- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Kürt kızların sünnet çilesi...
Bu konudaki kullanıcılar:
 
80
Cevap
15651
Tıklama
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


5839 Mesaj
30 Aralık 2008; 15:54:17 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Kadın nüfusunun yüzde 60'tan fazlasının sünnet edildiği Kuzey Irak'ta yetkililer, dünyanın dikkatini bu konuya çekmemek için, genç kızlarda fiziksel ve psikolojik sorunlara yol açan bu işlemi yasadışı ilan etmeye yanaşmıyor.

Washington Post gazetesinin haberine göre Kuzey Irak'ta her yıl yüzlerce kız çocuğu, ilkel yöntemlerle sünnet ediliyor.

Sağlık açısından hiçbir yararı olmadığı gibi, enfeksiyon ve başka rahatsızlıklara neden olduğu gerekçesiyle uzmanlar tarafından eleştirilen kadın sünnetinin Kürt nüfusu içinde nasıl bu kadar yaygınlaştığına tam bir cevap verilemiyor.

Daha çok Afrika ülkeleri ve Ortadoğu'nun bir bölümünde görülen kadın sünnetinin dünyada en yaygın olduğu bölgeler arasında Kuzey Irak da ilk sıralarda yer alıyor.

Kürt kızlarına uygulanan ve , sağlık açısından hiçbir yararı bulunmayan bu işlemi “Allah için” yaptıklarını söylüyorlar. Irak’ta Kürt nüfusun yüzde 60’ının sünnet olduğu belirtildi.

Kadının cinsel arzularını kontrol altına aldığı ve ruhunu temizlediği gerekçesiyle uygulanan yöntem, Irak'ın diğer bölgelerinde nadiren görülüyor.

Uygulamayı yasaklatmaya çalışan kadın vekiller ve bazı sivil toplum örgütleri, Kuzey Irak yönetiminin konunun uluslararası kamuoyunun dikkatini çekmesini istemedikleri gerekçesiyle gündemine almaktan kaçındığını öne sürüyor.

Bölgesel yönetimin insan haklarından sorumlu bakanı Yusuf Muhamed Aziz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 'toplumu ilgilendiren tüm küçük sorunlarla ilgili yasa çıkartmanın gerekli olmadığını' söyledi.

Bölgedeki bazı din adamlarının da konuya ilişkin halkı yönlendirmesiyle bazı yerlerde sünnet vakalarının azalmaya başladığına dikkati çeken gazete, sünnet olmuş kadınların büyük bölümünün, kızlarının kendileriyle aynı acıyı çekmesini istemediklerini söylediğini kaydetti.
Washington Post...
_____________________________178 Mesaj
30 Aralık 2008; 15:59:17 

O nasıl oluyor ya
_____________________________

Ali Gibi Yiğit,Zülfikâr Gibi Kılıç Olmaz.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Aralık 2008; 15:59:25 

Kız sünnetini de ilk defa duydum.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canistan -- 30 Aralık 2008; 15:57:14 >


5839 Mesaj
30 Aralık 2008; 16:00:31 

Afrika ülkelerin'de benzer uygulamalar var!!!
_____________________________2434 Mesaj
30 Aralık 2008; 16:01:36 

Uydurma bir haber.
_____________________________4609 Mesaj
30 Aralık 2008; 16:01:51 

vllahı cıdden soruyorum neresını kesıyolar hade bızım mıkın ucu gıdıyo kızların neresı gıdıyo tıbben bırı acıklarsa sevınırım..
_____________________________ 
1081 Mesaj
30 Aralık 2008; 16:02:02 

baaaaa ne.
_____________________________

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_96573830/f_//tm.htm][color=


453 Mesaj
30 Aralık 2008; 16:02:20 

ONLARIN KAFALARINI KESMEK LAZIM
doğurup doğurup dağa yolluyorlar
_____________________________

"Siperler arasıdaki mesafe sekiz metre, yani ölüm muhakkak...
Birinci siperdekiler hiçbiri kurtulmamacasına kamilen düşüyor.İkinciler onların yerine geçiyor...
Fakat, ne kadar gıpta edilecek bir itidal ve tevekkülle biliyor musunuz?...
Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, hiç ufak bir korku ve endişe göstermiyor, sarsılmak yok...
Okumak bilenlerin elinde Kur’an-ı Kerim cennete gitmeye hazırlanıyorlar.
Bilmeyenler kelime-i şehadet getirerek yürüyorlar.
Emin olunuz ki, Çanakkale Savaşlarını kazanan bu yüksek ruhtur.” M.Kemal ATATÜRK

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Aralık 2008; 16:04:18 


quote:

Orjinalden alıntı: Canistan

Kız sünnetini de ilk defa duydum.

Bende Nereyi kesiyolar læ


5839 Mesaj
30 Aralık 2008; 16:04:41 


quote:

Orjinalden alıntı: fuzbing

Uydurma bir haber.

http://www.hurriyet.com...ya/10667187.asp?gid=229
_____________________________1886 Mesaj
30 Aralık 2008; 16:09:20 

Bazı geri kalmış müslüman ülkelerinde var
Mısırda çok oluyor.

Kadınlar zevk almasın diye yapıyorlar sanırım.
_____________________________Katılım zamanı: 16 Nisan 2002

Macaristan’daki Türk anıtları - tıkla


5839 Mesaj
30 Aralık 2008; 16:11:01 


quote:

Orjinalden alıntı: Macromedia

Bazı geri kalmış müslüman ülkelerinde var
Mısırda çok oluyor.

Kadınlar zevk almasın diye yapıyorlar sanırım.


Doğru tespit o bölgedeki sinirde alınıyor(Uyarılma kalmıyor) bu yolla
_____________________________4636 Mesaj
30 Aralık 2008; 16:12:02 

klitorisi kesiyolardır kesiyolarsa.bkz google
_____________________________1282 Mesaj
30 Aralık 2008; 16:22:06 

@:::KR@L::: terbiyesizlik yapma adam gibi yorum yap,

1-genelleme yapma
2-hainlerin ekmegine yağ sürme
_____________________________560 Mesaj
30 Aralık 2008; 16:33:33 

Kadınlara sünnet nasıl uygulanmaktadır?

Klitorisi örten derinin çizilip kısmen koparılması en hafif şeklini oluşturmaktadır. Genellikle kadın sünneti denildiği zaman klitorisin kesilip çıkarılması anlaşılmaktadır (klitorektomi). Bunun yanı sıra klitoris kesildikten sonra labium minusların dikilip kapatılması ve sadece adet kanının akabileceği bir boşluk bırakılması gibi yöntemler de uygulanmaktadır. Bu yöntemlerle kadınların cinsel haz alması önlenmektedir. Bu işlemin yapıldığı ülkelerde kadının evleninceye kadar sadakatini koruması için yapıldığı inanışı hakimdir. Tecavüzden korunma maksatlı olarak da uygulanabilmektedir. Firavun’un daha çok üremeyi önleme ve kadın cinselliğini köreltme maksatlı olarak bu işlemi yaptırdığı bilindiğinden “Firavun Sünneti” olarak da adlandırılmaktadır. Hiçbir semavi dinde önerilmemesine rağmen kadınlara Somali'de % 99, Etyopya'da % 90, Sudan'da ise % 85 oranında bu yöntemler uygulanmaktadır.
_____________________________
597 Mesaj
30 Aralık 2008; 16:33:58 

sunnetlı olanından resım ıstıyorum sunnetlı olunca nasıl bırsey oluyormus merak ettım
_____________________________5155 Mesaj
30 Aralık 2008; 16:39:08 

_____________________________597 Mesaj
30 Aralık 2008; 16:42:15 

quote:

Orjinalden alıntı: FearFroMe

Sanırım işlemler bu
http://www.netterimages.../004/4341-0550x0475.jpg

evet dostum bende aynı resmı koyacaktım sımdı ancak anlamadıgım bı kız evlendıgınde nasıl cınsel bırlesme yasıyor sadece bır parmak bosluk kalıyormus evlendıgınde tekrar doktora gıdıp actırıyormu orayı


1) Klitorisin tümüyle kesilmesi (clitoridectomy);

2) Klitoris ile birlikte yakın çevresindeki küçük ve bir kısım büyük dudakların kesilmesi (excision);

3) Klitoris ile birlikte küçük ve büyük dudakların neredeyse tümüyle kesilmesi, açık yaranın dış çeperlerinin biraraya getirilerek yaranın tümüyle dikilmesi, sadece idrar ve aybaşı kanamasının akabileceği ve ancak küçük parmak genişliğinde olan bir açıklık bırakılması (infibulation).

Bu uygulamalar dışında Dünya Sağlık Örgütü; delme, dağlama, kazıma, vajinanın içine kanama sebebi olan çeşitli bitkiler yerleştirme veya bazı müslüman topluluklarda “sünnet/sunna” denilerek klitorisin bir şekilde işaretlenmesi gibi kadının cinsel organına yapılan müdahaleleri de dördüncü uygulama şekli olarak mücadele edilmesi gereken sünnet kapsamına almıştır.

Sünnetli kadınların % 80-85’inde 1. ve 2. tür sünnet uygulanmaktadır. Cibuti, Somali, Sudan’da kadınların % 98’i firavun tarzı da denilen ve sünnetin en ağır şekli olan “infibulation” yöntemi ile sünnet edilmektedir. Ayrıca Mısır’ın güneyinde, Eritre ve Etiyopya’da, Gambia, Çad, Kenya ve Mali’nin bazı bölgelerinde de bu tür sünnetler uygulanmaktadır. Ayrıca, bu yöntemle sünnet edilen kÿadınların her doğum sonrasında yeniden sünnet edilmesi gerekmektedir. Doğumu kolaylaştırmak için doğum esnasında sünnet bölgesi yarılan kadınlar doğumdan hemen sonra yeniden dikilmektedir. Böylece kadınlar, çocuk sayıları kadar sünnet olmakta, aynı acıları defalarca aynı yoğunlukta yaşamak zorunda kalmaktadırlar.

Sünnet yaşı bölgelere göre değişmekle beraber genelde Etiyopya ve Nijerya’da kız bebek 8 günlük iken, Mısırda 3-8, Sudan’da 5-8, Somali’de 4-10 ve diğer pek çok ülkede 13-15 yaşları arasında kız çocukları sünnet edilmektedir. Sünnet, genelde genital bölge uyuşturulmadan ve bıçak, traş bıçağı, keskin cam parçaları, keskin teneke kenarı kullanılarak yapılır. Yaranın tutturulmasında akasya ağacı dikenleri, kemik çiviler, iğne, hayvan kıllarından elde edilen iplikler, deri iplikler kullanılır. Daha sonra kız çocuğu ayağa kaldırılarak bacakları dizden kalçaya kadar bitişik olarak sıkıca sarılır ve sünnetlinin birkaç hafta hareket etmeden yatması, idrarını ve dışkısını yattığı yerde yapması sağlanır. Sünnetçi dışında, kız çocuğunun etrafına toplanan kadınlardan bazıları kız çocuğunun kollarını, bacaklarını sıkıca tutar, bazıları kıpırdamaması için omuzlarından bastırır. Dilini yutmasını veya ısırmasını engellemek için kızın ağzına bir bez veya sopa yerleştirilir; diğer kadınlar tarafından da çığlıkları bastırmak için def çalınıp yüksek sesle şarkılar söylenir ve bir yandan da iyi dilekler iletilir.

Sünnet yaşı bölgelere göre değişmekle beraber genelde Etiyopya ve Nijerya’da kız bebek 8 günlük iken, Mısırda 3-8, Sudan’da 5-8, Somali’de 4-10 ve diğer pek çok ülkede 13-15 yaşları arasında kız çocukları sünnet edilmektedir. Sünnet, genelde genital bölge uyuşturulmadan ve bıçak, traş bıçağı, keskin cam parçaları, keskin teneke kenarı kullanılarak yapılır. Yaranın tutturulmasında akasya ağacı dikenleri, kemik çiviler, iğne, hayvan kıllarından elde edilen iplikler, deri iplikler kullanılır. Daha sonra kız çocuğu ayağa kaldırılarak bacakları dizden kalçaya kadar bitişik olarak sıkıca sarılır ve sünnetlinin birkaç hafta hareket etmeden yatması, idrarını ve dışkısını yattığı yerde yapması sağlanır. Sünnetçi dışında, kız çocuğunun etrafına toplanan kadınlardan bazıları kız çocuğunun kollarını, bacaklarını sıkıca tutar, bazıları kıpırdamaması için omuzlarından bastırır. Dilini yutmasını veya ısırmasını engellemek için kızın ağzına bir bez veya sopa yerleştirilir; diğer kadınlar tarafından da çığlıkları bastırmak için def çalınıp yüksek sesle şarkılar söylenir ve bir yandan da iyi dilekler iletilir.

Kadın sünnetinin sağlık açısından, bilinen pek çok sakıncası vardır. Kız çocukları ve kadınlar uyuşturulmadan ve birçok işte kullanılan, steril olmayan araçlar ile yapılan müdahalenin hemen ardından kan kaybına bağlı şok, kansızlık, kan zehirlenmesi, enfeksiyonlar, idrar yaparken yaranın yanması sebebiyle idrar tutma ve bunun yarattığı sorunlar, tetanos, HIV/AIDS bulaşması gibi sorunlar yaşamaktadır. Ayrıca sünnet, kadınlarda idrar yapma zorluğu, idrar kaçırma, sık tekrarlayan idrar yolları iltihabı, kronik vaginal enfeksiyonlar, kistler, fistüller, cinsiyet organı çevresinde aşırı duyarlılık veya tümüyle his kaybı, mens sorunlarına yol açmaktadır. Hamilelik ve doğum sırasında kadının ve bebeğin hayatını tehlikeye atan zorluklar, bağırsaklarda ve idrar torbasında yaralanmalar; doğumlar nedeniyle defalarca sünnet olma durumda kalan kadınlarda kansızlık, depresyon, endişe, kabus gibi ömür boyu süren fiziksel ve ruhsal sorunlara sebep olmaktadır.


nasıl bı seydır bu yaw cok kotu bır durum< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YmE17 -- 30 Aralık 2008; 16:43:07 >
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Aralık 2008; 16:44:30 

Çok aptalca bişey bence.
Ona inananlara yazıklar olsun ne diyelim. Valla ne güzel memleketde yaşıyoruzda kıymetini bilemiyoruz. Örf adetlerimiz , kültürümüz insanlarımız başka hiç bir yerde yokdur sanırım..


3440 Mesaj
30 Aralık 2008; 16:45:34 

böeah iğrenç be
_____________________________

LOL TR : Gundam Exia


2421 Mesaj
30 Aralık 2008; 16:47:44 

evlendikten sonra orasının anahtarını veriyolarmıymış kocasına nasıl açılacak orası
_____________________________

Hayattayken yaşayalım...


928 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
GİGATURK
30 Aralık 2008; 16:51:15 


quote:

Orjinalden alıntı: Macromedia

Bazı geri kalmış müslüman ülkelerinde var
Mısırda çok oluyor.

Kadınlar zevk almasın diye yapıyorlar sanırım.


bu ne zihniyettir diye sormadan edemiyor insan. tanrı akıl fikir mantık versin. iran'da da benzer bir uygulamada bi genç kız narkozdan ölmüştü sünnet esnasında
_____________________________

HUAWEI P9


1185 Mesaj
30 Aralık 2008; 16:58:09 

Midem kalktı böyle şey olur mu ya.
_____________________________

Bütün günler ölüme gider, son gün varır.
Montaigne


730 Mesaj
30 Aralık 2008; 17:03:15 

irençlik.. en azından bizimkisi sağlık açısından faydası var..

cahillik
_____________________________
8519 Mesaj
30 Aralık 2008; 17:05:53 

Onlara cahil diyene kadar daha kızların sünnet olduklarını bilmiyorsunuz.
Asıl cahil sizsiniz..

Bu ne kadar doğru bir yöntem ne kadar yanlış bir yöntem bilmem ama her ulusun kendine göre doğruları var...

_____________________________


www.facebook.com/heywatchthis
Lenovo Y50-70 i70 4710HQ

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Aralık 2008; 17:06:59 


quote:

Orjinalden alıntı: Am@deushttp://www.hurriyet.com...ya/10667187.asp?gid=229

Hala uydurma bir haber


5839 Mesaj
30 Aralık 2008; 17:08:53 


quote:

Orjinalden alıntı: RA3Hala uydurma bir haber

Ne uydurması kardeş , national geographic konuyla ilgili bir çok belgesel gösterildi
_____________________________9834 Mesaj
30 Aralık 2008; 17:10:18 


quote:

Orjinalden alıntı: efege

Onlara cahil diyene kadar daha kızların sünnet olduklarını bilmiyorsunuz.
Asıl cahil sizsiniz..

Bu ne kadar doğru bir yöntem ne kadar yanlış bir yöntem bilmem ama her ulusun kendine göre doğruları var...Nereden bilelim ki başlı başına psikopatça bir olay.
_____________________________


MB: |MSI Z77A-GD55| CPU: |Intel Core i5 3570k@4.7Ghz|
GPU: Sapphire Radeon 4GB RX480 Nitro + RAM: |8 GB DDR3 1666(9-9-9-24)|
SSD: |60 GB Corsair Force 3| HDD: |1 TB WD 7200|
Case: |Zalman Z11 Plus| |Zalman MFC3 Fan Controller| |Corsair H80 Hydro Series|
PSU: |Corsair AX1200i 80+Platinum| Mouse: |Logitech G9X MW3 Edition| Keyboard: |Logitech G710+ Gaming|
Console: |Xbox One| Headset: |Tritton AX720 7.1| Mobile: |Samsung Galaxy Note Edge| Monitor: LG 29UM68P 21:9 Widescreen 
113 Mesaj
30 Aralık 2008; 17:12:33 


quote:

Orjinalden alıntı: efege

Onlara cahil diyene kadar daha kızların sünnet olduklarını bilmiyorsunuz.
Asıl cahil sizsiniz..

Bu ne kadar doğru bir yöntem ne kadar yanlış bir yöntem bilmem ama her ulusun kendine göre doğruları var...


Pff... Gereksiz...
_____________________________2832 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
PLATINIUM
30 Aralık 2008; 17:13:04 

Dünyanın en Kötü 50 iğrenç şeyi sırasında 30 küsürüncü olmuştu.Google kız sünneti yazın anlarsınız uydurmamı değilmi
_____________________________

Gözüm,aklım,fikrim var deme; hepsini öldür..
Sana göl gibi gelen,O çöl diyorsa; çöldür..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Aralık 2008; 17:19:14 

Eşşek dikeni,sert dal vs. şeylerle vaginanın içi tahrip ediliyor. Buna kadın sünneti diyorlardı heralde Gerçi CahiLLikden başka bişi değiL.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Aralık 2008; 17:21:40 

Birde şu yönden bakın.Böyle yaparak kendi soylarını kurutuyorlar.


1181 Mesaj
30 Aralık 2008; 17:22:29 


quote:

Orjinalden alıntı: Am@deus

Afrika ülkelerin'de benzer uygulamalar var!!!iran yani arian denilen irk ( yunan , ermeni , kurd, zaza ) hepsi etiopyan kokenli kulture sahipler ! zaten genetiksel olarakda onlara benzerler . kendilerini hitlerin irk tanimi olan arian irkindan sayanlar aslinda tam tersi afrika kokenlidir ...

muzileri ve kulturel etkinlikleri benzer. kiz sunneti afrikada var .
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


2345 Mesaj
30 Aralık 2008; 17:24:15 

Gerçekten de çok saçma ve geri bir düşünce bu arada bu haber hurafe değildir birçok kez yazılı kaynaklarda tanık oldum gerek internette gerek ise belgesellerde vs.
_____________________________178 Mesaj
30 Aralık 2008; 17:28:37 

iğrenç
_____________________________

uhb-irdb-izdb


1627 Mesaj
30 Aralık 2008; 17:30:42 

Orta çağ karanlığını 2009 yılında yaşıyor insanlar çok yazık. Dinen emredilmiş birşey değil, sağlık açısından da en ufak faydası yok. İnsanların bu cahilce adeti devam ettirmesi gerçekten şaşkınlık verici.
_____________________________5532 Mesaj
30 Aralık 2008; 17:32:23 


quote:

Orjinalden alıntı: s_i_y_a_h

Kadınlara sünnet nasıl uygulanmaktadır?

Klitorisi örten derinin çizilip kısmen koparılması en hafif şeklini oluşturmaktadır. Genellikle kadın sünneti denildiği zaman klitorisin kesilip çıkarılması anlaşılmaktadır (klitorektomi). Bunun yanı sıra klitoris kesildikten sonra labium minusların dikilip kapatılması ve sadece adet kanının akabileceği bir boşluk bırakılması gibi yöntemler de uygulanmaktadır. Bu yöntemlerle kadınların cinsel haz alması önlenmektedir. Bu işlemin yapıldığı ülkelerde kadının evleninceye kadar sadakatini koruması için yapıldığı inanışı hakimdir. Tecavüzden korunma maksatlı olarak da uygulanabilmektedir. Firavun’un daha çok üremeyi önleme ve kadın cinselliğini köreltme maksatlı olarak bu işlemi yaptırdığı bilindiğinden “Firavun Sünneti” olarak da adlandırılmaktadır. Hiçbir semavi dinde önerilmemesine rağmen kadınlara Somali'de % 99, Etyopya'da % 90, Sudan'da ise % 85 oranında bu yöntemler uygulanmaktadır.

Nasıl yani bu işlemi yapan kişinin, partneri zevk almayacak mı?


5155 Mesaj
30 Aralık 2008; 17:35:21 


quote:

Orjinalden alıntı: ÇağdaşNasıl yani bu işlemi yapan kişinin, partneri zevk almayacak mı?

Bi kadın sünnet ediliyo gibi düşün..
Cinsel ilişkiye girdiğinde o kadın zevk alamayacak..
Yanlışım varsa düzeltin
_____________________________1282 Mesaj
30 Aralık 2008; 17:39:08 

“KADINI YOK SAYAN TOPLUM, ADINI YOK SAYAN BİR TOPLUMDUR”.

DEMOKRASİ LAFINI AĞZINA ALAN BAZILARINA-KARISININ ÜSTÜNE 15 YAŞINDA KUMA GETİRENLERE -ÜLKE KURMAK (BÖLMEK)-MİLLET OLMAK İÇİN BATILILARA YAMANAN DERNEK PARTİ VE MİLLETLERE DUYURULUR .GERİSİ CIVA -
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildize -- 30 Aralık 2008; 17:41:33 >
_____________________________3272 Mesaj
30 Aralık 2008; 17:40:38 

Yani penisin baş kısmının alınmasına denk.
_____________________________

Kalbimin yarısı balkanlarda

https://www.youtube.com/watch?v=_kEppLPPKTg


1276 Mesaj
30 Aralık 2008; 17:43:06 

quote:

İslamiyette kız çocukları sünnet edilir diye bir kural yoktur.Irak'ta yapılan bu uygulama çağ dışıdır.


Hürriyette bir yorum adam gayette haklı bence
_____________________________3816 Mesaj
30 Aralık 2008; 17:47:34 

Türkiyede erkek olmak ne güzel ya...
Yada Erkek olmaktan daha iyisi yok.
(Kadınlar bizden 3x daha fazla zevk alıomuş oda var)


1886 Mesaj
30 Aralık 2008; 17:56:33 


quote:

Orjinalden alıntı: efege

Onlara cahil diyene kadar daha kızların sünnet olduklarını bilmiyorsunuz.
Asıl cahil sizsiniz..

Bu ne kadar doğru bir yöntem ne kadar yanlış bir yöntem bilmem ama her ulusun kendine göre doğruları var...
Sen bunu doğru kabül edebiliyorsan o cahillerden hiçbir farkın yok demekki
_____________________________Katılım zamanı: 16 Nisan 2002

Macaristan’daki Türk anıtları - tıkla


1111 Mesaj
30 Aralık 2008; 18:01:17 


quote:

Orjinalden alıntı: xSquaLLxHürriyette bir yorum adam gayette haklı bence


Kural yok ama hadis var.
_____________________________

SHOGUN


1181 Mesaj
30 Aralık 2008; 18:06:23 


quote:

Orjinalden alıntı: Nihonjin
Kural yok ama hadis var.sunnet , adi ustunde ...

sunnet aslinda yahudilerden kalmis diye duymustum . Israillilerde arap mis aslinda . ben yahudilerin bile sunnet yaptigini bir bulgardan duymustum , cunku turklere kesik diye hakaret ederler slav bulgarlar .

ama sunnet hijyen icin birebir . bulgar kizlar bundan memnun . cunku bu konu hakkinda cok konustuk . onlarda memnunlardi . Sunnetsiz olunca pis kokuyormus , acayip bir pislik birikiyormus hem sivi gibi hemde pislik topluyormus . Genelde bulgar kizlarin sikayetleri boyleydi . Ama onlara sordugumda ilerde cocuklari oldugunda yaparlami diye hepsi " hayir" demisti ...

saglik acisindan sunnet sarttir ( erkeklere ) ...
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Aralık 2008; 18:07:51 

Tam ben açacaktım varmış konu

Ya işin anlamadığım kısmı tam olarak neresini kesiyorlar


3802 Mesaj
30 Aralık 2008; 18:08:58 

Ne yalancı adamlarsınız ya,İslam'ın neresinde var kadınların sünnet edildiği,eğer cahilseniz cahilliğinizi bilip çenenizi kapayın,pis ağızlarınızla İslamı kirletmeye çalışmayın,Peygamberimizin ailesinden hangi kadın sünnet olmuş.

edit:imla< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickimi değiştirdim -- 30 Aralık 2008; 18:07:42 >
_____________________________

hayvanlara iyi davranın lan2564 Mesaj
30 Aralık 2008; 18:10:24 

Zevk veren kısmın kesilmesi.. Böyle insan zevk alamıyor ve cinsel istek olmuyor. Saçma Allahın verdiğini sen nasıl alırsın..
_____________________________1134 Mesaj
30 Aralık 2008; 18:11:48 

Evet Klitorisi kesiyolarmış.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Aralık 2008; 18:11:50 

kilitorist 'in üzerinde tıpkı erkeklerde ki gibi kabuk mevcuttur şapka gibi yani bizim sünnetsiz halimizi düşün

aynen öyle normal olarak o kabuk alınır

ancak millet sapıtmış kalkıp hijyen ve sağlık kuralllarını bir kenera bırakarak kilitorist 'in tamamını kesiyorlar

sapıklık resmen

sadece kabuk kısmı kesilir sebebi ise erkeklerin sünnet prensibi ile aynı çizgidedir..sağlık ve haz..285 Mesaj
30 Aralık 2008; 18:14:25 


quote:

Orjinalden alıntı: Am@deusNe uydurması kardeş , national geographic konuyla ilgili bir çok belgesel gösterildi


Şu adama belgeselden bahsediyosun
Bırak ne düşünürse düşünsün