Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (135. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.279
Cevap
119
Favori
944.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jumong88

Selamlar bu kilo ve boy oranıyla ilgili güncel bilgisi olan acaba yardımcı olabilir mi? 170cm boy 95 kilom var sonuç ne çıkar? Ve birde bu tabloyu nereden bulabilirim?

Askere alınırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: !!!Çağrı

Beyler yüksek lisans tecilim 31 ocak 2017 de doluyodu.Dün internette gördüğüm haberde teciller geri çekildi yazıyordu.Kontrol ettim 31 aralık 2016 ya geri çekilmiş tecil bitişi. Yarın şubeye gitmeyi düşünüyorum. 170 boy 107 kilo erteleme alabilir miyim? 31 aralık yaklaştı muayene için geç kalmış olabilir miyim? Bilen arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim.

tecile gittiğinde sana verdikleri belgede yazan tarih geçerlidir,şu tarihe kadar askerlikle ilişiği yoktur gibi..en iyisi askerlik şubesini ara
    boydan 3 çıkarıp +30 ekliyorsun alabilecekleri maksimum kilo 70-3+30=97 kilo sınıra ne kadar uzak o kadar iyi
  • Kağıdı 2 sene önce işe girdiğimde almıştım orda 31 ocak yazıyordu.Dün e devletten kontrol ettim 31 aralık yazıyo şimdi. Yarına giderim artık şubeye. Teşekkürler cevap için bu arada.

• yaklaşık 3-4 evvel buraya yazmıştım. bir arkadaş da sağolsun cevaplamıştı. benim durumun biraz karışıktı. çünkü daha önceden askerlik işlemlerini yaptırıp gideceğim birliğe kadar öğrenmiştim. bakaya kaldım gidemedim. ancak zamanla kilom artı. bu durumda olanlar için yazayım. yeriniz belli olsa bile askerlik şubesine gidip derdinizi anlatın. memur gereğini yapıyor. benim gittiğmde tam askeri hastanelerin kapatıldığı ve hastaların buraya gönderilmemesi gerektiği yazısı yeni gelmişti. bu yüzden en yakındaki sağlık kurumuna yönlendirdiler. oradaki sivil doktor Allah'tan az çok konuya hakimdi. 3. ertelemem olduğunu söyledim. konuyu tam olarak bilemediği için erteleme verdi. 6 ay. sonra tekrar şubeye gittim ve HASTA SEVK TEHİRLİ olarak 6 ay ertelendi. Subatta tekrar subeye gidip tekrar işlem yaptıracağım. daha önce 2 kere erteleme aldığımı ve bunun üçüncü olduğunu söylediğmde, bir dahaki sefer geldiğimde bunları doktora göstermemi ve bu duruma göre muaf olabileceğimi belirti. ben işlemlerimi bulunduğum ilçede değil, il merkezindeki şubede yaptırdım. çünkü bulunduğum ilçedeki memurlar nereyedeyse asakcaklar, hatta bir tanesinin sorumsuzluğu yüzüden bakaya kaldım. ama il merkezindekiler çok yardımcı oldular. siz de buna dikkat ederseniz süreci stresiz bir şekilde atlatabilirsiniz.
  • Genelde 2. Muayenede çürük veriliyor. Ekstrem bir durum olmazsa zaten kilonuz da birak azalmayi artmis, yüksek ihtimalle muaf verecekler.

• selam arkadaşlar 82 doğumluyum şu an öğretmenim. 180 boy 142 kilo. bakaya durumdayım. dün ilçe şubeye gittim bayan memur çok ters davrandı soracaklarımı da soramadan çıktım. il şubede işlem yapabiliyor muyuz? çürük alır mıyım acaba.
  • çaDo kullanıcısına yanıt
    MaşAllah hocam hemen 40 kg vermişsiniz. Askerde mi oldu, kaç ayda verebildiniz?

• Arkadaşlar iyi akşamlar acaba aranızda askeri hastanede veya burolarda çalışan varmı bir sorum olacakdı. 24 yaşındayım 127 kiloyum boy 1.70 ayaklarda variz var kendimi bildim bileli kiloluyum spor vs yaptım zayıflayamıyorum 2 yıl öncesinde 130 klo olduğuma dair de elimde belge var hastaneden almıştım doğru düzgün iş de bulamıyorum askerlik önüme çıkıyor acaba bu kilo ile çürük verirler mi yada nasıl bir uygulama var bilgisi olan varmı teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölümkomik -- 23 Aralık 2016; 18:35:32 >
  • kenedim K kullanıcısına yanıt
    Herhalde daha önce muayne oldun bu kiloyla nasıl sağlam raporu verdiler?Tekrar muayne olman lazım. şubeye dilekçe vermen gerek,yada askere gidip orada ilk muaynede çürüğe çıkarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 23 Aralık 2016; 19:28:43 >
  • X kare kullanıcısına yanıt
    eminmisin kardeşim peki nasıl bir yol izlemem gerek acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ölümkomik

eminmisin kardeşim peki nasıl bir yol izlemem gerek acaba

Subeye gidip Askerlik işlemlerine başlayacaksın,askerlik subesi seni aile hekimine gönderecek orada doktora boyunu kilonu ölcmesini istersin(eğer kendiliğinden ölcmezse).boy-kilo orantısızlığından dolayı hastaneye sevk etmesi gerek.belgeni alıp şubeye gideceksin onlar seni uygun gördükleri hastaneye sevk edecek,gittiğin yerdeki dahiliyeci tekrar boyunu kilonu ölçer,bir yıl erteleme yada çürük verir.

hocam açıtkan okuyorum şubeye gidip tecili mi kaldıracaktım diyim yoksa sağlık raporumu alacam diyim anlamadım
  • quote:

hocam açıtkan okuyorum şubeye gidip tecili mi kaldıracaktım diyim yoksa sağlık raporumu alacam diyim anlamadım

Öğrenci tecilin mi var?tecilinin bitmesini bekle daha sonra normal askere gider gibi şubeye başvur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    öğrenci evet ama açıktan hocam
  • Merhaba Arkadaşlar;
    İnşallah bir aksilik çıkmazsa 26.12.2016 Pazartesi şubeye gideceğim. Yaş 27. Boy 1.78 Kilom 139. Evlendik çoluk çocuğa karıştık. İş kurduk düzen oturttuk. Artık daraltı geldi. Bir an önce bu iş çözülsün dedim. Tecil tecil yıllardır yeter artık. Çürük mü alıyoruz askere mi alınıyoruz ne olursa olsun bir an önce sonuca ulaşsın artık. Sürekli aklıma gelmekten ne işime konsantre olabiliyorum ne de aileme. Bir şey planlıyorsun engel olarak hep karşında. Yıllardır bu forumu ve bu konuyu takip ediyorum. Çok kişinin yazılarını okudum. Gördüğüm kadarı ile benim pozisyonumda olan birisi ya erteleme alıyor ya da çürük alıyor. Hepsini pazartesi günü göreceğiz. Yaşadıklarımı en detaylı şekilde sizlerle paylaşacağım. Takip te kalın. :)

Durumum hakkında yorumlarınızı da beklerim. Mutlu Kalın :))
  • quote:

Okulun açıköğretim olduğu için tecilinin bitmesini beklemene gerek yok direk askerlik şubesine gidip askerlik kararı aldırmak istiyorum dersen onlar aile hekimine ve hastaneye sevk eder..

• merhaba arkadaşlar.
    1,92 boy 120 kilo.
    Lisans sonrası 2 yıl tecilim Temmuzda bitiyor. y.lisans bahar döneminde başlamazsam eylül dönemi için geç kalmış olabilirim. Askerlik için bahar dönemi y.lisans mı başlamalıyım yoksa hemen tecili bozup muayeneye mi girmeliyim?
  • Merhaba arkadaşlar

30 yaşındayım malum yoklama kacagiyim geçen gbt çevresinde yakalandık. 15 gunde geçti. Şubeye gitmekten korkuyorum orada tutar direk kışlaya t3slim ederler mi birde 179cm boyum 110 kiloyum erteleme alirmiyim şubatta düğünüm de var ne yapmam lazım acil birşeyler yazarsanız tecrübeleri olan arkadaşlar çok makbule geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: herkul42

Merhaba arkadaşlar

30 yaşındayım malum yoklama kacagiyim geçen gbt çevresinde yakalandık. 15 gunde geçti. Şubeye gitmekten korkuyorum orada tutar direk kışlaya t3slim ederler mi birde 179cm boyum 110 kiloyum erteleme alirmiyim şubatta düğünüm de var ne yapmam lazım acil birşeyler yazarsanız tecrübeleri olan arkadaşlar çok makbule geçer.

Korkmana gerek öyle dediğin gibi apar topar askere almazlar.Oradaki memurlar çok anlayışlı sana yardımcı olurlar.Keşke polise yakalanmadan önce gitseydin polise yakaladığın için para cezası ikiye katlanacak.Sınırdan 4 kilo fazlan var eğer kilon dediğin gibi çıkarsa bu kilo ile erteleme alırsın çıkmazsada kaybedecek bişeyin yok zaten kaçaksın bence vakit kaybetmeden işlemere başla korkuyu kafandan at.

• Arkadaşlar Tekrardan Merhaba;
    Forumda detaylı anlatan arkadaşlar olmuş ancak ben size en ayrıntılı şekilde anlatacağım ki kafanızda ne soru işareti kalsın ne de korku. Kendinizden emin rahat bir şekilde cesur bir şekilde işlemlerinizi yaptırmaya gidin.

Bahsettiğim gibi bugün askerlik şubesine gittim. İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum. Halıcıoğlundaki şubeye gittim. İlk olarak danışma bölümüne gittim. Oradaki bayan memur soruyor ne işlem yapmak istediğini. Ben askerlik işlemlerimi yaptırmak istiyorum dedim. Kimliğimi verdim beni Bayrampaşa Askerlik Şubesine yönlendirdi. O da zaten aynı bina içerisinde. Bayrampaşa Askerlik Şubesi odasına girdim. 5 tane vezne gibi yer var. 3 tane memur vardı. Ben birtane bayana gittim. Hakikaten derlerdi inanmazdım. O kadar iyi muamele etti ki herhangi bir stres kalmadı bende. Şunu unutmayın karşınızdaki memurlar tecrübeli insanlar ve sizin gibi belki binlercesi karşısına gelmiştir. Size yapacağı işlemleri binlerce insana yapmıştır. O yüzden tedirgin olmanıza gerek yok. Neyse ben memur bayana askerlik işlemlerimi yaptırmak istediğimi ve muayene olmak istediğimi söyledim. Kimliğimi verdim. Bilgisayara bağlı bir telefonla fotoğramı çekti. Bana 2 tane aynı olan evrak verdi ve doldurmamı istedi. Bu evrak da tc kimlik ad soyad gibi bilgileri dolduruyorsunuz. Ayrıca ameliyat oldun mu? Komando olmak ister misin? Herhangi bir hastalığın var mı? gibi soruların bulunduğu bir evrak. Bunları doldurduktan sonra bu evrakları bayana verdim. Şimdi şunu belirteyim ben hem bir örgün öğretim yüksekokulunda hemde açıköğretim de kaydı olan biriyim. Örgün öğretimdeki tecilim devam ediyordu. Bu şekilde ben bu işlemlere başladım. Bana tecilimin devam edip etmediğini sordu. Bende ettiğini söyledim. Öncelik olarak tecilimi iptal etti daha sonra askerlik işlemlerine başladı. Yani şubeye giderken kaydınızı sildirmenize falan gerek yok. Bana her biri aynı olan 3 evrak daha verdi ve imzaladım. Daha sonra bu evrakları 2 komutana imzalatmamı söyledi. Onlarada imzalattım ve evrakları memur bayana tekrar getirdim. Memur bayan işlemleri yaparken orada bulunan bir komutanla muhabbetim oldu. Bana merak edip kilomu sordu ve ben 140 dedim. Çok şaşırdı ve bu kilo ile askere alınmazsın dedi. Aşırı kilolusun ve bu ertelenmene veya elverişli değildir raporu almana sebep olacaktır dedi. Bu arada memur bayan işlemleri tamamladı ve imzalattığım evrakları ve kilo boy oranının olduğu bir çizelgeyi sarı bir zarfa koyup aile hekimliğine gitmemi söyledi. Aile hekimliğine gittim. Aksilik bu aile hekimim görevi bırakmıştı ve yerine gelecek doktor henüz göreve başlamamıştı. Ve ne zaman başlayacağı da belli değildi. Başka bir aile hekimine gittim işlem yapamayacağını söyledi. Daha sonra bu işin peşini bırakmadım ve aile hekimliği başkanlığına gittim. Tabi bu gittiğim yerler ilçem de olduğundan çok uzun sürmedi. Aile hekimliği başkanlığında aile hekimimi acil olarak bugün işlem yapacağım biri olacak şekilde değiştirdim ve o aile hekimine gittim. Aile hekimine askerlik şubesinin gönderdiğini ve askerlik muayenemi yapmasını söyledim. Önce tansiyonumu ölçtü. Daha sonra kalp ritmimi dinledi. Ciğerleri dinledi. Daha sonra kilo ve boyumu ölçtü. Boyum dediğim şekilde 1.78 çıktı kilom 138 çıktı. Ve o sarı zaftaki evraklara kalp atışımda hızlılık gördüğü için kardiyolojiye kilom yüksek olduğu için obezite ile ilgili dahiliyeye sevki uygundur yazdı. Bu evrakları askerlik şubesine tekrar götürdüm. Aynı bayan memura teslim ettim. Dışarda beklememi ve ismimi okuyacağını söyledi. 10 dakika kadar sonra ismimi okudu. Sana en yakın devlet hastanesi hangisi diye sordu. Bende söyledim. Seni oraya dahiliye ve kardiyoloji bölümüne sevk ediyorum dedi. Yeni evraklala birlikte yine aynı komutanlara imzalatmamı söyledi. İmzalattım. O sırada aynı komutan sordu ne oldu diye. Bende 138 kilo 1.78 boy çıktı dahiliyeye sevk etti dedim. Dediğim gibi çok fazla kilolusun dedi. İmzalattığım evrakları tekrar bayan memura götürdüm. Yine evrakları bu sefer mühürlü ve sadece hastanenin açacağı bir zarfa koydu. Hastaneye gittim. Gidip vezneden sıra almaya kalkmayın. Askerlik şubesinden geldiğiniz söyleyin önceliğiniz olacaktır. Ancak hastanede vezneye değil sağlık kuruluna gideceksiniz. Ben hastanenin sağlık kuruluna gittim. Bana 28.12.2016 çarşamba günü yani 2 gün sonra saat 10 da gelmemi söylediler. İşte arkadaşlar yaşamış olduğum durum bu. Çarşamba günü hastane maceramızdan sonra yaşadıklarımı tekrar burda detaylı anlatacağım. Takip te kalın Mutlu Kalın :))
  • 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.