Şimdi Ara

# VECTA Isıtıcılar # Ana Konu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
516
Cevap
2
Favori
108.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çalışma saat 16:11 durma-16:18 7 dakika çalışmış
    8 dakika durmuş
    tekrar çalışma 16:26 durma-16:32 6 dakika çalışmış
    7 dakika durmuş
    tekrar çalışma 16:39 durma-16:46 7 dakika çalışmış
    7 dakika durmuş
    tekrar çalışma 16:53

16:50 itibariyle dışarısı 12,5 falan derecenin etrafı tahta olduğundan hemen öyle tam değer veremeybilir.

oda sıcaklığı sabit 19,5 civarı
  • Bu cihazı kullanan arkadaşlar hiç ısıtıcı kullanmadığınız zamanlarda evleriniz ile dışarısı arasında ne kadar bir sıcaklık farkı oluyor. Şöyle örnek vereyim; eski evimizin yalıtımı kötü, üst ve alta oturan olmamasına rağmen, ısıtıcı kullanmadığımız zamanlarda her zaman dışarıdan 4-5 derece daha sıcak oluyordu. Şimdi eğer dış sıcaklık 14 iken bu vecta odayı 20 dereceye kadar ısıtabiliyorsa pek efektif bir çözüm gibi görünmüyor. Hele ki dışarısı 0 derece iken 30 m2 bir odayı 21-22 derece sıcaklığa getirebilir mi? Bence bunu yapması çok zor görünüyor.

İkincisi, vectanın diğer yağlı radyatörlere veya quartz sobalara göre bir artısı var mı? Henüz buna bir cevap verilemedi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkan27c

arkadaşlar sonunda elime benimde bi vecta geçti bende elimdeki 800 watt lık luxell marka ısıtıcı ile kıyaslama adına
    bi test yaptım nedenini sonra anlarıcam neden bu :) aslında 800 watt lık fön makinası ile yapcaktım ayıp olur diye yapmadım :) adamlar o kadar
    aluminyum kullanmış falan filan...

odamız yalıtımlı 9 m2, 3 noktadan 3 saat boyunca ölçüm yaptım fakat noldu bilin bakalım :)

ikiside aynı elektriği tüketti çünkü ikiside 800 watt ama nedense vecta sıcaklığı 19 dan 23 e çıkardı
    bizim luxel 18 den 24 e çıkardı. Haa bide sebebine gelince luxell 16 lira :) 350 liraya değmez anlicaanız fakat denemek isteyen varsa
    benim gibi paranızı geri alabileceğiniz bir yerden alın mağdur olmayın sonra demedi demeyin. hafayı ısıtmak isterseniz daha ucuz yollarıda varmış demekki
    pahallıyı iyi sanıp kutusuna aldanmayaın saygılar sevgiler...

termodinamik değişmez, değişen insanlardır fikirleridir...
    volkan... :)

ben600- 1200 watt yaktım ancak 20 m2 odayı neden ısıtamadı ki? oda büyüyünce bu tür sobaların pili bitiyo olabilir..

• quote:

Orjinalden alıntı: SwordsMan

Bu cihazı kullanan arkadaşlar hiç ısıtıcı kullanmadığınız zamanlarda evleriniz ile dışarısı arasında ne kadar bir sıcaklık farkı oluyor. Şöyle örnek vereyim; eski evimizin yalıtımı kötü, üst ve alta oturan olmamasına rağmen, ısıtıcı kullanmadığımız zamanlarda her zaman dışarıdan 4-5 derece daha sıcak oluyordu. Şimdi eğer dış sıcaklık 14 iken bu vecta odayı 20 dereceye kadar ısıtabiliyorsa pek efektif bir çözüm gibi görünmüyor. Hele ki dışarısı 0 derece iken 30 m2 bir odayı 21-22 derece sıcaklığa getirebilir mi? Bence bunu yapması çok zor görünüyor.

İkincisi, vectanın diğer yağlı radyatörlere veya quartz sobalara göre bir artısı var mı? Henüz buna bir cevap verilemedi.

işte o aradaki 6C' farkı quartzla alamadım ben :) hele bi de izolasyon kötü ve oda 20 m2 olunca öyle 1000 wattlar falan işe yaramıyo karşısına geçip oturuyoz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goalya -- 23 Ocak 2009; 17:08:01 >

• bakın bizim iklimimize yakın arkadaşlar için söylüyorum salon ya da oturma odasına inverter ama garantili bi klima koridora bi tane bundan mutfak ya da yatak odası için bi 300 Wattlığından düşünüyorum bu şekilde bir kışı hesaplarıma göre 400-600 ytl ye issiz pissiz 24 saat aşağı yukarı kalorifer konforunda çıkarabilirm gibi geliyor. tabi bu hesaplar şu anki eve ve de bizim bölgelere göre naçizane fikrim arkadaşlar nasıl yorumlar bilmem...
  • quote:

Orjinalden alıntı: goalya

çalışma saat 16:11 durma-16:18 7 dakika çalışmış
    8 dakika durmuş
    tekrar çalışma 16:26 durma-16:32 6 dakika çalışmış
    7 dakika durmuş
    tekrar çalışma 16:39 durma-16:46 7 dakika çalışmış
    7 dakika durmuş
    tekrar çalışma 16:53

16:50 itibariyle dışarısı 12,5 falan derecenin etrafı tahta olduğundan hemen öyle tam değer veremeybilir.

oda sıcaklığı sabit 19,5 civarı

siz kaç dereceye ayarladınız cihazı
  • şimdi de 111-12 m2 bi oda var orda denicem ve özellikle orayı ısıtmak daha zor oluyo. küçük daha iyiısınır diye 1 hafta orda oturdum hayatımız kaydı. niyeyse daha zor ısıtması.
  • bilmiyom ki üzerinde rakam yok. ben 19,5 larda falan düğmeyi yavaş yavaş döndürüp söndüğü yerde bıraktım 19,5 da sabit kaldı heral...
  • küçük oda 16 C' koydum cihazı bakalım nolcak...
    saat 17:19 da
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

Orjinalden alıntı: goalya

bakın bizim iklimimize yakın arkadaşlar için söylüyorum salon ya da oturma odasına inverter ama garantili bi klima koridora bi tane bundan mutfak ya da yatak odası için bi 300 Wattlığından düşünüyorum bu şekilde bir kışı hesaplarıma göre 400-600 ytl ye issiz pissiz 24 saat aşağı yukarı kalorifer konforunda çıkarabilirm gibi geliyor. tabi bu hesaplar şu anki eve ve de bizim bölgelere göre naçizane fikrim arkadaşlar nasıl yorumlar bilmem...

Siz eve kaliteli 2 veya 3 tane inv. cihaz takın 24 saat açık tutun 300-350 Tl nin üstünü ben öderim.mümkün değil fazlası

abicim iyi diyosun da 3 tane klima 6500-7000 lira yapar ayrıca kiracı için çok da mantıklı değil gibime geliyor

• quote:

Orjinalden alıntı: wildshark

İç sıcaklığın 28.5 derece olmasının özel bi sebebi var mı? 23 derece civarı konfor lu bi sıcaklık değil midir?

Evde bebek olduğu için sıcaklıgı yüksek tutmaya çalışıyorum. 3. kat 35 m2 odada 5 tane cam mevcut ve kuzey ile güney cephesi mevcut. Sharp klima ile dış sıcaklık 0 değerine düşmediği sürece rahat 25-26 derecede ısınabiliyorum. Videoya çekip sunabilirimde. Sharptan çok memnunum. Ancak salon ve diğer odalar için vectayı düşündüm. Bir odamda demirdedöküm 12 dilim radyatör petek var. Bana göre kendini ısıtıyor. Vecta iyi bir alternatif olur diye düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ibrahimalp

quote:

İç sıcaklığın 28.5 derece olmasının özel bi sebebi var mı? 23 derece civarı konfor lu bi sıcaklık değil midir?

Evde bebek olduğu için sıcaklıgı yüksek tutmaya çalışıyorum. 3. kat 35 m2 odada 5 tane cam mevcut ve kuzey ile güney cephesi mevcut. Sharp klima ile dış sıcaklık 0 değerine düşmediği sürece rahat 25-26 derecede ısınabiliyorum. Videoya çekip sunabilirimde. Sharptan çok memnunum. Ancak salon ve diğer odalar için vectayı düşündüm. Bir odamda demirdedöküm 12 dilim radyatör petek var. Bana göre kendini ısıtıyor. Vecta iyi bir alternatif olur diye düşünüyorum.

o dediğin radyatöre iyi bir alternatif olur bak onu %90 söyleyebilirim

• Herkese selam,
    Biz Denizli'de bir Öğrenci Yurdu yaptık. Bina inşaatı yeni bitti, içerisine gerekli olan yatak, dolap, halı, mutfak malzemesi vb eşyalar yerleştirildi. Hizmete başlayabilmesi için gerekli izinleri bekliyoruz, sanırım önümüzdeki ay faaliyete geçeriz.

Binanın yapıldığı bölgeye doğalgaz hattı geldi, döşemesi de yapıldı ancak kullanım izni mayıs ayında verilecek. Malum doğalgaz faturaları düşünüldüğünde, alternatif ısınma çözümleri üzerine araştırmalar yapmaya başladık. Burada yazılanları başından beri okudum, biraz başım ağrıdı doğrusu ama sonuçta araştırmadan olmuyor.

Edindiğim izlenim şu ki herkes farklı bir tez öne sürüyor, bahsekonu cihazı alıp deneyenler bile farklı fikir beyan ediyor.

Sonuçta en iyi yöntemin deneme yanılma olacağını anladık. Yurdun 5.katında(son kat), yanyana bulunan ve hepsi aynı yöne(güney) bakan odalarda deneme yapmaya karar verdik. Bir odada vestel inverter 12 btu klima, bir odada kumtel quartz soba (küçük 3'lü), bir odada blueline infrared ısıtıcı(ufo benzeri), bir odada delonghi yağlı radyatör, bir odada vecta ısıtıcı.

Odalar standart 15m2, yalıtım gayet iyi, çift cam.

Deneme işlemine saat 20:00 gibi başlamayı düşünüyoruz, arkadaşlar son hazırlıkları yapıyor. Sonuçta bizim için ısınmadan çok sarfiyat önemli takdir edersiniz. Sonuçları sizlerle de paylaşacağım.

Bu testte gözönünde bulundurmamız gereken başka bir şey varsa hatırlatırsanız sevinirim.

Saygılarımla.

• yalıtım :)
  • Allah bağışlasın bebeğinizi. Vecta'nın rezistanslı diğer ısıtıcılardan daha fazla kalori ürettiğine dair bir izlenim alamadım şu ana kadar okuduklarımdan. "Infrared'li ısıtıcılara oranla %80'e varan tasarruf" sloganının watt kısmı tamam ama kalori kısmı halen muamma. Üretici halen cihazın kalori değerlerini yayınlamadı...

quote:

Orjinalden alıntı: ibrahimalp

quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: Denizli_camlık

Herkese selam,
    Biz Denizli'de bir Öğrenci Yurdu yaptık. Bina inşaatı yeni bitti, içerisine gerekli olan yatak, dolap, halı, mutfak malzemesi vb eşyalar yerleştirildi. Hizmete başlayabilmesi için gerekli izinleri bekliyoruz, sanırım önümüzdeki ay faaliyete geçeriz.

Binanın yapıldığı bölgeye doğalgaz hattı geldi, döşemesi de yapıldı ancak kullanım izni mayıs ayında verilecek. Malum doğalgaz faturaları düşünüldüğünde, alternatif ısınma çözümleri üzerine araştırmalar yapmaya başladık. Burada yazılanları başından beri okudum, biraz başım ağrıdı doğrusu ama sonuçta araştırmadan olmuyor.

Edindiğim izlenim şu ki herkes farklı bir tez öne sürüyor, bahsekonu cihazı alıp deneyenler bile farklı fikir beyan ediyor.

Sonuçta en iyi yöntemin deneme yanılma olacağını anladık. Yurdun 5.katında(son kat), yanyana bulunan ve hepsi aynı yöne(güney) bakan odalarda deneme yapmaya karar verdik. Bir odada vestel inverter 12 btu klima, bir odada kumtel quartz soba (küçük 3'lü), bir odada blueline infrared ısıtıcı(ufo benzeri), bir odada delonghi yağlı radyatör, bir odada vecta ısıtıcı.

Deneme işlemine saat 20:00 gibi başlamayı düşünüyoruz, arkadaşlar son hazırlıkları yapıyor. Sonuçta bizim için ısınmadan çok sarfiyat önemli takdir edersiniz. Sonuçları sizlerle de paylaşacağım.

Bu testte gözönünde bulundurmamız gereken başka bir şey varsa hatırlatırsanız sevinirim.

Saygılarımla.

Eğer aynı anda çalıştıracaksanız harcadıkları elektrikleri nasıl ayrı ayrı olarak hesap edeceksiniz? Eğer çektikleri akımdan hesap etmeyi umuyorsanız devreye girme çıkma zamanlarını da hesaba katmanız gerekecek...

• ben elektrik işinden pek anlamam, dediğiniz gibi her oda için ayrı ölçüm sistemini elektrikçi arkadaş hallediyor ki şu an hala çalışıyor zaten.

Biz şöyle düşündük, her oda da cihazları 5-6 saat çalıştıralım, her odaya derece koyalım ve her odanın ne kadar elektrik sarfettiğini ayrı ayrı ölçelim.

Sizinde ekleyeceğiniz bir şey olursa amacıyla yazdım zaten, öneriniz varsa lütfen söyleyin.

quote:

Orjinalden alıntı: meted

quote:

Orjinalden alıntı: Denizli_camlık

Herkese selam,

Saygılarımla.

Eğer aynı anda çalıştıracaksanız harcadıkları elektrikleri nasıl ayrı ayrı olarak hesap edeceksiniz? Eğer çektikleri akımdan hesap etmeyi umuyorsanız devreye girme çıkma zamanlarını da hesaba katmanız gerekecek...

• sn. Denizli_camlık resimde koyun lütfen, yoksa bu denemeniz sonucunda hangisini överseniz resimde olmadığından, o cihazın adamı denilir forumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omercatal -- 23 Ocak 2009; 18:25:32 >
  • :) :) test sonucunu buraya yazmasam da olur ben biliyim yeter. Kışın yakıt parası benim cebimden çıkacak sonuçta.
    quote:

Orjinalden alıntı: omercatal

sn. Denizli_camlık resimde koyun lütfen, yoksa bu denemeniz sonucunda hangisini överseniz resimde olmadığından, o cihazın adamı denilir forumda.
  • 5-6 saat ile sonuçlar doğru olmaz. En azından 2-3 gün denenmeli derim.
    Ayrıca klimanın verimli olduğu bir sıcaklık değeri vardır, bu da sonuçları oldukça etkileyebilir.

Ama bence klima yine de en iyi çözüm diyebilirim (ilk yatırım maliyeti karşılanabiliyorsa)
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.