Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gcengiz84

Merhabalar
    Yasim 32
    Ozel durumlardan oturu askere gidemedim.
    Boyum 1.75 ama ayakkabili olarak.
    Aike hekiminde kesinlikle ayakkabisiz mi olculuyor?
    Kilom da 102. Su takviyesi ile 1-2 kg daha yukseltebilirim kilomu.
    Aile hekimi ve hastane (ankara) ayni kiloyu yaziyor mu yoksa 1-2 kg dusuk mu yaziyorlar? Uzerimizden kiyafet cikartiliyor mu?
    Cevabiniz icin tesekkurler.

Şuan kilon boyuna göre tam sınırda ölçümler elbisesiz ve ayakkabısız yapılacak o yüzden dediğin kilodan daha düşük olma ihtimalide var.Eğer bu yaşa kadar kaçak olarak gezdiysen para cezasıda alırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deejaysuha

quote:

Merhabalar
    Yasim 32
    Aile hekimi ve hastane (ankara) ayni kiloyu yaziyor mu yoksa 1-2 kg dusuk mu yaziyorlar? Uzerimizden kiyafet cikartiliyor mu?

Şuan kilon boyuna göre tam sınırda ölçümler elbisesiz ve ayakkabısız yapılacak o yüzden dediğin kilodan daha düşük olma ihtimalide var.Eğer bu yaşa kadar kaçak olarak gezdiysen para cezasıda alırsın.

Geçtiğimiz şubat ayından beri bakayayım.
    bikaç arkadaşa sordum hepsi elbiseli ölçülüyor kilo demişlerdi. çıplak ölçme yasaklanmış sanırım. hatta üzerimdeki kabanı bile çıkarmamıştım demişti birisi. ilden ile değişiklik gösterebiliyor sanırım.
    Çoktan yapardım askerliği de dediğim gibi özel ve extreme durumlar olduğundan kısmet olmadı. Bu yaştan sonra da açıkcası gitmek istemiyorum evliyim çocugum var. kamu personeliyim maaş kesilecek vs vs.
    3-5 kilom daha olsa garanti olurdu da işte sınırda olunca insan tedirgin oluyor.
    hızlı kilo alma yöntemi varsa yardımcı olun bari :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deejaysuha

quote:

Merhabalar
    Yasim 32

Geçtiğimiz şubat ayından beri bakayayım.
    bikaç arkadaşa sordum hepsi elbiseli ölçülüyor kilo demişlerdi. çıplak ölçme yasaklanmış sanırım. hatta üzerimdeki kabanı bile çıkarmamıştım demişti birisi. ilden ile değişiklik gösterebiliyor sanırım.
    Çoktan yapardım askerliği de dediğim gibi özel ve extreme durumlar olduğundan kısmet olmadı. Bu yaştan sonra da açıkcası gitmek istemiyorum evliyim çocugum var. kamu personeliyim maaş kesilecek vs vs.
    3-5 kilom daha olsa garanti olurdu da işte sınırda olunca insan tedirgin oluyor.
    hızlı kilo alma yöntemi varsa yardımcı olun bari :)

Belki aile hekiminde elbiseyle ölçüm yapabilirler fakat önemli olan hastanenin ölçümü hastanelerde elbiseyle ölçüm yapıldığını duymadım.

• Boy 1.81 kilom 108 suan için erteleme alirmiyim birde erteleme bazen 5 yıl bazen 3 yıl verilmiş bu neye göre değişiyor?

• Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Hemen muafiyet vermezler ama ertesi yıla bırakma alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ersan01

Boy 1.81 kilom 108 suan için erteleme alirmiyim birde erteleme bazen 5 yıl bazen 3 yıl verilmiş bu neye göre değişiyor?

Senin kilonda boyuna göre tam sınırda erteleme alabilmen için 108 ve üzeri bir kiloda olman gerekir.Erteleme durumu şansına bağlı kimi ilk gidişte alıyor kimi beşincide ama genellikle ikinci veya üçüncüde veriyorlar.

• 172cm 100kg idim
    Kilodan yirttim aha askere gideceğim derken hipertansiyon çıktı
    1 sene erteleme vermişlerdi temmuz ayinda
    Hipertansiyon ve Obezite den
    Seneye 10 gün askeri hastanede yatacakmisim doktor dedi
    Tansiyon dan dolayı hiç hastanede 10 gün yatan var mı ?

• 188 cm boy 144 kiloyum bu sene 3. gidişim olacak.
    İzmir'de hangi hastaneye sevk ediyorlar?
  • deejaysuha D kullanıcısına yanıt
    Tam sinirdayim acaba sınıra yakın olanlara mi 5 sene erteleme işlemi yapiyolar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ersan01

Tam sinirdayim acaba sınıra yakın olanlara mi 5 sene erteleme işlemi yapiyolar ?

Normalde bu kilo ile erteleme vermeleri gerekir fakat sınırda olduğun için hastane tartımlarında eksik çıkma ihtimallerini göz önünde bulundurmalısın

• Subat celbi için şubeye başvurdum daha önceden muayene olduğum için sevk öncesi işlem (1-31 aralık) arası muayene ye basvurursam muayene olacağını söylediler

• Sevk öncesi hazırlık işlemlerinde kilo muayenesi yapabilir miyim

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan12532

188 cm boy 144 kiloyum bu sene 3. gidişim olacak.
    İzmirde hangi hastaneye sevk ediyorlar?

Sizce durumum ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan12532 -- 15 Kasım 2016; 13:51:53 >
  • Boy 1.73 kilo 119 arkadaşlar 1-31 aralık 2016 tarihleri arasında sevk işlemi yaptıracağım durumum ne olur teşekkürler

• 1 yil erteleme alirsin

• 01.12.2016 perşembe tarihinde şubeye gittim öncelikle şunu bilin hastaneye sevk istiyorum diyebilirsiniz karşınızdakiler memur ve anlayışlı insanlar beni aile hekimliğine sevk etti aile hekimine gittim sadece baktı boyumu ve kilomu bana sorup hastaneye sevki uygundur yazdı ve tekrar şubeye gittim kapalı halde sarı bir zarf verdiler hastane sorumlusu açacaktır yazıyodu üstünde hastanede önce sağlık kuruluna gittim ne için sevk edildiyseniz size onun barkodunu veriyor dahiliye doktoru için numaramı verdi gittim askeriyeden geldiğiniz için sıra beklemiyorsunuz belirteyim zaten beklesen işlemleri yetiştiremezsin dahiliyeci bayan diyetisyene gönderdi boy kilo ölçümü için 1.75 boy 120 kilo olarak kıyafetlerim üzerimde tartıldım tekrar bu belgeyi alıp dahiliyeciye götürdüm m2 38 kilo fazlalığı sebebiyle madde 33-B 1 yıl ertelenmesi uygundur yazılı kağıdı verdi ve sağlık kuruluna götür dedi götürdüm tam 9 doktorun imzasının gerektiği heyete sevk ettiler göz-kbb-noroloji-psikolog aklıma gelenler hepsine tek tek imzalatıyosunuz soruyor sıkıntın varmı benle ilgili diye tek problemim kilo olduğundan hepsini imza alarak geçtim probleminiz varsa başka alanla ilgili tekrar muayene ederler yani işin özü bu işler bittikten sonra sağlık kuruluna tekrar dönüyorsunuz memur arkadaş 49 gün sonraya 19.01.2016 heyet karşısına çıkacağıma dair bir kağıt verdi yani bir yıl erteleyecekler beni.

Şimdi şunu söyleyeyim boş hayallere kapılmayın ona göre planınızı programınızı yapın boy 1.75 kilo 120 madde 33-B ye göre 1 yıl ertelenmesi talebiyle heyete sevk edildim. Ellerinde yeni bir çizelge var boy kilo oranına ona göre bakıyolar haberiniz olsun ben göremedim oradaki oranları.

Herkesin hakkında hayırlısı neyse o olsun.Allaha emanet olun.

• 1.75 boy 120 kiloya 38kg fazla yazdiysa demek ki boyun son 2 hanesinden 3 cikarip 30 ekliyorlar. 75-3:72 120-72:38 oluyor.
    Hangi ilde yaptirdiniz muayenenizi?

• Yok ya 48 oluyor. Neden 38 yazmiski. O zaman kilo sartlari degisti.

• gcengiz84 G kullanıcısına yanıt
    Hocam 38 m2 yazıyor antalyada yaptırdım m2 dediği herhalde tahminimce farklı bişey boy kilo oranı gibi diye düşünüyorum.

• Anladim simdi. Vucut kitle endeksinizi yazmis oraya. Sizin oranlara gore 38 cikiyor vucut kitle endeksiniz.

Artik bu endekse gore mi yapiliyor acaba ertelemeler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.