Şimdi Ara

^^^^KİA CEED CLUB^^^^ (403. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.758
Cevap
59
Favori
840.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     ^^^^KİA CEED CLUB^^^^
     ^^^^KİA CEED CLUB^^^^

Beş Kapılı Ceed'in ve 3 kapılı Pro Ceed'in GT veriyonları çıkıyor. Haziran ayında piyasadalar.
    Ayrıntılarhttp://wp.me/p4kFS-f3

• Arkadaşlar Tek Kar servis ile servis anlaşması yaptık artık ceed severler olarak bizler tüm forumdaşlar tek kar serviste yedek parça ve işçilikte çok ciddi indirimler alacağız Şu an internet ortamında oranları açıklmayı uygun bulmadık öncelikle servise bakıma gidecek olanlar beni arayacaklar ben isim soyad plaka ve araç modellerini aldıktan sonra Tek Kar otoya yönlendireceğim buraya gittiğinizde size isminize özel bir kart basılacak ve artık her servise gidişinizde otomatik olarak faturanızdan indirim yapılacak .Bugüne kadarki en büyük oranlı indirimi almış bulunuyoruz Bunun için Osman Kartal a ve Barış Ekşi ye yardımlarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.
    Tek Kar servisteki araçlarında da bundan önce olduğu gibi bundan sonrada içersinde bulunduğum Castrol yağlarını kullanmaya devam edecek.Servislerde kullanılan yağ 5-30 castrol magnetec olacak.Yağ ile ilgili problemleri bana danışabilirsiniz.
    Hayırlı olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi banabunno -- 8 Aralık 2012; 22:56:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: banabunno

Arkadaşlar Tek Kar servis ile servis anlaşması yaptık artık ceed severler olarak bizler tüm forumdaşlar tek kar serviste yedek parça ve işçilikte çok ciddi indirimler alacağız Şu an internet ortamında oranları açıklmayı uygun bulmadık öncelikle servise bakıma gidecek olanlar beni arayacaklar ben isim soyad plaka ve araç modellerini aldıktan sonra Tek Kar otoya yönlendireceğim buraya gittiğinizde size isminize özel bir kart basılacak ve artık her servise gidişinizde otomatik olarak faturanızdan indirim yapılacak .Bugüne kadarki en büyük oranlı indirimi almış bulunuyoruz Bunun için Osman Kartal a ve Barış Ekşi ye yardımlarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.
    Tek Kar servisteki araçlarında da bundan önce olduğu gibi bundan sonrada içersinde bulunduğum Castrol yağlarını kullanmaya devam edecek.Servislerde kullanılan yağ 5-30 castrol magnetec olacak.Yağ ile ilgili problemleri bana danışabilirsiniz.
    Hayırlı olsun..

Merhaba
    Ben devamlı Tek-kar servise gidiyorum. Ancak ilk bakımdan beri yağı kendim götürüyorum. Mobil 1 0-40. Bu indirim için castrol mu kullanmam gerekecek.

• bende 0-40 kullanmıştım ilk yağ değişiminde elbette kendiniz götürebilrsiniz işçilikte ve parça fiyatında indirim olacak... yağ götürmeseydiniz yağıda indirimli alacaktınız sorun yok
  • quote:

bende 0-40 kullanmıştım ilk yağ değişiminde elbette kendiniz götürebilrsiniz işçilikte ve parça fiyatında indirim olacak... yağ götürmeseydiniz yağıda indirimli alacaktınız sorun yok

Merhaba

yağın zaten 4 litresini 90-95 tl aralığında aldım. Önceki bakımdanda devamlı bir miktar kalıyor. Yani yağ sorunum yok. 1-2 haftaya kadar 75.000 bakımına gireceğim. Aslında 75 bini geçtimde kaydıra kaydıra(+/- 1000 km opsiyon) bu bakım 76.500 e denk geldi. İndirim konusunda ne yapmam gerektiği ve indirimin oranı konularında yardımcı olursanız sevinirim.

Aklıma geldi. Benim sol arka stop kırık. Aynı yerden 4 kere çarptım. Daha doğrusu ben iki kere çarptım, iki kere de bana çarptılar. Hep aynı yer. Bunlarada indirim alırsam kaskoyu bozdurmayabilirim. 2011 ocaktan beri böyle biniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonkurt -- 10 Aralık 2012; 10:10:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Closer

quote:

Orijinalden alıntı: yakın takip

Başka bir foruma attığım CEED izlenimlerimi burada da yazıyorum:

Merhabalar,

3 hafta önce 2011 model 1.6 benzinli Otomatik Astra Classic satıp yeni KIA CEED 1.6 Dizel Otomatik Concept paket aldım; Fiyatı 51.000 TL.

Aracı yeni Astra bakarken şans eseri görmüştüm, içine binince gerçekten sizi etkileyen iddialı bir tasarımı var.
    Ben de bu kapsamda ve bu fiyatta dizel otomatik araç bulunca aldım. 3 haftadır kullanmaktayım; izlenimlerim aşağıdaki gibidir

Artılar
    + Tam otomatik vites gerçekten çok başarılı; vites değişimlerini hissetmiyorsunuz. Sadece kick-down yaptığınızda 2 vites küçülttüğü için vites değişimi hissediliyor
    + Ses izolasyonu çık başarılı, içinde sürerken bir dizEl kullandığınızı unutuyorsunuz. Yüksek devirde de spor bir ses alıyorsunuz içeriye
    + aksesuar kapsamı gerçekten yüksek. Öne çıkanlar:
    + Otomatik kapanan, alt tarafına gizli beyaz LED yerleştirilmiş dikiz aynaları (bu özelliği bilmiyordum, ilk kez gece kullanınca farkettim, kapıları açınca belli bir süre yanıyor
    + Viraj farları; kısa farlar açıkken direksiyonun kırıldığı yönü ekstradan aydınlatıyor. Uzay teknolojisi değil tabi ama faydalı
    + Bluetooth konuşma kiti; büyük kolaylık (arabada başkaları varken özel görüşme yapacaksanız sesi telefona alıyorsunuz)
    + Piyano Kaplama: Forumda bazı kişiler çabuk kirlenmesini eleştirmiş; doğru biraz hızlı tozlanıyor ancak sol kapı içinde bir bez tutarak silince 6-7 saniyede tertemiz oluyor, çok da şık duruyor gerçekten
    + Dashboard: Dizayn ve kullanılan yumuşak malzeme gerçekten başarılı, sürücüye odaklı dizayn büyük keyif veriyor
    + İç Detaylar: 4 kapıda da suni deri kaplama, tutamaklarda piyano kaplama ve metal şeritler var; gerçekten prestijli duruyor
    + Ön 2 koltukta yükseklik ayarı ve elektrikli bel desteği: bu özellikler genelde sadece sürücü için olurken Ceed'de ön yolcu koltuğunda da var.
    + Direksiyon: Çok fonksiyonlu ve deri&piyano kaplamalı dizayn gerçekten güzel; düğmelere alışınca pratik olarak kullanılabiliyor
    + Direksiyon Sürüş Modu Ayarı: tek bir tuşa sport-normal-comfort seçilebiliyor; park ederken comfort modu kolaylık sağlıyor, ş.arası yolda sport en ideali
    + Bagaj içi taban bölmeleri: sol ve sağ taraftaki kısımlar alt kapağı almadan da açılabiliyor; orta kısım ve stepne için ortadan kaldırmak gerekli. Oldukça pratik, tüm gerekli materyalleri yerleştirdim. Orta kapak kanırken hafif sorun çıkarabiliyor

Eksiler
    - Orta kol dayama sabit, üst kısmı oynamadığı için sürücü için biraz geride kalabiliyor
    - Arka havalandırma kanalları: Avrupada bazı versiyonlarda var; eklense iyi olurmuş
    - Anahtar açma düğmesine uzun basınca camları açıp-kapatmaması (Astra Classic'de vardı, bu araçta da olsa iyi olurdu)
    - Ön farda LED (diğer 2 tipte var(benzinli otm, dizel concept plus), bu araçta da olsa süper olurdu

Aracım şu anda 2.050 km'de; yakıt tüketimi için birşey demek için erken ancak ilk veriler; ş.arası 1.400 km klima full açık ve değişken devir ile 100 km'de 6.2 lt yaktı. Şu anda karma tüketim 6.9 lt seviyesinde.

Performans olarak da hanüz sınırlarını zorlamadım ancak tork ve hızlanmasının gayet iyi olduğunu belirtebilirim.

Aracın yere oturması ve virajlardaki dengesi de gayet başarılı

Günümüzde araç özellikleri ve dizaynları çok benzer; kişiler hoşlarına giden otomobili alıyor. Ceed ve i30 aynı platform üzerinde ve özellikleri üç aşağı beş yukarı benzer. Ben dizayn olarak daha fazla beğendiğim için Ceed aldım; çok da memnunum.

Sonuç olarak KIA Ceed'i gönül rahatlığı ile öneririm.

Not: Aracı gören, binen yakınlarım gerçekten çok etkileniyorlar, hatta trafikte bugüne kadar 2-3 kişi memnunmusunuz diye sordu, anlattım onlara da. Sonuç; araç dikkat çeken bir araç.

süpermiş...

• aklıma takıldı, concept plus dizel manuelde aynalar otomatik katlanıyor mu ve eşik aydınlatması var mı?
  • bir de yeni ceed dizel manuel bakım periyodu nedir? ayrıca ilk bakım 10000 ya da 15000 bakıma giren var mı? fiyat ne tuttu acaba?
    şimdiden teşekkürler
  • ewt bende merak ediyorum bunu benim aracta 9 bin km yaklasti kac km bakıma sokuluyor ve asagi yukarı bakım maliyeti ne oluyor?
  • yenı ceed lerın hepsınde ayna katlama standart arkadaslar
  • quote:

Orijinalden alıntı: reign_

ewt bende merak ediyorum bunu benim aracta 9 bin km yaklasti kac km bakıma sokuluyor ve asagi yukarı bakım maliyeti ne oluyor?

Arkadaslar 15bın den once bakıma sokmayın. 7bın 10bın falan dıyolar. Yalan. Servıse bosuna paranızı vermekten baska hıc bır sonucu faydası yok. 15bınde de zaten yag+yag tapası, hava fıltresı degıstırtın. baska bısey yaptırtmayın. Polen fıltresı bıle degıstırtmeyın o derece. yazık servıslere verecegınız paracıklara. 30 bınde 15bıne ıla ve polen fıltresını de degıstırtın (ya da yedek parcacıdan alıp kendınız degıstırın), cam suyunu radyator suyunu kontrol ettırın. mazot fıltresını de unutmayın kontrol ettırın.

Agır bakım 45 bınde. Trigerı on arka balataları dısklerı kontro lettırın (15bın bakımına ılaveten)

Gordugunuz gıbı 10bın degıl 15bınde bır yag degısıyor. Yenı nesı laraclarda 20 bıne cıkacak bu sure... (Ben 10bınde bır gıdeyım aracım temız olsun, motoru diri olsun) gıbı bır mantık gecerlı bır mantık degıl. Paracıkalrınızı ucurmaktan baska hıc bır ıse yaramaz.

Yag secımı olarak 5/40 veya 10/40 (sızın tercıhınızdır) ama magnatec ılk calıstırmadakı surtunmeyı azalttıgı ııcn guzel yagdır tavsıye ederım. Kısın aracı ılk calıstırdıgınızda daha az gurultulu calısır (dıger yaglara nazaran)

• Arkadaşlar Kia Ceed alıyorum bende. 2011 model 30 binde dizel 1,6 34 bin civarında ne dersiniz fiyat için uygunmudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yako2k3

quote:

ewt bende merak ediyorum bunu benim aracta 9 bin km yaklasti kac km bakıma sokuluyor ve asagi yukarı bakım maliyeti ne oluyor?

Arkadaslar 15bın den once bakıma sokmayın. 7bın 10bın falan dıyolar. Yalan. Servıse bosuna paranızı vermekten baska hıc bır sonucu faydası yok. 15bınde de zaten yag+yag tapası, hava fıltresı degıstırtın. baska bısey yaptırtmayın. Polen fıltresı bıle degıstırtmeyın o derece. yazık servıslere verecegınız paracıklara. 30 bınde 15bıne ıla ve polen fıltresını de degıstırtın (ya da yedek parcacıdan alıp kendınız degıstırın), cam suyunu radyator suyunu kontrol ettırın. mazot fıltresını de unutmayın kontrol ettırın.

Agır bakım 45 bınde. Trigerı on arka balataları dısklerı kontro lettırın (15bın bakımına ılaveten)

Gordugunuz gıbı 10bın degıl 15bınde bır yag degısıyor. Yenı nesı laraclarda 20 bıne cıkacak bu sure... (Ben 10bınde bır gıdeyım aracım temız olsun, motoru diri olsun) gıbı bır mantık gecerlı bır mantık degıl. Paracıkalrınızı ucurmaktan baska hıc bır ıse yaramaz.

Yag secımı olarak 5/40 veya 10/40 (sızın tercıhınızdır) ama magnatec ılk calıstırmadakı surtunmeyı azalttıgı ııcn guzel yagdır tavsıye ederım. Kısın aracı ılk calıstırdıgınızda daha az gurultulu calısır (dıger yaglara nazaran)

Teşekkürler kardeş,
    sayende ve yönlendirmen ile 3 ceed daha aranıza katılıyor..:)
    son anda bir aksilik olmazsa 3 adet siyah concept plus dizel ceed haftaya teslim edilecek.
    sayende hiç de fena olmayan bir fiyata aldık araçlarımızı.
    Tekrar teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: li0n

Arkadaşlar Kia Ceed alıyorum bende. 2011 model 30 binde dizel 1,6 34 bin civarında ne dersiniz fiyat için uygunmudur.

Manuel mi otomatik mi? Kaza boya değişen durumu nedir? Donanım concept mi motion mu yoksa cool mu? Bilelim ona göre yorum yapalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inimicus

quote:

Arkadaşlar Kia Ceed alıyorum bende. 2011 model 30 binde dizel 1,6 34 bin civarında ne dersiniz fiyat için uygunmudur.

Manuel mi otomatik mi? Kaza boya değişen durumu nedir? Donanım concept mi motion mu yoksa cool mu? Bilelim ona göre yorum yapalım.

bence normal bı fıyat degıl. ya satanın ıkı elı kanda ya da aracın gorunmeyen bır kusuru var. 2011 model 1.6motıon ım var dızel. 34bın km de. tek hasarım var; o da kapalı otoparkta gerı gerı gıderken sutuna gırdım. sadece bagaj kapagı degıstı (cam kırılmadı sız dusunun artık).

Satacak olsam 35bın den 10TL ucuza vermem bugun. Ikı elım kanda olsa 34 bıne anca... 30bın? imkansız. pıyasası bellı arabanın.

• quote:

quote:

quote:

bence normal bı fıyat degıl. ya satanın ıkı elı kanda ya da aracın gorunmeyen bır kusuru var. 2011 model 1.6motıon ım var dızel. 34bın km de. tek hasarım var; o da kapalı otoparkta gerı gerı gıderken sutuna gırdım. sadece bagaj kapagı degıstı (cam kırılmadı sız dusunun artık).

Satacak olsam 35bın den 10TL ucuza vermem bugun. Ikı elım kanda olsa 34 bıne anca... 30bın? imkansız. pıyasası bellı arabanın.

30 bin lira dememiş ki. 34 binlira demiş. Km 30 bindeymiş. Ben mi yanlış anladım. Bu arada arabanızdan memnunsunuz sanırım.

• quote:

quote:

bunları bilerekmi söylüyorsunuz?
    sıfır araçlarda yağın hemen değişmesi araç için sağlıklı olur modifiye varsa en geç 5 bin yoksa en geç 7500 aralığı normal
    ben şahsen 18 yıldır bp mobil castrol firmalarında çalışan biri olarak bunu öğrendim sizin tecrübeniz fazla ise
    özür dilerim..

• quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

quote:

quote:

quote:

30 bin lira dememiş ki. 34 binlira demiş. Km 30 bindeymiş. Ben mi yanlış anladım. Bu arada arabanızdan memnunsunuz sanırım.

Manuel arkadaşlar Navigasyon ve çelik jant var araçta. Kaza yok dedi baktıracağım C.tesi gunu yalnız ön kaputta sadece bir karış kadar lokal boya var dedi. tamamında değil Motion modeli.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

quote:

quote:

quote:

Manuel arkadaşlar Navigasyon ve çelik jant var araçta. Kaza yok dedi baktıracağım C.tesi gunu yalnız ön kaputta sadece bir karış kadar lokal boya var dedi. tamamında değil Motion modeli.

Navigasyon teybin yerine takılan necvox tarzı built-in bir modelse zaten kafadan bin lira fark demek. Çelik jant zaten motion'larda standart donanım. Farklı bir jant aldıysa bilemem. Kaza yoksa fiyat fena değil ama tabi biraz daha indirmekten zarar görmezsin

• quote:

quote:

quote:

bunları bilerekmi söylüyorsunuz?
    sıfır araçlarda yağın hemen değişmesi araç için sağlıklı olur modifiye varsa en geç 5 bin yoksa en geç 7500 aralığı normal
    ben şahsen 18 yıldır bp mobil castrol firmalarında çalışan biri olarak bunu öğrendim sizin tecrübeniz fazla ise
    özür dilerim..

evet yagın "satıcısında" degıl alıcısında uzun yıllar tecrubelerımız oldu. ozellıkle yuksek performans yaglama gerektıren motorlar uzerınde. Bilerek soyluyorum. Satanların ezberınden farklı oalrak "motoru uretenlerın" tavsıyelerıne uyarak soyluyorum. Tecrubelerın az yada cok olmasından zıyade "bilginin kıymeti" nin onemlı oldugunu dusunuyorum. 5bın 7500 aralıgı normalde "rodaj gerektıren" motorlar ıcın gecerlıdır. İmalat sırasında motor ıcınde, yaglama yarpcalarının mafsalalrında gozden kacan capakları motordan cabucak uzaklastırmak ıcın en kısa zamanda (5bın) yag degıstırmek super bır fıkırdır.

Ama Artık araclara monte edılen motorlar rodaj surelerını zaten "bantta" tamamladıkları ıcın, o capakları barındırdan yaglar bantta tahlıye edıldıgı ıcın sizin tecrubelerınızden edındıgınız bılgıler guncel gecerlılıgını yıtırmıs bır bılgıdır.

• 
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.