırı toz çıkıyor ortaya. 3 kere servis çağırdım birşeyi yok dediler deterjanı değiştirin çamaşırı az atın dediler hepsini yaptım ama sorun devam etti 3. sünde makineyi alıp götürdüler servis kağıdında kazan temizleme deterjanıyla yıkama yapmışlar sadece ben zaten o deterjanla daha önce yıkama yapmıştım makinenin içi boşken 90 derecede ama faydası olmadı adamlarla kanlı bıçaklı olacagım işim gücüm var 3 günümü yediler hala birşeyi yok diyorlar bu problem neden kaynaklı olabilir gidip başka firmanın servisine mi rica edeyim servis parası falan gözümde değil artık...

• quote:

Orijinalden alıntı: mneom

Üstad bende beko D5 7101 E çamaşır makinesi var ve garanti kapsamında. Makineye çamaşır koyuyorum özellikle siyahlarda çamaşırı çıkardığımda çamaşırın üzerine yapışmış toz kıl saç parçaları görüyorum çamaşırı atarken çamaşır daha temiz ama çıkardığımda kuruduktan sonra silktiğimde aşırı toz çıkıyor ortaya. 3 kere servis çağırdım birşeyi yok dediler deterjanı değiştirin çamaşırı az atın dediler hepsini yaptım ama sorun devam etti 3. sünde makineyi alıp götürdüler servis kağıdında kazan temizleme deterjanıyla yıkama yapmışlar sadece ben zaten o deterjanla daha önce yıkama yapmıştım makinenin içi boşken 90 derecede ama faydası olmadı adamlarla kanlı bıçaklı olacagım işim gücüm var 3 günümü yediler hala birşeyi yok diyorlar bu problem neden kaynaklı olabilir gidip başka firmanın servisine mi rica edeyim servis parası falan gözümde değil artık...

Kazan plastik olduğundan ve çok fazla girintili çıkıntılı bir yapıya sahip olduğundan bir zaman sonra aşırı derecede kirlenebiliyor temizlemek için biraz deterjan bir su bardağı çamaşır suyu ve bir su bardağı limon tuzunu tambura dökün 90 derece programda boş olarak çalıştırın kazan temizlenecektir daha sonrasındada alttaki filtreyi çıkarıp temizleyin tamamdır eğer yine olursa servisten kazan değişimi talep edin.

• gökoş usta merhaba.

Benim ebedi iftaraharım 25 yıllık 2100 arçelik makine yine su koyverdi.

Bildiğin gibi kömürleri değiştirdim ve mükmemel çalışıyordu.

Sorun şu. Makine su alıyor ,ama yıkama yapmıyor . Makine Su alıp çalışma ,yani yıkama devrine girerken kazanda kıpırtı oluyor ama hareket etmiyor.

Makine manüel olarak sıkmada çalışıyor. Pompa suyu atıyor. Yine suyu otomatik alıyor ama yıkama harekettine geçmiyor. .

Kablolara baktım,yerlerinden oynattım acaba temasızlık varmı diye.

Kayış yerinde ve elle kazan dönüyor. Kapı kilidine baktım ki sorun olsa sıkmada ve su da atmaz.

Bu durumda beyinden kuşkulanmaya başladım.

Sen ne dersin .Tavsiyen nelerdir? Yada bu sorundan nasıl halederim.

Sakın bana makineyi at deme usta, ona baktıkça gençliğim aklıma geliyor.

Selam ve sevgiyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: owert

gökoş usta merhaba.

Benim ebedi iftaraharım 25 yıllık 2100 arçelik makine yine su koyverdi.

Bildiğin gibi kömürleri değiştirdim ve mükmemel çalışıyordu.

Sorun şu. Makine su alıyor ,ama yıkama yapmıyor . Makine Su alıp çalışma ,yani yıkama devrine girerken kazanda kıpırtı oluyor ama hareket etmiyor.

Makine manüel olarak sıkmada çalışıyor. Pompa suyu atıyor. Yine suyu otomatik alıyor ama yıkama harekettine geçmiyor. .

Kablolara baktım,yerlerinden oynattım acaba temasızlık varmı diye.

Kayış yerinde ve elle kazan dönüyor. Kapı kilidine baktım ki sorun olsa sıkmada ve su da atmaz.

Bu durumda beyinden kuşkulanmaya başladım.

Sen ne dersin .Tavsiyen nelerdir? Yada bu sorundan nasıl halederim.

Sakın bana makineyi at deme usta, ona baktıkça gençliğim aklıma geliyor.

Selam ve sevgiyle

Bu makinelerde çift görevli motor bulunuyor yıkamada kondansatörlü sıkmada ise kömürlü olarak çalışıyor eğer yıkama sırasında tambur kıpırdıyor ancak dönmüyorsa ve sıkmaya getirdiğinizdede sıkıyorsa motorda bir sorun var demektir tek çare motoru değiştirmeniz yada motoru söküp bir bobinajcı gibi biryere götürün ona sorunu söyleyin gerekirse sargılarınıda yeniler hallolur.

• Tamam hocam motoru sokup bobinajcıya götüreyim ve durumu anlatayım. Sağollasın ...
  • bizde de vestel white WD850 var yaklaşık 1.5 saatte çamaşırları yıkıyor ve durulamayı da sıcak suyla yapıyor sorun ne olabilir
  • quote:

Tamam hocam motoru sokup bobinajcıya götüreyim ve durumu anlatayım. Sağollasın ...

Sorun motorda değil, kondansatörde. Makinenin arka kapağını sökün, normal yıkama programına alın. Makine tam dönmeye çalışacağı anda elinizle kasnaği çevirin, tambur sorunsuz dönecektir. Dönüyorsa makinenin kondansatörü ömrünü doldurmuştur. Üst kapağı açtığınızda elektrik kablosunun girdiği kondansatörün yanındadır (tüp şeklinde bir parça) onu değiştirin. Aynı orijinalini almanıza gerek yok, aynı mF değerinde olması kafi. Elektrik kablosunun girdiği kondansatörü değil, onun yanında motor ile bağlantısı olan kondansatörü değiştirmeniz gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 8 Mayıs 2014; 13:27:36 >
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    sorun kondansatörde Tamam usta sanırım söz konusu olan ve sizin kast ettiğiniz resmini çekip koyduğum şu iki parçayı kast ediyorsunuz sanırım.

Aşağıya makinenin resmini çektim . Yine boyutlu (sanırım bu) kondasatörün resmini çektim. Yine yakın planda konsdansatörü çektim.

Candoğan usta sanırım bunlardan bahsediyorsunuz. Değilmi_

Motor dönüyor sıkma yapıyor bir sorun yok. gibi . yıkama programında motoru devreye sokmayan bişey var . sanırım bu kast ettiğiniz kondasatör deki arıza olsa gerek.

Çünkü tek fazlı motorlarda bu gerekliymiş.

Cevap verirseniz çok sevinirim. Motoru hala sökmemiş durumdayım.

Gökhan usta sanırım derdimi tam anlayamadı ya da ben anlatamadım.

• Tozdan 2. kondansatör bağlantısını tam göremedim. Ancak şebeke kablosunun girdiği değil, diğer kondansatörü değiştireceksiniz. Fotoğrafta parlak görünen kondansatör olması lazım. Kablolardan hangisinin doğru olduğu anlaşılır zaten.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Candoğan merhaba.

parlak olanın iki kaplosu direk motora gidiyor diğer i beyne gidiyor zaten bende onu söktüm

resmi paylaşıyorum sanırım senin kast ettiğin ve üzerinde değerler yazan bu olsa gerek.

Okey verirsen bunu almaya gidicem .dediğin gibi elimle kasnağa yol verdim, öteledim döndü ve makine normal çalışmaya başladı
     Çamaşır Makinası Arızası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi owert -- 8 Mayıs 2014; 16:05:45 >

• Arkada?lar istanbul anadolu yakasynda gezgin servis adly bir firma var gayet memnun kaldym hem servis hemde 2.el saty?lary var dün makinama bakmaya geldiler ve normal servislerin verdi?i fiyatyn yarysyny verdiler ve makinamada 2yyl servis garantisi verdiler ben çok memnun kaldym tavsiye ederim

www.gezginservis.com adly siteleri var fiyat kar?yla?tyrmasy yapyn derim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beko D2 7101 E makinem 5,5 yıllık. Şimdiye kadar sorunsuz kullanmamıza rağmen son 3 aydır 33-23-13. dakikalarda duruyor ve beklemeye alıyor. Başlat düğmesine basınca tekrardan çalışmaya başlayıp yıkamayı bitiriyor. Sorun ne olabilir?
  • quote:

Candoğan merhaba.

parlak olanın iki kaplosu direk motora gidiyor diğer i beyne gidiyor zaten bende onu söktüm

resmi paylaşıyorum sanırım senin kast ettiğin ve üzerinde değerler yazan bu olsa gerek.

Okey verirsen bunu almaya gidicem .dediğin gibi elimle kasnağa yol verdim, öteledim döndü ve makine normal çalışmaya başladı
     Çamaşır Makinası Arızası

Aynen, doğru parça yakınınızda varsa Arçelik yetkili Servisi'ne gidip yenisini alıp takın.

• quote:

Orijinalden alıntı: dokuman4444

Beko D2 7101 E makinem 5,5 yıllık. Şimdiye kadar sorunsuz kullanmamıza rağmen son 3 aydır 33-23-13. dakikalarda duruyor ve beklemeye alıyor. Başlat düğmesine basınca tekrardan çalışmaya başlayıp yıkamayı bitiriyor. Sorun ne olabilir?

Makinenin sağ alt kısmındaki pompa kapağını açarak içini kontrol edin, pislik varsa temizleyin. Yine sorun devam ederse yüksek ihtimalle pompa motorunun takılmasından kaynaklanıyor. Pompa motorunu değiştirmeniz lazım.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.