Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (565. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.075
Cevap
114
Favori
1.409.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 563564565566567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    servis bildiğim kadarıyla total kullanıyor ve koyduğu yağa mobil 1 esp parası alıyor, daha önceki aracım olan forda da motocraft korlardı varilden, onun servise gelişi litresi 15-20 tl dir 2-3 misli fiyat takarlardı. Ben antifiriz konusunu bugün "sanayi ustası" diyebileceiğimiz elinden günlük 10-20 araç geçen birinden sordum renk menk hikaye kafana göre ekle dedi bende öyle yapacağım sonuçta renk aynı olduktan sonra sıkıntı çıkarsa bende peugeouya pası atarım araç garantide servisde kim bilecek antifiriz eklediğimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

servis bildiğim kadarıyla total kullanıyor ve koyduğu yağa mobil 1 esp parası alıyor, daha önceki aracım olan forda da motocraft korlardı varilden, onun servise gelişi litresi 15-20 tl dir 2-3 misli fiyat takarlardı. Ben antifiriz konusunu bugün "sanayi ustası" diyebileceiğimiz elinden günlük 10-20 araç geçen birinden sordum renk menk hikaye kafana göre ekle dedi bende öyle yapacağım sonuçta renk aynı olduktan sonra sıkıntı çıkarsa bende peugeouya pası atarım araç garantide servisde kim bilecek antifiriz eklediğimi.

Fiyatsal anlamda 4 litrede 30 tl fark var, piyasa fiyatı ve yetkili servis fiyatı arasında.

Bu arada ben varil kullanan servise denk gelmedim, genelde 4 litrelik kutuda TOTAL INEO ECS 5/30 kullanıyorlar.

Farklı marka hiç konulmadı.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: maydin76

Merhaba, Michelin Cross Climate lastik almışsınız. Deneyimlerinizi paylaşır mısınız. Ben de değiştirmeyi düşünüyorum Michelin Cross Climate ile pahalı olsa da.
    Çünkü kış lastiği kullanmıyorum. aracın üzerinde gelen 4 mevsimleri kullanıyorum. 5 yıla yaklaştığı için yol tutuşunun azaldığını hissediyorum.
    Lastikle ilgili,
    Yol tutuşu aşağıdaki durumlarda nasıl?

1-Islak zeminde,
    2-Karda,
    3-Yaz mevsiminde,

Teşekkürler.

ben 2015 yazının ortalarında almıştım..öncelikle bu lastik kışı çok sert geçen yerler için üretilmiş bir lastik değil..ben izmirin bir ilçesinde yaşıyorum yılda bir kaç kere kar yağar 3-5 cm"i geçmez..eğer bu tarz bir yerde yaşıyorsanız yolda kalmayayım,evden işe rahat gidip geleyim derseniz kesinlikle iş görüyor..ıslak zemin performansı kesinlikle çok iyi...karda yolda bırakmıyor bizzat test ettim..alırken lastik yumuşak olduğu için izmir sıcaklarından etkilenir mi diye biraz terettüt etmiştim ama 2 yaz geçirmiş olmama rağmen şimdilik bir sıkıntı yaşamadım..yolda tutunma falan iyi..birde orjinal lastiklerimiz geniş tabanlı olduğu için 1-2 sene içinde sertleşip araç içine yol sesi almaya başlıyordu..bu cc lerle lastik sesi ciddi derecede azalıyor..bunuda tecrübe ettim..

• Arkadaşlar bugün 2012 model 1.6 vti 3008 aldım. Aracımı active modeli olarak aldım ama araçta otomatik katlanır yan ayna,Bluetooth,usb,dijital klima,park,yağmur sensörü, kararan dikiz aynası var,. Tam olarak modelini nereden öğrenebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemania -- 18 Kasım 2016; 22:43:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ankara göral bayi nasildir.bir fikri olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dizel, otomatik, tercihen allure donanım, 2010 ve üzeri düşük km.li, kazasız, hasarsız 3008 bakıyorum. Aracını satmak isteyen varsa teklifleri beklerim.

• 2011 3008 premium pack aracımı satıyorum.Araç çok temizdir.İtinayla kullanılmıştır. Daha 76000 km boya hasar yok gönül rahatlığıyla binilecek araçtır.link aşağıda
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-peugeot-ilk-sahibinden-cok-temiz-hatasiz-kacirilmayacak-premim-pack-358162655/detay
  • Arkadaşlar 150000 civarı veya ust kilometre ler otomatik 3008 için sorun çıkarır mı?

• Motor yağı güncelleme bilgisi

Şimdi sordum blue hdi lar 0/30 kullanıyor, öncesi 5/30 de 10/40 olarak ayrılıyor.

Buna göre,

2009~2010 16 valf motorlar 10/40 ~ 10/30
    2011~2014 8 valf motorlar 5/30
    2015 ve sonrası motorlar 0/30

Bu arada konu ile ilgili değil ancak aklıma gelmişken yazayım dedim, yeni 3008 ler 6. vites 1500 d/d da 100 km hız yapıyor; bu değer bizim araçlarda 6. vites 2000 d/d yapılıyor.

Buna etki eden büyüyen jant ile beraber aracın artan torku ve yeni şanzıman farkı diyebiliriz.

İyi forumlar...
  • melodramm kullanıcısına yanıt
    doğru: artan tork
    yanlış: yeni şanzıman
    Şöyle sıvı basıncıyla kavrayan tork konvertörlü bir şanzıman tek kavrama ve manuel modda kullanılan bir otomatiğe göre büyük dezavantajdır, bu sebeple 1500dd/2000dd karşılaştırmanızda bizim tork konvertörlü eat 6 lar gücü törpüleme yönüyle olumsuz etkiler siz sanırım tork konvertörlü daha hızlı vites değiştirir düşüncesi ile bu çıkarıma gittiniz ama burada lineer hızlanmadam değil anlık motor torkunun tekere aktarımından bahsedebiliriz, bu da tek/dual kavramalarda %98 orandayken iken tork konvertörlülerde %95 civarındadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

doğru: artan tork
    yanlış: yeni şanzıman
    Şöyle sıvı basıncıyla kavrayan tork konvertörlü bir şanzıman tek kavrama ve manuel modda kullanılan bir otomatiğe göre büyük dezavantajdır, bu sebeple 1500dd/2000dd karşılaştırmanızda bizim tork konvertörlü eat 6 lar gücü törpüleme yönüyle olumsuz etkiler siz sanırım tork konvertörlü daha hızlı vites değiştirir düşüncesi ile bu çıkarıma gittiniz ama burada lineer hızlanmadam değil anlık motor torkunun tekere aktarımından bahsedebiliriz, bu da tek/dual kavramalarda %98 orandayken iken tork konvertörlülerde %95 civarındadır.

Yeni şanzımanda tüm vites oranları değişti, adı üzerinde yeni şanzıman.

Değişen oranlar ile birlikte, eski kasa olup; yeni şanzımana sahip araçlar, yeni şanzıman ile 1750 d/d değerinde 100 km hız yapar hale geldiler.

Sonrasında yeni kasa ile gelen 19" jantlar ile teker çapı değişti ve aynı motor şanzıman ikilisi teker çapının da değişmesi ile, 1500 d/d değerinde 100 km hız yapar hale geldi.

Bu bağlamda yanlış olarak tanımladığınız, yeni şanzıman tanımını gözden geçirmenizi rica ederim.

İyi forumlar...

• Herkese selamlar;
    55 e kadar dizel otomatik 3008 bakıyorum, okuduğum kadarıyla 2010 ve 2011 modellerin motorları farklı şanzımanları aynı, donanımsal olarak 2010 premium pack 2011 allureden biraz daha dolu gibi, 2011 de de premium pack satılmış mıdır?
    2010 ve 2011 ler az çok aynı fiyatlarda gönlüm 2011 den yana, ancak 2011lerde şanzıman ve motor güncellemesi gibi bir şeyler duydum, herkes yaptırmış mıdır, yada zorunlu muydu serviste ?

Baskı balatanın kullanıma göre değişmesi normal ancak ortalama değişim kmsi nedir ?

Alırken dikkat etmem gereken araca özel bir durum var mıdır ?

İlginize teşekkürler.
  • Aracım 135.000'de henüz baskı balata istemiyor. Sadece ilk aldığım 45.000 km'den bu yana soğuk kış sabahları ilk kalkışta aşırı bir titreme oluyor bazen onun da çaresini buldum titreme yaptığı zamanlarda hiç ısrar etmiyorum kalkış için, araba tamamen hareketsizken vitesi manuele alıp 2. vitesle kalkıyorum titreme falan olmuyor. Bu sorun sadece gün içinde sabah ilk kalkışta 1 defa oluyor ve haftada 1 veya 2 defa oluyor o da sanırım volanla ilgili. Yani nazar değmesin şanzımanın dayanıklılığı ve sorunsuzluğu çok iyi, konforu ise elbette şu anki tam otomatik gibi değil. Ama olsun ben şanzımandan da arabadan da çok memnunum, aman nazar değmesin. Hedefim 150.000 km'yi görmek bu baskı balatayla. Bu arada baskı balatam idare eder değil gayet iyi durumda bunu fark edebilecek kadar araçtan anlarım. Herkese kazasız sürüşler.

• ostrah O kullanıcısına yanıt
    Allure daha dolu. 2011 bluetooth cam tavan standart. Benim arabada

• Selamlar 2013 3008 aldım 29000 km alure güzel otomobimış.

• sevozgur kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, öyleymiş premium packlerde bile bazı şeyler opsiyonelmiş, allure gayet yeterli donanım olarak.
  • 2011 beyaz allure 1.6 hdi otomatik hatasız 80.000 km 3008 ne kadara satılır arkadaşlar
  • 2013 aralık çıkışlı 29000 k de 3008 aldım 65000 tl normal mi ?

• SELAMLAR. DÜN FACEBOOK GURUBUNDAN TANIŞTIĞIMIZ 3008 SAHİBİ 3 ARKADAŞ BULUŞUP SAPANCA VE KARTEPE TURU YAPTIK. YOLDA 3 ADET 3008 ARKA ARKAYA GÖREN ÇOK KİŞİ YANIMIZDAN GEÇERKEN FRENİ KÖKLEYİP ARABALARI İZLEDİ.

• Arkadaşlar merhaba foruma yeni katıldım uzun zamandır 3008 araştırıyorum istedigim özelliklerin hepsi mevcut fakat kime sorsam Peugeot uzak dur aracın son sahibi olursun ikinci elde çok zarar edersin gibi şeyler moralimi bozuyor 2010-2011 model dusunuyorum siz değerli arkadaşlar dan biraz bilgi istiyorum bu modellerde kronik sorun varmı alırken neye dikkat edeyim mesela malum bu devirde herkese guvenilmiyo ortalama 50-55 bin civarı bi fiyata alaçam satarken çok zarar eder miyim ve ne kadar beklerim bundan önceki araclarim passat,civic,mondeo 1 haftada sattım bunları lütfen bana yardımcı olun

• 
Sayfa: önceki 563564565566567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.