Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1447. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39.608
Cevap
155
Favori
3.256.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14451446144714481449
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SAyın celebic, yukarıdaki yazınız çok hoşuma gitti ,sizde geleceğimi gördüm.

Sarı Megane konusuna gelirsek, sarı megane 3 ben gördüm, ama taksi aracıydı.

Muhtemelen sarı megane 3 hb ye gitmez. Coupe araçlar için uygun.

Ben burada bahsetmiştim, arabadamdan sıkıldığım için bir ara folyo yaptırmayı düşündüm, aklımda Azur mavi, Opel OPC mavisi ve mat siyah vardı.

Tesadüfen folitechte azur mavi gördüm,hoşuma gitti.

Sizce azur mavi veya onun bir ton koyusu olan OPC mavisi yaptırsak mı? Böylece aracıma yeni gibi bir yıl daha binerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmerto -- 28 Temmuz 2012; 20:42:41 >

• Arkadasim arac alma arifesinde..Yil sonuna dogru...Kullandigi arac polo 1.4 benzinli son kasa...

Almak istedigi 2 arac var..Scirrocco 160 bg...Megane Coupe 130 bg..Benim araci kullandi 105 bg..Kendi aracina kiyasla cok memnun kaldi..Ama kararsiz..Coupe'nin gorunumune,Scirrocco'nun performans ve yol tutusuna yatkin...

Benzin sorunu vs yok...Siz olsaniz hangisini tercih ederdiniz?

Edit ; ben kendisine her yerde Scirrocco var dedim beyazlardan gina geldi dedim( mavi tercihiymis ),degisiklik olsun Coupe tercihi yap dedim acikcasi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 28 Temmuz 2012; 20:53:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Scirocco mu megane 3 mü

Yakıt sorun değilse tabii ki Scirocco, ama Sciroccoya donanım giydirince fiyat uçuyor onu söylemeliyim.

Sırf anahtarsız çalışma bile 2500TL !
  • Julyet muhabbeti geçmiş ah Julyet ah, bütçem yetseydi çok istiyordum almayı ama olmadı.

Julyet aşk evliliği olurdu, Megane tam mantık evliliği :)
  • Arkadaşlar 130luklarla ilgili gelişme varmıdır ? Aramızda GTline 1.6 dci almayı düşünen yokmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Briskhan

Süper
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: Briskhan

Süper

tamamen katılıyorumm:)) süper yorumm;))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar size bi kaç soru sorucam 2.el megane 3 lerle ilgili

siz olsanız 2.elde

hemen hemen aynı kilometrede

türk montaj megane privilage(sunroff+navigasyon) mu tercih ederdiniz

yoksa fransız megane dynamic(sadece cam tavanmı)

bunların birbirlerinden artıları eksileri nelerdir?

birde esp hangisinde standarttır bunların türk montaj 2011 fransız olan 2010 model.

fiyatlarda aynı fransız=41 türk=42

şimdiden teşekkürler
  • garcia1905@ tabiki ithal olanını tercih ederdim.. ESP, Premium Paketli olanlarında standarttır.
    ithal olanın yerliye göre üstün tarafları vardır. bunun için ana başlık altındaki yerli-ithal arasındaki farklar konusunu inceleyebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-75E81FD3D -- 30 Temmuz 2012; 8:48:23 >
  • @garcia1905 sadece bir yanlışı düzelteceğim ithal olarak ülkemize gelen Megane'lar Fransa üretimi değildir. İspanya'da üretilmiştir.... Aradaki farklar için turker75 arkadaşımızın açtığı güzel bir konu var orayı inceleyebilirsin...
  • Lastik sorunu yaşıyorum :(... Yukarılarda bahsetmiştim aldığım 2. el aracımın sol arka lastiğinde bıçak kesiği olduğunu tahmin ettiğim bir yarık var ve dikişler filan görünüyor. Ramazan Bayramı'nda uzun yol düşündüğüm için lastik değiştirmek istedim arayışa girdim fakat aracın üzerindeki lastiğin aynını bulamıyorum. Aracın üzerinde Bridgestone Turanza ER300 215 55 R17 91 H model lastik var. Buradan aradığım lastikçi bu modelin (91 H) artık üretilmediğini stoklardada görünmediğini onun yerine (94 W) gibi bir modelin olduğunu herşeyiyle aynı olduğunu fakat daha kaliteli olduğunu filan söyledi kafam karıştı, 2 lastik alıp öne taktıracağım ve öndekileri arkaya monte ettireceğim çıkan bir 17 lastiği de stepneye ayıracağım çünkü stepne lastiği 15 inch... Ama internetten de aramama rağmen bulamıyorum. Sizce ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonder

Lastik sorunu yaşıyorum :(... Yukarılarda bahsetmiştim aldığım 2. el aracımın sol arka lastiğinde bıçak kesiği olduğunu tahmin ettiğim bir yarık var ve dikişler filan görünüyor. Ramazan Bayramı'nda uzun yol düşündüğüm için lastik değiştirmek istedim arayışa girdim fakat aracın üzerindeki lastiğin aynını bulamıyorum. Aracın üzerinde Bridgestone Turanza ER300 215 55 R17 91 H model lastik var. Buradan aradığım lastikçi bu modelin (91 H) artık üretilmediğini stoklardada görünmediğini onun yerine (94 W) gibi bir modelin olduğunu herşeyiyle aynı olduğunu fakat daha kaliteli olduğunu filan söyledi kafam karıştı, 2 lastik alıp öne taktıracağım ve öndekileri arkaya monte ettireceğim çıkan bir 17 lastiği de stepneye ayıracağım çünkü stepne lastiği 15 inch... Ama internetten de aramama rağmen bulamıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Genelde herkes alacğınız 2 adet lastiği öne takılması gerektiğini söyler fakat bu bir yanlış.
    Aldığınız lastikleri arkaya takmanız gerekmektedir.

F. Bir veya iki adet lastik satın alırsam bunları nereye takmalıyım?

Gerçek dünyada değişik sebeplerden dolayı bir çok insan sadece bir veya iki lastiği değiştirir. Sadece iki lastiğinizi değiştirdiğinizde, taktığınız lastiklerin mevcut lastiklerle aynı ebat ve gövde yapısında, tercihen eş lastikler olmasına dikkat edin. Ayrıca emniyet sebebinden, lastikleri aracınız önden çekişli bile olsa arka dingile takın. Sadece bir adet lastik aldığınızda, yeni lastiği kalan lastiklerden en çok diş derinliği olan lastikle eşleştirerek arka dingile takın.

Alıntıyı aldığım sitenin linki.
    http://www.doganmermer.com/bilgiler.htm

• quote:

Lastik sorunu yaşıyorum :(... Yukarılarda bahsetmiştim aldığım 2. el aracımın sol arka lastiğinde bıçak kesiği olduğunu tahmin ettiğim bir yarık var ve dikişler filan görünüyor. Ramazan Bayramı'nda uzun yol düşündüğüm için lastik değiştirmek istedim arayışa girdim fakat aracın üzerindeki lastiğin aynını bulamıyorum. Aracın üzerinde Bridgestone Turanza ER300 215 55 R17 91 H model lastik var. Buradan aradığım lastikçi bu modelin (91 H) artık üretilmediğini stoklardada görünmediğini onun yerine (94 W) gibi bir modelin olduğunu herşeyiyle aynı olduğunu fakat daha kaliteli olduğunu filan söyledi kafam karıştı, 2 lastik alıp öne taktıracağım ve öndekileri arkaya monte ettireceğim çıkan bir 17 lastiği de stepneye ayıracağım çünkü stepne lastiği 15 inch... Ama internetten de aramama rağmen bulamıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Taban 215 mi yoksa 205 yazacakken yanlışlıkla mı 215 yazdınız. Eğer 205 ise aşağıdaki linkte görünüyor;
    http://www.lastikcim.com.tr/Bridgestone-Turanza-ER300-20555R17-91H,PR-79.html

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkalayci

quote:

Taban 215 mi yoksa 205 yazacakken yanlışlıkla mı 215 yazdınız. Eğer 205 ise aşağıdaki linkte görünüyor;
    http://www.lastikcim.com.tr/Bridgestone-Turanza-ER300-20555R17-91H,PR-79.html

215 diye hatırlıyorum, araç sport edition olduğu için üzerinde orijinal olarak bu lastik var. Servise de sordum hatta bizde Bridgestone yok deyip kestirip attılar. Araçların üzerinde Bridgestone veriyorlar ve servislerde yok buda tuhaf geldi bana açıkçası.. Ama bir ara 215 mi 205 mi diye tekrar bir bakayım içime kurt düşürdünüz :D...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonder -- 30 Temmuz 2012; 12:38:27 >

• 205 olma olasılığı daha yüksek gibi
  • 205 olma olasılığı daha yüksek gibi
  • Akşam mutlaka bakacağım özellikle 215 diye hatırlıyorum detaylı bakmıştım ama yine bakacağım. Teşekkürler
  • quote:

Akşam mutlaka bakacağım özellikle 215 diye hatırlıyorum detaylı bakmıştım ama yine bakacağım. Teşekkürler

Siz iyisimi hepsini yenileyin, arkaya- öne karmaşası yapmayın vereceğiniz maksimum 500tl fazla oda hayat meselesi, değiştirmeyeceğiniz Lastiklerin durumuda belli değil? kaç defa yamalandı tamir gördü vs.

Fabrika verilerine bakın Orijinal Lastik ebadı neyse onu alın takın, servise sorun desem oradakilerinin kendinden bihaber olma ihtimali yüsek,
    Kitapcığa ve netten araştırınız.

Hepsinin değişmesi bence Yerinde karar, stepneyi yenilemenin anlamı yok 4 lastik kampanya vs.çok piyasada, yol yardım gibi faydası olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DogrucuMustafa -- 30 Temmuz 2012; 15:58:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DogrucuMustafa

quote:

Akşam mutlaka bakacağım özellikle 215 diye hatırlıyorum detaylı bakmıştım ama yine bakacağım. Teşekkürler

Siz iyisimi hepsini yenileyin, arkaya- öne karmaşası yapmayın vereceğiniz maksimum 500tl fazla oda hayat meselesi, değiştirmeyeceğiniz Lastiklerin durumuda belli değil? kaç defa yamalandı tamir gördü vs.

Fabrika verilerine bakın Orijinal Lastik ebadı neyse onu alın takın, servise sorun desem oradakilerinin kendinden bihaber olma ihtimali yüsek,
    Kitapcığa ve netten araştırınız.

Hepsinin değişmesi bence Yerinde karar, stepneyi yenilemenin anlamı yok 4 lastik kampanya vs.çok piyasada, yol yardım gibi faydası olabilir.

Dediğiniz durum mantıklı fakat maliyet (tabiiki önemli olmamalı fakat) bu ara kart limitleri vs vs. full durumda. Herşeyi düşünmek zorundayım tabiik yamalı ve yarılmış lastikle yolculuk yapmayı bende istemiyorum. 4'ü değişirse sanırım diğer marka lastiklere de bakabilirim bu durumda yani belli bir marka bağımlılığım olmaz ve daha farklı fiyatlar bulabilirim diye düşündüm siz böyle yazınca... Bu doğrultuda da araştırmam lazım diye düşünüyorum. Bu arada çıkan sağlam 4 lastiği ne yaparız lastikçi alırmı yoksa biz elden satabilirmiyiz. Çünki araştırınca bulastiğin muadilinin tanesinin 465 Tl olduğunu gördüm az para da değil açıkçası... Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonder -- 30 Temmuz 2012; 16:04:14 >

• Sizin yerinize ben araştırdım ve fabrika çıkış lastiklerş 205/55 R 16 olduğunu gördum.
    Sizin lastikleriniz 215 se eski sahibi lastikleri değiştirmiş demektir.

Aracınızın özelikleri
    http://www.sahibinden.com/tr/otomobil-model-detaylari/renault/megane/1.5-dci-sport-edition/1682604/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alper5 -- 30 Temmuz 2012; 16:11:23 >
  • 
Sayfa: önceki 14451446144714481449
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.